Доктор Дяволов от МД София

  • 164 043
  • 793
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 473
Съвета ми е, ако се решиш да раждаш при него, да се уточните за всичко предварително, най-вече за финансовата част...

Благодаря ти за включването!
И теб ще помоля да уточниш какво имаш предвид, във връзка цитата горе. Не е ли достатъчно това, че ще платя за екип или политиката на докторите от МД си е като едно време - пари кеш и под масата? Преди или след раждането? Каква сума всъщност да очаквам да чуя? Rolling Eyes

# 76
  • София
  • Мнения: 184
Съвета ми е, ако се решиш да раждаш при него, да се уточните за всичко предварително, най-вече за финансовата част...

Благодаря ти за включването!
И теб ще помоля да уточниш какво имаш предвид, във връзка цитата горе. Не е ли достатъчно това, че ще платя за екип или политиката на докторите от МД си е като едно време - пари кеш и под масата? Преди или след раждането? Каква сума всъщност да очаквам да чуя? Rolling Eyes

Това, което аз знам е, че ще трябва да си платиш допълнително, освен легалните 500лв за избор на екип на самата болница. Колко точно и как не знам. Не стигнах дотам и не мога да кажа. Затова и написах, че е добре да се уточните предварително, за да не останете изненадани и неподготвени и това да помрачи прекрасното събитие.

# 77
  • Мнения: 3 993
elma81 извинявай, но това са глупости. Ако нямаш личен опит да споделиш, не се опитвай да хвърляш кал за спорта само.  Naughty Аз мога да декларирам на който и където иска, че д-р Дяволов не ми е искал никакви допълнителни суми никога. Платих единствено и само 400 лева на касата на болницата срещу квитанция след раждането (мъжа ми ги плати на следващия ден). Това е таксата по ценоразпис на болницата за нормално раждане без епидурална упойка. Сумата от 500 лева, която ти мимоходом споменаваш, е неточна. За секцио с избор на екип цената е 550 лева. Значи твоята информация е крайно неточна и некоректна. Миналата седмица бях в МД и нарочно погледнах ценоразписа, закачен на витрината на касата, от любопитство, да видя дали нещо се е променило от миналата година досега. Не е.

# 78
  • София
  • Мнения: 184
Да - 550лв. За секцио говоря. Не стигнах до болницата да видя ценоразписа Grinning
Little wingels, изобщо не хвърлям никаква кал Grinning
Ако се върнеш по-назад в темата, ще видиш, че аз също имах намерение да раждам при  д-р Дяволов. Не си приказвам ей така...за спорта...
Моята информация може да не от първа ръка, но е достатъчно достоверна за да се откажа от неговите услуги. Освен това, аз не казвам на Стрелче да не ражда при него, а просто да си проучи нещата и да попита Grinning Не виждам какво лошо има в това.

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 15:35 от elma81

# 79
  • София
  • Мнения: 965
И аз да се включа - нормално раждане с епидурална упойка е 450 лева  Peace
Аз родих така - платих си парите на касата. Отделно бях във ВИП стая и също си плати по 35 лева на ден - но това си беше мой избор и шанс , че имаше свободна стая  Peace
Дяволов никога не е искал пари и като обсъждахме плащането той просто споконо ми обясни какъв е ценоразписът на болницата  Peace
Вече е въпрос на личен избор дали си останала доволна и искаш да му платиш нещо допълнително. Аз бях безкрайно доволна от него и сега даже съм му купила подарък, другата седмица ще ходя на контролен преглед след раждането и с най - голямо удоволствие и топли чувства ще му го подаря  Hug

# 80
AZ OT TOZI ''DOKTOR'' I KAKTO GO NARI4AT O6TE ''SVETILO'' OSTANAH KRAINO RAZO4AROVANA.OTIDAH PRI NEGO S IDEQTA DA RAJDAM TAM I TUI KATO ISKAH DA E SEKCIO MI GO PREPORU4A EDNA POZNATA.E KOGATO VLQZAH PRI NEGO TOI ME PREGLEDA ZA OKOLO 1 MIN ZAQVI 4E NQMA DA ME IZRAJDA SEKCIO I MI POISKA SKROMNATA SUMA OT 800 LV ZA DA DOIDE NA RAJDANETO MI.E NALI PODQVOLITE TOVA E DURJAVNA BOLNICA KAK 6TE MU DAVAM PARI ZA PRISUSTVIE.A POSLE MI POKAZA I ''VIP'' STAITE KOITO PRILI4AHA NA ''KO4INA'' A NE I NA NE6TO VIP I ZAQVI 4E AKO SUM V TAKAVA STAQ 6TE TRQBVA DA PLATQ O6TE 300 LV.E ZA TAQ MIZERQ I LEV NQMA DA DAM.ZATOVA RE6IH DA RAJDAM V 4ASTNA KLINIKA VQRNO PLA6TA6 SI MNOGO NO PONE ZNAE6 4E VSI4KO E OK AKO STAITE AKO EKIPA A I CRIJITE ZA BEBETO I RODILKATA SA NA NIVO.ZA VSI4KI KOITO ISKAD DAV SE 4YVSTVAT DOBRE PO VREME I SLED RAJDANETO GORE6TO PREPORU4VAM BOLNICA ''SV. LAZAR''

# 81
  • Мнения: 3 993
По-добре не ходи в "Свети Лазар", че там хич не са добре с неонатолозите. Грижите за бебето НЕ са на ниво. Ако нещо се случи с бебето ти, не дай Боже, ще ви закарат в Майчин дом да ви спасяват.
ВИП-стаите в Майчин дом са си съвсем добре, самостоятелни, чисти, почти като на хотел. Аз бях в такава стая с дъщеря ми цели 7 дни. Определения като "кочина" и "мизерия" изобщо не отговарят на обстановката там. Ти сигурна ли си, че си гледала ВИП стаите на 12 етаж в МД? Цената е 35 лв на ден. Щото аз се съмнявам заради това, което си написала.  Stop
По отношение на д-р Дяволов, трябва да знаеш, че е постъпил абсолютно правилно. Не можеш да отидеш при него и да искаш да ти направи секцио, щото на теб така ти е скимнало, и да очакваш, че той ще ти отговори "Ами добре мойто момиче, добре си дошла за операция". Той не е касапин все пак, а лекар. Дали ти е поискал пари не знам, това, което казваш, е недоказуемо. Това, че Майчин дом е държавна болница, съвсем не означава, че е безплатно. Има си ценоразпис на касата на болницата и там пише кое колко струва. НЯМА нищо безплатно в Майчин дом, нито в никоя друга болница. Нещо си се объркала.

# 82
  • Мнения: 384
Скъпа RADI1111  ,съгласявам се за обстановката в МД,но Св.Лазар е под всякаква критика!Казвам го от опит ,аз пък обратно на теб се бях ориентирала да раждам именно там и благодарение на техния`професионализъм` и `безупречно обслужване`си приключих бременноста в МД в 25г.с. при въпросния Д-р Дяволов Thinking

хора всякакви,мнения също Peace
 

# 83
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Я да си кажа и моите впечатления.Първо раждане преди 10 години след спонтанен аборт-всеки месец преглед без да ми вземе нито една стотинка.В 7 месец без да е специалист по ФМ откри че бебето има сърдечни аномалии и ме изпрати на преглед при прехвалената Томова,която заяви, че липсва част от аортата и най-добре е да махна бебето, тъй като веднага след раждането ще почине.Е, не го махнах и нищо не и липсва от сърцето.Заради тези обстоятелства и RH несъвместимост Дяволов ме вкара 2 седмици преди термин да лежа в патологията.Като тръгнах да раждам му звъннах в 1 през нощта и докато ме свалят в предродилна зала беше дошъл.Не съм усетила болки и родих за нула време.Тарифата тогава я уточнихме предварително 200-250 долара.Всеки ден до изписването проверяваше как съм.От страх го карах да ми направи секцио но той каза, че при положение че съм здрава и права не би го направил независимо от сумата която му предложа.Второ раждане това лято.Бях решила да го мрънкам да ми предизвика раждане преди да е излязъл отпуска, но така се случи, че родих в нощната му смяна.Звъннах му преди да ме приемат и беше дошъл за половин час човека.Не ми е искал никакви пари на ръка преди раждането само тарифата на болницата.Пак родих за нула време и без нито един шев.Пак се качваше всеки ден да види как съм.Тъй като избора на екип отпадна понеже беше дежурен му платих 300Е изключително по мое желание и преценка.За мен той е перфектния АГ.И разни коментари като "не му се занимаваше с мен и умори бебето" и "нарочно ме остави да раждам нормално и да се мъча а не ми направи секцио" ми звучат направо смешно.Наистина В МД условията не са от най-добрите но за всяка от нас е най-важно да попадне при добри специалисти и апаратура/ако има проблем с бебче/ трите дена в мизерията се изтърпяват без проблем.И трето да родя пак ще избера Дяволов.

# 84
  • София
  • Мнения: 965
AZ OT TOZI ''DOKTOR'' I KAKTO GO NARI4AT O6TE ''SVETILO'' OSTANAH KRAINO RAZO4AROVANA.OTIDAH PRI NEGO S IDEQTA DA RAJDAM TAM I TUI KATO ISKAH DA E SEKCIO MI GO PREPORU4A EDNA POZNATA.E KOGATO VLQZAH PRI NEGO TOI ME PREGLEDA ZA OKOLO 1 MIN ZAQVI 4E NQMA DA ME IZRAJDA SEKCIO I MI POISKA SKROMNATA SUMA OT 800 LV ZA DA DOIDE NA RAJDANETO MI.E NALI PODQVOLITE TOVA E DURJAVNA BOLNICA KAK 6TE MU DAVAM PARI ZA PRISUSTVIE.A POSLE MI POKAZA I ''VIP'' STAITE KOITO PRILI4AHA NA ''KO4INA'' A NE I NA NE6TO VIP I ZAQVI 4E AKO SUM V TAKAVA STAQ 6TE TRQBVA DA PLATQ O6TE 300 LV.E ZA TAQ MIZERQ I LEV NQMA DA DAM.ZATOVA RE6IH DA RAJDAM V 4ASTNA KLINIKA VQRNO PLA6TA6 SI MNOGO NO PONE ZNAE6 4E VSI4KO E OK AKO STAITE AKO EKIPA A I CRIJITE ZA BEBETO I RODILKATA SA NA NIVO.ZA VSI4KI KOITO ISKAD DAV SE 4YVSTVAT DOBRE PO VREME I SLED RAJDANETO GORE6TO PREPORU4VAM BOLNICA ''SV. LAZAR''

Първо - пиши на кирилица - правила на форума (в сайта има кирилизатор, така че нямаш оправдание  Naughty )
Второ - от "гост"-и с реклама - АМАН  ooooh!
Св. Лазар - че кой професионалист работи там  ooooh!

# 85
Здравейте,

Бих искала да попитам кои са най-добрите акушери в района на Медицинска академия. Чета тук сравнително добри отзиви за доктор Дяволов, макар че е с доста сатанинско име:) Аз живея в този район и съм бременна във втори месец. Бих искала да ме следи, а по възможност и изражда лекар, който е наблизо. Разбирам, че "Майчин дом" не блести с лукс, а може би и хигиена, но има апаратура и специалисти. Знае ли някои кои лекари са най-добри?

Моята лична лекарка Димитринка Маджарова ми препоръча д-р Иван Димитров, който работел и по здравна каса, но прочетох, че наскоро някаква родилка е загубила бебето си и обвинява него за това. Аз съм оптимистичен човек и гледам положително на нещата, но все пак бих се радвала да чуя съвети по въпроса. Има ли други специалисти, които бихте ми препоръчали?

Да отбележа също, че съм правила в продължение на много години отчисления за ЗК и мисля, че ми се полага, каквото може, да мине по нея. В смисъл, предпочитам коректен лекар, който работи със здравната каса и ще получа нещо срещу вноските си (разбирайте, че ми е писнало да си плащам за всеки преглед и всяко изследване). Съгласна съм неща, които не се поемат от касата, да си ги плащам, но тези, които се поемат, не. Е, за раждането, допускам, че ще се плаща.

Мерси и желая късмет на всички!

Джоун

# 86
  • Мнения: 3 993
За раждането се плаща във всички родилни домове по съответния ценоразпис (и това е за здравно осигурени). В района на Медицинска академия, където живееш, родилен дом е само "Майчин дом". Не блести с лукс, но повечето етажи вече са прясно ремонтирани и е чисто. Следродилна клиника на 12 етаж отдавна е ремонтирана, там стаите за по 2 родилки с бебетата заедно. Всяка стая си има баня. Битовите и хигиенните условия там са много добри. Това да не те притеснява. Щом искаш Женска консултация (ЖК) по Здравна каса, иди в поликлиниката на Майчин дом или в районната ти поликлиника. Може да се обърнеш за помощ и към личния ти лекар. Имай предвид обаче, че по Здравна каса се полагат само няколко прегледа на видеозон и 2 (мисля) изследвания на кръв и урина (това за цялата бременност). Това ще ти предостави всяка ЖК във всяка държавна поликлиника.
За други добри доктори в Майчин дом прегледай темата за класацията на лекарите там, тя е тук в същия подфорум.
А между другото д-р Дяволов не работи със Здравната каса в смисъла, в който ти питаш. Ако ходиш при него да ти следи бременността, ще си плащаш всеки преглед и всяко изследване. Затова съвета ми е да обмислиш горния вариант с ЖК в поликлиника. Успех!  Simple Smile

# 87
Благодаря за отговора. Полезно е да знам за ремонта в МД. Ето за това става въпрос, че всеки преглед при д-р Дяволов и повечето добри специалисти се заплаща. Защо е така, при положение, че на година ми спират 700 лева за здравно осигуряване? Аз кого осигурявам с тези пари? Нали пак ще плащам и за раждане така или иначе? Разбирам, че и д-р Дяволов не може да ми бъде лекар. Какъв е смисълът от поликлиниката, щом лекарят там няма да ме изражда? Ето това не мога да разбера на българското здравеопазване, ако може да се каже, че имаме такова.

# 88
  • Мнения: 3 993
Първо, препоръчвам ти да се регистрираш във форума. Така ще покажеш самоличност, идентичност и уважение към останалите участници. Форумът е за взаимопомощ и обмяна на информация. Щом си бъдеща майка, тук ти е мястото.  Simple Smile
Относно плащането, ще ти обясня поотделно за раждането и за бременността.
За раждане ще плащаш, ако искаш определен лекар да те изражда. Нарича се избор на лекар. Важи за нормално раждане и за секцио. Упойките също се заплащат допълнително на болницата, ако ползваш. Всякакви подобни екстри се заплащат, като водно раждане например (има в Тина Киркова). Ако не искаш да плащаш нищо на болницата, просто ще идеш там като ти започне раждането, ще те приеме дежурния екип и ще те изроди дежурния лекар, който е на смяна в родилна зала в момента. Супер просто.  Simple Smile
За наблюдение на бременността по аналогичен начин като за раждането може да плащаш, а може и да не плащаш. Ще плащаш, ако ти си избереш лекар, който да те следи, но не гинеколог от поликлиниката, а акушер-гинеколог, който работи в болница, какъвто е д-р Дяволов например.
Тези в поликлиниките са един вид джи пи та, те са общо практикуващи лекари със специалност гинекология. Нямат право да израждат. Тези в болниците имат специалност акушерство и гинекология и право да израждат. Те затова работят в болниците, а не в поликлиниките. Болниците предлагат болнична помощ, а поликлиниките - доболнична помощ. Бременността не е болестно състояние, но все пак Здравната каса има клинична пътека за бременността и поема определени прегледи и изследвания. Ако тръгнеш по този път, няма да плащаш нищо. Но ЗК не заплаща например биохимичния скрининг в първи и втори триместър на бременността, а също така прегледа по фетална морфология в петия месец на бременността. Тези изследвания и прегледи трябва да си платиш сама, защото е силно препоръчително да ги направиш, много са важни. Ако не ги направиш - няма да ги плащаш. Можеш просто да комбинираш платено и безплатно наблюдение на бременността, както вече те посъветвах. Бременността по здр.каса е т.н. програма "Майчино здравеопазване". Ето ти една брошура за програмата да прочетеш на какви прегледи и изследвания имаш право (безплатно): http://www.nhif.bg/downloads/maichino.pdf

# 89
  • Мнения: 3 993
Понеже недоумяваш защо да плащаш за раждането, ето ти една дискусия във форума на тема "Защо плащате?", която тече в момента:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367871.0

Общи условия

Активация на акаунт