42ра Американска- снежно Януарска или топло Януарска ;) тема

  • 15 234
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 147
Един въпрос към дамите, които са в или около Бостън. Да ми кажете за Waltham, МА нещо? Що за място е, виждам, че е близо до Бостън, лесно ли се пътува, как са къщите, наеми, детски градини? Бубка?   Simple Smile

# 241
  • Мнения: 2 185
Biz, благодаря ти за информацията, ще ти пиша на ЛС   bouquet
Ама той много хубав български говори този Байърли, да му се ненарадваш...


Байърли наистина говори много добър български, но миналата седмица чух, че ще го изпращат в Москва, къдетo вече е бил дълги години и ще си имаме нов посланик  Thinking.
 
Tandoori и на теб искрено благодаря за информацията, много полезни неща си ми написала   bouquet  bouquet  bouquet. Аз наистина доста сериозно обмислям варианта с ученето, но се колебая какво точно да направя, но ще го измисля. На теб желая скоро всички да се оправяте в къщи  Heart Eyes.
MVK честит самостоятелно ходещ мъж  Heart Eyes, ще правите ли прощъпалник  Wink?
Juturna сорри за объркването  Embarassed, ще я поразуча тази Н3 виза.

Момичета искам да ви питам котират ли се в Щатско чуждите езици?

# 242
  • Мнения: 3 367
baumy ,ако детето би седяло в количка-да,споменатите от тандури тези
http://futurecraft.media.mit.edu/craftastic/files/2007/10/kolcra … troller_large.jpg
нашите деца от 14м не са помирисвали количка изобщо,вървят си,след 18м ги раздадох и дори нямаме; спят по пейки,седалки и пр,на ръце не нося никого от много време,тежат та се не знае..
*
Clairette,за езиците- зависи от занаята ти; не толкова колкото в Европа ми се струва,но плащаме бая за уроци на дете по 'спански(както казва тя),тя не вреди 4 суър..аз говоря френски и ползвам исп.,в моята професия няма значение и дори на св не го пиша вече

# 243
  • Мнения: 2 255
О,Зора,на студеничко ли ти се ходи?Simple Smile
 Ирка,www.bgconsulchicago.net обади  им се и попитай.Ако се наложи да ходиш,и ти трябва още информация-питай.Апостилът не отнема време.И за  него ще ти кажа къде се ходи,ако ще ви трябва такъв,разбира се.

# 244
  • Мнения: 384
Прощъпалник ще правим Laughing. ами, че той цял ден не се е спрял да ходи. И само какви внимателни крачки прави не е за вярване. хола го е обиколил сигурно 20 пъти. не ми се вярва чак. Пълзя 1 месец и после си вдигна дупето и сега  newsm68
Ирка  Hug  bouquet не дей да тъгуваш, ще минат и заминат 6 месеца по важното е съпругът ти да е добре. Ти сега в момента работиш ли, или си търсиш работа?
Анет да те попитам , нормално ли е моя хубавец все още за пие формула и да отказва вода и сок / изпива около 5-6 бутилки всеки ден/

# 245
  • Мнения: 1 147
Clairette, за езиците, зависи къде си и с какво се занимаваш. По мое мнение, най - много се тачи испанския, след него (не се смей) китайски, и изобщо азиатските езици. Европейските езици не са много на почит. Изключение са международните компании,  които има офиси в Европа, и езика може да помогне. Така или иначе, говориш ли английски, друго не ти трябва. Втори въпрос, че и аз си мислех, че говоря английски, докато не дойдох тук и хубавото ми британско произношение отиде по дяволите. Laughing

# 246
  • Мнения: 337
Ирка, пълномощно, мое да извадите от българския център Родина.Пълномощното могат да ви го извадят веднага  , но апостила отнема време не е много , но щом пътуват във вторник не съм сигурна дали дотогава ще стане , но може да проверите.По принцип на излизане от САЩ няма да им трябва , но в Бг ще им го поискат при прибирането , така че може ако се забави нещо апостила ти да им го изпратиш по късно по пощата за прибирането.Макар , че доколкото си спомням май имаше нещо за децата постоянно пребиваващи в чужбина пътуват без пълномощно от родителя , но трябва да ти намеря точния цитат от закона.Знам за мои познати , които с копие на точно тази точка пътуват и без пълномощно , но лично аз досега винаги съм вадила за всеки случай и за собствено спокойствие.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 05:58 от maxi_

# 247
  • Бостън
  • Мнения: 13 728
Зора, пиша по спомени отпреди 3 год, когато скъпият живееше в Waltham, а аз само гостувах...

До даунтаун е 7-8 мили, 20-25 мин сутрин, имаш възможност за 5 усд да оставиш колата на паркинга на последната спирка на метрото, до която са ти около 10 мин или по-малко... за съжаление метро в Waltham няма, има шатъли, но с кошмарно /за мен/ разписание... могат да се намерят изгодни наеми на таунхаузи, има и читави комплекси, но има и боклучави доста... за детски градини нищо не знам, училища - средна работа, няколко много добри колежа... тротоари почти липсват, типичен събърб, но в никакъв случай ъпскейл или пък дъмп не дай боже... българи не познавам там поне аз, доста международни студенти... ще питам и ако някой даде нещо ценно като инфо ще пиша  Thinking

MVK - честити тичащи крачета крачета! Да и е яка душа на мама сега Simple Smile

Atti - БОЖЕ, той гледа мъдро - ама какви очи има сина ти  Heart Eyes

Дженоооо, булка - паднах ти в ръцете  Grinning Преносвам и не щат да ме индуцират преди следващия петък, та съм узряла за съветите ти /нали си ни професионалист по даване на акъл  Crazy/ - закачам те само, ако споделиш нещо по преживяването, ще съм благодарна много...

Benson - уф, съжалявам за дечко! Няма ли начин да му се спести стреса и дискомфорта на малкия  Sad

Кой питаше за GPS и кой посмя да ми посегне на титлата "най-неориентирана женска" отсам Грийнуич  Laughing Препоръчвам GARMIN, колкото по-ново, толкова по добре, макар че и нашият на 3 год ни върши страхотна работа /беше купен след подробен рисърч от по-съвестен от мен човек   Mr. Green/ и без него съм за никъде, няма по-полезно нещо на пазара  Naughty

# 248
  • Мнения: 2 255
Ох,'айде пак да изокам...апостил се вади за нула време.Ако се налага,отива Ирка на Стейт #17,точно до Мейсис срещу $2 долара за няма и 5 мин.и златен печааат.А,ако ще ходи до там,ще  си отскочи и до консулството,за пълномощни.
 Инак да,и клуб "Родина " са изгоден вариант,ако не ти се разкарва до даунтаун за едно пълномощно,но не зная дали те могат да издадат,или де факто ходят до консулството.Там вече нямам идея,понеже все сама съм си вършила работа.А,и всеки един повод да се отскочи до даунтаун,е добре дошъл за мен  Laughing
  MVK,честито щъкащи крачета.Емоция е ,нали?Като се сетя с какво нетърпение чаках моят хубавец да проходи...

# 249
  • Мнения: 337
Ох,'айде пак да изокам...апостил се вади за нула време.Ако се налага,отива Ирка на Стейт #17,точно до Мейсис срещу $2 долара за няма и 5 мин.и златен печааат.А,ако ще ходи до там,ще  си отскочи и до консулството,за пълномощни.
 

Аз имах предвид , че апостила в Родина го бавят, а не по принцип  Wink

# 250
  • Мнения: 1 800
MVK, Честит ти пешеходец! Hug

Indiana, за съжаление няма друг начин освен каската, но се надявам само с една да се оправи
Ти изчезна за малко и си мислех, че раждаш Wink. Хубаво чака бебенце, да мине Супербол-а Mr. Green

Атти, хубаво дете с хубаво име Heart Eyes

езиците- зависи от работата. Мъжа ми работи изключително само с фирми в чужбина, но досега нито българския, нито арабкия се е наложило да използва. Всички в професионалните среди говорят английски, за мен обаче владеенето на език е +. Доста работодатели също оценяват това.
Нямам наблюдения за училищата, но мъжа ми след 10 години, пролетта докато бяхме в Германия цели изречения си спомняше на немски, а аз уж учих английски в у-ще, а като излязох "навън" трябваше да го уча отново.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 19:16 от benson10

# 251
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 646
Много благодаря за ценните съвети и напъдствия! Ако трябва тъкмо ще се разходя до даунтана да свърша работа и да позяпам! Simple Smile Утре ще се обадя да попитам!

MVK, честити ходещи крачета! Все смело да крачи детето напред!

# 252
  • Мнения: 2 185
Clairette, за езиците, зависи къде си и с какво се занимаваш. По мое мнение, най - много се тачи испанския, след него (не се смей) китайски, и изобщо азиатските езици. Европейските езици не са много на почит. Изключение са международните компании,  които има офиси в Европа, и езика може да помогне. Така или иначе, говориш ли английски, друго не ти трябва. Втори въпрос, че и аз си мислех, че говоря английски, докато не дойдох тук и хубавото ми британско произношение отиде по дяволите. Laughing
Ох испанския знам че много се тачи и от години имам голям мерак да го науча, но време не ми остана. Това с азиатските езици си е тенденция май навсякъде, за съжаление и такива не владея. Ще търся значи някоя международна компаня, аз съм хвърлила око на Ер Франс, имат офис на далаското летище  Grinning. Аз съм с френски и някакъв руски, освен английския, но предчувствам че и моя шок с езика ще е голям, макар че всеки ден се разправям с чужденци. А тексаския акцент май е доста ексцентричен  Joy
Clairette,за езиците- зависи от занаята ти; не толкова колкото в Европа ми се струва,но плащаме бая за уроци на дете по 'спански(както казва тя),тя не вреди 4 суър..аз говоря френски и ползвам исп.,в моята професия няма значение и дори на св не го пиша вече
anette1104 като се замисля с моя туристически занаят може и да ми влезнат в упоптреба, много ще ме е яд иначе, а и като не се употребява даден език и много бързо се губят знанията. Твоя отговор ме подтикна да ви попитам-застъпено ли е чуждоезиковото обучение в училищата?

# 253
  • Мнения: 3 367
Clairette ,зависи от у-щето и програмата; като цяло си мислят че да,но всяка година учат различен език,по 1 час на седмица в общия случай; има избираемо по-сериозно, въпрос на избор е,но определено не е приоритет какъвто е в Бг..аз поддържам исп с ния,а френски с радио
*
МВК, формула до година давах аз само; сок до ден днешен  са пили 3-4 пъти извън дома ни; вода има във формулата,отделно давах след 8м,но много не искаха..аз лично поразреждах на ния форм.,че беше бая гюленце,но ако се движи в нормите к трябва да пие като унции не бих се грижила..

# 254
  • Мнения: 2 255
Аз имах предвид , че апостила в Родина го бавят, а не по принцип  Wink
Ами много ясно.Нали трябва да си направят разходка до даунтаун .Губят се поне 3 дена,ако не се лъжа,момичто дето се занимава с това,май ми разправяше,че ходи само в сряда,така че.....ще я попитам в неделя  Wink

МВК,и моят синковец си пийваше Ф порядъчно.До годинка давах и аз.А сега може само на мляко да живее. Спомням си,че разкарах бързо шишето с биберон .Преди годинка още.9-10 мес. някъде .

Общи условия

Активация на акаунт