Януари ще празнуваме, бебенцата малки ще целуваме!

  • 12 990
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 51
Честито на всички майчета!
Аз също имам доста кърма, е не чак доста, но достатъчно ималко повече, малкия суче предпочита гърдата, много се успокоява, шишето не му е любимо, но винаги имаме запас в хладилника.
Май ни почнаха и коликите, сега ще даваме чайче от копър, дано го облекчи.
Днес съм му сложила едно вълнено елече да му топли на коремчето.
Ох колко ми е странно още да пиша за бебчо , вместо да се оплаквам от подути кра newsm78 Joyка.

# 61
  • Мнения: 980
oх тръгна ми нета наааай после  Sunglasses

Да се похваля. Днес дойде педиатърката да види бебаната, че нещо ми е притеснено. Бебка будува през половината денонощие  Shocked Сякаш я е страх да заспи. Та сега се поуспокоих малко. Не й личи да е гладна. ДОки ме посъветва да се изцедя и да засека така колко изяжда. Да, ама аз изцедих само 60 мл и тя ревна и нададе такъв вой, че нямаше време да цедя още, а и вече едвам църцореше Confused тя го изяде и не разбра, че това й е манджата и после се докърмихме. Брех, тая моя цицка пусна още бая и бебата сумтеше от удоволствие. Така се намаха, че едвам дишаше. Уригна се, запени малко устата и с самодоволна усмивчица пръдна и си напляска доволно памперса.  Mr. Green Сега пак не знам по колко яде и дали й стига и дали да додавам АМ.  newsm78 Утре ще засичам пак и така до края на света.... Пада другаря в смъртен бой.. Ей така окапвам и аз. Така че недоспали майчета дерзайте  Hug Дето казвам на моя мъж:" Някой ще даде фира- или ние или бебката"  Mr. Green
За пъпчето - мажем само със спирт. Доки днес беше доволна, секрети не текат и е чисто.
Зайка Байка, аз последните дни имах чувството, че ще умра от киселини. Не знам дали са бабини девитини, но Антон се роди с много коса, при това гъста. В родилното всички му се радваха на косата, защото тя не е като мъхче, а си е направо като нашите коси. Много е смешен!
Асиди, и на мен ми казаха, че киселините били от косата на бебето, която дразнела. Аз нямах грам киселини, а Яната е с едни къдрици, дето от сега има рефлекса да ги врътка с показалец. Така, че аз опроврегах бабините деветини. Flutter

# 62
  • Мнения: 6 274

Асиди, и на мен ми казаха, че киселините били от косата на бебето, която дразнела. Аз нямах грам киселини, а Яната е с едни къдрици, дето от сега има рефлекса да ги врътка с показалец. Така, че аз опроврегах бабините деветини. Flutter

[/quote] Много ясно , че са бабини деветини . Аз пък като се скъсах от киселини , та ...Елате да го видите моя плешко . Има малко мъхче по врата и това е . Отгоре е с три косъма и половина newsm05 . Тед , аз пак да питам : ти кога точно роди ?! В колко часа , де . newsm78

# 63
  • Мнения: 980
Djulichka, на 1.01 в 9,58 се роди бебката. И на нея главата й беше високо и не искаше да слезе.Пълно разкритие, напъни и бебка се запънала като магаре на мост и умува. Една докторица се разходи върху мен по лакти като американски командос.

Ей все се отнасям ooooh! ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И ВИ ЧАКАМЕ ПАК ТУКА НА ОТЧЕТ И РАЗДУМКА  Hug

# 64
  • Мнения: 6 274
Djulichka, на 1.01 в 9,58 се роди бебката. И на нея главата й беше високо и не искаше да слезе.Пълно разкритие, напъни и бебка се запънала като магаре на мост и умува. Една докторица се разходи върху мен по лакти като американски командос.

Ей все се отнасям ooooh! ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И ВИ ЧАКАМЕ ПАК ТУКА НА ОТЧЕТ И РАЗДУМКА  Hug
Ааа , добре . Да ти е живо и здраво мишлето!!! Абе въртя , суча - май моя мишок е първото бебе 2008 във Форума и това си е !!! newsm44

# 65
  • Мнения: 980
в колко часа се роди?  Mr. Green Аз толкова се натисках. Даже и контракциите ме почнаха на 31-ви, ама бебата като каза ТЦ и това си е. Инат е, човек ще рече, че ми е дъщеря Crazy

# 66
  • Мнения: 207
Честито на новородилите момичета!   bouquet

Аз съм на път да дам фира (цитирайки Теди  Joy), Мартин нещо грам не иска да спи, цяла нощ вика на 10-15 мин - отвратителни колики. Дано тази нощ да е по-добре, въпреки че изгледите не са добри. Успокоението е, че коликите трябва да минат до 4тия месец, пък зъбите може и да се забавят  Wink

Миа - аз не бих го будила - Марти като го будех ядеше съвсем по малко и заспиваше пак, но ти най-добре си знаеш, а пък и в кърмаческия наистина това препоръчват  newsm78.

# 67
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,
Честито на новородилите майчета, а чакащите освен да се заредят с още мъничко търпение, друго не им остава Grinning
Аз вече тотално съм се пренесла в друг часови пояс, така като пресметна имам чувството, че живея на Хаваите, само дето навън като се е завихрил един сняг пак амааа...
Малкото момче се буди на 2.5- 3 часа по всяко време на  денонощието.
За колики ми казаха да ям копър, естествено ще си направя една хубава салатка. Не знам дали в България има копър по това време обаче...
Запека на Софи когато беше бебче го церях с портокал, изяждах един портокал, и решавах проблема.
Така както не пия, но като съм се метнала на бадеми, понякога чак ми се допива уиски  Grinning
х х х

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 00:09 от kokonka

# 68
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Добро утро на всички!

Кърмените бебета могат и да не акат по 3-4 дни, и пак не е запек, просто стомахчетата преработват изцяло кърмата. Затопляйте коремчето, правете масажи, но не ги изхождайте с разни помощни средства /термометри и подобни/. Другото е да ядете разхлабващи храни.
Тедсан, писала съм и по-напред, количеството изцедено от теб с помпата не се равнява на това което бебо изсуква. Ако искаш да видиш колко изсуква, по-скоро я претегли преди и след кърмене. Това което цедиш не е реалното количество кърма в гърдите ти.
За буденето - аз също я събуждам Маги понякога, на 3 часа, но не виждам някаква разлика в яденето й.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте на всички и добро утро   bouquet

Още сме си 2в 1  Laughing
Днес смятам да се поразходя навън.Нали съм без малко детенце,ще се разсея малко, а дано подпомогна на мишока в мен да се намести към изхода  Laughing Laughing

На всички пожелавам хубав и спокоен ден !  Peace

# 70
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Didiplanet е родила днес сутринта момченце ВАСИЛ с мерки 3280 гр. и 49 см. Да е жив и здрав, а на мама бързо възстановяване!

# 71
  • Мнения: 802
Усмивка - и аз така говоря, винаги НИЕ. Сякаш аз вече не съществувам, само Стефчо.
Аз да се похваля, днес бяхме на консултация. Бебо е станал 3480кг, последно го мерихме на 21.12 и беше 2350кг.  Станал е 51см
ААа... Лусеситка не съм съгласна, миличка . Бебка си е бебка, но аз съм си отделна личност .
Не е хубаво да се чувстваш така все едно ти не съществуваш ...
Браво на малкия Стефчо, колко много е пораснал ... все така да расте и да  радва мама .

Честито на новите мами ! Много здраве и пухкави бебенца !

Моята принцеса е добре, спи, яде ... и другата събота ще е водя на консултация да видим колко е пораснала .
Мъжа ми заминава за Швейцария за малко , майка е при мен да не сме самички и аз смятам да се разкрасявам тези дни .

Това е от мен , весел ден на всички .
И леко раждане на тези , на който им предстои .

# 72
  • Мнения: 254
Честито на родилите мами,
ние сме още 2 в 1, с 2 см разкритие съм и беба, голяма близо 4100 гр. ....искам да издържа до водолейската седмица и да раждам секцио - не мисля, че ще се справя нормално. Дано и бебка да издържи дотогава. Колко време можеше да ходиш с разкритие 2 см?
стискайте палци

# 73
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Още едно бебенце  Grinning

Debi е родила син Петър, 3650гр., 50 см.!

# 74
  • Мнения: 5 391
Добрутро! Grinning
Тази нощ до някъде беше добра, после Ената като се събуди в 4:30ч, още не е заспала, ръмжи си нещо Rolling Eyes
Съответно сега съм Tired

Честито на дидипланет!  bouquet

Алекс, наистина се започна по-дългото будуване.Вече рядко спи от хранене до хранене Confused

Усмивка, напълно споделям мнението ти PeaceНе сме едно цяло, въпреки че бебето е изцяло зависимо от мен.Никога не говоря в множествено число, не ми идва от вътре.

Честито и на Деби!  bouquet Grinning

Общи условия

Активация на акаунт