Кокосови бонбони

  • 35 904
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 435
Pety, тъкмо бях направила бонбони Рафаело. Тази рецепта ми харесва повече, обаче, защото няма масло. Следващите бонбони ще са тези   bouquet


Може ли линк към тези бонбони?  bouquet

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 16:38 от Slav4e_Av4e

# 46
  • Мнения: 3 804
а с нормално подсладено мляко не става ли newsm78
ина4еж ще опитам и 2те рецепти

# 47
  • Мнения: 4 358
Хайде и бонбони вече няма да се купуват Mr. Green, почнах от хляб, козунаци, торти................Повечето неща от тук научих.
Браво страхотна рецепта. Ще ги направя задължително. Изглеждат страхотно  bouquet

# 48
  • Мнения: 173
Добре изглеждат.

# 49
# 50
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Може ли някой да ми каже това 1ч.ч= 240мл ли?
Да, Пепи, точно така Hug
И аз си задавам този въпрос от началото на темата до настоящия й "край". Странно, че пробвалите направата на бонбоните нямат тези лутания!?
Моля авторката на темата да поясни каква е това: загадъчна НЕупомената съставка ИЛИ мерка (и за какво се отнася)?

# 51
  • Мнения: 22 867
И аз си задавам този въпрос от началото на темата до настоящия й "край". Странно, че пробвалите направата на бонбоните нямат тези лутания!?
Моля авторката на темата да поясни каква е това: загадъчна НЕупомената съставка ИЛИ мерка (и за какво се отнася)?

Не съм авторката, но това означава, че чашата, която е използвана като мярка, побира 240 мл течност. Хубаво е уточнено, защото чаени чаши има различни по-големина.

# 52
  • Между два живота
  • Мнения: 132
И аз си задавам този въпрос от началото на темата до настоящия й "край". Странно, че пробвалите направата на бонбоните нямат тези лутания!?
Моля авторката на темата да поясни каква е това: загадъчна НЕупомената съставка ИЛИ мерка (и за какво се отнася)?

Не съм авторката, но това означава, че чашата, която е използвана като мярка, побира 240 мл течност. Хубаво е уточнено, защото чаени чаши има различни по-големина.

Често отговорите са невероятно прости!? ooooh! smile3555 Благодаря Labrex!  bouquet За пореден път тъй деликатно и добронамерено ми помагаш! Обичам и двете ти кученца (и от аватара и от снимката)! Дават ми усещане за топлота, доброта и сигурност!

# 53
  • Мнения: 22 867

Често отговорите са невероятно прости!? ooooh! smile3555 Благодаря Labrex!  bouquet За пореден път тъй деликатно и добронамерено ми помагаш! Обичам и двете ти кученца (и от аватара и от снимката)! Дават ми усещане за топлота, доброта и сигурност!

Няма за какво, всички понякога нещо не разбираме.  И малко off - толкова си права за кученцата!  bouquet

# 54
  • Мнения: 58
Здравейте момичета!Тези бонбонки ми се виждат много вкусни и съм решила да ги направя за Великден.От единия край ще ги стисна малко за да приличат на яйчица,ще им сложа малко сладкарска боичка и мисля,че ще се получат много добре.Тук,обаче идва проблема:в кварталния магазин имаше  DUTCH LADY,обаче неподсладено и аз взех от него защото нещо не ми се обикаляше.И сега колко захар да сложа на малката кутийка въобще не знам.Някой да помага,моля!

# 55
  • Мнения: 4 435

Объркала съм.Исках да цитирам горно мнение  и да попитам за линка на бонбоните Рафаело. Embarassed

# 56
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Извинявайте, не съм видяла въпроса.
Не си спомням дали съм гледала и на друго място, но на първата страница на темата с тортите има тая рецепта. Като се стегне крема, правя топчета и ги овалвам отново в кокосови стърготини.
По- меки са като престоят извън хладилник, но по принцип при нас не престояват дълго  Simple Smile


Крем Рафаело (natalyna)
1 консерва подсладено кондензирано мляко / около 400г
250г меко масло
около 100 г кокосови стърготини(може да сложите и повече, ако ви се стори, че крема е по-рядък).
(по желание 100г настърган бял шоколад, но може да ви се стори доста сладко)
Първо се разбива маслото, като по малко се прибавя на струйка кондензираното мляко до получаване на пухкав крем и после се прибавят стърготините. Така приготвения крем се оставя за около час-два да се стегне хладилника.

# 57
  • Мнения: 58
Здравейте момичета!Тези бонбонки ми се виждат много вкусни и съм решила да ги направя за Великден.От единия край ще ги стисна малко за да приличат на яйчица,ще им сложа малко сладкарска боичка и мисля,че ще се получат много добре.Тук,обаче идва проблема:в кварталния магазин имаше  DUTCH LADY,обаче неподсладено и аз взех от него защото нещо не ми се обикаляше.И сега колко захар да сложа на малката кутийка въобще не знам.Някой да помага,моля!
Наистина моля някой да ми отговори на въпроса,че днес смятам да ги правя!  Rolling Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 1 951
Редовно правя тортата Рафаело.Досега съм купувала винаги от кондензираното подсладено млко.Не си прави проби с другото.Ще сгрешиш.Купи си от подсладеното.Не може да се подслажда.Почти съм сигурна,че й една от видните съфорумки е споделила тези мисли.
Мога да приложа и снимки,ако искаш,разбира се,от тортата.

# 59
  • Мнения: 58
Благодаря ти много за отговора!   bouquet Няма начин,ще ходя да търся от другото.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт