Абитурентски майки- нека споделим

  • 30 323
  • 447
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 038
Абет, имаш ЛС. Може ли да ми кажете каква е процедурата, че в къщи спорим - като отиде абитур. в училище трябва ли да я придружим или оставаме да пием с гостите. Аз мисля да отида до училище, да си изпратя детето, да видя и другите. Миналата година бяхме на изпращане - взеха момичето с кола, а родителите останаха да се черпят с нас. А за превоза - баща и се майтапи да купи трабантче за 150 лв, да го украсим и любимия да я вози. Тя кара от 15 год. но още не съм я записала на курсове. Нищо не казва и не помага в исканията си. Сигурна съм, че на 22,05 ще се облещи какво пак не съм направила за нея. Нещата от моето време се изменени. Нас ни събираха в у-ще и от там ни закараха с Икаруси в зала Универсиада. Беше ужасно, исках да отида само на 2та вечер с класа, но майка ми се наложи и ме изпрати. В залата бяхме заключени докато пуснат трамваите, ученици от целия бивш Ленински район, пияни, ужас. Втората вечер беше ресторант и бар. Нищо не ми е ясно за организацията. После за дискотеката пак ли ние да я превозваме или с таксита от ресторанта ще се оправят сами. Поне ме радва, че познавам управителя на заведението.

# 16
  • Мнения: 184
Aisha, изобщо няма да се съобразявам с него.
С баща му ще отидем да го изпратим до училището, искал - не искал, това е положението.
За първи път ще имаме абитуриент и ние искаме да си го изпратим до училището, да видим класната, другите деца и така. Ще ни бъде интересно. Пък и така е редно, според мен. Гостите ще почакат удома. Нищо няма да им стане Laughing

# 17
  • Мнения: 15
Аз не съм рожденната майка. Много ми е тежко и трудно, въпреки, че имам скорошен опит, но тази абитуриенка е много специална. Първо - екскурзия в чужбина, второ - абитуриентският бал, за който са поставени куп условия, претенции и изразени неподлежащи на оспорване желания. Настоях да се подредят разходите по важност, т.е. чужбинската екскурзия да отпадне като опция, да наблегнем на подготовката на бала и кандидатстудентската кампания, още повече, че желанието за кандидатстване е и към учебно заведение, далече от нашия град, а това е свързано с разходи и сега и след евентуалното приемане. Но разбирателство не се получи, а нервна криза, достигаща до припадъци. Иде ми да си взема шапката и да бягам вдън гори телилейски и да не се връщам никога, никога. Конфликтът прерастна и в отношенията с баща й, а това много ме безпокои. Чувствам се като в капан.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 762
Aisha231, благодаря за съобщението  Peace Чакайте сега да ви дам малко информация относно изпращането  Laughing Аз от няколко години съм "абитурентка" с децата на мои приятели.И дори си се събираме едни и същи на тия изпращания. Дори скоро се смях със синът ми. Прави списъка и записва мои приятелки. Аз му казвам- мамо, защо ще каниш и тях, те са мои , не твои приятели. Той ми отговаря- ми нали са на всеки бал, може ли на моя да не са  Joy Това беше малко отклонение. Винаги ходим до училището. Че то там е по- интересно отколкото в кръчмата. Родителите зарязват гостите за час и отиват да си изпратят детето иска или не  Peace Ми то , ако не огледаме всички- абитуренти, коли, майки, бащи........ кой как се е облякъл, нагласил, напил  Laughing Как после ще разказваме- абе хубави бяха всички, ама нашето гардже беше по- по- най  Hug Според мен в училище става страхотно, там се усеща най- силно вълнението от бала. Да ви призная, всяка година плача, като ги видя тия деца. Толкова красиви, щастливи, викат, като луди. И като ми се качи една буца в гърлото  Embarassed И сега твърдо ще го преживея същото с тази разлика, че ще плача от радост, заради собственото си дете  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 762
ivajla,  това наистина си е проблем. Разбирам те напълно. Предполагам, че си обвинена подобаващо за всичко  Sad Дано всичко се нареди.......... Стискам палци поне да се поуспокоиш и да не искаш да бягаш в горите тилилейски   Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 16 038
Къде сте, майки? Да не избягахте в другата тема със снимките на абитурентки? Ивайла, предлагам ти в отношенията с въпросната девойка да вземеш пример от мъжа ми. Той не е баща на Ани. В отлични отношения са. Никога не се бърка какво и как харча за нея. Аз само решавам какво и как ще стане, той си кротува. Дори и да се опита да го кара да ми влияе - винаги казва - майка ти знае най-добре. В момента давам  доста пари за обучение - искам да има професия, за бала - също казва както вие си решите. Не се намесвай, те са баща и дъщеря и ако стане скандал - винаги ти ще си виновна. Не си разваляй отношенията с човека, тя ще отиде да учи, ще си намери среда и все някога ще се отдели от вас, а вие си острявате заедно. Бягството е безсмислено - тя може би това цели, тати да остане само за нея/и приходите му/. Помисли и ги остави двамата да харчат НЕГОВИТЕ пари за нея.

# 21
  • Мнения: 15
Мила Айша, благодаря за проявеното отношение. Аз съм постъпила точно така, както и ти ме съветваш, но от това не ми става по-леко. Ние сме семейство и в тази връзка няма мои и твои пари - парите са общи, следователно бъдещите разходи би трябвало да се обсъждат помежду ни и заедно да преценим кое е по силите на  семейния ни бюджет, нали ? Преди 4 години беше абитуриентка моята дъщеря и нещата стояха по-различно. Да, грозно е да деля децата на мое и твое. Повярвай ми, че влязох в тази връзка с вярата за истинско семейство, но в последно време и именно по повод абитуриентството на най-малкото от четирите деца, две мои и две негови, губя тази вяра. Чувствам, че излязох от темата, но не мога да спра. В паника съм, боли ме и ме е страх от бъдещето, защото съм обезверена. Опорочих хубавата тема с моите вопли, за което простете всички.
 

# 22
  • София
  • Мнения: 1 762
Мила, нищо не си опорочила. Темата е да споделяме. И за вълнението, но и за тревогите си. Че то, ако не си излеем душите пред монитора къде другаде  Wink Това е шега, ама ми е ясно как се чувстваш. И ние сме така. Втори брак, дори не сме и женени де, ама моето, неговите.......... нямаме такива проблеми, но винаги съм ги допускала и съм си мислила за такива възможности. Ако можеш се успокой с мисълта, че един ден и това ще отмине  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 16 038
Нищо не си опорочила. Повтарям, че девойката го прави нарочно. Имай едно наум и ако нямаш фонд "и аз съм човек" време е да започнеш. При мене е друго - Ани сама си избра този баща с аргумента, че е стар ерген и няма да имам проблеми с други деца. Човека си хвърля заплатата аз да се оправям, отделно моите доходи са в пъти повече, тя също е добре осигурена с наследство от баща си. Все още не знае, но има възможност да и създам условия за бизнес, след като се изучи професионално. Явно няма да можем да следваме. В сряда бях на род. среща - имаше и ученички. Всички са ъ въобразили, че рисуват божествено и са се насочили към архитектура, интериорен дизайн и др., а не могат да напишат една елементарна молба. Не знам какво ги баламосват на частните уроци, но децата са почти неграмотни. Като ги попитах какво ще правят, ако не ги приемат - нямат представа. Дано времето другата седмица е по-добро, че да тръгна да обикалям по бутици и молове - да видя къде какви рокли можем да търсим. Тя не се интересува, опитах се да и покажа другата тема със снимките на абит., но Скайпито е по-важно. Засега аз събирам адреси на магазини, притеснявам се, защото е слаба и висока, много трудно и намираме дрехи. Добре поне, че успях да я вкарам  в магазин за обувки и купихме 2 чифта ботуши, неините се разпадаха. Направо ще черпя. Представете си бутилка, от каквото обичате.

# 24
  • Мнения: 4 076
Дъщеря ми има бал на 24.05 в луксозен хотел в С.бряг(не му помня името,а и те всички сега са луксозни).В началото на май са на абитуриентска екскурзия в Турция за 1 седмица.След бала се канят да останат няколко дни в Сл.бряг в хотела на родителите на нейна съученичка и приятелка,което се случва почти всяко лято.Иска тоалет за самата вечер,съгласна е да не е марков,но да е ефектен и да може да си го носи през лятото,което ме устройва като идея.Още повече,че иска и тоалет за изпращането.Колата за бала(не иска нашата,защото е стара)ще бъде джипът на съученик,каран от таткото.Вече си е запазила час при фризьор за няколко часа преди бала.Следобеда на 24.05 ще поканя най-близките ми приятелки на кафе да я видят,после идват най-близките роднини,с които като я изпратим,ще отидем на ресторант.Не обичам големите,масови тържества-балове,сватби,едно време войнишки изпращания;искам да е в камерен състав,малко и стилно тържество.Определено ми се свидят много пари за рокля само за няколко часа и големи софри-бих предпочела да ги дам за,примерно,по-комфортно студентство,професионален курс и т.н.Вместо да ходи на кандидат-студентски курс,на който да й диктуват темите,платихме за самите теми(доста по-евтино).Не сме по ученето,но при толкова много университети,вероятно ще я приемат някъде.
ivajla,ако можеш да си сложиш дебела кожа и да оставиш тати да се харчи по дъщеря си,ще е най-добре.После тя си хваща пътя и проблемът ще се реши от самосебе си.Може би момичето не го прави нарочно,а си е такова-капризно.Докато твоята дъщеря е по-скромна и не така взискателна към балове и суети.На едната ми дъщеря не й пука за дрехи,даже ми е малко свидлива.Другата-пак от мене и същия баща родена-живее,за да харчи.Опитвам се да слагам някакви рамки(обикновено не успявам),но-да сме живи и здрави,всяка ще си намери пътя.

# 25
  • София
  • Мнения: 16 038
Бала ще го избутаме, но матурите на 01 и 03,06? На род. среща говореха, че още не се знаели въпросите. Кога да се подготвят? През май нашето у-ще ще имат и  професионални изпити. Директорката обеща поне тях да ги вземат всички, не че ще станат дизайнери и моделиери, но да имат и професия.  Дано се оправим със всичко, но първо трябва да завършим срока др. седмица. Генийчетата всичко си знаят...

# 26
  • Мнения: 1 320
Бала ще го избутаме, но матурите на 01 и 03,06? На род. среща говореха, че още не се знаели въпросите. Кога да се подготвят? През май нашето у-ще ще имат и  професионални изпити. Директорката обеща поне тях да ги вземат всички, не че ще станат дизайнери и моделиери, но да имат и професия.  Дано се оправим със всичко, но първо трябва да завършим срока др. седмица. Генийчетата всичко си знаят...
За кое училище става въпрос?
По новата програма след 12 клас имат само клас -квалификация , за "дизайнер-моделиер" трябва и 13 клас.
Нали не очаквате да се кажат въпросите за матурите предварително? Примерни тестове има вече по всички предмети .
Ако инфото не стига от класните ръководители , потърсете в сайта на Министерството.
Аз съм класна на 12 клас в такова училище. Тези ученици , които знаят какво искат, те знаят и как да го постигнат.
От моя клас само 1/3 ще продължат в университет, съответно и точно на толкова им пука и за матурите ... между другото и на техните родители също!
Останалите 2/3 ги вълнуват прически  , грим , приятели , рокли и какво ли още не.....   kiss  4470 pletka ... ще завършат ... почти всички  Tired, но с дипломата  т.е. удостоверението ще могат само ...  clean

# 27
  • София
  • Мнения: 1 762

Споделете, къде ще кандидатствате? Ние се насочихме към УНСС, но мисля и на друго място да се пробваме  newsm78 С география и английски

# 28
  • Мнения: 4 076
На моята хич не й пука за матурите.Твърди,че не я бъркали при кандидатстване.Честно казано,писна ми от въртележки в нашето образование-ти с голямата,ту с малката дъщеря.Нито ми се чете в сайта на МОН,нито ми се занимава.Едно е ясно-всички ще се дипломират,а после-каквото сабя покаже.
Я,мами на момичета,дайте някой сайт на Асеновградските модни къщи?  bouquet Че аз това,което намерих в Гугъл,не си струва даже разглеждането.
Ще кандидатстваме икономика,пък където ни приемат  Wink

# 29
  • Мнения: 1 320
На моята хич не й пука за матурите.Твърди,че не я бъркали при кандидатстване.
Но не е така ...без издържана успешно матура НЯМА университет , защото за записване / при успешен прием/ трябва ДИПЛОМ, а без матурата има само Удостоверение за завършен 12 клас!!

Общи условия

Активация на акаунт