Отговори
# 45
  • Мнения: 329
 ето една снимка на момата http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4925634  беки некой ни ареша Mr. Green

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 11:45 от BARBORANA

# 46
  • Мнения: 118
Добро утро  smile3507
Имаме напредък (само дано не е единичен случай) - нощес 2 пъти се приспахме без гърда!!! Бях й купила специално приспивна плюшена играчка на Fehn от Прасето - мелодийката е супер приспивна и тихичка. И гледам през деня като я приспивам, да пускам и мелодията, че да правим асоциации. Та нощес - чайче + музичка, мама държи за ръка и.... втора пълна нощ в собствения си креват!!! Супер съм доволна! Сега лошата новина - това с намаляването на кърмата е супер, но изглежда вечер не ни стига и затова се буди. Вчера яде в 22ч, заспа като пън, а в 1 сутринта се бе оцъклила като по часовник! Ще се вадят запаси кърмица от фризера, така го виждам, и май ще купя пак кутия АМ да се намира.
Хайде после пак, лек ден на всички, повече спящи бебета  Hug

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 894
По тозо повод да ви кажа че от 1 януари ме освободиха от работа!Сега ме чакат да отида да се подпиша но мъжа ми не ми дава защото проучва въпроса дали изобщо имат това право!
Доколкото знам може да те уволнят само при закриване или преместване на предприятието. Но ще проверя пак.
Ето го и конкретният текст от Кодекса на труда:
Чл. 333 ал. 1 В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст

А въпросните случаи са:
Чл. 328. ал. 1 т. 2. при закриване на част от предприятието или съкращаване на щата;
Чл. 328. ал. 1 т. 3 при намаляване на обема на работата
Чл. 328. ал. 1 т. 5 при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата
Чл. 328. ал. 1 т. 11 при промяна на изискванията за изпълнение на длъжността, ако работникът или служителят не отговаря на тях
Чл. 330. ал. 2 т. 6 когато работникът или служителят бъде дисциплинарно уволнен.

# 48
  • Мнения: 131
Здравеите. И ние да се запишем в новата тема.
 BARBORANA и моя малкия син си няма гадже , ако искаш може да ги запознаем и така да се каже да им помогнем да се опознаят  Laughing . В момента баткото залисва Евгений  , но бързо му омръзва това занимание и трябва да си влизам в ролята.
 Това време няма ли да со оправя поне малко да излезнем ? Направо откачам ,  по- цял едно и също и ми се ще малко разнообразие или да идем на разходка. Вие сигурно се чувствате по-същия начин. Хайде чао , че съм сложила едно яице да ври.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 558
Добър деееееееен! Хехе и аз сърбам кайвенце, па макар и късно  Mr. Green.

Честити месечинки на Габи, Вики и Владко!


Елз, вече ще съм спокойна, че има кой да се грижи за цветята ми  Mr. Green. Зетя цял градинар бил  Joy. Да го нацелуваш този палавник.
Жузефина, как се ядосах само  #Cussing out. Нищо няма да подписваш. Нямат право да те освобождават докато си по майчинство. Явно не им се плащат осигуровки.
Кики, 4 години са си доста дълъг период. Жената определено има нужда да се почувства и тя човек. Добре, че майка ти може да гледа дребчовците. Важното е да се чувстваш удовлетворена и полезна, което ще се отрази положително и на децата  Hug Peace.
Гери, хич да не си го слагаш. Те са си отгледали децата както са искали, сега е наш ред. Съвет може, ама натякване и упреци  Naughty.
Бърборана, големи емоции  Shocked. Само докато четях ми настръхна косата. Не се отваря снимката.
Елфи, що така  Hug. От една страна добре, че ти е поолекнало навярно. Това, че седим затворени вкъщи си казва думата вече. Ех, пролет, пролет...

# 50
  • Мнения: 213
Привет!Честити месечинки на Габи,Вики и Владко!
Жу,нищо няма да подписваш.Светли ти го е написала много добре.Дано всичко да се оправи.
Кетка,бравос стискам палци и занапред да е така Peace
Може ли някой да ми каже паролата за табличката с мерките,моля.това е поздрав от моя хубавец ж жхб,нмж

# 51
  • Мнения: 2 529
Благодаря на всички за съпричастността  Hug  Heart Eyes Наистина сте много мили, което определено е рядкост във форума (регистрирана съм от 2003-та) . Ще видим докъде ще я докарам с работата, така или иначе си има изпитателен срок, който важи и за двете страни  Simple Smile...
С малко закъснение пак - честит племенник на Шоши!   bouquet Да ти е жив и здрав, лельо  Hug Мечтая си и аз да стана леля, но сестра ми нещо се ослушва, а е само година и 4 месеца по-малка от мен  Laughing
Честити месечинки и на сладкишите Габи и Вики  Heart Eyes Майката на Габи обаче и тя като мен рядко се обажда  Sunglasses
А за Краси аз имам спомен, че по това време щеше да ходи на ски в Австрия, така че сигурно е там и се пече на алпийско слънце!  Party

# 52
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Добро утро и от нас  Tired Приемете ни и нас в клуб "Нощна птица"  Shocked
Такова чудо отдавна не беше се случвало, вероятно го мъчат зъбките и е адски неспокоен цяяла нощ.
Чоко, радвам се, че Симонка е по-добре  Hug
Босилече, Лъвице   bouquet
Кики, Аничка,  Hug
Гери, не си хаби нервите напразно. Аз бая време изгубих, но со кротце и со благо, лекция след лекция разказвах наученото на бабите, та добре ги обучих. Crazy
Честити месечинки, дечковци!
До скоро, че имам малко пране  ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте!!!
Честити месечинки на порасналите бебоци!!! Много здраве и усмивки!
Ние днес се поуспахме, станахме в 11  Embarassed, ама поне се наспах. При нас нищо ново. И това еднообразие и мен ме побърква. Но няма как стискаме зъби и тва е. Теди поне за сега е кротуш, слава богу. Ма кат ни почнат зъбите незнам ...
Босилче мерси за инфото  Hug
Кики то след 4 години вече си е за работа, незнам как си издържала.
Жузефина казали са ти ма и аз никакво подписване
Ели за ясла се подава в самата ясла, а за ОЗД и ЦДГ през интернет. Този сайт, който си го дала е за цяла София, и регистрацията започва когато го активират на 04.02.
Кетка ще почне да си заспива детенце постепенно то изведнъж няма как. Теди като е свикнала да заспива в спалнята и докато не я преместя вечер неще да спи и тва си. Щом я сложа в нейното легло след 5 мин е заспала.
Ди80 пробвай с june2007

Ами туй то за сега отивам да мия, че купища са се събрали  Rolling Eyes
Хубав и спокоен ден

# 54
  • София
  • Мнения: 1 635
Честити месечинки!

Кики29, като почнеш работа, пиши по два реда, как вървят нещата с оставените на баба съкровища. Какви проблеми срещаш или още по добре не срещаш. Предполагам, това ще интересува и други, които се връщат на работа след изтичането на 9 месеца. Както естествено и мен. Това и за Зоя е, като молба, че и тя скоро ще тръгва на работа.

Иначе днес съм с амбициозни планове за оправяне на къщата в ред и стягане на багажа за утре. Да съм готова от рано. Утре само да се наспим, да оставим Алекс, да инструктираме бабата и ние на свадба. А още не знам какво ще облека. В смисъл в ресторанта и с танци ще е топло, а пък навън и в църквата хладно. Винаги, ме е кефило това. В един зимен ден - да си на среща в някоя банка, като преди това си на среща на строеж на открито. Няма начин да си облечен подходящо и за двете места.

# 55
  • Мнения: 622
е неееееее  #Cussing out #2gunfire тъкмо си написах хубавия пост и нета ми се скапа  #Crazy Close Сега не мога да го напиша отново и съм супер нервна!

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 972
 Е неее писах го това два пъти и нета все прекъсва  #Cussing out
Та така ето ме и мен. Да почерпя първо за 7-мата ни месечинка
Честито и на остналите набори  Wink
Леле като ви чета и настръхвам. Никога не съм приспивала Виктория на ръце, на цица и тем подобни. Или заспива сама докато яде и си я премествам в кошарата или си я слагам будна, тя си играе малко , пее си и заспива след десетина минути сама, дори не съм в стаята. Това се случва всеки ден, след обедното ни ядене на пюре... /пу-пу да не чуе дявола де/
Жу и з знам, че нямат право да те улолняват,докато си в майчинство.
Кетка продължавайте в същия дух  Peace
Ди13 и Вики връща жеста и целувки на Йони !
За сега толкова, публикувам го, че ако ми прекъсне още веднъж нета и ще се гръмна  #2gunfire

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 972
е неееееее  #Cussing out #2gunfire тъкмо си написах хубавия пост и нета ми се скапа  #Crazy Close Сега не мога да го напиша отново и съм супер нервна!
точно това се случи и при мен, ама два пъти дори  Joy

# 58
  • Мнения: 622
Само да честитя месечинките да малките сладурчета  newsm51 baloni

# 59
  • Мнения: 4 525
Здравейте и от мен.
Жузефина, това е безобразие! Не подписвай нищо! А те казаха ли ти каква е причината? Стискам палци всичко да се нареди, търси си правата!  Praynig
Елфи, много добре те разбирам, дано ти е олекнало!  Hug
Кики, и аз се "връщам" на работа след 3 седмици, но аз не съм и спирала да работя, а работя от вкъщи. Мечтая работното ми място да е някъде навън, но засега няма да имаме още офис и по-добре, че аз не мога да разчитам на баби - всичките ни роднини са далеч. Аз не мисля, че е лошо или срамно, задето искаш да започваш работа - майка си, но не само това. Не е нужно да си нон-стоп залепена за децата си, за да си добра майка. Peace
Гери, ох, забравих какво щях да ти казвам... Embarassed А, да. Да не се ядосваш на майка си. И мен онзи ден ме разреваха от критики, че детето нямало режим и не било редно да яде през нощта. Абе не се трови, така или иначе пак по нашата ще стане. Wink
Цигарке, дано са зъбки и са ви краткотрайни неволите!  Praynig
Кетка, дано наистина все така продължите!
Асе, я дай рецептата за тортата, моля!  Praynig Може и на лични!
Босилче, и аз много благодаря за инфото! Определено ми беше полезно!
Честити месечинки на Габи, Надя, Вики и Владко! Да са живи, здрави и усмихнати!  bouquet
Аз вчера не ядох шоколад, дадох му хомеопатичното лекарство и определено имаше ефект. Събуди се да яде към 1:30, без рев, после си заспа и така до 5:45. Направо си се наспах. Е, тази сутрин пак доста циври, но накрая просто го оставих да реве и той заспа. Whistling
Хайде, че май ще излизам.

Общи условия

Активация на акаунт