Гоблени-16

  • 55 136
  • 533
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 924
 Anik@,
а знаеш ли на кой дизайнер са?
Или как се казват?
Архива ми е толкова голям, че трябва да имам
някаква начална точка, за да търся нещо в него:)
spinki,
навремето, когато за пръв път се сблъсках с Паттерн Макер и
правенето на дизайни ми се струваше много лесно,
направих един по моя снимка.
Резултата не беше чак толкова лош, но не питай как беше шиенето.
Кошмар. Единични бодове, неточни цветове - на лицето примерно имаше червено и т.н.
Всяка схема , за да се обработи така ,че да става за шиене и ако е с детайли изисква доста труд.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Здравейте, аз също съм гобленарка, но рядко имам време да влизам и да ви чета. Имате страхотни произведения Hug Надявам се скоро да мога да ви покажа завършен Слънчогледите на Ван Гог.

Искам да ви попитам може ли отнякъде да си купя някои от кръглите гоблени на Джон Клейтън? Страшно ми харесват, а и точно това ми се шие в момента.

И още съм си харесала на Милена стил Есен в Рамзау. Чудя се обаче дали каква е разликата в конците, понеже не ми говорят нищо? Предполагам, че Анкор са по добрите от Ариадна  садейки по цената newsm78

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 11:39 от Vesito

# 32
  • Мнения: 2 116
Чудя се обаче дали каква е разликата в конците, понеже не ми говорят нищо? Предполагам, че Анкор са по добрите от Ариадна  садейки по цената newsm78

Определено Анхор са по-добри от Ариадната!  Peace

# 33
  • Мнения: 2 924
 Vesito,
добре дошла.Simple Smile
Ще чакам с нетърпение да завършиш и покажеш Слънчогледите на Ван Гог.
А ти държиш да си купиш някое гобленче на Клейтон или искаш сама да си комплектоваш схемата?
Ако е второто тук  има доста от тях.
Свали си която искаш, кликвайки върху снимката.
Ако качеството на  някоя схема не ти хареса, кажи.
От времето ,когато ги качвах там мина много време и сега  всичките схеми , които имам са с много добро качество:)
Аз ти препоръчвам , ако мислиш да шиеш Есен в Рамзау да не купуваш комплектовка на МИлена стил- независимо дали е с Ариадна или Анкор.
Резултата е плачевен, казват тия дето са я шили
Цитирам едно момиче от гоблените.ком
Аз още не мога да се примиря с моята "Есен в Рамазау" на Милена стил, не зная кога ще събера желание и кураж да я довърша,то е нещо много,ама много грозно Съжалявам,че нямам необходимите технически познания, за да кача снимка с ушитото в потвърждение на думите си.На това аз му казвам "Труд на вятъра"
и после пише това

Никога не си купувайте обаче "Есен в Рамазау" с конци Ариадна, това е гавра с иначе прекрасния гоблен,а за мен е най-безмислено положения труд през живота ми
 Ето я снимката на гоблена



А това е оригиналният, вилеров гоблен

# 34
  • Мнения: 2 336
Донсита господата ми се обадиха по телефона, и ми казаха че са изпратили пратката да проверя в понеделник #Cussing out
Казах  й от Пловдив до Пазарджик пеш да бяха тръгнали щяха да ги донесат те така сконфузено взе да ми отговаря. Наистина може да не е в тях причината връзките с Милена стил по Интернет бяха до тук  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 495
Anik@,
а знаеш ли на кой дизайнер са?
Или как се казват?
Архива ми е толкова голям, че трябва да имам
някаква начална точка, за да търся нещо в него:)
spinki,
навремето, когато за пръв път се сблъсках с Паттерн Макер и
правенето на дизайни ми се струваше много лесно,
направих един по моя снимка.
Резултата не беше чак толкова лош, но не питай как беше шиенето.
Кошмар. Единични бодове, неточни цветове - на лицето примерно имаше червено и т.н.
Всяка схема , за да се обработи така ,че да става за шиене и ако е с детайли изисква доста труд.


За съжаление не знам чия разработка са търсените от мен гоблени, копнала съм от някъде картинките( мисля,че от някаква изложба беше smile3518) Поне на картинките ми изглеждат прекрасни,иначе и аз имам доста голям архив,който е поразпилян и все не намирам време да го подредя и систематизирам по дизайнери и фирми Embarassed
Ако нещо се намери,ще съм много happy, ако не- здраве да е  Hug

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Хипатия, много ти благодаря за изчерпателния отговор  Hug
Аз досега не съм комплектовала нищо сама, незная как ще се справя. Но ще се опитам, защото много ми харесват тези Клейтъновите Simple Smile

И пак да попитам, къде в София има магазини за гоблени и конци. Аз съм си взимала моите преди години от приятели и познати и съвсем не съм на ясно с магазините.

Отново благодаря за вниманието   bouquet Ще се появявам често тук надявам се.

# 37
  • Мнения: 24
Здравейте момичета.Имам няколко въпроса -дано не повтарям някои обсъждани дотук.
1.Някоя от вас пробвала ли е да си направи панамата на петна- т.е  да е имитация на щампираната панама?Някъде като че ли беше споменато нещо от сорта.
2.Поръчвали ли сте си някъде овални рамки за гоблени-изтеглих си схемите на вилеровите сезони , но една позната ми каза че не можело да се направи рамка овал.
3.Преди няколко дни отнякъде си дръпнах и схеми на Мостар и Воденицата-пак вилерови, но и за двата ми иска парола-накой може ли да помогне?,pls Sad

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Да се запиша да ви следя  Embarassed
Толкова много хубави линкове пуснахте в миналата тема, ама прегледах отгоре отгоре..
Надявам се да се върна вече на Мечоците, влязохме в ритъм вкъщи Grinning

# 39
  • Мнения: 2 924
Здравейте момичета.Имам няколко въпроса -дано не повтарям някои обсъждани дотук.
1.Някоя от вас пробвала ли е да си направи панамата на петна- т.е  да е имитация на щампираната панама?Някъде като че ли беше споменато нещо от сорта.
2.Поръчвали ли сте си някъде овални рамки за гоблени-изтеглих си схемите на вилеровите сезони , но една позната ми каза че не можело да се направи рамка овал.
3.Преди няколко дни отнякъде си дръпнах и схеми на Мостар и Воденицата-пак вилерови, но и за двата ми иска парола-накой може ли да помогне?,pls Sad

Значи , да започна отзад напред:)
От къде си свали схемите ?
Ако са от гоблени.инфо.бг мога да ти помогна.

После
не вярвам да не могат да се направят овални рамки.
Въпроса е къде и кой ги прави.
Дано някой с опит сподели.
и най накрая за боядисване на панамата
Чувала съм ,че някои момичета сами си я тонират- с боички, чай,  листа от кромид лук или нещо подобно.
Така както по народному се боядисват яйца.
Аз не мога да споделя личен опит.

Vesito,
не е трудно сама да си комплектуваш гоблен.
Ние и затова сме тук- да помагаме:)
Аз не съм от София, даже не и от България и едва ли мога да ти дам достоверна информация за магазините в София.
Но имам отбелязани в записките си няколко адреса
бул."СТЕФАН СТАМБОЛОВ"№8
Христо Борев №96
бул. Янко Сакъзов 36, тел. 02/946 10 08 - фирмен магазин Аxioma
http://www.nikmark.hit.bg/ може да се поръча вилерови схеми по каталог. Предлагат и конци ДМЦ
 
Има и много други, но тях за мой срам не съм отбелязала.
Но има доста софиянки тук, ще ти помогнат

# 40
  • Мнения: 24
Хипатия благодаря ти за мигновения отговор.  bouquetАз май ще пробвам с чай от липа-дано стане нещо.Майка ми навремето каза че е боядисвала и дрехи и ставал хубав цвета.
А схемите сигурно оттам съм ги дърпала, защото сега като се върнах назад в темите линка е даден от теб. Още веднъж благодаря!

# 41
  • Мнения: 83
Здравейте!Да ви кажа за моя опит с овалните рамки-уших "Слънчогледите" и когато тръгнах да търся рамка се ужасих от цените-70лв ми искаха ooooh!Правят се от много парчета,за да се получи овала,които се слепват помежду си.

# 42
  • Мнения: 2 924
deana-bg,
паролата за воденицата е
 6-fs5n8nhs53&/wt532
а за Мостар
10@!880X%zs4u<l1qGNmwO2.nsO;<&76w>z9V-S7o1BcIf3@9=
Знаеш как става, нали?
копи- пейст
да не се опиташ да преписваш всичко това:)
 tara31,
тия рамкери или как да ги нарека са истински обирджии и лъжци
Как ли не от много парчета да се правят.
Те си имат форми.
Освен ,ако не става въпрос за дървени рамки- тогава си нямам на понятие колко струва, но така или иначе рамките от масивно дърво в каквато и форма да са са скъпи

# 43
  • Мнения: 83


Освен ,ако не става въпрос за дървени рамки- тогава си нямам на понятие колко струва, но така или иначе рамките от масивно дърво в каквато и форма да са са скъпи
[/quote]
Да,дървени бяха и много красиви!Реших,че толкова труд от моя страна заслужава и подобаваща рамка,но.... Mr. Green

# 44
  • Мнения: 24
Хипатия  newsm51 за мигновения отговор!!!
А рамките ако са толкова скъпи #Crazy ще се откажа от овала-колкото и да ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт