Абитурентски майки- нека споделим

  • 30 319
  • 447
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 038
Е нали с това канидатстване не свършва света. Ако не сега - догодина. Не мисля да си невротизирам детето. Ако не на тази матура, на следващата сесия ще я вземе. Пък и като поработят и видят как се изкарват парите ще им се учи повече и догодина ще са по-подготвени. Не винаги следването е критерий за добро бъдеще. Бих помолила госпожата, класна на 12 клас vpam да ме информира за сборник с тестове по български - издателство и автор. 3 пъти молих за това на род. среща, но ми бе отговорено - не харчете пари за сборници, ние ще отработим всичко в час. Е аз като питам значи съм си направила сметка, че мога да похарча пари за обучение!?  Вторият изпит на койно ще се явяваме е английски - поне него го учи отдавна и по моя преценка ще се справи.

# 31
  • Мнения: 1 320
Aisha231 ще питам в понеделник г-жите по БЕЛ и ще ти пиша, аз преподавам специални предмети и подготвям учениците за държавните изпити, защото в ПГ освен матури имат и други 2 изпита, за да завършат .

# 32
  • София
  • Мнения: 16 038
Малко ми поулекна. В събота Ани ходила с приятел да гледат за рокля, мерила няколко, но не и харесали. Важното е, че има и размер като за нея, ставали и, можело да се стеснят полите. Тия дни и аз ще зяпам по магазините. VPAM предварително благодаря.

# 33
  • Мнения: 1 320
Здравейте от мен !
По темата за матурите .... по БЕЛ препоръчаха ...
1. "44 теста за матура " издателство "Литерат Ико" -автор Милослава Стайкова
2."55 теста за 12 клас"
3."66 теста за 11 клас"
първата книжка съдържа тестове и за 11 и за 12 клас, и трите са от един и същ автор и издателство
допълнително може да ползвате дадените в сайта на МОН

# 34
  • София
  • Мнения: 16 038
Много благодаря! Следобяд отивам да купя поне една. Дано да не ги прочета само аз.

# 35
  • Мнения: 15
И на мен ми изглежда, че матурите  не са стресиращ фактор в битието на нашата абитуриентка. На забележката, че много късно се прибира и не се готви за матура, отговорът беше: готвя се, споко, всичко ми е ясно. Да докладвам: Три пъти ходи до Асеновград, роклята е купена, рокля, която може да се облече само на бал (евентуално вечеря или Новогодишна нощ, но в хай-заведение). Харесала роклята, водила баща й (не са купували нищо от 7 години заедно) и при свършения факт - показа ми се. Роклята е хубава, но непрактична - просто за една вечер, но това, естествено, го споделям само с вас. Това момиченце живее в розови облаци на своите мечти и така трябва да бъде - на 18 години морето е до колене, а  житейските успехи - гарантирани. Към роклята има и чантичка от същата материя и със същите орнаменти, която не се одобрява и ще се купува друга. Балът е в мечтите на почти всяка абитуриентка и ми се ще да остане доволна от нейния, а не разочарована. Това, което ми трови живота е чужбинската екскурзия - това е измислена "екстра", няма да пиша от кого, на всички ви е ясно.  Моето мнение е, че "екстрите" в живота ги получават отличниците. Като станат днешните абитуриенти отличници в живота, да ходят, ако искат и със собствена ракета на Луната.  Това е моето мнение, което знаят всички мои деца - и родени от мен, и заварени. Друг въпрос е, кой доколко му харесва да се съобразява с мнението ми, но от това то не се променя.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 038
Матурите - уж и подсказаха, че  ще има бонуси и ще им ги дадат, нали са 1 випуск. Вече 2 роднински деца им разказаха, че класните им казали нищо да не пишат, нямало да имат двойки. Нещо ми намирисва цялата работа, но не е болка за умиране, има следваща сесия, има попавки, а и има нужда от хора само със средно. Ивайла - при вас са екскурзии, при нас модата е шофьорски курс. Масово сега се ямяват на изпити и ровят в интернет за коли. Ани кара кола от 15 год, в рода на баща и това е традиция, но не сме се узаконили със книжка. ТРАГЕДИЯ. Постоянно повтарям - учи курсовете за фризьорка, ще имаш пари да платиш за такси. Не ми се иска да кара кола на натовареното движение н София. Толкова весели самоубийци се возят. Споделай смело, така ще ти олекне. Дали софийските мама имате представа дали тази година ще има базар за абитуренти в музея  Земята и хората? Засега се опитвам да и набия в главата да купи практична рокля или костюм и да може да го ползва и после. Да видим какво ще постигна.

# 37
  • Мнения: 1 320
Дали софийските мама имате представа дали тази година ще има базар за абитуренти в музея  Земята и хората?
изложбата е на 27,28,29февруари и 1,2 март

# 38
  • София
  • Мнения: 1 762
Момичета, разбрах че предварителния изпит в УНСС е на 5 април- единя. Някой знае ли подробности?
А за този базар- има те ли представа за момчетата, само кустюми ли предлагат или и нещо по- спортно- елегантно  newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 16 038
Минали години ходих на зей-пазар - май само костюми. Базарът е предимно на български фирми-производители, рокли, костюми. Покрай тях имаше и обувки, бижута, козметика. Просто всички са на 1 място не обикаляш София. Стискайте палци - следобед да купим роклята. Сноши е мерила в Мола, снимала се е с телефона и след курсовете отиваме. За канд- студентски изпити засега не мислим, няма идея. Надявам се последователно - фризьорство, завършване успешно на 12 кл, взимане на матури, работа в салон/предпочитам маникюр/ и догодина живот и здраве ако иска да кандидатства. Тя се развива малко по-бавно, по обиколен начин винаги стават нещата, от мързел, нищо че се оправдава че е недоносена и от кувьоз. Засега се е насочила покъсно да учи счетоводство - всички фирми щели да имат нужда от нея. Каквото мога ще помагам.

# 40
  • Мнения: 4 076
   Колко често излизат вечер вашите кандидат-абитуриенти?Моята е всяка вечер-имен ден,ако не-ще е рожден,днес са с класа на ресторант,утре пък били във ваканция и следователно-дискотека,на гости...и така до малките часове.Съответно аз правя забележка,че тази "ваканция" е от началото на уч.година и заяждането започва  Tired Нормално ли е това според вас,така ли правят вашите деца?Не знам какво да мисля.При мене никога не е било така и въпреки всичко сме се забавлявали.От друга страна,тя не ходи сама по заведения,винаги има компания,т.е. и други "крастави магарета".Понякога решавам да й забраня,но в училище не ги ангажират с нищо,та да се стресне и да стои в къщи да учи.Също е и на близо 19г. и аз дори нямам право да я спирам.Право нямам,но пари ми иска.Няколко пъти съм отказвала,обаче това не я спира да се гримира половин ден и да излезе пак.Тогава започвам да се притеснявам,че без пари трябва да взима на заем или да зависи от други хора.Всяка нощ стоя будна(иначе се връща в точния час,изпратена от компанията,с такси)и понеже все съм недоспала,се чувствам много отпаднала през деня.Колко пари давате на децата месечно?Аз давам 100 лв.,дрехите и мобилния са отделно,а и понеже винаги е във фалит,често давам и аз,и баба и дядо й,общо около 50-60.Не е нахална постоянно да ми иска,но никога не забравя да "сподели" колко евтино минавам,и как семейства с по-скромни възможности са много по-щедри към децата си  newsm78 Не знам какво да мисля.Някъде греша,но къде?Или времената са се променили,а аз съм изостанала.

# 41
  • София
  • Мнения: 16 038
Да се похваря - имаме си малка червена рокля. Вчера си я харесала, отидохме днес, премери я и я купих. И да реши после да иска друга - тази ще е за резерва. Става и, може да се носи и друг път, моделът е класически. Лили, за излизането  у нас е почти същото, всички именни и рожденни дни на познати се празнуват с преспиване, по вили, по-рядко дискотеки. Обикновенно всеки петък и събота. През седмицата си е в къщи в 20,30 ч./колко съм лоша и гадна/ Пари давам колкото мога и реша, че е разумно, но тя има дарба да си намира приятели с много възможности и не е останала на моите подаяния. Единствено ме успокоява факта, че я научих да знае как да  пие и да държи на алкохол.  Ако са излезли предпочитам да преспи при милия или където са на гости. Страхувам се от таксита по нощите. Баща и кара такси  няколко години и едвам го махнах от тази неблагодарна работа. Да не ви споменавам, че още при комунизма ме щофьор на такси ме открадна и реши вместо в къщи в Лозенец да ме закара на рест. Кошарите. Имах късмет, че сервитьорите ме познаваха/баща ми беше редовен клиент/ и го набиха.

# 42
  • Мнения: 15
И моята скита по цяла нощ. Това, че е в компания, не ме успокоява. Виновни сме родителите за този начин на живот. Разбирам да се позакъснее в петък и събота, но всеки ден - не, категорично не. Скандалите вдигам само аз, баща й си мълчи. Ляга си и си спи блаженно.Не е вярно,че в училище не изискват да учат. Вчера пристига в местоработата ми да търси моята помощ за тема, дадена в училище с обема на дипломна работа. Значи "доене" нон-стоп - от баща й - пари, от мен - интелектуална помощ. Като правя забележки - не съм родител, а  благата  на  семейния уют  й се полагат по подразбиране. Уф, понякога, като ми намеква, че не съм й майка, ми се ще да й припомна задълженията на Пепеляшка, но понеже не съм жестока, си мълча. С удоволствие помагам, готова съм да си извадя като Максим-Горкиевия Данко сърцето, но и аз имам  все пак изисквания.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 762
Като ви чета имам чувството, че децата ни учат по коренно различни програми  Rolling Eyes Аз от началото на тая учебна година се чудя. Миналата завършиха деца на мои приятелки. Общо взето почти не ходеха на училище. Имаше и реплики от сорта, че си губели времето. Да не говорим, че матури нямаха. Моят син всеки ден има контролни и изпити някакви. Много- много не го питам. А не учи в кой знае какво училище. ГЗИЧЕ. Не, че не се държат несериозно, но все пак ходят, че нали успех гонят. За излизането и ние бяхме така. По разни села се ходеше  ooooh! После, като ми показва разни снимки с нощно къпане по някакви реки  ooooh! само благодарех, че е жив и здрав  Praynig Иначе е скромен откъм финансово подпомагане. Наскоро пропуши  #2gunfire но си пое сам разходите по тая екстра. Работи в петък и събота през нощта, като барман. Откакто започна хем не ми иска пари, хем се уморява за цялата седмица и е по- кротък от агне  Laughing
Айша, честита ви придобивка. Едно гайле по- малко. Предполагам е хубава, като кукла с тази червена рокля. Имам предложение- ако искате да слагаме и снимки на нашите абитуренти  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 16 038
Благодаря, хубава си е. Преди да сложим снимка трябва да купим много работи, обувки/иска ботуши/, силиконов сутиен, ще подновяваме сребърните бижута, нали е високосна година. Досега носеше мои от едно време, губи ги, чупи ги, но вече ще трябва да си избере нейни. Като и направят прическа в салона, да се гримира и ще я накарам да сложи. Аз не знам как и дали може от телефона. Пак повтарям излизане - само петък и събота, но не всяка може навън. Съучениците и не си дават зор с ученето, на вълна са шофьорски курсове. Надпреварват се с какви коли да идват на у-ще, надприказват се какви ще си купят. Засега охлаждам ентусиазма, нека има професия и ще може да си плаща да я возят. Изпитвам ужас от движението в София.  Има първи братовчед, кара курсовете, още изпит не взел и баща му няма нищо напротив да си купи трошка за 1000 лв и да бръмчи. Май основното е, че момчето не им иска пари  и сам ще купува. Питам ги - ако стане нещо, какво можело да стане...

Общи условия

Активация на акаунт