НОЕМВРИйчета лудуват, веселят се и именни дни празнуват!

  • 9 979
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 679
ЧЕСТИТ  РОЖДЕН ДЕН НА ЕСМА! АКО ИМА НЕЩО ПО-ХУБАВО ОТ ЩАСТИЕТИ,ПО-ЦЕННО И ПРЕКРАСНО ОТ ЖИВОТА, ПО-ЖЕЛАНО И НЕОБИКНОВЕНО ОТ ЛЮБОВТА НЕКА БЪДЕ ТВОЕ!!!

 

jenny_b , честити проходили крачета!   bouquet

dreben78Hug браво на Ангелчо Simple Smile

Мами, четохте ли тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259852.0 ???  #Crazy  Шокирана съм, преди две седмици подадох молба за ясла именно в това детско заведение, по опитните мами какво ще кажат, реална ли ви изглежда случката. Съжалявам, че внасям тъжна нотка в темичката.  Sick

Иначе ние сме добре, Алексчето слава богу е здравичък. В неделя ще бъдем кръстници и отсега се вълнуваме Simple Smile После ще покажа снимки Simple Smile

Май е това за сега от нас! Приятен и ползотворен ден от мен  Hug
Целувки  Heart Eyes

# 241
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Честит рожден ден, esma! Hug
Пожелавам ти всяка звезда на небето да запечата по един твой успех!



Жени, честити ходещи крачета на  Сашки! Hug
Пожелавам му да е бърз, пъргав и много игрив  Hug


Относно заспиването - Златина от много отдавна си заспива сама, има си едно слонче, като и се доспи го взема и даже му казва нани нани Mr. Green или пък си понася възглавницата по стаята - прави 2-3 обиколки, качва се или на спалнята, или в нейното креватче, след около 10 минути въртене си заспива, а аз отивам само да я завия Peace PraynigДано да си продължи така, много е лесно Party
Относно храненето - аз също и давам от общата храна, но малко е злояда, вечер пие само мляко все още, но установих, че започва да яде сандвичи ooooh!вчера си оставих един сандвич с кашкавал на масата, излязох за 2-3 минути и като се върнах сандвича липсваше Laughing днес пак и направих и си хапва с удоволствие, само коричките и остават, вече ще ги махам hahaha

Бебка и бебко #Crazy изглежда ми абсолютно нереално Tired

# 242
  • София
  • Мнения: 1 067
Мила Есма, честит РД!

Бъди все така обичана съпруга и мама!!!


Жени, честито прохождане на Сашко!

Пратете тази диета и на мен, то и аз много не си падам по диети, ама може и да я пробвам че имам 5 излишни кила.

Дребен, браво за заспиването! Аз да си призная Йоанка я оставям да си плаче през деня в леглото сама преди заспиване. Тя е голям инат и даже и да и се спи, пак мрънка преди заспиване.

Сега си е гушнала якето и шушлека и седи пред вратата за разходка, а е такава мъгла... иди обяснявай че не може да излизаме. Ох, много е смешна....!!!! Сложила си е сама на врата презрамките на гащеризона и обикаля, идва до мен и ми бута якето на краката да я обличам... Joy
 

# 243
  • Мнения: 325
       ЕСМА-чЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИЛА И НЕКА КАКТО ЖИВОТА ТИ ПОДНЕСЕ ДВЕ ПРЕКРАСНИ щЕРКИ ,ТАКА И ВСИчКО КОЕТО СИ ПОЖЕЛАВАш ДА Е В ДВОЙНИ КОЛИчЕСТВА!!!
   зА ДИЕТКАТА-ЖЕНИ ТЯ Е ПРОТЕИНОВА  И СТЯГА МНОГО МУСКОЛИТЕ -ЗА ПЪРВИ ПЪТ МИ СЕ СЛУчВА ДА СВАЛЯМ КОРЕМА -ВИНАГИ СА МИ ОТСЛАБВАЛИ 1-ВО КРАКАТА И Е НАПРАВО ИЗУМИТЕЛНО.а ЗА РЯЗКОТО СВАЛЯНЕ -ТО Е САМО В 1-ВА И 2-РА ФАЗА ,А СЛЕДВАщИТЕ СА ПО БАВНИ -ОКОЛО КИЛО И НЕщО НА СЕДМИЦА.дИЕТАТА Е ДОСТА ДЪЛГА ЗАщОТО Е НА 4-РИ ФАЗИ ИМЕННО ЗА ДА НЕ СЕ ВЪСТАНОВЯТ КИЛАТА. "НО" НЕ СЕ ПРЕПОРЪчВА НА ХОРА СЪС СЪРДЕчНИ ПРОБЛЕМИ!!!!!!ИЛИ ПОНЕ ДА СЕ ВНИМАВА С ЯЙЦАТА.
   И ПОНЕЖЕ ИМА ДОСТА ЖЕЛАЕщИ -Дени може ли да ти я пусна на лични,а ти да я сложиш на видно място,та да могат желаещите да я видят? 
    Забравих да кажа ,че се яде най-малко 3 пъти ,а от там и колкото си искате без ограничение на количеството!!!!!!

# 244
  • Мнения: 201
Добро утро и от нас!
Бързам да пиша докато Никол спи.
ESMA ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! МНОГО РАДОСТИ И ЩАСТИЕ ТИ ПОЖЕЛАВАМЕ! newsm59
Дребен мерси за споделения опит. Ще пробваме, макар че е почти мисия невъзможна, но дано и Никол да е поумняла  Heart Eyes
За срещата в Бургас аз съм на линия и двата дена. Нямаме планове. Само Мерелин да се включи.
SIMONA_S аз вече май съм давала почти всичко на Никол. Така че не въвеждам едно по едно.
Жени честит ти пешеходец  nuts
Лек ден от мен!

това го пиша от сутринта, нета спря, после бъгасва #Crazy

# 245
  • Мнения: 218
Мами привет и от мене!
Дано мъгливото време скоро отмине и настъпят само слънчеви дни!

Есма, мила Честит Рожден Ден! Бъди здрава и много щастлива! Нека момиченцата ти те радват и слушат много! Отдай се на празника с двойна сила! Wink Tada newsm06

Клю, идеята да се сложи диетката на видно място е много добра! Hug

Жени, да коашарата с решетките, в другата мрежестата е заспивал от умора досега сам  Grinning
Иначе нашата кошара е висока, защото нашия тати като я купихме и й сложи колелца, та се вдигна още с 5 см. , та не може дребното да я прескочи, въпреки че вече е някъде 85см Heart Eyes

За белтъка, не съм давала само белтък, ами в домашна баница с яйцата барабар.

Имам въпрос за рибата Rolling Eyes На бурканчето с пюрето пише да се започне с няколко лъжички първие път, вие така ли направихте момичета или направо бам цялото пюре наведнъж?

Ей сега дребния заспа, ще го нахраня и навънка, дано само се вдигне тая пуста мъгла и се позатопли! Sunglasses

# 246
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Eсма честит празник! Да си жива и здрава, много радости да ти носят двете госпожици!  bdbaloni
Жени, Честити ходещи крачета!

Дребен - Борис така заспиваше от както се е родил и колкото по-бързо се излезе от стаята, толкова по-добре и така продължава да заспива, но само следобед  Sad Sad Вечер ни прави на маймуни. Гушкане, галене, трябва някой да му виси на главата и да ни усеща близо и така заспива. Слава Богу не се люлеем и друсаме. Аз все си мисля, че е период, ама много дълго време продължи и е странно, че следобед няма претенции за нашето присъствие. Ако някой сподели опит или даде идея за справяне със ситуацията ще съм благодарна.. Hug

Клю, аз не вярвах че може да има ефект тази диета и да знаеш, че може да ме амибицираш и аз да опитам.
Ей, да ви призная много се дебелее на работа  - толкова време да седя на 1 място отдавна не ми се беше случвало... И има разни вкусотийки за обед наоколо... Simple Smile

Весел ден, макар и студен и приятен уикенд, че може да не пиша тези дни пак...

# 247
  • Мнения: 1 064
клю, аз ще я сложа диетата, ама къде?!? На заглавната страница ли?  newsm78

# 248
  • София
  • Мнения: 1 044
Много благодаря за пожеланията, момичета! Стоплихте ми сърцето  Simple Smile

Почерпете се:



Прегръщам ви  Hug

Дребен, аз дадох цяло бурканче риба - тя там не е чак толкова много. Стаси много я хареса и сега й правя риба на пара - яде повече от мен като количество, че и озвучава и обяснява колко е вкусно  Laughing

Фъстъчка, ох представих си я малката пред вратата - и моите са същите, опитват да се обличат само и дърпат дръжката многозначително  Grinning А като  са гладни държат лигавника в рък, дърпат си стола за хранене и недоволно мърморят  hahaha

# 249
  • Мнения: 3 034
esma, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!! newsm59 ДА СИ ВСЕ ТАКА ЖИЗНЕНА И УСМИХНАТА !!! МНОГО ОБИЧ И ТОПЛИНА !!! newsm51

# 250
  • Мнения: 262
ЕСМА ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!! ОТ ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ ДА НЕ СЕ ОТЪРВЕШ!!!
Жени честити краченца на Сашко Hug Да са здрави и пъргави Peace
Искам и аз диетата Praynig
Карил снимки ще кача по натам на къщата че има още доста довършителни работи и не е за снимане сега.
Аз си продължавам с мойта Селска дилема. Сутринта си изкаравам колата от гаража на улицата. Слизам и си влизам в къщи да облека Дани. След малко ми се включва алармата на колата. Излизам на бегом с дете она ръце че я бях оставила да работи колата за да се стопли и кога гледам една Огромна КРАВА   Animal Cowсе чеше на колата ми #Crazy Sick. А краваря никъв го нема Shocked. И тази ми ти крава не мърда- побеснех. След малко ми ти идва въпросния и като почнах да крещя а той само спокойно ми вика - Госпожа имате късмет че не ви се е Изср...ла кравата на капака Shocked Shocked newsm09 Та така сега от гаража директно с 200 км на шосето и газа наред Crossing Arms
Лек ден от мене аз отивам да си мета двора Laughing

# 251
  • Мнения: 553
ESMA, желая ти много здраве и късмет, семейно щастие и прекрасни нови спомени! Да са ти живи и здрави двете буби. 
Др. Дженд, за Априлци тръгнете с нагласата, че ще се насладите на уникална панорамна гледка. Ще ни има всички нас и ще е весело. Ако изникне нещо кофти от към обслужване... еми здраве да е!  Wink
Жени, честити ви проходили крачета! Безаварийно щъпуркане насам-натам...  Hug
Ох, това с 69 ДГ, ме хвърли в разни филмиии ooooh! Предпочитам да не вярвам, че е възможно да ползват децата ни за опитни мишки  Stop Дано се окаже фалшива тревога  Praynig
Виктор от извесно време яде от общата ни храна, само бобец още не давам. Иначе и сандвич с масълце, сиренце и кашкавал е ял и му хареса  Wink Сутрин почти не закусва, на обяд хапва малко по-добре и вечер пак много, много не вечеря /предимно кис. мляко + бисквитка/
Не заспива сам! Седя до него и люлея люлката на леглото. От 2 дни се гушка с едно мече и му пее докато не заспи ''наа-нааа'' с пълно гърло  Joy
ragtime, честита къща! Много щастие и любов ти желая в нея  Heart Eyes Сигурна съм, че скоро ще свикнеш и ще се чудиш как си отцелявала в претъпкания, мръсен, шумен град. Аз съм от малко градче /Своге/ и много ми липсва спокойствието там  Tired Ще видиш колко хубав и щастлив живот ще имаш в новия дом  Hug
Цвети, много се радвам, че този път ще дойдеш  Hug
Карил, няма ли да дойдете на Априлци?  Tired
Клю, я дай да видим всички рецептата  Mr. Green От утре да сме на диетка и през май да се съберем само стройни мамички

# 252
  • Мнения: 815
Клю, давай я тази диета!!!!

ЕСМА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ, УСМИВКИ И ОБИЧ!

Дребен, той Ангелчо е много добро дете,  но при Неда тези не вървят, а съм доближила креватчето, а се е разпищяла! Но да си призная все още не ми пречи- аз не я разнасям, сядам си на диванчето или лягам до нея, просто иска да е до мен. И може би това е обяснимо, защото ме няма по цял ден. той и Ран не иска да се откъсне от мен като се прибера...

Рагтайм, така ме развесели отнова- още месец и ще си готова да напишеш книжка сборник - разкази

# 253
  • Мнения: 1 064
Тъй като не върви някакси да сложа диетата на заглавната страница и не измислих друг начин, я пускам тук:



УДАРЕН ПЕРИОД: 7 дни

Ч И С Т И   П Р О Т Е И Н И :От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и  колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

I. Постни меса
Това са : телешкото,говеждо и конско
  - Говеждото-всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът,филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите,които са прекалено тлъсти.
-  Телешко: позволени са шницелът и частите за печене:котлетите също могат  да се консумират,след като се  отстрани тлъстата им част.
-Свинското  и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло,олио,сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %
II. Дреболии:От тази категория е разрешен черният дроб-телешки,говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици,които не са тлъсти.Колкото до говеждият език-консумирайте му само върха,който е най-постната част.Черният дроб е  ценен с високото си съдържание на витамини,които са изключително полезни през период на отслабване ,но за съжаление е богат и на холестерол,поради което се изключва от менюто на  предразположените към сърдечно-съдови заболявания.
III. Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения.Всички риби са позволени,все едно дали постни или тлъсти,пушени или сушени,може и консервирани  в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
IV.Морски дарове:всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари,рази,лангисти,лангустини,стриди,миди,рапани,охлюви
V. Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн-патицата и гъската ,но при изричното условие да се консумират без кожата.
VI. Постни шунки:Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът    не са разрешени, както и беконът,който е още по-тлъст.
VII.Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.
VIII.Обезмаслени млечни продукти/ кисело мляко(Герма-0.1%:Верея-0.1%),извара
(Дядо Либен) и сирене/-сирене и кашкавал Маджаров-нискокалоричен пише на него
IX. Литър и половина вода дневно.-колкото повече толкова по-добре

ДОБАВКИТЕ:
Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в  приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.-(Герма 0.1%-и,а и кисело и прясно)
Захарта е забранена.
Оцетът,мащерката,копърът,лукът,магданозът и всички  подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да  се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата  са разрешени,но в умерени количества.Могат да се заместят с безсолна горчица и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен,но има диетичен- без сол и захар,който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина   не са позволени!

НЯКОЛКО ОБЩИ СЪВЕТА:
1.Яжте толкова често,колкото ви се иска
2.Пийте вода,докато се храните
3.Осигурете си всичките необходими за диетата храни
4.Никога не прескачайте хранене
5. Преди да хапнете от някоя храна,уверете се,че  фигурира в списъка.
6.Закусвайте!

ВТОРА ФАЗА:  5 дни  всичко от ударния период и зеленчуци и после 5 дни пак само протеини-редуват се  докато свалиш килата които искаш и после минаваш на следващата фаза

Всичко от ударния период е позволено. Тук добавяте зеленчуци - зелени листни, домати, краставици, тиквички, патладжани, чушки, карфиол, броколи, зеле, зелен фасул, бамя и още каквото се сетите. ЗАБРАНЕНИ СА: картофи, ориз, боб, леща, грах и всички подобни нишестени зеленчуци!!!

ТРЕТА ФАЗА:-умножаваш свалените кила  по 10  и получаваш колко дни трае тази фаза

Добавят се:
- веднъж дневно по 1 голям плод или шепа малки. Забранени са банани, грозде, череши, сухи плодове - каш, лешници, бадеми, фъстъци, орехи.
- 2 филии пълнозърнест хляб дневно
- 40 г сирене на ден
- 2 порции нишестени храни седмично около 250 гр.
- агнешко, свинско и обикновена шунка се добавят към разрешените меса
- 2 галавечери седмично - каквото си поискате, но не два дни подред!
- Задължително 1 ден на чисти протеини седмично!!!

ЧЕТВЪРТА ФАЗА:

- връщате се към нормален режим на хранене
- всеки ден 3 с. л. трици!!!!!!!!!!!
- един ден от седмицата само на чисти протеини!!!!!!!!!!!!!!

# 254
  • Мнения: 1 328
Хубава е диетката. Пак според мен, ако се опитва човек да се храни по този начин - ефекта може да се постигне за по-дълго време, но без точно да се спазват определени дни в които се яде това или онова.

За заспиването -пробвах днес, НЕУСПЕШНО Sad Утре пак Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт