Очакваме през ЮЛИ лъвчета и раци, но може да ни изненадат и близнаци ;)

  • 13 221
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
До Бургаските момичета - отпишете ме от срещата.В петък вечерта се разболях от грипа,а сега вече и дъщеря ми е болна.Ще се видим по-нататък , надявам се. Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 545
sisoni , много правилно твоят лекар ти е изписал Магнерич. Мин. бременност имах контракции от 6 месец и до края пих магнезий. Моят лекар ми обясни, че но шпа е за по- ранна бременност. За по- напреднала, когато и матката е по- глояма трябва магнезий.

# 17
  • Мнения: 1 951
Много хубаво zаглавие  Grinning

И ми стана много смеШно zаЩото моите блиzнаци като ниЩо Ще се родят zодия Блиzнаци  Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 693
Катинче, за маста съм си купила ванилия на прах и портокалова есенция за сладки и се чудя още с кое от двете да я ароматизирам. Иначе се разтапя на водна баня и се слагат няколко резанчета зелена ябълка, за да издърпат до колкото е възможно миризмата. После ги вадиш и прибавяш аромата. Това е  Hug


Мерси много за интересната информация. Ще пробвам да я приготвя - красотата изисква жертви  Wink

bambola_78, добре дошла!

# 19
  • Мнения: 142
Здравейте момичета,
от няколко дни нямам време да влизам да се разписвам тук. Вчера имах рожден ден и станах на 30. Черпя виртуално всички ви  Party Hug

В петък и днес бях на прегледи. Всичко изглежда наред с бебо, взеха ми кръв за БХС. Главичката е 38,2 мм, бедрата 24мм, тежи около 200г малкото зайче Simple Smile На прегледа в петък пак нищо не можах да видя, заради монитора, който не сочи към мен. Само слушах коментарите на доктора и акушерката. Подметнаха нещо и за пола, ама не са 100% сигурни още, но май ще е момче.
Днес отидохме заедно с тати  Grinning и с фотоапарата в Шейново. Гледах всичко, защото са съобразили хората да сложат едно телевизорче пред майката. Снимахме и филмче от около 5 мин, но тоя път бебо се беше надупил и не видяхме пола, но пък гръбнака се видя отлично Simple Smile
Оказа се обаче че имам чувствителна матка, защото от натиска на сондата всеки път получавам контракции. Предписаха ми Магнерот и да си почивам повече. Затова си предпочитам вагиналния ултразвук, поне не ме боли корема след това, а днес цял ден ми е некомфортно Sad

Голямо приключение беше посещението в Шейново. С тоя безобразен трафик и дупки пътуването ми се стори безкрайно, едва намерихме къде да паркираме, чакахме докторката 1 час, че днес е бабин ден. Накрая като стигнахме до колата ни бяха сложили скоба. Пълен купон. Не знам какво става като някоя жена тръгне да ражда - как се стига с колата в трафика, как се паркира.... Shocked

А за масчицата - аз си направих преди време и всяка вечер мъжа ми ме маже. Мирише доста добре, а и аз я прецедих много старателно, та сега си е като вкусно ванилово кремче. Кожата ми е много гладка и определено я чувствам по-добре откакто се мажа. Peace

Извинете за дългия пост, ама като не съм писала 3 дни и докато разкажа... Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
Добър вечер, най-сетне да поседна и аз малко пред комп...
Прекрасно заглавие на темичката, много ми допадна.  Hug
Криво ми е тая вечер, преди малко се опитах да си го изкарам на мъжа, добре го ядосах, но на мен не ми мина...  Rolling Eyes
Вчера като си втълпих, че ми е спаднал корема и това си е. Гледам го в огледалото - спаднал ми се вижда. Мерих се на кантара - все толкова, че даже и малко отгоре.
Не го усещам това бебе да се движи. На преглед съм след повече от 10 дни.. Живо ли е..? Страх ме е. Гневно ми е. От време на време корема ми тежи... или ме боли.. или си внушавам. Не можах да спя тая вечер и това беше първият ми проблем със съня от много месеци насам.. аз съм голям сънливец по принцип... Не, че искам да ви развалям настроението, но се надявам като си кажа, да ми олекне..  Blush
Иначе със сутиените се разделих още в началото. Много в началото, не знам имаше ли 6г.с... Просто ме дразнеха нетърпимо, боляха ме зърната и т.н. Ползвам само от онези къси тесни безшевни потничета. Не знам точно какво им е названието. Адски са удобни. Мотая се вкъщи и без нищо, но гърдите ми тежат.
Мажа се с мас, но често забравям и пропускам..
Радвам се, че продължават да се записват бъдещи мами!  Hug Добре дошли и дано всичко се развие по-най щастливия начин до края.  Praynig

# 21
  • Мнения: 142
Саксофонче, не се притеснявай - сигурна съм че всичко си е съвсем наред с бебо  Hug Това са просто бременни хормони.  Crazy
Дори и да ти е спаднал корема, това най-вероятно се дължи на промени в червата. Болките и тежестта и аз ги имам и естествено се притеснявам. В събота имах чувството че матката ми мачка всичко наоколо - цял ден тичах до тоалетната и се чуствах ужасно  Confused.  Днес имам контракции и ме боли корема. Просто всички си имаме добри и лоши дни. Като ни е кофти ще мрънкаме и така... Crossing Arms

# 22
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте момичета, докато се включа пак сте няколко теми напред:) Все не мога да наваксам!
За съжаление и срещата на 27ми ще се наложи да пропусна, а така ми се искаше да дойда на втората среща:( Аз за пореден уикенд ще работя, шансовете да не се наложи да работя и в неделя са нулеви.
Pumichka, аз също съм ОК за 2ри, може да си организираме малка утешителна среща  Wink
Момичета, аз толкова отдавна не съм виждала моето бебче, че направо не мога да повярвам как издържам! Последно ходих на 20.12., преди повече от месец, а следващия ми преглед поради разсеяност на рецепционистката, която записва часовете е чак за 6ти февруари. Дотогава бебчето трябва да е много порастнало Simple Smile Ще ходя на ФМ при доц. Томова, доколкото знам прегледите при нея са много подробни и продължителни и и сигурно ще бъде много вълнуващо! Надявам се също да разберем и пола. Този път и тати ще се престраши да дойде Laughing Понякога ми е много притеснено  дали не вредя на бебето като непрекъснато се претоварвам, но се опитвам да мисля позитивно и се надявам че всичко е наред.

# 23
  • Мнения: 690
Здравейте, мамчета! На тези от вас, на които им е криво днес - не сте виновни!! Учени от Англия са установили, че днешният ден е най-депресиращ от цялата година - обезпаричването след празниците, изчезването на Коледната еуфория, монотонността, неспазването на новогодишните обещания и това че хората спят най-зле неделя с/у понеделник (казаха го даже по новините на бтв  Grinning )

Благодарния, че споделихте за сутиените. Аз винаги съм ползвала с твърди чашки и не са ми пречели през първите седмици. Но сега, когато бюста ми е наедрял, ми се струва, че гърдите ми изглеждат прекалено едри  Embarassed

Относно мазилата - убедих се, че няма значение с какво се мажа. Важното е да е редовно.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 21:17 от jollity

# 24
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Айде и аз с двата крака да цопвам тук.
38 год, трета бременност /да речем/ Simple Smile
Термина ми е за 8 юли

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 21:27 от kita99

# 25
  • Мнения: 223
Добър вечер, най-сетне да поседна и аз малко пред комп...
Прекрасно заглавие на темичката, много ми допадна.  Hug
Криво ми е тая вечер, преди малко се опитах да си го изкарам на мъжа, добре го ядосах, но на мен не ми мина...  Rolling Eyes
Вчера като си втълпих, че ми е спаднал корема и това си е. Гледам го в огледалото - спаднал ми се вижда. Мерих се на кантара - все толкова, че даже и малко отгоре.
Не го усещам това бебе да се движи. На преглед съм след повече от 10 дни.. Живо ли е..? Страх ме е. Гневно ми е. От време на време корема ми тежи... или ме боли.. или си внушавам. Не можах да спя тая вечер и това беше първият ми проблем със съня от много месеци насам.. аз съм голям сънливец по принцип... Не, че искам да ви развалям настроението, но се надявам като си кажа, да ми олекне..  Blush
Иначе със сутиените се разделих още в началото. Много в началото, не знам имаше ли 6г.с... Просто ме дразнеха нетърпимо, боляха ме зърната и т.н. Ползвам само от онези къси тесни безшевни потничета. Не знам точно какво им е названието. Адски са удобни. Мотая се вкъщи и без нищо, но гърдите ми тежат.
Мажа се с мас, но често забравям и пропускам..
Радвам се, че продължават да се записват бъдещи мами!  Hug Добре дошли и дано всичко се развие по-най щастливия начин до края.  Praynig


Ей, ей... спокойно. Не си внушавай лоши неща. Днес като както каза jollity бил най-кофти деня в годината според разни психолози. На мен ми беше нормален, но явно теб те е хванала тая работа. Дано ти е минало като се оплака, защото то това не трябва да се държи.

На бебето му е добре на топличко, то си кротува и си се развива. Мислиш ли, че ако нещо му се е случило ти ще продължаваш да се чувстваш добре физически? Не, тялото ти щеше да реагира по някакъв начин. А и колко да ти расте коремчето, то още не расте чак толкова много бебчето, че всеки ден да ти нараства коремчо със сантиметър... Ех, че глупавичко момиче, вместо да се радва, се дразни  Hug

И наистина избий си лошите мисли, защото като хвана тоягата... Хайде, дай една усмивка. Не такава, по-малка. Още по-малка де!  Simple Smile

  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 53
Саксофонче, недей да се притесняваш и да си внушаваш лоши неща! Скоро ще усетиш бебчето, не се съмнявай:) Опитай се да мислиш позитивно и да си представяш бебчето. Аз например много обичам да гледам снимки от ултразвук за седмиците на моето бебе и макар че не го виждам и усещам, имам идея какво трябва да бъде в момента, колко е голямо и т.н. Както преди малко писах и аз се притеснявам за бебока, особено миналата седмица, когато доста ме наболяваше корема, но се опитвам да гоня лошите мисли от главата си. В случай, че не можеш да се успокоиш, опитай да отидеш на преглед по-рано  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 1 098
Саксофон, аз си мислех че само на мен ми се въртят такива мисли в главата. При мен е рано да усещам
бебо, но имам моменти в които параноясвам и все си задавам въпроса дали е добре. Но аз съм си повредена
след минала загуба... . В такива криви моменти си казвам, че бебо не заслужава нервността на мама
и не трябва да му създавам главоболия и да го притеснявам с нервност и притеснения.
Сигурна съм че всичко е наред, но ако си много притеснена, отиди на лекар да видиш бебо.
Аз три седмици не го бях виждала, и сърчице не бях чувала, и в петък много нервно исках първо
сърцето да чуя ...  Hug Силен гуш за една усмивка.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря ви много, момичета!  Hug Ще ги избутам някак си тия десетина дни до прегледа... Можи би днес денят си е малко такъв..
От утре си пожелавам да имаме всички добро настроение, позитивни мисли и никакви неразположения до края на юли  Praynig
Лека и нощ и сладки бебешки сънища!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
Привет мамчета Hug
Много пишете, пропуснала съм няколко теми май.

Саксофонче, и аз така си мислех тия дни, все ми се струва че нямам корем, нищо не се движи и нещо му има на бебето.

Днес бях на преглед и лакарката каза, че всичко изглежда наред. Изследванията ми също са в общи линии добре, обаче малко ме притесни, че ми каза, че ми е малко ниско плацентата Confused Лекарката каза, че според нея ще се вдига и дано да нямаме проблем, ама аз само си мисля сега какви проблеми може да предизвика това newsm78 Някой знае ли какво значи да ти е ниска плацентата?

Общи условия

Активация на акаунт