Защо на всяка цена в София?

  • 10 401
  • 257
  •   1
Отговори
# 165
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Още ли я бистрите пустата София?
За всеки има място под слънцето, оставете хората сами да си избират къде е това място.
А на който не му изнася, да се оправя!

# 166
  • Мнения: 5 370
И спри се с това истински софиянци, че ставаш смешен.  ooooh!   ТИ във Варна държиш ли се като истински варненец? Mr. Green

Как се държи истинския варненец ?
А как се държи истинският софиянец, Слънце? Дай алгоритъм и аз ще ти кажа за варнененца. Mr. Green

# 167
  • Мнения: 4 362
Чакай, че докато разбера какво си написала ...  newsm78
За да идват да работят на морето явно изкарват повече отколкото биха изкарали ако седят в София, т.е. не подбиват пазара.


Цитирах онази част за провинциалистите според теб,които задръстват пътя и да не им се дават коли.
Въобще не ме интересува кой къде ходи да си изкарва парите,всеки има право.

За арогантното държание на пътя не знам какво да ти кажа ... В София ако не караш арогантно никога няма да стигнеш там, за където си се запътил ...
Да,ама провинцията не е София!Тук ни е спокойно и ако някой арогантен Софианец дойде в моето малко градче и ми се държи арогантно на пътя,нали разбираш,че и мен ме дразни толкова колкото и теб когато някой провинциалист ти отнема 1 час за да стигнеш до някъде.Та по същата логика,да не ви се дават коли да карат тук.

Цялата работа идва от там,че Софианци мразят провинциалистите,че се мислят за нещо повече от другите,а всъщност не сте!И това разделяне страшно ме дразни!

А как се държи истинският софиянец, Слънце? Дай алгоритъм и аз ще ти кажа за варнененца. Mr. Green
Със самочувствие и високомери,добре че не всички са такива,има и хора сред тях

# 168
  • Мнения: 5 370
Дея, вчера на закуска си говорихме с моя мъж точно за  това. Той каза нещо, което смятам за мноооого вярно-че целенасочената политика на комунистите, когато преди години бяха създали т.нар. жителство, продължава да дава плодове. Че това умишлено разделяне е успешен способ за владеене. Че се загърбват реалните проблеми на града, наречен 'столица", а се търси само повърхностното.

# 169
  • Мнения: 4 362
Дея, вчера на закуска си говорихме с моя мъж точно за  това. Той каза нещо, което смятам за мноооого вярно-че целенасочената политика на комунистите, когато преди години бяха създали т.нар. жителство, продължава да дава плодове. Че това умишлено разделяне е успешен способ за владеене. Че се загърбват реалните проблеми на града, наречен 'столица", а се търси само повърхностното.

Мнооого е прав!
Нали знаеш,че ние българите не обичаме да виждаме проблема ,обичаме да го заобикаляме и да търсим причината в нещо друго,но не и да се мисли за решаването!От там идва,че тоз или онзи ни е виновен.
В цяла Б-я има заплати за всички,като не ви отърва дадена работа си търсите друга,не обвинявайте провинцият,че от нея идвало подбиването на заплащането.
По същата логика,дайте да убием хората от село,че идват в малкото градче и са доволни на малка заплата и подбиват пазара.
Това са просто глупости!

# 170
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Не бях стъпвала в столицата до 18-тата си година. Тогава отидох за пръв път с майка ми, за да си подам документите в университета. Влака пристигна в 6:30 сутринта и ние направо тръгнахме към Ректората. И до ден днешен си спомням невероятната емоция, която изпитах тогава. Влюбих се в този град от пръв поглед. Стори ми се страшно романтичен и интересен, широк, забързан. Планината със сняг чак до май, големите булеварди. Театрите по Раковска, градинката пред Народния, Военния клуб, Графа, Витошка, Студентски град (ееехххххх). Чувствах се на седмото небе. Сега наистина София е друга. След 12 години в София решихме, че не е това градът, в който искаме да отглеждаме детето си, особено напоследък, когато трафика стана невъзможен. Върнахме се в Бургас. Ако щете вярвайте, но дори и сега докато пиша и ми се насълзяват очите от носталгия. Липсват ни приятелите, прекрасните госпожи в детската градина, забавленията. Липсват ни широко скроеното мислене на модерните успяващи хора, а тук се сблъскваме с тесногръдието и ограничеността на провинцията. И двамата със съпруга ми получаваме два пъти по-малки доходи, които в никакъв случай не се компенсират от факта, че не плащаме квартира. В Бургас всичко е по-скъпо - млякото, хляба, плодовете и зеленчуците. Заведенията, които харесваме са със Софийски цени.
Разбира се Бургас е прекрасен, уютен, семеен град. Но София ще ми липсва винаги, защото там прекарах едни невероятни щастливи години.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 471
Говорите глупости.
Аз съм много спокоен шофьор и ви уверявам, че много мразя някой да ми светка, свирка, мига и ръкомаха на пътя.
Живея и работя в центъра на София и там съм и родена.
Описаната от Жозефина колежка за мен е абсолютен цървул, по никакъв начин не приемам подобен език, без значение от местонахождението и местожителството.
Дея, да, смятам се за нещо, включително и се гордея с произхода си и не виждам защо трябва да се оправдавам, че съм родена на жълтите плочки, за да не обидя заобикалящата ме не софийска среда, да речем.
На мен пък ми е дошло до гуша от селски прояви и простотия, която не си спомням да съм разделяла на София=провинция, но на София- село- твърдо да!
Нямам нищо против който както и където иска да живее, но не и да бърка града със селото и когато тръгнат към града да си оставят цървулите там.
За мързела на "софианци" не ми се говори, за да не повдигна темата за необятните възможности на бедни провинциалистки да си извоюват място под слънцето в столицата, защото съм го виждала с очите си не веднъж и два пъти и ви уверявам, че методите нямат общо с повишена работоспособност на провинциалистка пред софианка.
Темата е изключително негативна и конфронтираща и според мен няма да и дойде зле един ключ.

# 172
  • Мнения: 5 370
А, за ключа-и аз съм съгласна. Свети Петър може да иде.
Колкото до конфронтацията-че тя е заложена още в заглавието и в словосъчетанието "на всяка цена".

# 173
  • София
  • Мнения: 3 471
По принцип много се дразня да се разделят хората особено по подобен признак.
Толкова е нелепо, че ми е беден речника за да се изразя.

# 174
  • Мнения: 5 103
София наистина се пренасели, по улиците е ужас.Софиянка съм да уточня от много поколения на зад.Но какво значи , че някой е от друг гад, да има много нагли и нахални, но има и страхотно мили хора, както е и със софиянци.Най наглите шофьори в София са с регистрация РК - каращи голффффффф.Според мене много от хората скоро ще се върнат по родните места, защото ще имат възможност за реализация там, надали от хубаво са дошли в лудницата-София.
По празниците столицата ни има поне 2/3 по малко коли.
Но е много глупаво да се разделяме така.

# 175
  • Мнения: 4 362
Дея, да, смятам се за нещо, включително и се гордея с произхода си и не виждам защо трябва да се оправдавам, че съм родена на жълтите плочки, за да не обидя заобикалящата ме не софийска среда, да речем.

Да си жива и здрава!
Никой не карам да се оправдава,изказвам лично мнение,че ме дразни високомерието на София спрямо хората от другите градове!
Никога няма просто да мога да разбера това разделение

# 176
  • Мнения: 3 569

По празниците столицата ни има поне 2/3 по малко коли.


Обожавам празниците Simple Smile Оставаме една шепа народ Simple Smile

# 177
  • Мнения: 9 908
през лятото бяхме 4 месеца в Бургас, съответно в профила си за местоживеене писах Бургас. нямаше и седмица, някаква съфорумка, софиянка, ми писа някакво много подигравателно ЛС с общ смисъл "вие там в провинцията  не сте и чували за...."

# 178
  • Мнения: 5 370
през лятото бяхме 4 месеца в Бургас, съответно в профила си за местоживеене писах Бургас. нямаше и седмица, някаква съфорумка, софиянка, ми писа някакво много подигравателно ЛС с общ смисъл "вие там в провинцията  не сте и чували за...."

Аз, ако бях на тебе, щях да отвърна така "Слънце, а ти от колко години огряваш равното поле Софийско, че така си се засилила"? Mr. Green

# 179
  • София
  • Мнения: 672
Не мислиш ли,че важи същото и за Софианци идващи лятото на морето?Щото аз имам такива наблюдения.Разликата е само,че идват само за сезона,ама и аз съм за да не им се дават коли да карат тук,предвид арогантното им държание на пътя.
Без да искам да обиждам някого!

Ами не - не мисля. Да ти кажа само, че задръстванията в София са нетърпими, а без да нахалстваш понякога наистина не може. И аз се дразня на такива типове, но всяко стадо си има мърша. Но едно е факт и то безспорен - хората от другите градове наистина се насмитат здраво като излезнат с колата в София и правят много глупости. Просто не са свикнали. И много катастрофи правят. И това не е само мое наблюдение, ами са ми го споделяли приятели от други градове.

Та наистина - всеки има право да живее където иска, ама като не е сигурен - да си остави колата пред къщи, а не да се перчи!

Общи условия

Активация на акаунт