Защо на всяка цена в София?

  • 10 422
  • 257
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 103
София не е проектирана за толкова хора, улиците не са строени за толкова коли от там идва проблема на града.
Наистина е кошмар за шофиране.

# 181
  • Мнения: 4 362
Не мислиш ли,че важи същото и за Софианци идващи лятото на морето?Щото аз имам такива наблюдения.Разликата е само,че идват само за сезона,ама и аз съм за да не им се дават коли да карат тук,предвид арогантното им държание на пътя.
Без да искам да обиждам някого!

Ами не - не мисля. Да ти кажа само, че задръстванията в София са нетърпими, а без да нахалстваш понякога наистина не може. И аз се дразня на такива типове, но всяко стадо си има мърша. Но едно е факт и то безспорен - хората от другите градове наистина се насмитат здраво като излезнат с колата в София и правят много глупости. Просто не са свикнали. И много катастрофи правят. И това не е само мое наблюдение, ами са ми го споделяли приятели от други градове.

Та наистина - всеки има право да живее където иска, ама като не е сигурен - да си остави колата пред къщи, а не да се перчи!



Тук е също така,масово лятото катастрофите стават именно от бързащи,нахални шофьори,които си мислят,че са в София
Навсякъде има хора ,които с нещо не са свикнали,не мисля,че това е критерий да се определя кой Софианец,кой не е
Дадох пример,че не навсяка цена хората от провинцията са ви виновни за всичко!
Съгласна съм,че който не се чувства сигурен на пътя и не може да се справи,да не тръгва!

И в Бургас е така,също има задръствания,също вече има страшно много шофьори с коли,но не се делят хората на Тези от Бургас и тези от провинцията

# 182
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
СофиЯнци, бай дъ уей  Peace

# 183
  • Мнения: X
А ако може и с малка буква ще е още по-добре!  Mr. Green Ни съ големеем толкоз!

# 184
  • Мнения: 3 569
А ако може и с малка буква ще е още по-добре!  Mr. Green Ни съ големеем толкоз!

Ан тъй. Кажи им го.

# 185
  • Мнения: 6 167
Тук някой страда ли от провинциални комплекси или само така ми се струва?

# 186
  • Мнения: 3 569
Тук някой страда ли от провинциални комплекси или само така ми се струва?

Дея' страда ми се струва.

# 187
  • Мнения: 6 417
Шушон, мога ли да вмъкна цитат на написаното от теб ?
Можеш да ми вмъкнеш каквото си искаш, Пере  Joy

# 188
  • Мнения: 3 569
Шушон, мога ли да вмъкна цитат на написаното от теб ?
Можеш да ми вмъкнеш каквото си искаш, Пере  Joy

Хахахаха... уби ме.... 1:0 за теб  Joy

# 189
  • Мнения: 4 362
Тук някой страда ли от провинциални комплекси или само така ми се струва?

Дея' страда ми се струва.

Бъркате,явно не сте ми чели мнението по горе,въобще не искам да Живея в София!И по висока заплата да ми дават не бих отишла на квартира и в този забързан и изнервен живот
На мен ми се струва,че имате комплекси от провинциалистите  Thinking все те са ви виновни  Whistling
Не случайно хората навън работят в големият град,а живеят в малкият.

И не всяко различно мнение от вашето е вид комплекс,скъпи ми Софианци!
Комплекс за какво да имам?За вашият начин на живот?Завиждам ви затова ли?Я слезте малко на земята!
Това,че живеея в провинцият не ме прави по малко човек от вас,а и вие не сте повече от нас!

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 19:53 от Дея`

# 190
Деа, това пак е синдрома на новософианеца, живеещ в белокаменните градове спални на София, смятащ че всичко му е позволено, проспериращ с простотия и наглост, съвременния образ на Бай Ганьо  

# 191
  • София
  • Мнения: 62 595
Миналата година покрай кризата с боклука пътувах в едно такси. Шофьорът се скъса да се възмущава от провинциалистите, които дошли тук да подбиват заплатите, да вдигат наемите и цените на жилищата, че си хвърляли боклука и изобщо те били изворът не всичкото зло и неудачи на софиянци. Заобяснява ми как бил не знам-кое поколение софиянци, че дядо му бил най-известния комарджия в  града. А аз през цялото време се чудех защо тогава този господин си стои таксиметров шофьор, кара някаква раздрънкатаколица и ходи небръснат. Всъщност самият факт, че е роден в София му е дал начална скорост, която други хора няма да имат цял живот само защото не са родени тук. А този льольо е пропилял всичките възможности, които е имал. И е станал нагъл на всичко отгоре, че другите му виновни.

Давам този пример, защото ми се запечата в съзнанието като емблематичен и дава представа за една категория столични неудачници, които само са изхабили билета си от лотарията в живота.

# 192
ДЕА,
Кой в момента избива комплекси?
Никой не казва, че кореняк софиянците сме нещо повече от живеещите в другите градове на страната, НО твърдя че масата дошли от провинцията в София са нагли, арогантни, натрапващи своята липса на култура /простащина/

# 193
  • Мнения: 4 362
НО твърдя че масата дошли от провинцията в София са нагли, арогантни, натрапващи своята липса на култура /простащина/

Навсякъде има такива хора,независимо от Провинция или не.Навсякъде има и хора,които са противоположното!

# 194
  • Мнения: 6 167
Всъщност самият факт, че е роден в София му е дал начална скорост, която други хора няма да имат цял живот само защото не са родени тук. А този льольо е пропилял всичките възможности, които е имал. И е станал нагъл на всичко отгоре, че другите му виновни.


Всъщност, за това говоря. Хората от провинцията смятат, че да си роден в София е шанс, лотария, която не бива да се пропилява. Колкото и да твърдите, че софиянци не са нищо повече, самата идея, че имат по-добър старт в живота вече признава по-различния им статус ( във вашите глави, разбира се, не в моята).Тъжно, много тъжно.

Общи условия

Активация на акаунт