Убивали ли сте...

  • 7 074
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
И един живот по-ценен ли е от друг? Без клишета.
Кои са клишетата когато става въпрос за живот и смърт... Това че всеки живот е ценен клише ли е например. И ако е клише това значи ли че не е вярно.

# 16
  • Мнения: 1 100
Така като чета отговорите тук имало доста жестоки хора (т.е. жени исках да кажа). Как само с лека ръка отнемате живот... Как ли бихте се почувствали ако някое по-голямо същество от вас ви смаже като мравка. замислете се ако бяхте на мястото на мравките как бихте се чувствали. Дали щяхте да изпитвате болка когато някой ви мачка с крак да усещате как ви се трошат кокалите и как умирате в страшни мъки....

Ей това провокира тазвечершните ми терзания.  Blush

# 17
  • Мнения: 2 792
 Да убивала съм, нямам много ясен спомен всъщност, но предполагам.
Кръговратът на живота, силните оцеляват, слабите да се оправят. Като си малък е просто любопитство, да смачкаш движещото се нещо, за да видиш какво ще стане, после вариантите са:
 - порастващ и се зариваш в теориите за моралните ценности, изборът , правото и тн. и чувстваш вина за всичко неосъзнато, но сторено преди теориите да придобият смисъл.
 - пренасяш интереса си за смачкане върху по-големи движещи се неща или решаваш да пробваш какво ли е ако накараш едни движещи се неща да смачкват други движещите се неща, защото ти си ги накарал.
 та така...

# 18
  • Мнения: 212
Сега се замислих за нещо друго.
Защо по време на война можеш да убиваш колкото си искаш хора (даже колкото повече хора убиеш толкова по-добре и дори можеш да станеш герой) а в мирно време не е позволено да се убиват хора... Това за мен е голям парадокс.  newsm78
Реално погледнато хората са си хора. Дали по време на война или в мирно време все са си хора. Обаче в единия случай е хубаво да убиваш хора а в другия случай не ти дават да убиваш. Много странно ми се струва...

# 19
  • Мнения: 2 386
Човек поглъща средно около 70 насекоми в живота си.
И това ако не е убийство..

# 20
  • Мнения: 27 524
Да, като дете. Сега не.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, мравки, хлебарки, паяци, от онези черните бръмбари, май жътварки им казват, които летят и падат тежко къде ли не, тях ги размазвам веднага, щом ги видя в къщата си.
Не изпитвам угризения.

# 22
  • Мнения: 3 622
Като малко дете да, но вече не  Peace

# 23
  • Мнения: 1 418
Като дете сигурно.Като малко по-голяма спрях,защото ми
казаха,че като убиваш мравки вали дъжд и аз,понеже не
обичам да вали...Убивала съм и други гадини-целенасочено,
обаче ме е гнус.

# 24
  • Мнения: 6 029
Мравки, хлебарки, паяци и всякакви други инсекти, дръзнали да влязат в къщата ми и да предизвикат ужасната ми фобия. И не, не се чувствам убиец.

# 25
  • Мнения: 3 447
Нямах предвид онова с райта. Имах предвид онова системно смазване с пръст или с крак, след прилагането на които трупът на мравката се размазва и остава следа.
Замислих се, колко е жестоко.
Много други насекоми съм убивала, но само с мравките съм се гаврила така. И с комарите. Ама те пък изобщо не ми тежат на съвестта. Щяха да ми изпият кръвчицата. И като ги шатна, моята кръв остава по стената разпльокана.
Никога. Явно съм от нелюбознателните деца.

# 26
  • Мнения: 2 407
Да,домашните.

# 27
  • Мнения: 5 940
мухи и не съжалявам

# 28
  • Мнения: 5 577
 Sad eдно от най, най, най-гадните неща в живота ми беше когато с дядо ми убивахме малки котенца. бях малка и не разбирах, но го помня - защото му мяукали нощем  Shocked

една котка се беше окотила и в нашата къща бяха се размотали веднъж, и притеснили дядката и аз трябваше да ги следя и хващам (те малки, не беше трудно) и после  Sick

# 29
  • Мнения: 4 733
 мравки, да. с какъв акъл  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт