Защо на всяка цена в София?

  • 10 421
  • 257
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 240
Аз живея в малък град. Мъжа ми взема над 1000лв. Аз почти толкова. И доста от хората са с тези заплати. Така че го има и това. Не само София става за живот.

# 46
  • Мнения: 1 002
 Шани , в това няма нищо лошо , лошото е , че се правят 5 спирки на метрото на всеки 15 години ,
проблемът с чистотата също в важен ,
хората не са проблем , младите , енергични , амбициозни хора са плюс навсякъде - във всяка страна и икономика - затова на запад гледат да ги дръпнат - търсят и  умните , и  берачи на ягоди - всеки се нуждае от трудолюбиви хора , и така се дърпа напред , а не с вайкане - тоя ми пречи , оня ми пречи
ето няколко снимки ( като казах боклук ) ...
Неапол е това , обаче , не София Simple Smile

# 47
  • Мнения: X
моля,моля,ако можех щях да я прескоча някак си София, минавам кратко и за малко,повече не ми и трябва

# 48
  • Мнения: 25 872

До 20-25г. в Бг ще останат няколко мегаполисни града... София, Варна, Пловдив и евентуално още няколко...
Другаде няма да има живо същество.
Край на цитата.

Съмнявам се. До 20-25 години в София, Варна, Пловдив и още няколко града ще останат само лумпените.
Богатите хора ще изкупят земята и ще живеят далече от градовете, в огромните си имения.

# 49
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Съгласна съм със Сия. Този процес тръгна. Вместо да нощуват на 50кв.м. в Дружба и Младост, нощуват на 250 някъде по-далеч. Но пак са там. Пак от 9 до 18 са в града. Вече не с градския транспорт, а с колите си.
Просто големите градове ще си имат сателити - места за нощувка и забавления.

# 50
  • Мнения: 494
сега пък хората от провинцията са ви виновни ...
Глобализацията е един световно явление   , който не сме открили ние , просто го следваме ...
Колкото повече  капитали , ресурси , хора на едно място , толкова повече всички печелят  ,
това е естествен процес и хората  просто го следват , защото е най-ефективен ..

Преди 100-тина година Англия е била 13 млн. , сега само Лондон е над 8 милиона ,

ама то трябва акъл , за да организираш един развиващ се град , а не по тъпия комун. метод - няма човек , няма проблем , ... Laughing
  Взе ми думите от устата Peace

   Иначе не е на всяка цена София. Поне за мен.Учих там ,започнах страхотна работа, омъжих се и пр...След 8 години в София, зарязах всичко, защото исках за децата си моето детство-чист въздух, игра до 11 часа вечерта през лятото, паркове, тишина, място за колелета и футбол,за федербал, за стражари и апаши,огромен двор с трева, басейн по средата,шейни и снежни човеци от чист,бял сняг през зимата,10 минути пеша до болницата ,10 минути до центъра, 10 минути до детската градина и още, и още...поне докато са малки.Намерих прилично място за това.Извън София. Място, което е добро и за мен, по ред причини.И момчетата ми са щастливи и спокойни. Но нищо не ме връзва и тук. Ако след 2 или 3 години ми предложат страхотна работа в София, ще се върна там или ще ида в Шанхай...,в Словения или... Ботсвана...Стига да реша, че на даден етап едно място е по-добро от предишното-за мен и моето семейство, отивам. С най-голямо удоволствие. Това е най-хубавото преимущество на нашето поколение. Peace Simple Smile

# 51
  • Мнения: 9 912
Не ми се изпада в подробности но не вярвам да ме лъже - произвежда грънци и ми казва че има поръчки за месци наред които трудно изпълнява. А мои близки от там дойдоха тук, момчето кара бус за 1000 лева, плащат квартира - 200 лева в квартал Република. Направо им се чудя, ама го е емнла жена му и те да ставали софиянци.

та за кой град става дума?

# 52
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
София стана отвратителен град за живеене. Мръсно, гадно и пренаселено. Не ми се говори, защото ме хваща яд. Накрая ще взема да отида да живея на село.

# 53
  • Мнения: 984
Проблемът според мен е, че всички институции, чрез които държавата функционира се намират в столицата. Столиците винаги са тъпкани от старлетки, вещомани и най-обикновени фльорци.
На всяка цена в София е лайт мотив за всяка уважаваща себе си калипетровка и русокастранчанка, които искат да се сдобият с пари и лице за пред света. Други пътища няма освен: образование, секс гейминг или най-обикновена проституция.

И кого да обвиним за ставащото? Ми държавата разбира се. Ако тази държава разреши на Община Бургас да задържа 80% от приходите си, ще има и за Русокастро. Ако Държавата позволи на Силистра да развива речния си флот като общинска дейност /а не да продава флота на варненска фирма за жълти стотинки/ - за старлетката от Калипетрово ще с намери място под слънцето на някой прекрасен круиз където да краси с присъствието и работата си.

Е, това е.
Не плюйте, не ревете. Всичко, което не е на море е провинция /Хемингуей/. Някой чел ли е "И изгрява слънце?".

# 54
  • Мнения: 89
Ами Dembi,то файда няма!|Обаче хората си мислят,че има и точно поради тази причина София е пренаселена и вече не прилича на град а на бунище сиво,грозно,претъпкано!Именно заради тези хора заплатите намаляха драстично,тъй като само и само да са в "големия" град са готови на всичко...нзн,но това вече се превърна в кошмар ,ежедневно в София се регистрират по 700 коли !!! #Crazy Цените на квартирите станаха безбожно скъпи само заради наплива,а всъщност тук няма нищо по различно от др градове освен заведения и претъпкан градски транспорт!Тук не е за живеене,поне имах късмета да се преместя да живея в периферията на София,а не в пренаселените и шумни квартали лишени от градинки,пейки дръвчета и всичко останало,което би накарало човек да се усмихне и почувства добре!Аз бих живяла с удоволствие в по-малък град ,тъй като там в изобилие има спокойствие,зеленина и възпитание!   bouquet

# 55
  • Мнения: 2 829
Живея в София,защото тук съм родена и цял живот тук съм живяла
но,,.........града е отвратителен-мръсен ,сив претъпкан, храчещ Sick
даже и центъра ни е кофти-пълна отврат ooooh!

някои спомена ,че идвали в София  млади хора заради купона и шумния живот
Имам 4 братовчеди,които са на възраст около 25 и надолу-животът им беше низ от купони първите 2 месеца
сега бачкат от 8 до 18 вечерта и докато се приберат по квартирките си всяко желание за купон им се изпарява,парите им отиват за транспорт,пътни и квартира,храна
е,какъв купон е това newsm78
нито ходят на кино,нито театър са посетили--нямат време за такива екстри
чудя им се- newsm78,

# 56
  • Мнения: 171
Преди  8 години се изнесох с мъжа си от София, сега живеем в малко градче на около десетина км от София. За съжаление тук трудно се намира свястна работа, та се налага през деня да повишавам и аз калабалъка в столицата. Мъжът ми е събрал каквото има младеж тук да работят, като им подсигурява прилични заплати и безплатен транспорт /всички се движат с коли/, но... как да ви кажа. Ами в последно време търси да наеме хора от провинцията, та дори и да им плаща квартирата, защото смята, че те са по-мотивирани да работят в София.

# 57
  • Мнения: 274
София не е просто град и столица - тя е държава в държавата. Десетилетия всичко /под прякото попечителство на другаря Живков/се централизираше там - култура, власт....всичко. И съвсем логично сега, след демокрацията, бизнесът се загнезди там. Помня годините, когато в София свободно се продаваха маслини, например, а тук бяха стока тип "под щанда". И не отричайте така си беше - цяла България работеше за София. Така че случващото се сега - пренаселването, мръсотията, затрудненията с транспорта, си е просто следствие.
П.С. И за цени не ми говорете - Варна е най-скъпия град в БГ.

# 58
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не съм съгласна, нявсякъде хората имаха работа и можеха да издържат децата си да учат. Сега си трябва само ортанизация, кой да загаси тока последен в някои малки села.  Joy

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До 20-25г. в Бг ще останат няколко мегаполисни града... София, Варна, Пловдив и евентуално още няколко...
Другаде няма да има живо същество.
Край на цитата.
Съмнявам се. До 20-25 години в София, Варна, Пловдив и още няколко града ще останат само лумпените.
Богатите хора ще изкупят земята и ще живеят далече от градовете, в огромните си имения.

ще поживеем и ще видим. Дай Боже, да сме живи из драви и пак да се срещаме тук  Flutter

П:П: и да не се забравя, че родителите имат деца и че те, до определена възраст им трябва водене и взимане.

Общи условия

Активация на акаунт