Асистент за независим живот

  • 103 158
  • 316
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 9 905
Момичета, имам въпрос- ТЕЛК-а ни изтича през май, утре ще подам документи за подновяване. Обаче ако не излезе новия ТЕЛК до май какво става- изхвърлят ме от програмата ли?

# 256
  • Мнения: 39
Момичета, имам въпрос- ТЕЛК-а ни изтича през май, утре ще подам документи за подновяване. Обаче ако не излезе новия ТЕЛК до май какво става- изхвърлят ме от програмата ли?
И ние бяхме така миналата година,обясниха ми ,че ако не представиш новия ТЕЛК до датата на изтичане на стария-чао и минаваш пак на опашката.Успех!

# 257
  • София
  • Мнения: 9 905
Супер! Аз подадох, стария изтича на 1 май, но доколкото ми обясниха важи за целия май....някой знае ли нещо по въпроса?

Благодаря ти, megaly!

# 258
  • Мнения: 57
Здравейте, мами!
Кандидатствах за ЛА на детето си, но сме в листата на чакащите?
Какво ще рече това?
Трябва ли да ходя  да проверявам дали сме допуснати или ще бъда уведомена?

# 259
  • София
  • Мнения: 9 905
Момичета, имам въпрос- ТЕЛК-а ни изтича през май, утре ще подам документи за подновяване. Обаче ако не излезе новия ТЕЛК до май какво става- изхвърлят ме от програмата ли?
И ние бяхме така миналата година,обясниха ми ,че ако не представиш новия ТЕЛК до датата на изтичане на стария-чао и минаваш пак на опашката.Успех!
Понеже без да искаме подведохме четящите- пиша . Днес ходих до нашата служба. Не е вярно, че ако има прекъсване на ТЕЛК-а отиваш в листата на чакащите. Казаха ми, че няма никакъв проблем, стига да няма орязване на процентите някакво. Отивам с новия ТЕЛК преди да го заверя още, веднага като ми го дадат. Само при попълването на часовете трябва да съобразя дните, седмиците без ТЕЛК и да разпределя часовете в останалите дни. Началничката им ме увери в същото. Никакво отиване на опашката за чакане щом веднъж сме одобрени.

БигБенд, по принцип изпращат писмо, но аз ако бях щях да ходя при възможност отвреме навреме да питам.

# 260
  • Мнения: 37
BiGbenD влизаш тук и следиш новините, тук са списъците на всички чакащи и одобрени..както и отпаднали...  информацията излиза преди писмото...няма нужда да се разхождаш само... >>>  http://dsd.sofia.bg/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=1&Itemid=51

# 261
  • Мнения: 32
Здравейте момичета! Имате ли превод за януари, на мен ми казаха, че до 22-ри ще ги преведат, обаче към днешна дата няма нищо... Благодаря!

# 262
  • Мнения: 7
Здравейте, да се запиша и аз при вас за тази тема! Майка съм на дете с увреждане. Тази година сме в листата на чакащите, въпреки че нямаме никаква промяна от миналата година, дори напротив предоставих бележка за рехабилитация през тази година, а точките са ни намалени от 83 до 79? От първите в списъка след класирането през февруари паднахме доста по-надолу. Направих си труда да сравня приетите от март с чакащите и се оказа, че влизат деца, които са били с по 30 точки, а сега са вече с 90 и отгоре? Говорих с г-жа от Общината и тя ми каза, че това е така, защото има предоставени нови документи за промяна на обстоятелствата. Всяко следващо класиране ще е така, и тъй като аз нямам нищо ново при нас това означава, че всеки следващ стадии ще падаме все по-надолу!? Аз лично мисля, че това не е правилно, защото през годината наистина могат да се случат много неща, но приетите са си приети, макар и в листата на чакащите!
[/size] Sad

# 263
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Здравейте.Сигурно сте го дъвкали хиляди пъти,но моля ви някой да ми каже какви са изискванията на който трябва да отговаряш.Имам дете на 2 годинки и половина,което е с 100 процента инвалидност от раждането си.В нашата община не един път са ми казвали,че не отговарям на изискванията и не мога да стана личен асистент.Уморих се да тичам да се унижавам и да се моля да си търся правата.Какви са тези изисквания,че да не отговарям  newsm78

# 264
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте.Сигурно сте го дъвкали хиляди пъти,но моля ви някой да ми каже какви са изискванията на който трябва да отговаряш.Имам дете на 2 годинки и половина,което е с 100 процента инвалидност от раждането си.В нашата община не един път са ми казвали,че не отговарям на изискванията и не мога да стана личен асистент.Уморих се да тичам да се унижавам и да се моля да си търся правата.Какви са тези изисквания,че да не отговарям  newsm78
програмата е за лица над 5г. Ние също не попадаме, мога обаче септември-октомри да подам, защото януари ще е на 5

# 265
  • Мнения: 57
Добро утро, мами!
Благодаря ви за отговорите!

jeni799 , благодаря за линка!
Прочетох какво пише и се зачудих защо в този списък има чакащи с над 79т.?
Доколкото аз знам, прага е 80т, т.е. влизаш в програмата с 80т. и отгоре.
Другото, което ме озадачи е, че е имало ново разглеждане на документи.
То няма лошо от една страна, но за тази процедура разбирам чак сега от този линк.
Никой не ме е уведомявал, че може да има ново разглеждане предвид промяна на обстоятелствата.
Това ме заинтригува, понеже знам, че повече точки  се полагат, когато за детето е осигурено повече време за неговата социализация.
А в същото време, ние бяхме началото на м.02. на лечебна физкултура и йонофореза с нивалин + ел.стимулации.-1-ви курс за тази година.
Миналата година за последно правихме м.11., но заедно с документите, които подадох м.09. съм подала и тези изследвания/понеже през годината правим 2 или 3 курса, зависи колко отпуска здр.каса/.
Този път ни назначиха и лечебната физкултура.
Може би за тези процедури бихме имали и повече точки?






# 266
  • Мнения: 39
Момичета,понеже ми писна да ни мотаят и да ни бавят парите,давам телефона на касата,откъдето ги превеждат в цяла София-това е общ. Сердика.Звънете и ги тормозете,да се научат да си превеждат парите навреме,щото утре сутринта като отидем да си подадем отчетите,ще ни ръгнат за подпис ,че сме си получили парите,което категорично не е вярно.

  02/8035910-каса АНЖ  Twisted Evil

# 267
  • Мнения: 3 914
megaly,парите днес са преведени Peace

# 268
  • София
  • Мнения: 9 905
megaly,парите днес са преведени Peace
Моите в 16 ч не бяха преведени.

# 269
  • Мнения: 3 914
В 17.30 някъде ги изтеглих Peace/може и по-късно да е било,не помня/

Общи условия

Активация на акаунт