В огледалото се погледни и с Дюкан отслабни - 68 тема

  • 25 786
  • 696
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 640
Верита, добре дошла и успех!  Hug Режимът наистина действа. Просто трябва да се спазва стиктно и да не се отчайваш, а още по-малко да се отказваш, в периодите на задържане.  Peace
Рокси, чудесно меню!  Hug

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 1 576
Днес всички сте тихи, то е и разбираемо... а ето аз какво прочетох току що (цитат от dir.bg)

"Днес е най-потискащият ден в годината. Това твърди психологът Клиф Арнал от Кардифския университет.
Това предположение се базира на специална формула, която той е извел, съобщи БГНЕС. В нея се отчитат фактори като зимното време, многото похарчени пари по празниците, провалените решения през новата година, недостатъчната мотивация, както и липсата на светлина. Чувството за потиснатост се увеличава и от факта, че много хора спят най-лошо в неделя през нощта, защото в понеделник се връщат на работа.
Много от хората още не могат да влязат в ритъм след коледните празници, а за повечето работещи следващата почивка е чак през август. За преодоляване на депресията специалистите съветват да се мисли позитивно. Усмихвайте се на всеки, когото срещнете и се съсредоточете само върху хубавите неща в живота, препоръчват още те."

P.S. Рокси ме е изпреварила да го спомене, но аз пък го сложих целия текст. И аз с COPY и PASTE Simple Smile

# 647
  • Мнения: 2 961
Да,признавам че това наистина е взето директно от тук.И би било глупаво ако отричам.
Вече няколко пъти написах,че наистина увода към темата е взаимстван от тук,като добавих някои неща.
Но да ми казват че съм крала рецепти и че съм задавала въпроси тук,за да пускам там отговорите като свои....е меко казано грозно и обидно.
Чета не само тук и черпя информация,както от книгата,така и от форуми.Предполагам като всички вас.За каква кражба говорите? На темата за режима ли?!Или че съм научила от тук неща и ги споделям с други.От 21 дни съм на режима и ще ме извинявате ама не всичко което научих го научих от вас....
Днес научих достатъчно.

# 648
  • Мнения: 352
Сънче благодаря ти,че винаги си толкова отзивчива,мила и наистина те интересува съдбата на всеки слабеещ в темичката!Страхотна си-душичка! Heart Eyes  bouquet

# 649
  • Мнения: 54
Верита, добре дошла и успех!  Hug Режимът наистина действа. Просто трябва да се спазва стиктно и да не се отчайваш, а още по-малко да се отказваш, в периодите на задържане.  Peace


Благодаря ти, Сън Hug
Не се отказвам, само си мрънкам, за да ми кажете, че ще стане...  Simple Smile

# 650
  • Мнения: 980
Днес всички сте тихи, то е и разбираемо... а ето аз какво прочетох току що (цитат от dir.bg)

"Днес е най-потискащият ден в годината. Това твърди психологът Клиф Арнал от Кардифския университет.
Това предположение се базира на специална формула, която той е извел, съобщи БГНЕС. В нея се отчитат фактори като зимното време, многото похарчени пари по празниците, провалените решения през новата година, недостатъчната мотивация, както и липсата на светлина. Чувството за потиснатост се увеличава и от факта, че много хора спят най-лошо в неделя през нощта, защото в понеделник се връщат на работа.
Много от хората още не могат да влязат в ритъм след коледните празници, а за повечето работещи следващата почивка е чак през август. За преодоляване на депресията специалистите съветват да се мисли позитивно. Усмихвайте се на всеки, когото срещнете и се съсредоточете само върху хубавите неща в живота, препоръчват още те."

P.S. Рокси ме е изпреварила да го спомене, но аз пък го сложих целия текст. И аз с COPY и PASTE Simple Smile

Ахаа..ясно що бях толкова потисната днес по едно време! Момичета, хайде да покажем защо сме по добрата половина от генетична гледна точка!!!
Без обиди , стискаме ръце и отслабваме ..ТОВА Е ГЛАВНАТА НИ ЦЕЛ!!!
Съни как си сладур ? Днес гледах снимките , къде е страхотната снимка с дънките ?
Шуменките много ме кефите. Лорче, а ти и сега си красавица ..каква ли ще станеш сУвсем скоро ???  Hug
Пловдивчанки за вас какво да кажа. За мен вече сте близки приятели ! Hug

# 651
  • Мнения: 3 640
БлекиHug добре съм, душичко!  Heart Eyes Снимката с дънките я няма в албумчето, но утре ще кача една нова - с дънките и с новия впит блузон, който си подарих днес в обедната почивка. Flutter  Party
Целувки на всички!   love001 Хайде, усмивки моля, най-потискащият ден в годината приключи!  Grinning

# 652
  • Мнения: 745
Виждам големи скандали пак Cry
Искам да ви кажа, че аз пиша и в един др. форум и съм отворила тема за Дюкан още през септеври, но там имсамо още две привърженички.Искам да видите и ако нещо не е както трябва веднага ще го изтрия.
И още ведъж искам да се преклоня пред всичи които са положили труд и сили във всичко това тук Hug
ето и форума в който съм админисратор http://stefanowa.com/viewtopic.php?t=272

# 653
  • Мнения: 13 827
Момичета, извинявайте, че ви се намесвам в спора, но вие наистина прекалихте!
По повод примера за преписвано от Розичка - та това са препоръките на самия Дюкан, преведени в книгата и цитирани във всички форуми, посветени на диетата. Това, че Розички ги е видяла тук, не значи, че са творение на бг-мама форума. Ето ви и френски форум по въпроса:

Description du régime / Etapes

Palier 1 : La phase protéine pures (PP)
La première est une phase d'attaque qui provoque un démarrage très rapide avec une perte de poids conséquente.
Elle consiste à manger tout ce qui suit pendant 3/5/7/10 jours.
- Viandes : veau, boeuf, cheval (sauf entrecôte, la côte de boeuf et la hampe de cheval).
- Toutes les volailles sans la peau (sauf le canard et l'oie).
- Les jambons light : jambon de dinde, de poulet, viande de grison.
- Les oeufs, le toffu (ajouté par le Dr Dukan).
- Poissons : tous les poissons même le thon au naturel, le saumon fumé, ou le surimi.
- Les Fruits de Mer : coquillages, crustacés...
- Les laitages 0% : yaourts (sauf les yaourts 0% aux fruits qui sont limités à 2/jour s'ils ont entre 6 et 9g de glucides pour 100g et ce, hors période d'attaque où ils sont interdit), fromages blancs, faisselle, "BA" Vanille 0% (ajouté par le Dr Dukan).
- Le lait écrémé à raison de 1/4L par jour maxi (précisé par le Dr Dukan).
- La poudre de protéines, pourvu qu'elle soit constituée d'au moins 95% de protéines (ajouté par le Dr Dukan), à utiliser dans les préparations mais pas à la place d'un repas.
- Les chewing gums autorisés sont les x-cite (une boite par jour maxi- ajouté par le Dr Dukan).

Boire 1.5 litre par jour (eau, café, thé, tisanes) : Ceci est une condition impérative pour perdre du poids et donc à ne surtout pas négliger !!! De plus, si vous ne buvez pas assez, vous risquez de graves problèmes au niveau rénal !! Il faut absolument éliminer les toxines, et donc boire, boire, boire !!

TOUT ce qui est autorisé durant une phase, l'est A VOLONTE mais ce qui n'est pas dans la liste d'aliments correspondants à cette phase est TOTALEMENT INTERDIT durant cette phase !!


Нали не мислите, че французите са преписвали от вас!

И за тези, които ще побързат да възразят, че се намесвам където не ми е работа, ще кажа, че съм от първите писали в темата, та и приноси имам, така да се каже, за уточняване на някои неща -за  парафиновото олио, извара/бяло сирене и въобще.... грозно и дребнаво е всичко това!

Да не говорим, че май никой от вас не си направи труда да попрочете в другата тема, иначе щеше да види, че съвсем коректно ви цитират в постовете, вкл. и самата авторка.

# 654
  • София
  • Мнения: 3 090
Не ми се чете повече, не ми се пише  Sad Sad Sad вместо да се амбицирам и разведря в темата, аз се депресирам и чета скандали. Да преместим темата в клюкарника, най-добре. Толкова отрицателна енергия....главата ме заболя. Затова ли сме се събрали? Имах разни умни мисли за споделяне, вече желание никакво. Моля някой, ако има нужда от МОЯ съвет и помощ, да пише на лични.

# 655
  • Мнения: 1 575
Кри, недей така, мила, много хора имаме нужда да знаем, че си с нас / егоистично е, но е факт /
 От утре всичко ще е ОК Peace
 Сиси, Зайка и Рокси, мисля, че са ви добри менютата - не виждам нещо притеснително... Hug
Верита, имаш и от мен помилване по главата - спазвай си режима, живей си живота , нещата ще се случат Laughing

# 656
  • Мнения: 3 640


http://www.vbox7.com/play:e9dcbe25

Улыбка
Автор слов - Пляцковский М., композитор - Шаинский В.

От улыбки хмурый день светлей
От улыбки в небе радуга проснется
Поделись улыбкою своей
И она к тебе не раз еще вернется
И тогда наверняка вдруг запляшут облака
И кузнечик запиликает на скрипке
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки
От улыбки солнечной одной
Перестанет плакать самый грустный дождик
Сонный лес простится с тишиной
И захлопает в зеленые ладоши
И тогда наверняка вдруг запляшут облака
И кузнечик запиликает на скрипке
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки
От улыбки станет всем теплей
И слону и даже маленькой улитке
Так пускай повсюду на земле
Будто лампочки включаются улыбки
И тогда наверняка вдруг запляшут облака
И кузнечик запиликает на скрипке
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки
И тогда наверняка вдруг запляшут облака
И кузнечик запиликает на скрипке
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки
С голубого ручейка начинается река
Ну а дружба начинается с улыбки.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 20:57 от Sun

# 657
  • Мнения: 942
Tук май намирисва на нова темичка newsm78 newsm78 Сега си дойдох, седнах с компа на велото и отивам да ви чета...Ще се върна след малко  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 658
  • Мнения: 1 575
Сънче, благодаря, оправи ми настроението - с децата я изпяхме с танц 2 пъти  Hug

# 659
  • Мнения: 365
Не ми се чете повече, не ми се пише  Sad Sad Sad вместо да се амбицирам и разведря в темата, аз се депресирам и чета скандали. Да преместим темата в клюкарника, най-добре. Толкова отрицателна енергия....главата ме заболя. Затова ли сме се събрали? Имах разни умни мисли за споделяне, вече желание никакво. Моля някой, ако има нужда от МОЯ съвет и помощ, да пише на лични.
И аз един час вече чете и се чудя какво е това безумие .Нека да си върнем приятелската атмосфера.
Кри,  моля те сподели с всички нас каквото  си решила!

Общи условия

Активация на акаунт