Абитурентски майки- нека споделим

  • 30 325
  • 447
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 076
Докъде стигнахте с приготовленията? 
Не вливай ми в душа отрова,защото точната дума е-до никъде.
Харесахме рокля,беше 420,на следващия ден отиваме-650 лв!При това ти взимат мерки и започват да я шият,а не да ми я увият,да ми вземат парите и да ми спестят мъките.Отказахме.Утре отивам с една шивачка за плат и каквото сабя покаже.За аксесоари,бижута не питай-нищо още.Запазила си час за фризьор,маникюр,тормози ме да плащам за професионален грим.И то кой е гримьорът-маникюристката,представи си!При положение,че без грим от години не съм я виждала,защо да не се гримира сама?Освен това днес платих Турцията.Балът-отделно.Поиска и рокля за бала в Турция,но виждайки бялото на очите ми и пяната на устата ми,побърза да каже:"Добре,роклята от Нова Година става".Нямаме дрехи за изпращането в училище,нито идея.Накрая и парите ще свършат.Само иска"Дай за това,дай за онова",нагло до безобразие.За матурите(3) се записа,но не е учила.
Нервно ми е и съм скапана от работа ooooh!.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Спокойно, и на нея ще й се върне някой ден...  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 4 076
Спокойно, и на нея ще й се върне някой ден...  Mr. Green
Обикновено на такива им се падат едни безупречни дечица,дето сами се отглеждат и то правилно... Laughing
А абитуриентът докъде я докара-с курсовете и с костюма?

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 10:43 от LilaC

# 63
  • София
  • Мнения: 1 762
LilaC , ако това може да те успокои- не сте единствените  Peace Ама едва ли  Simple Smile Ще трябва да си го изживееш и ти с единствената надежда, че след два месеца и това ще свърши. Миналата година и аз ги преживях тия трепети, макар и не съвсем лично. Изпращахме дъщерята на най- добрата ми приятелка. През цялото време се кръстех, че имам син и ще се лиша от удоволствието - фризьори, маникюристки, гримьори............. Но най- странно ми се видя номера с пробната прическа  Shocked Която струва също толкова пари, колкото и тази дето ще направят в деня на бала. Направо си го зарибиха момето и то, като се тръшна- Искам пробна прическа , та искам  ooooh! Добре, че родителите и не са притеснени финансово. Ама си мисля за тези, като мен. Дето нямат тези възможности. От няколко дни се чудя дали някъде мога да си продам душата  Confused Синето не е с много голями претенции, с дънки и хубава риза иска да е, евентуално и сако- спортно......... Ама иска детето да са хубави, качествени, коието значи и скъпи. От онзи ден започнахме и с другите разходи- хайде за този изпит 50 лв., хайде за оня също........ Ами за ресторанта, за дискотеката  newsm78 Още не съм се виждала с баща му да обсъдим каква част ще поеме той, ама психически съм се настроила аз да поема всичко  Laughing И, като се замислих този празник, колкото е радостен за нас, изведнъж май се превръща и в един доста сериозен проблем. Наоплаках ви се, момичета  Praynig Ама, като гледам в къщи да не усетят притеснението ми, го споделям с вас  Hug Поне, четейки ви, намирам подкрепа и кураж. Усмихнат ден   bouquet

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 305
abet, късмет във финансирането!

Аз като се замисля - то не ми е виновно само детето, и аз искам да е хубав и издокаран, добре че мъжът ми ми хвърля по един поглед ако се спра пред някоя скъпарска витрина и ме приземява. Една вечер на ресторант е все пак, не е инвестиция за години напред.
Дано си запазят добрите отношения и връзките в класа, защото за мен съучениците от гимназията дълги години ми бяха най-добрите приятели.

# 65
  • Мнения: 4 076
Ще трябва да си го изживееш и ти с единствената надежда, че след два месеца и това ще свърши.
Това е,което не ми харесва-какъв празник ще е,ако ще го чакаме да свърши Rolling Eyes?
И сватбите ни такива,и баловете...Аз искам да си доставим положителни емоции,вълнения,спомени за след години,а то какво стана?Стартирахме с идеята за младежка,ефирна пролетна готова рокля до 200 лв.и да се носи после.Добавиха се пробна и бална прическа,ноктопластика,професионален грим,2 официални тоалета,лимузина,5 дена в Турция,2 дена в Сл.бряг,официално изпращане в училище,хвана се на въдицата с подготвителните курсове за ВУЗове...мога да продължавам до утре.Мога да си позволя да дам тези пари,но ми се искаше да ги дам за друго-малко почивка,належащ ремонт,пък и нали ще става студентка,това малко пари ли са?От сутрин до вечер се караме с нея,стипца съм била,хората дали по 2500 за рокля на Виргиния Здравкова,по не знам си колко хиляди за кандидат-студенстки курсове,щото 5 години в гимназията само се гримираха и нищо не им влезе в главите...и то ги давали хора с (не знам това как го пресметна) по-малки доходи от нас.Ами и акълът им е толкова,като гледам.Ей така,където ме види,тръгва след мене и ме "яде".Като я видя да идва и пак да си отваря устата,ми иде да избягам.
Да кажа и нещо хубаво-"стипцата" се уреди с рокля и сако за бала преди абитуриентката.Вчера минавам и направо си ги"забърсах"от една витрина,семпли,елегантни,добра цена.Мъжът ми има годишнина от завършването също,та имам двоен повод за покупката  Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 16 038
Радвам се, че пак се появихте. Не се радвам за проблемите, но без тях не може. Както се похвалих за роклятаи ботушите - с тях си останахме. Иска ми се да купим някакъв копринен шал за отгоре, бижута, но май аз обикалям и гледам повече. Вчера си харесала някаква коприна за шал и в събота ще ходим. Ани знае, че нямам финансови проблеми, но май не се пали толкова за бала. Цялото си свободно време прекарва във фриз. салон, не мисли за матури, изпити. Предполагам там ще и направят прическа, или сама в къщи, маникюр и грим ще си сложи сама - умее го и не иска друг да я пипа. Кола - имам приятелка с БВМ, тя ще ни вози, а ако не може баща и неговата си кола/каквато има в момента/ че той ги сменя през 20 дни.  Снимаха се за албум и дадоха капаро, албума не съм видяла. У-ще и матури не ни вълнуват. Сигурна е, че ще се дипломират. Вчера бях в у-ще и даскалите така им намекват. Нямало било страшно щели да им дадат матурите като първи випуск. Те на това лежат май. Засега няма амбиции да следва, но съм и казала ако се класира някога - ще плащам.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 762
Lilibon, както винаги си много права  Peace Ще се справим и с финансите, разбира се. Както винаги досега  Laughing Разбрахме се със синето в събота да излезнем да огледаме по магазините. Ако извадя късмет да си хареса нещо, ще черпя  Peace

LilaC , честит тоалет  Peace Което ме подсети, че грам не се замислих,че и аз трябва да си взема нещо ново  и прилично . Няма да излагаме децата, я  Joy

# 68
  • Мнения: 4 076
Засега няма амбиции да следва, но съм и казала ако се класира някога - ще плащам.
И аз ще плащам,но само ако е  убедена,че иска да работи по специалността после.Беше измислила някакви специалности без всякакъв потенциал,но пък се влизало лесно и 4г.купон в чужд град й е гарантиран.Отказах да финансирам авантюрата и сега ме мрази.
За бала Пепеляшка лансира няколко идеи-гаджета с вчерашни книжки и роднини на приятелките й,навярно добре почерпени,да я закарат(нашата кола не е нова  и не може да има тази чест).Затова се навих за лимото,поне е професионален шофьор и да ги пази Господ.7 момичета си делят разходите.
Мерси,abet ,да ти се връща.Че като видиш снимките-абитуриентите греят,до тях родителите "сдъвкани и изплюти",наистина е тъжно.Няма да се даваме,я.Нека да се чудят после коя е девойката и коя майката  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 256
Реших да пиша,за да похваля брат си,който тази година е абитурент.Още февруари месец беше готов с костюма,ризата и всичко.Майка ми не се е занимавала изобщо.Откакто баща ни почина,той се научи на самостоятелност.Винаги,когато има възможност,работи,за да си изкара някой лев и да не тормози майка ми.Те живеят във Варна и ресторанта ще е в "Албена".Брат ми реши на друг ден да покани в къщи всички свои приятели,които не са от училище и също може би роднините.Това е.Не виждам смисъл от излишни харчове,това все пак е един ден,важно е настроението.
Да се похваля и с другия си "абитурент",който завършва детска градина и който много,много обича вуйчо си.

# 70
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моят син заяви, покупките около 5/6 май да се знаело какво ще е времето! костюм-твърдо не! дънки, ризки, блузки, панталон и супер маратонки!викам,давай на порции, набелязал си няколко неща, замисли се, да висим!

# 71
  • Мнения: 4 076
benito2,браво на абитуриентите ти,да са живи и здрави!
И аз да се похваля:ще имаме същата рокля,като тази от 650,но за 200 лв.Намерихме точно обувките,които търсихме,намалени тройно.Все е нещо. Wink

# 72
  • Мнения: 256
Mерси LilaC,подобно.Доколкото разбрах от брат ми и той си е свършил работа с горе-долу такава сума,за дрехите имам предвид.Той не случайно реши да не чака последния момент,представям си какви ще са цените около 5-6 май!Освен това намери точно това,което искаше.Та мисълта ми е,че с тези големи харчове само правим услуга на търговците.Според мен ще е много по-добре да ги използваме за децата,ама и то с тях не е лесно да се излезе на глава...

# 73
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дайте ми някои сайтове за ризи, не мога да покажа идеи на моя хубостник, странно му било с риза да е!

# 74
  • Мнения: 19 487
Lilibon ,  Peace
Шофьорския курс го изкарахме миналата пролет. Имоше голям мерак. На всички кандидат шофьорчета пожелавам успех на изпита и най- важното безаварийно шофиране  Hug
На вас, майчета, по- малко притеснения.   bouquet
Чета ви тук с намерението да почерпя челен опит Simple Smile /моят е десетокласник/, та реших да попитам: Шофьорските курсове разрешени ли са за деца под 18, защото в миналото бяха, явяваш се на изпит и взимаш книжка като станеш пълнолетен. Сега как е? И друго ако позволите: големи вълнения с тия заведения и резервации бе, това за абитуриентите ли е или за баби и лели и други роднини? Че нещо не ми стана ясно. А пък варианта да си пратя детето само в училище на бала и да остана да пия с родата в кръчмата съвсем пък не го приемам. Преди 4 години моята племенница постъпи много мъдро. Поканиха ни най-близките роднини една седмица преди бала, облече роклята, възхитихме се и това е . На деня Х си останала с мама и тати и отишли заедно на бала да я изпратят. Това ми се струва доста по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт