Януари ще празнуваме, бебенцата малки ще целуваме!

  • 12 986
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
И според моя доктор термина ми е на 23-ти, но аз си го броя на 27-ми. Все пак разликата не е особено голяма.

Момичета, исках да ви питам колко време преди раждането става т.нар. "смъкване" на корема. Моят си е още високо, но се чудех кога да очаквам промяната.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 182
Здравейте,

Честито на всички мами, родили тези дни   bouquet На очакващите - още малко търпение и си почивайте  Heart Eyes

Нашето ежедневие е едно нон-стоп хранене и ръчкане. Не защото Жоржи е много лаком, а по-скоро е доста ленив. Вчера и тази нощ доста поспа 2 пъти по 5 часа. И днес на поредното одремване го събудих на 2-рия час да яде, защото ще ми се пръснат гърдите.
Успокоява ме, че хвърлям по около 7 акани памперса дневно. Но ми се струва, че доста малко изсуква. Аз изцеждам 100-на мл. след това. Гледам да не прекалявам, че да не си докарам свръх лакатация, ама какво да правя като от мен нон-стоп тече и не мога да поспя от подути цици. И гледам да облегчавам, че да не си докарам някой мастит.
Тази нощ успях уж да поспя 2 пъти по 3 часа и през деня още 2 часа та се поосвестих, но за напред ще видим как ще е.

Деби - успех! Всичко ще бъде ОК! При мен, да чукам на дърво, операцията мина на 6 - още на 10 час давах зор да ставам и нищичко не ме болеше. Е имала съм била разни сраствания от предното секцио, ама то май всички с ресекцио ги имаха в болницата. Някой да знае защо и какви опасности има?

Слънчоглед завиждам ви, че излизате и мен ми се иска. Педиатърката препоръча след 12-тия ден обаче и аз ще изчакам още мъничко.

# 47
Здравейте и от мен!
Да са живи и здрави Даная на Mari_rus, Ели на Viji и Боян на Sylvia и Георги на New Valia! Да се хранят добре и да спинкат спокойно !!!       bouquet
И аз съм още 2 в 1, но дано скоро станеме 1+1. Само здраве да е!
Кафява мечка моят корем спадна напълно от около една седмица. Имам и киселини и 2 см. разкритие?!? Отивам аз днес на доктор, защото мислех, че ми изтичат по малко водите /сгрешила съм де/ и тя ми казва, че имам 2 см. разкритие и как така не съм разбрала без болки! Бе то аз си имам болки, но си ги търпя. Може пък да съм станала по-издръжлива?

# 48
  • Мнения: 135
Redoxide,Iliem честити бебчета.Да са живи и здрави имного да слушат мама и тати.  bouquet
Деби,ще стискам палци всичко да е наред утре и да гушнеш бебчо.
И аз като Кафява мечка се чудя кога пада коремчето.Термина ми 25.01,но корема ми е високо.Имам контракции,но нищо.Май вече ставам много нетърпелива.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 688
МИА аз излизах със Светльо:)Лъчезара още несмея да я извеждам.Дано до 20тия ден времето се пооправи и да става да разходки.

# 50
  • Мнения: 120
Здравейте момичета, много се радвам да бъда едно от щъркелчетата и да съобщя новината : Vqra_svilka е родила днес и има момиченце, за съжаление не знам нищо повече засега. Пожелавам и много щастливи моменти с малкото съкровище, да и е живо и здраво!   bigdance2

Много щастие и здраве на всички Януарчета които вече са се родили и много късмет на очакващите майчета Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 408
ЗДРАВЕЙТЕ ДРУЖКИ  Hug

НАПРАВО ВИ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ НА ТОВА КАК УСПЯВАТЕ ДА СМОГНЕТЕ С ВСИЧКО И ДОРИ СТЕ ИЗПИСАЛИ 2 ТЕМИ. АЗ НЕ МОГА ОЩЕ ДА СЕ ОРГАНИЗИРАМ И ВРЕМЕТО НЕ МИ СТИГА. ГАДНОТО Е, ЧЕ НА АНДРЕА ВЕЧЕ И СЕ ПОЯВИХА КОЛИКИТЕ- ТОВА НАПРАВО СИ Е АД- МИЛАТА МНОГО СЕ ИЗМЪЧВА, А И АЗ С НЕЯ  Weary. НАДЯВАМ СЕ, ЧЕ ЩЕ МЕ ИЗВИНИТЕ ЗА ТОВА , ЧЕ НЕ СЪМ МНОГО В ЧАС С ТЕМИТЕ КОИТО ДИСКУТИРАТЕ, НО ОБЕЩАВАМ ЩЕ НАВАКСАМ  Hug
СЕГА ИСКАМ ДА ЧЕСТИТЯ НА ВСИЧКИ МАЙЧЕТА КОИТО СА ПОЛУЧИЛИ ВЕЧЕ СВОЯ БЕЗЦЕНЕН ДАР, ДА ИМ ПОЖЕЛАЯ САМО ХУБАВИ МОМЕНТИ И ПРЕЖИВЯВАНИЯ С МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА.

НА ВСИЧКИ ОЧАКВАЩИ МАМИ ЖЕЛАЯ УСПЕХ  Hug

# 52
  • Мнения: 11
Redoxide,Iliem честити бебчета.Да са живи и здрави имного да слушат мама и тати.  bouquet
Деби,ще стискам палци всичко да е наред утре и да гушнеш бебчо.
И аз като Кафява мечка се чудя кога пада коремчето.Термина ми 25.01,но корема ми е високо.Имам контракции,но нищо.Май вече ставам много нетърпелива.

Честито и на Vqra_svilka да и е живо и здраво бебчето.

И аз съм за 25.01, корема ми се смъкна още преди 2 седмици, но още не съм родила. Контракции си имам от 4-5 дни, но са нерегулярни. Като ходих на консултация на 10.01 доктора каза че бебето е в стартова позиция и може да се роди всеки момент, само незнам кога ще дойде момента. Просто си чакам.

# 53
  • София
  • Мнения: 366
Благодаря ви за пожеланията, момичета   bouquet Много ме трогнахте!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте всички! Hug
Честито на всички новородили мами!!!  bouquet
Успявам да ви прочета, но нямам време да пиша! Sad  Като ми остане малко време гледам да поспивам. Искам само набързо да споделя нещо, което може да е от полза на някоя мама. Още в болницата имах кърма, но гърдите ми бяха станали твърди явно не можеха да ми се отпушат каналите и не ставаше нито с помпа нито на ръка да се изцедя. Помогна ми едно хомеопатично лекарство - BRIONIA 5CH по 5 гранули преди всяко кърмене. И пак разбира се топлене, цедене и задължително бебчо да сучи, което помага най-много. За два дни ми се отпушиха каналите и сега кърмата си тече, даже като засучи Виктор отначало май му идва много и не успява да преглътне та на моменти чак се дави!
Лека вечер на всички и много целувки на бебоците! Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 393
  честито на всички,които вече гушкат малките бебчета!!! Да са ви живи и здрави,спокойни и усмихнати  дечица!!!  bouquet
  Леко очакване и безпроблемно раждане на очакващите! Пожелавам леко като мойто раждане( за 3 часа и разкритие,и контракции,и напъни и БЕБЕ)без шев,без нищо Laughing
  Аз си имам глезанка-колики няма,ама що пък да ревем да се пробваме да се поносим-дали щото аз я двигам и не я оставям да плаче-и сега  само мрънка и е спокойна като си я гушкам  CrazyИ както съм си сама по цел ден,и както не спим по цяла нощ-нещо леко  почвам да се сдухвам...Ама утре уж да ходим на гости и поне малко разнообразие да си направим.Вашите бебчета траят ли си в столчетата за кола?Мойто -мрънка...
  Благодаря за съветите за кърмата-почнах и орехи,продължавам с мЮслито,чай на Хип.Казаха ми и лук да ям newsm78суров- Sick
Аз послушах докторката да я будя на всеки 2-2.5 часа и да я храня,че била малка и не било хубаво да има големи периоди без хранене.Съответно си мисля,че само я стресирах и затова сега проплаква и в съня си.Иначе си спеше по 4-4.5 часа и беше много спокойна,а сега само сумти и не мисля,че пък яде по  колкото преди,а и по лошото-струва ми се че и се натоварва стомахчето и и е тежко...чесно казано,съжалявам,че и разбих режима Sad
 А за корема-предния път така и не спадна-акушерката ми казваше че ще ми скочи вече на корема Mr. GreenА тоя път също вися до последно,до напъните,главата си беше високо,ама и така се ражда Peace

# 56
  • Мнения: 2 641
Честито на новите мами! Да са ви живи и здрави бебенцата и много да ви радват Simple Smile

# 57
  • Мнения: 110
Здравейте и от нас с Боби.
Първо - Честити рожби на новородилите майчета и леки раждания на всички останали!!!
Да ви се оплача - вчера Борис се беше запекъл - цял ден не беше акал и нощта беше ад - чак е пищял миличкия и като няма как да му помогна...Скъса ми се сърцето... newsm45
Днес вече е добре,отново си пълним памперсите,ама такова нещо да не ви идва до главата.
На 23.01 сме на първа консултация и нямам търпение да разбера дали всичко е наред,как е наддал,колко е пораснал и тем подобни.
А тия социални са направо за разстрел #2gunfire #2gunfire #2gunfire,за някакви си 25 лева те разкарват като маймуна!Човек да си няма работа с държавата...
Айде новите мами да пишат как са минали ражданията,като се приберат и като се нагласят на режимите.
За сега толкова от мен,по нататък ще се включа пак.
Целувки и поздрави на всички!!!

# 58
  • София
  • Мнения: 6 182
juleto18 и аз се терзая за това будене на често. Георги се роди големичък, но пък е много мързелив при сученето.
В кърмаческия пише такива бебета до 2-рата седмица да се будят на 2-2.5 часа, за да хапват поне по 10-на пъти дневно. Педиатърката ми пък, каза точно обратното - да не го будя ако спи дълъг сън и да не го храня по-често от на 3 часа. И аз съм тотално сбъркана вече  newsm78
Опитах се да го будя - и наистина не яде по-добре, но пък се събуди по-рано за следващото хранене и тогава имаше сила да яде повечко.
Пропуснала съм ако в предната тема сте обсъждали нещо подобно, за което се извинявам, но някоя от мамите ветеранки-кърмачки ако даде съвет ще съм и благодарна.

# 59
  • София
  • Мнения: 56
Запис и от мен

Общи условия

Активация на акаунт