Отговори
# 270
  • Мнения: 508
3а срещата съм съгласна. Само да не и3никне нещо непредвидено и искам да е сигурно по_отрано, 3а да мога да си органи3ирам термините. 3а това ра3читам на органи3аторката Мата. Предпочитам и пре3 деня да е Confused, май много стана Embarassed
В БГ наистина са малко странни със секциото по желание. А3 питах гинеколога, дали при мен е необходимо да е секцио (3аради годинките), той ми отговори, учудено, че не може предварително да се каже. Ние ще си 3апочнем по нормалния път.
Чиколина, като чета 3а проблеми със съседи, много ти съчувствам. Много е лошо. Добре, че нашите са много надалече. Дано се оправят нещата, но жената, като е депресирана... ужас.
Ще стискам палци на новои3люпената германка. Дано е в3ела и3пита.

# 271
  • Мнения: 1 335
Мамун,  не всички деца които са 6 кг, майките им са имали описаните неща. Някои ги раждат такива, без фруктоза и диабет, но си права че не се обръща внимание по принцип.
А колкото до секциото, не се разяснява, че това все пак е коремна операция и носи доста големи рискове. Но понякога няма как....

Мисля, че 15-среща за мен също е добре, дано да не изникне нещо дотогава.

Добър вечер на всички.

На Вечерница лека и безпроблемна. Голяма смелост си трябва за тази работа...

# 272
  • Мнения: 7 605
Ами те доФторите подкрепят модата на бърzото секцио. НосиШ ли о4ила, секцио  ooooh!  Ми така йм е по лесно, работа zа един 4ас и то по работното йм време, вместо да йм zвъне някой късно ве4ер и да ги вдигне от масата zа да раждат с 4асове  ooooh!  Пък и пове4е пари се отпуска zа секцио  Tired

# 273
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 868
Аз исках да раждам нормално, ама се оказа, че по медицински показания не може. И докторката като ми каза - такъв рев му дръпнах, а тя ми вика - ама вие що ревете, то се налага. Ми викам щото знам какво е и не искам. А тя ми вика - тука идват жени и реват и ми се молят да ги режем, а вие наопаки. В България като кажеш, че искаш да е по-лесно и веднага те режат. И клинична пътека има, и повече пари даваш. Изобщо кеф Confused Пък никой не обяснява за рисковете после. Тук една приятелка е раждала секцио, не знам по какви причини и втората бременност искаше да е нормално раждането, ама докато се чуди и мае и се отворил шев от предното секцио, та по спешност я оперираха.
Мистик, добави си едно значе за запазена марка отгоре до името Laughing

# 274
  • Мнения: 1 817
Мистик, къде го дават българското ДСДС? newsm78

# 275
# 276
3дравейте,имам спе6ен вьпрос кьм вас.според вас при температура от порядька на 38,5 на 6 месе4но бебе нормално ли е да не се дават медикаменти.3а6тото тука6ните немски лекари твьрдят 4е е рано да се дава,едва ако стане над 39 ° #Crazy. newsm78 А3 се притеснявам,и вьпреки това му дадох парацетамол на беб4о 3а6тото като го пипна направо гори.сно6ти я внигна та3и темп. кьм 8 4аса ве4ерта,след слагането на све6ти4ка парацетамол кьм 23 4аса ве4е бе6е спаднала на 37,4,после кьм 4 4аса сутринта пак му сложих и пак го преоблякох,понеже се бе6е и3потил наново а темп. му бе6е кьм 37,8.сутринта отново се пови6и и трета све6ти4ка му сложих,а в това време доктора ми обяснява6е да не го водя в праксиса,да не се 3ара3и там с не6то о6те и да и34акам о6те ,до другата сутрин.и а3 4акам.според вас това правилно ли е?3а прьв пьт ми се ра3болява мал4о и сьм мн.притеснена.дано да постьпвам правилно 4е се вслу6ах в сьвета на докито...вьтре6но ме гри3е 4е трябва6е да настоявам да го прегледа о6те днес 3а да не станат усложнения.дайте сьвет от ли4ен опит моля ви Hug

ПС между другото,4естита нова година на вси4ки с голямо 3акъснение,живи и 3драви и много 6тастиена вас и на семействата ви  newsm51

# 277
  • Мнения: 911
Въпросителна, действително така препоръчват педиатрите в ГЕрмания, да се дава парацетамол от 38,5 нататък, но според мен е ок да дадеш и малко под това, ако си преценила, че е по-добре.
Все пак подходът ми се струва някак по-правилен, отколкото тоzи в Бг, където zа щяло и нещяло иzписват на децата по два листа рецепта с медикаменти -  освен zадължителния антибиотик, раzбира се. Бебетата на таzи въzраст вдигат температура бърzо и често много висока, което не трябва да те плаши. Ако ви е zа първи път обаче, няма как да прецениш, доколко е "нормално", и на твое място аz бих се опитала да zаведа бебето на лекар по-рано. Дали ще се zараси с още нещо на втория или на третия ден, май няма много zначение, да не говорим, че иzобщо не е каzано, че ще се zараzи. Важното е и ти да се чувстваш спокойна, все пак.

# 278
  • Мнения: 434
Аз отговарям от личен опит. Давам Панадол или слагам свещички едва след като температурата се закотви около 39-те. Повишената температура "сварява" повечето гадини вътре в тялото, така че аз я оставям да си свърши работата. 37,4 градуса за мен не оправдават медикаменти. Това че детето няма температура от своя страна не означава, че детето е оздравяло
Препотяването е хубав знак, че организмът се справя с неканените гости, а и не бих завела точно сега детето при останалите вируси в чакалнята на педиатъра.
Не пишеш откога бебето е с температура. Аз се замислям за лекар чак от четвъртия ден нататък.

Не бих се притеснявала толкова на твое място, просто ще следя температурата и ще давам течности, за да се избегне обезводняване.
Бързо оздравяване

# 279
  • Мнения: 434
Така, а сега на чисто и на живо едно голямо ЧЕСТИТО на Вечка! Изпревари ме ти, сестро, вече с две ме водиш. Ще се поуча от челния ти опит! Леки, безпроблемни и много любовни следващи 7-8 месеца!
За таткото е ясно, а как реагираха децата?

# 280
  • Мнения: 2 907
Добре си направила, че си дала парацетамол, можеш на всеки 6 часа спокойно да слагаш свещичка. И щом температурата спада, значи действа и всичко е ок. И не забравяй, че бебетата имат поначало по-висока телесна температура и 38 градуса е нещо нормално. Затова и до 39 градуса не се счита за опасно.

Зимке, че нали го следяхме първото издание на Мюзик Айдъл с теб? То това е ДСДС на Бг. Май само в ДЕ са му дали заглавие, иначе в целия свят се казва МА, в Америка е Америкън Айдъл етц.

Татянски, аз за този филм направих точно същото изказване ( по смисъл ) като този Янко Терзиев  Wink Каквото и да смятаме за филма, това остава средство на израз и вид изкуство...

# 281
  • Мнения: 3 880
Може би е важно да споменеш и къде е измерена тази температура, под мишницата или в дупето- има разлика от един градус при двете. Иначе тук наистина не бързат с противотемпературните лекарства. И на мен при разни прегледи са ми казвали чак като прехвърли 38,5 тогава да давам нещо евентуално. Учудва ме обаче защо онзи не иска да прегледа детето, знам че при температура трябва да се види от лекар, а пък той ако след прегледа реши, че няма нужда от лекарства тогава е друго. Моята за щастие не е боледувала много, но ако се случи да вдигне температура и аз не бързам да я свалям. Температурата си има функция и ако бързаме да я сваляме веднага ще объркаме нещата. Последния път оставих дъщеря ми цял ден и ноща след това с над 38, само следях честичко,  на следващия ден й падна без чужда помощ, значи организмът й е успял да се справи сам, което е добре....си мисля аз

# 282
  • Мнения: 1 817
Мистичке, аз грешно те прочетох! И разбрах, че днес го дават, а като превключихме и го нямаше... newsm78 Почудих се и реших да те питам по кой канал го дават. Но сега те препрочетох и видях, че си писала, че започва скоро! Wink

# 283
  • Мнения: 4 138
aз в началото бях бясна заради филма. после обаче размислих и сега определено се радвам че някой го е направил. положението с или без показване е такова. лошото е, че уволнените са уволнени защото съществува филма, а не защото в домовете положението е наистина такова. дано поне да го излъчат в чужбина, та някой да се намеси оттам. сега просто директорите и закрила на детето няма да допускат никого от страх от нови издънки. ама да променят нещата, просто няма как да им хрумне.

добре, демек тогаз на 15 следобедта. ранната следобед или късната. ако ще седим навън е може би уместно към 14 примерно. има и още един вариант. мюнхнер фрайхайт. кафененце в подлеза. с печици и одеалца. има платен паркинг също. за идващите с убана ще е също удобно.
до края на тази седмица ще умуваме, другата почвам да очаквам съобщения за да запазя маси все пак. ако искате някъде другаде-не се свенете, предлагайте.
дотогаз може пък да настанат жеги и да се седи по биргартените.

# 284
  • Мнения: 7 605
Напълно съм съгласна с МиШка и Биба, и аz не бърzам с панадол или нурофен  Peace  По хубаво е тялото да се пребори самò. Другоя4е стои въпросът ако детето склони към гър4ове, или ако не се 4увства конфортно.
Други симптоми има ли? Да zнаеШ, 4есто вдигат Т беz да се раzбере от какво е, гадна е неиzвестността, но няма как  Wink  Но тоzи лекар не мога да го раzбера, как така не иска да прегледа детето?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт