ЮЛЧЕТА в кошари плачат, майките на компа чатят!

  • 11 504
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 476

sandcastle, всяка нова храна се въвежда постепенно. Това, че няма реакция към даден продукт не означава със сигурност, че с всички е така. Освен това, всяко нещо съдържа различни компоненти, в различни съотношения, и трябва храносмилателната система да свикне да се справя с всяко ново нещо поотделно. Така че - по-по малко. Хм, аз вземах от най-малките бурканчета - на гербер май ги имаше такива разфасовки, примерно, и го давах на 3 пъти, като всеки път повече.




Значи давам от старото половин бурканче от 125 и няколко лъжички от новото?!  newsm78 Пък аз ...
Моля ви кажете какво сте въвели вече, че аз наистина се чудя много! На едно място чета едно - на друго -второ и се обърках съвсем. Пък то като погледне човек колко неща са алергени, не остава много голям избор какво да яде малчо!  newsm78

# 46
  • Мнения: 43
Привет!
Sandcastle, аз съм давала и тиквички, и броколи, и спанак. Слава богу не е имал никаква лоша реакция. Но основното към което ги добавям е картоф и морков. Някои дават и карфиол, но аз не съм намирала такова пюренце..Така че разнообразие......незнам...
А навън е голям студ. Излизах за 5 мин. измръзнах.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 524
охх какво да кажа- и тук при даването си е пак ЛМ на майката.
аз исках да дам броколи и карфиол, но според какви ли не писания те се дават към 7-8 месец, както и спанака.
аз съм дала картоф, морков и тиквички. ще дам още тиква и минавам на плодови за известно време за въеждането а другите ще ги мешкам докато стане февруари и малко и да дам нещо друго ново. може би ще избера чушка да ти кажа, зелена Peace ЛМ (модерния лаф Mr. Green, плащам копи райтс на измислителя Laughing))

# 48
  • Мнения: 117
И кво? Само аз ли му пробутвам по цяло пюренце с нещо ново? Laughing Никой от нас няма некви алергии и вярвам, че и Влади няма такава 'обремененост'. Давам секви зел. пюрета от комбинираните - крем зеленчуци, зеленчукова супа, пресни зеленчуци и тем подобните им на хип, гербер и семпер. Не съм въвела май само домат и чушка (от това к'' е на пазара). От плодовите онзи ден му накупих на Овко, че са по-големи разфасовки и са по-евтини (1,10лв за 190гр) Mr. Green Не му харесаха особено, ама кой ли го пита  Laughing Ще пробвам и мангото, щом казвате, че става - аз си мислех че не трябва да ядат цитрусови newsm78

Тази нощ си имахме проблеми с него - както спи и ревва, ама супер яко - като сирена!!! На сутринта го набарах, че му е подут горния венец и явно тръгват горните зъбки... Кофти...

Днес планувах да го оставя на пра-баба му и с баба му да вършеем магазини, ама като стана така със зъбите само ще я притесня жената.. Иначе се справя много добре с него - кефя й се Grinning

Още нещо щях да пиша, ама ми изветря  Laughing

Ай, хубав ден желая всички ви!!!   bouquet

И честито Мая!!! Бъди щастлива, горда и здрава мама!!!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 204
МАЯ , ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!   .Живи, здрави-ти,мъжът, детето, както и не на последно място дететгледачката. hahaha bouquet
Вече и по диагонал да я карам няма догонване.Знаех си аз , че сега борбата за компа ще е голяма.
Силве една голяма прегръдка от нас  Hug Едва ли има някой друг който да те разбере по-добре от мен. Confused Колко дълги рейсове прави мъжът ти?
Гледам сте минали теми за ясли и градини. И аз съм "за" всичко свързано със социализация на децата.Дали частна или държавна няма да коментирам - всеки си избира.
Donsyy още вчера исках да вляза да те успокоя за сенките под очите, ама така и не остана време.И двете ми деца са със сенки.Приличат на баща си.Аз си мисля че е въпрос на ген, а не че има нещо нередно в изследванията  Peace Виж за торбичките под очите е друго нещо  Wink
Вчера пробвах да дам на Нелия оризова безмлечна каша.Резултата беше  Sick
Купих адаптирано мляко на ХИП, каквото ме посъветвахте.Само, че на него пише как се разреждана 170гр.-6 лъжици/, а на оризовата каша пише друго за  млечната смес /100мл.мляко +100 мл вода/.Моля ако има други които да дават оризова безмлечна каша на Хип и да я разреждат отделно с мляко да кажат пропорциите.Благадаря.   bouquet
Имаше и още неща, ама вече е така.Де ще се сещам де не.  Wink
Малко снимки от нас:

http://family.webshots.com/photo/2093767840051187254eZwnIz?vhost=family
http://family.webshots.com/photo/2726778740051187254iIgBUx?vhost=family
http://family.webshots.com/photo/2640082190051187254gGrUod?vhost=family
http://family.webshots.com/photo/2447186500051187254PSLeqg?vhost=family

Ето сетих се и дописвам.Крем против целулит ползвам на Дева.Резултата ще докладвам като мине малко време.
Последно питане.Ако някой са му останали пигментационни петна от бремеността по лицето да сподели как се бори с тях.Предложиха ми нещо лазерно, ама ми се искаше първо да опитам с крем.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 10:51 от BOOTY

# 50
  • София
  • Мнения: 3 524
Ще пробвам и мангото, щом казвате, че става - аз си мислех че не трябва да ядат цитрусови newsm78
се димче мангото не е цитрус поне доколкото знам аз. има се предвид мандарини, портокали, грейпфрут Peace
аз да ти кажа бая ги огледах тези супите и другите, обаче малко ем е шаш да ги дам още, иат и магданоз и бла бла... ше го мисля Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 1 244
Ден - ден!

Хе-хе, Ками, аз реших, че сте си правили експерименти с малки дечица  Mr. Green Честно, изобщо не се вижда, че е залъгалка, може би понеже снимката е малка  Grinning

Даването на по-малки количества нова храна не е само заради алергиите, организмът може просто да реагира с друго и по друга причина... а пък за разнообразието си мисля, че няма кво да се гони, имат цял живот да се разнообразяват... Мангото не е цитрус  Wink

# 52
  • Мнения: 43
 ooooh! Уф, че съм. Честит Рожден Ден, Мая!!Много здраве и любов!!
BOOTY много сте готини  Hug
Phil и на мен ми приличаше на червило това на Ева  Blush  hahaha

# 53
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Мангото е тропически плод, богат на желязо и бетакаротин (така май беше). Освен това за захранване сред първите храни е подходящо и авокадото.

Буути, тази оцапана муцунка я намляскай от мен  Heart Eyes Много са ти сладки децата  Hug

# 54
  • Мнения: 984
Много благодаря на всички за пожеланията и милите думи  Hug
Ще почерпя със Бейлисче и ром /специално за Силвето  Mr. GreenLaughing
А за мъниците по едно авокадо  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 329
 Blushмалее сбъркахте ме ,довечера ще я махна тази снимка,иначе бибата е прзрачна отстрани и само в средата е с червено  Laughing
Цвети -колко е възрастна баба ти???Моята е на 76 и е при мен за един месец,ама аз не смея да оставя малката на нея Thinking
дописвам :ето я бибата в по близък план(доказателство  Wink )
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=172024&photo=24

# 56
  • Мнения: 117
Хммм, манго и авокадо.. щом сте рекли Simple Smile Още днес ще се снабдя Simple Smile Мерси за инфото и простете моето невежество Blush
Първо ще въведа обаче месните (виж тях ще въведа постепенно), че после трябва и кисели да вкарвам

Мисля си... като му поникнат и горни зъбки как ще става сученето? Няма ли да хапе много. Сега долните не пречат, защото езичето му е върху тях, но за горните не знам как ще е

# 57
  • Мнения: 1 098
Здравейте! Честит рожден на Мая, много здраве и любов!
Онзи ден бякме на ДК- 7550+ 450гр, 68см+2см.
Ние също минахме курс при Александра, но честно сега много се чудя за басейна. Thinking

# 58
  • Мнения: 117
Цвети -колко е възрастна баба ти???Моята е на 76 и е при мен за един месец,ама аз не смея да оставя малката на нея Thinking

И моята е там някъде, но е 'градска' баба, чевръста е с ръцете, идва й на ум какво да прави и слуша като й кажеш нещо. ( за разлика от дъщеря си !) А и в Сф редовно е покрай вуйна ми, когато се грижи за някой от племенниците, та е в час с 'модата' в отглеждането.

Все ми дава пример как навремето са им връзвали сдъвкана храна в марличка и са им давали да го смучат на бебетата... така са ги захранвали.. В сравнение с това, нашето наистина са превземки Flutter  Което си е нормално, де Simple Smile

# 59
  • Мнения: 117
Дописвам:
Ками, супер яка снимка!!!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=172024&photo=21

Общи условия

Активация на акаунт