Аборт?

  • 8 383
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 206
На мен ми правиха кюретаж след спонтанен аборт и след като един "кадърен" лекар ме остави да кървя един месец. Правиха ми го с пълна упойка, която продължи колкото трае самата манипулация. След това ми беше едно бърбориво(според мъжа ми) и леко едно такова замаяно.
Пих хапчета след това, кървенето беше едва едва, на 5 ден след това ми дойде цикъл и даже си имах повишаване на темп типично за овулация. След като ми свърши слагах 10 вечери клион д профилактично.
Мога да кажа, че е много важно къде се прави кюретажа, защото известен риск има. При мен (да чукна на дърво) всичко е ок, защото не съм раждала и много искаме детенце и бях доста изплашена, затова беше важно кой лекар ще го прави.
Успех на приятелката ти!

# 16
  • Мнения: 18 542
Здрасти!
На мен ми правиха кюретаж след раждането заради останала плацента. Отидох сутринта, приеха ме. Сложиха ми пълна упойка. Събудих се в стаята. Изчакаха меда изляза от упойката и да се свестя и ме изпратиха по живо по здраво. Не съм имала никакви болки. За кървенето не мога да ти кажа, защото още не ми бяха спрели лохиите след раждането. Изписаха ми някакво лекарство за кървенето, но не помня какво беше.

# 17
  • Мнения: 7 186
Аборта не е нищо страшно,разбира се,че не е препоръчителен,но на много жени в днешно време им се налага да вземат такова решение.Определено превес взимат циганките,тъй като нямат сексуална култура и не знаят да се пазят,има такива,които са правили и по 10 и нагоре аборта. Shocked Самият аборт трае около 15-20 мин.-остъргва се лигавицата на матката с кюрети и се изсмукват остатъците с вакуум.Упойката е обща-венозна,обикновено се прави с Калипсол-той е неприятен,защото предизвиква неприятни усещания като кошмари,гадене,по-трудно събуждане и обикновено цял ден пациентките са като парцал.Най-добрата анестезия за аборт е с Диприван и Фентанил-свършва манипулацията,събуждаш се и обикновено първият въпрос,който всички задават е-няма ли да започвате вече? Grinning Плюс това няма абсолютно никакви неприятни усещания след това и може да се прекара остатъка от деня напълно пълноценно.След аборта задължително се приема профилактично антибиотик и някои други лекарства-кръвоспиращи и др.,много е важна хигиената и се препоръчва поне 6 мес.след аборта да не се забременява,за да може да се възстанови матката-най-добре е да се взимат противозачатъчни,поне за този период.Най-тежкото усложнение,което може да възникне по време на един аборт е перфорация на матката,но за щастие това много рядко се случва.Рисковете от анестезията са стандартните,като при всяка една операция,също много рядко дава усложнения.Преди аборта се правят изследвания на кръв и урина,както и кръвна група и разбира се в съответният ден се отива задължително гладна и жадна.Добре е вече след излизане от болницата/с придружител непременно/да се пийне кафенце,количка и да се хапне шоколадче.Препоръчвам на приятелката ти да си намери добър гинеколог и да се уговори с анестезиолога за добра упойка,ако иска да се чувства комфортно.Също според мен е по-добре да се направи в болница,отколкото в частна клиника.

# 18
  • Мнения: 7 186
Цитат на: Anonymous
не се заяждам...
ама вие с тази твоята позната на една и съща дата ли сте раждали... много съвпадения нещо!

Госте,такова грозно изказване скоро не бях чела,що не се логна,като си толкова отворен/а/?Егати хората,майна! #Onfire

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Anni, това което казвам момичетата за кюртажа, упойката и антибиотика е вярно. Моят съвет е твоята приятелка да попита лекаря си за нещо което нормализира вагиналната флора след това. Защото след кюртажа и антибиотика от нея нищо не е останало и такива гъбички те нападат че с месеци слагаш лекарства

# 20
  • София
  • Мнения: 2 196
Цитат на: KitKat
А дали някой може да сподели къде сте правили аборта?Все пак е важно какъв е лекаря..


Един път - за полипа - в МВР болница,  и 2 пъти - след спонтанен аборт - в Майчин дом.
Не съм имала проблеми и след трите интервенции. А за доказателство -  дъщеричката ми се роди след тях Grinning !

# 21
  • Мнения: 3 334
Благодаря ви майчета за изчерпателните отговори.Благодария ви и от името на моята позната.Определено се поуспокои след като прочете мненията ви!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Другите мами са обяснили много подробно, но да се включа и аз. Аз правих аборт в Майчин Дом - метода с вакуум. Знам, че някъде практикуват с месна упойка, но мисля че не е по-подходящо - заради психическата страна - да знаеш какво става. Аз предпочетох пълната. Събудих се когато ме връщаха в от "операционната" - помещението където извършват манипулацията. Правят по 10-20 на ден, като на конвейр - което означава, че за тях е рутинна процедура, няма нищо страшно, не боли, няма пероид на възтановяване - просто седиш до обяд и си тръгваш. Задължително изписват антибиотоцо и противозачатъчни. И никакъв секс следващия месец. Simple Smile

# 23
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Малко информация и от мен. След дълги месеци и много бройни опити за забременяване най-накрая успях да видя заветните две чертички на тест за бременност. Радостта беше неописуема, но два дни след това прокървих. Отидох на преглед и "великият доктор" каза че няма проблем. Прегледите станаха ежеседмични, а кървенето не спираше. Той убедително настояваше, че нямам никакъв проблем. В трети месец все още не чуваха сърдечна дейност на детето и след няколко наистина компетентни лекарски мнения се наложи да направя аборт. Някои от момичетата писаха, че най-лошото от всичко е душевната мъка и болка след това. ТАКА Е!!!! Кюртажа ми го направиха във Военна болница, с пълна упойка, с вакуум. 30 мин. след излизането ми от операционната си тръгнах към вкъщи. Нямах проблеми с излизането от упойка, нито ми е било лошо след това, нито ми се е виело свят, но адски много ме болеше. Кървенето ми продължи цял месец, болките от кюртажа бяха безкрайно силни, но отминаха до седмица. Кървих  до миналата седмица четвъртък /мисля че така беше/ а цикълът ми дойде 4 дни по-късно, т.е. сега в Понеделник.  С две думи, от средата на Февруари, та досега все си кървя...но нищо не може да се сравни с мъката в сърцето ми, че съм изгубила най-желаното от мен!!!
   Нека твоята приятелка се успокои-всичко минава и заминава, но и нека прецени дали после няма да страда по загубеното бебче.
   Желая й късмет и много успехи!!!

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Golden rose, Много съжалявам за това, което ти се е наложило да изживееш! Да му писне на човек от некадърни лекари. Хубавото е, че все още има и свестни лекари!

Общи условия

Активация на акаунт