ЮЛСКИТЕ мами започват да усещат вече движенията на малкото човече :)

  • 10 868
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 326
Amanita, прегръщам те. Стискам палци след няколко месеца отново да си бременна. Да имаш силно и здраво бебе.
Като стана въпрос за лекари, ето това е център в който преглежда Доц. Томова - фетална Морфология.
http://www.ivf.bg/
Тя записва часове по телефона. Ако някой иска ето: 0887 606830. Така или иначе ми попаднаха координатите и реших да ги споделя с вас.
saxophone   ако си кърмиш детето, си мисля че шишета не са ти нужни (първите 3-6 месеца). Аз шишетата започнах да ги използвам 4-ти 5-ти месец, когато започнах да дохранвам дъщеря си с АМ (адаптирано мляко), защото моето и беше недостатъчно.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 12:03 от Kokolin@

# 16
  • Мнения: 132
мамчета такмо разбрах че БХМ винаги показвала не добри резултати, затова не се шашкай те
а някой може ли да обясни какво точно е това изследване
мерси

# 17
  • Мнения: 326
мамчета такмо разбрах че БХМ винаги показвала не добри резултати, затова не се шашкай те
а някой може ли да обясни какво точно е това изследване
мерси
Какво имаш е предвид под "виинаги показвала не добри резултати". Кой ти каза това?? Ти направо ме разби. Вярно че самото изследване не дава кой знае колко информация, но все пак е един ориентир.  Вероятност на риск по висок от 1:1250 се водят като рискови и се препоръчва амиоцинтеза и ФМ. А о-малък риск се води като номален.

# 18
  • Мнения: 2 070
Рано е да се говори за шишета бе. Аз лично не съм влизала в разход за маркови или скъпи неща. Така или иначе кърмех, а от малко шишенце давах чай от лайка или какво беше онова против коликите - копър или ленено семе. С обикновените шишета на Камера, струваха 2-3 лева тогава. Помпа за кърма пак някаква такава евтинджийска имах, от тия като спринцовки, които са. И две силиконови биби, бяха ни ги пратили в един огромен колет с бебешки подаръци от Израел. сякаш на Авент да бяха те. Памперсите бяха Молфикс. Къпех я с хума, мажех я с със свинска мас или с маслото на Пенатен, може да се каже, че ги редувах.

За повръщачките - сега ми се обадиха да ми кажат, че по ТВ сега са давали някаква бременна, която си имала метод - смучела бучка лед. Може да пробваме, на мен ми поотминава сякаш. Вемер ми е най-зле. Бирата ми помага много.

# 19
  • Мнения: 132
мамчета такмо разбрах че БХМ винаги показвала не добри резултати, затова не се шашкай те
а някой може ли да обясни какво точно е това изследване
мерси
Какво имаш е предвид под "виинаги показвала не добри резултати". Кой ти каза това?? Ти направо ме разби. Вярно че самото изследване не дава кой знае колко информация, но все пак е един ориентир. 
това ми го каза една бъдеща мама
нейни приятелки който са си правили това изследване са и казали че е било с лоши резултати и че при всички техни познати мамита е било така "че бебето не се било развилало добре"
това ми казаха и аз го споделям

# 20
  • Мнения: 223
Гуд морнинг  Joy

Днес влизаме в 16 седмица  baby_neutral Растем, но не стареем  Laughing Следобяд сме при доки, ура! Само този Путин да не минава по нашия маршрут точно тогава, че ще има бой  #Crazy

Дуци, за плуването много добре си решила. Дори и да не плуват, а само да се лигавят вътре пак е добре за тях - движат се и се каляват Simple Smile А водата все пак я неутрализират с препарати, не бъди скептична Simple Smile За плуване на бебче и аз мисля това да е първия спорт на моето бебунче, видя ми се много приятно заедно с мама/тати да се плацика във водичката.

Коколина, аз от 12-та до 15 седмица се чувствах перфектно - сега 2 дни някакви  Sick ме тормозят, но не се чувствам съвсем зле като преди. Може би не съм уцелила храната. Но не мисля, че това ще продължава дълго, просто вече няма за кога.

Мъжът ми е много смешен. Постоянно иска да говори на бебчето и си слага муцуната пред корема ми и почва да му обяснява разни неща и да го гали и все казва едно и също: "ама то бебчето спи". И всеки път бебчето спи според него, няма значение по кое време на денонощието е, то все бебчето спи  Joy И вече започнах да го бъзикам като му задавам въпроса, "а сега какво прави бебчето?" и той пак отговаря: "спиии"  Joy

Честит рожден ден на Ралка! Много здраве, любов и хубаво бебче й пожелавам!

Честит имен ден и на всички именици!

Гледам ви как лекичко подмятате за хормони и някакви скандали. Аз не виждам такива, виждам изразяване на различни мнения. А и не може всичко да е цветя и рози 9 месеца, всеки си има определени моменти, в които не е на кеф и аз не виждам никакъв проблем да си изпука патроните, ако това ще му помогне. Още повече, че тук има толкова много хора, че между тези неща се пишат и съвсем други, които нямат общо. Това тушира всички емоции. На мен ми е забавно всяко нещо, което чета тук, без значение за какво става въпрос (стига да не е за цигари, че темата ми е досадна и дъвчена по един и същ начин от време Оно).

На мен не ми пречи да свършват темите бързо, не ми пречи и да се пишат доста неща. Интересно ми е. Аз лично най-често пиша не повече от 1 мнение на ден, само когато ми допадне разговора се включвам по-често, но най-вече чета. И ако една тема се проточи повече от 3-4 дни ми омръзва. Но колкото хора, толкова мнения по въпроса.

Хайде, за сега завършвам чаршафа, но ако се сетя нещо, ще пиша пак  Joy

# 21
  • Мнения: 4 371
Аманита, недей да страдаш. Всяко зло за добро, винаги си го казвам, когато нещо такова се случи. Аз също минах през това, знам какво ти е, не мога да кажа че се забрвя, защото сега декември си спомних много добре, че вече трябваше да съм с бебе. Много е кофти също когато около теб има бременни, но в един момент ще бъдеш и ти от тях. И най-важното, ще носиш здраво бебе под сърцето си, няма нищо по-важно от това.

Аз си бях купила шишета Авент задарди помпата(най-хубавата помпа, минах през Чико и обикновена спинцовка, не смогваха на огромното количество кърма и излизаше трудно), обаче Пепи беше свикнал на мекичко зърно и авентските силиконови биби му бяха твърди. После купих Чико шишета с каучук и нямахме проблеми. Държах всички шишета да са ми против колики, защото моя дребен имаше доста. Саб симплекс капките помага в борбата също Simple Smile

# 22
  • непостоянно
  • Мнения: 981
ИВОНЧЕ,моля те редактирай "чевече",че да не ни се смеят хората! Laughing

Голяма съм заспа ooooh! БЛАГОДАРЯ за корекцията Hug

Аманитка Hug И при теб ще изгрее слънчице съвсем скоро, мила Heart Eyes Сигурна съм Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 545
Честит рожден ден на Ралка!
Аманита, пожелавам ти скоро да видиш двете чертички и след 9 месеца и прекрасното си бебче!
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!

За заглавието и за картинките, на мен ми все едно, може наистина една анкета и ще видим как да бъде.
Напълно подкрепям мнението на тити, почти във всяка тема дъвчем едни и същи неща.

saxophone, като начало е добре да вземеш най- много 2 шишета, едно малко и едно голямо. Ако кърмиш са напълно достатъчни. Аз бях взела на Авент, не мога да се оплача. Имам един списък с необходимите неща, нанесла съм корекции според това на мен какво ми е било необходимо. По нататък ще го пусна, надявам се аз и другите, които имат деца да сме полезни на останалите.
И аз си взех най- обикновена помпа, за 5 лева от магазина на болницата, страшно много ми помогна за отпушване на каналите, не се е налагало някой да ми стиска зърната. След това не съм се цедила. Но ако има нужда, чувала съм, че най- добрите помпи са на Авент.

# 24
  • Мнения: 1 427
мамчета такмо разбрах че БХМ винаги показвала не добри резултати, затова не се шашкай те
а някой може ли да обясни какво точно е това изследване
мерси
Какво имаш е предвид под "виинаги показвала не добри резултати". Кой ти каза това?? Ти направо ме разби. Вярно че самото изследване не дава кой знае колко информация, но все пак е един ориентир. 
това ми го каза една бъдеща мама
нейни приятелки който са си правили това изследване са и казали че е било с лоши резултати и че при всички техни познати мамита е било така "че бебето не се било развилало добре"
това ми казаха и аз го споделям
Абе,момичета,защо се шашкате толкова с тия изследвания? WinkАко нямате някакви по-конкретни съмнения,стандартните прегледи+2 ФМ са напълно достатъчни.Какво ви трябва да дърпате дявола за опашката?

# 25
  • Мнения: 1 584
Аmanita,  Hug

Дуци, дано да има успех плуването! Тук е още от 3 м - то плуване силно казано де..ама правят някакви упражнения във водата, свикват,..Но е с родител и аз от тази работа така и не сколасах да я водя така отганизирано. Но пък си ходим самостоятелно доста рдовно и е голяма забава.

За шишетата, наистина казват, че ако се кърми няма нужда. Даже предпоставка за успешно кърмен било изобщо да не купуваш шишета, иначе при най-малкия проблем ще се изкушиш да ги ползваш Wink И аз се присъединявам към препоръките за четене на кърмаческия подфоум - на мен лично ми помогна много, за съжаление не бях чела предварително и после ми беше трудно с бебето.

Коколина, аз днес започнах 17та седмица пък пак повръщах сутринта. А миналия път отдавна бях забравила по това време..Ама какво да се прави - всичко е индивидуално и не до човек, а явно до бременност.

# 26
  • Мнения: 12
Честит рожде ден Ралка!!! Желая ти едно здраво, весело, усмихнато щастливо бебче
  bouquet
Честит имен ден на всички именници!
  bouquet

Аманитка, сигурна съм, че всичко ще е наред и скоро ще има с какво да ни се похвалиш  smile3521 важното е да си спокойна и да си оптимистична и всичко ще си дойде на мястото  Hug

Относно БХС искам да ви кажа, че на страшно много места в нета прочетох, че резултатите в много случаи не са верни. Незнам на какво се дължат грешните резултати, но ви препоръчвам да потърсите в нета, да се консултирате с лекар и след това да си правите БХС, защото ако на мен ми излезе грешен резултат, определено ще бъда под стрес и напрежение, докато не си направя още някое и друго изследване, за да се успокоя. За сега съм се отказала от БХС, но пък другата седмица съм на ФМ, а и се надявам останалите резултати от изследванията ми да са наред. Ако всичко е ок, няма да си правя БХС

# 27
  • Мнения: 246
Ивончето, в предишната тема мамите бяха 105, а сега сме 104  newsm78. Какво стана? Аманита отсъства от списъка.

Аманитка, всички ти стискаме палци и силно вярваме, че чудото пак ще се случи. Може да ни изпревариш и следващия път да си с  twin_neutral  

# 28
  • Мнения: 2 070
Хайде пак за тоя БХС. Това е изследване за оценка на риска, тоест не ти казва - да, ще имаш дете с увреждания или не, няма да имаш. Казва ти каква е вероятността да родиш такова. Само при десетина процента от изследвалите се жени показва, че има риск. А само при процент-два от тях в действителност се ражда дете с увреждане. Ако има определени фактори - възраст, аборти, раждане вече на едно увредено детенце - тогава те съветват да си направиш амниоцентеза. БХС или т-н. на запад - троен тест- диагностицира само три-четири състояния на генетични аномалии. Тоест дори и да си го направи, дори и да ти покаже, че има риск - пак не се знае какъв ще е крайният резултат. ккато и ако ти се направи и се каже, че няма никакъв риск - не се знае дали детето няма да има друг вид аномалия, която не се диагностицира с този тест. От своя страна амниоцентезата диагностицира около 99% от аномалиите, не просто три-четири състояния. Но това е процедура, при която със специална игла ти преминават през корема и матката и взимат част от околоплодните води за изследване. Има риск от аборт и затова се прави наистина по преценка на лекаря и при доказан много висок риск от БХС или ФМ. Не е нещо, което просто да пожелаеш да си направиш и си записваш час за него.

# 29
  • Мнения: 58
За срещата на варненските мами-на 20 няма да мога, ще съм извън града.

Общи условия

Активация на акаунт