Кокосови бонбони

  • 35 927
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 736
И аз ги направих- с кокос и с какао/по рецептата на lozeva/
http://images25.snimka.bg/005646131-big.jpg
http://images25.snimka.bg/005646133-big.jpg
Големи премеждия бяха ooooh!,и то с шоколадовите....
Но аз нали съм си упорито ТЕЛЕц, не се отказах лесно Twisted Evil
Накратко да споделя впечатления
* кококовите - станаха от раз- ама според мен кокоса е в повече по пропорция
* шоколадовите- направо ми идеше да ги метна през прозореца,не ще и не ще да се втвърди гадната смес ,прибавих и орехи уж да се сгъсти и ...нъщки,правя топчета и...се разпадат #Cussing out. Ръгнах топката смес във фризера и днес се захванах отново- станаха ooooh!,ама нямах пръчици ,та ги овалях в орехи
Благодаря ви за рецептата,много е вкусна и от едно кондензирано мляко,направих и от двата вида и то доста бонбонки ,големи като за супа топчета Laughing Hug
п.с. специално благодаря на lozeva за бързата помощ  bouquet

# 61
  • Мнения: 31 381
Направих бонбоните Рафаело. Станаха страхотни. Получиха се около 80 броя големички топчета, но сложих 150 гр кокосови сърготини. Има ги в Кауфланд по 100 гр. за 80 ст.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 163
и аз ги направих двата вида, и на мен ми се разтекоха шоколадовите, та ги омесих с шоколадови пръчици, ама докато се сетя, няколко безуспешни опита направих да им придам форма на топче.

# 63
  • Мнения: 55
И аз ,и аз имах големи премеждия с тези страхотни бонбонки. Направих ги по всички видове ,които бяхте споменали ,но добавях и пудра захар и още кокос ,че все течни ми изглеждаха .Когато пробвах да оформя топчета и все ми омекваха. Но когато бях на отказване и оставих всичко в хладилника ,към полунощ реших да ги пробвам и се оказа че са се стегнали много добре. Така ,че пак обрах овациите.Поздрави за рецептата , кръстих си ги "Рафаело 1" "Рафаело 2" "Рафаело 3" вид и т.н.  bouquet

# 64
  • Мнения: 952
Благодаря за споделените рецепти момичета   bouquet
Правих за Великден домашен Бейлис и ми остана половин кутийка подсладено кондензирано мляко, сега ще го употребя за тези бонбони

# 65
  • София
  • Мнения: 3 736
Благодаря за споделените рецепти момичета   bouquet
Правих за Великден домашен Бейлис и ми остана половин кутийка подсладено кондензирано мляко, сега ще го употребя за тези бонбони
Домашен бейлис!!!!- давай рецептатааааааа Praynig

# 66
  • Мнения: 795
Лесни са за изпълнение, ще ги опитам в най-скоро време!  chef

# 67
  • Мнения: 1 777
И аз ,и аз имах големи премеждия с тези страхотни бонбонки. Направих ги по всички видове ,които бяхте споменали ,но добавях и пудра захар и още кокос ,че все течни ми изглеждаха .Когато пробвах да оформя топчета и все ми омекваха. Но когато бях на отказване и оставих всичко в хладилника ,към полунощ реших да ги пробвам и се оказа че са се стегнали много добре. Така ,че пак обрах овациите.Поздрави за рецептата , кръстих си ги "Рафаело 1" "Рафаело 2" "Рафаело 3" вид и т.н.  bouquet
Не станаха ли много сладки с добавката на пудра захар?

# 68
  • Мнения: 58
Pety, стахотна рецепта.   bouquet
Направих бонбоните с кокос и вътре печен бадем, просто приказка ...

# 69
  • Мнения: 95
Правя подобни бонбонки с мед. Продуктите са: 1ч.ч. пр.мляко, 1ч.ч мед, 1/2 ч.ч. захар,50г масло, 2ч.ч. смлени орехи.
Захарта, маслото и медът се смесват с млякото. Всичко се сгъстява на котлона до гъстотата на мармалад. Сваля се от огъня. Прибавят се орехите и се разбърква енергично. След като сместа изстине, се правят топчета, които се овалват по ваш избор за да имате различни бонбони - в шоколадови пръчици, кокосови стърготини, цветни захарни пръчици, смлени орехови ядки. Съхраняват се в хладилник, за да стегнат.

Изглеждат като  кокосовите бонбони.  Peace

# 70
  • Мнения: 4 358
ОООООООООО БЕЙЛИС - ПЛИИИИИИИИЗ за рецептичка. Извинявам се за спама.
За бонбонките вече писах - страхотни Peace

# 71
  • Мнения: 55
И аз ,и аз имах големи премеждия с тези страхотни бонбонки. Направих ги по всички видове ,които бяхте споменали ,но добавях и пудра захар и още кокос ,че все течни ми изглеждаха .Когато пробвах да оформя топчета и все ми омекваха. Но когато бях на отказване и оставих всичко в хладилника ,към полунощ реших да ги пробвам и се оказа че са се стегнали много добре. Така ,че пак обрах овациите.Поздрави за рецептата , кръстих си ги "Рафаело 1" "Рафаело 2" "Рафаело 3" вид и т.н.  bouquet
Не станаха ли много сладки с добавката на пудра захар?
ами ние обичаме да е по-по-сладичко ,както се казва - винаги може и повече  Joy
ти не си ли яла кондензирано мляко направо с лъжицата  Hug

# 72
  • Мнения: 1 777
Да яла съм и много ми харесва ,но без пудра  захар. Wink

# 73
  • Мнения: 14
Не съм Ралфиета,но пиша от къде аз съм си записала рецептата за домашен Бейлис - от темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76687.0 , написана от изключителния майстор Наталина

# 74
  • Мнения: 4 358
ОООООООО Наталинка била замесена. newsm44 - Бейлисче - ухаааааааа. Наздраве момичета thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт