АПРИЛчето си ти гушни и на разходка излезни!

  • 8 452
  • 314
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Честито на месечинките днес! Честито и зъбче на Томи!

Ние днес бяхме на рожден ден. По точно баткото беше, а ние сме опашката. Малката беше направо в шах. Много каки и батковци, голяма гиролтия, та накрая чак заспа от емоции и спа без да мръдне поне час на фона на всички свирки, викове, ревове  и т.н.

Linofrina страхотна снимка. Аз на твое място щях да си я разпечатам в голям формат и да си я закача някъде. Не си ли го направила? Супер е!

# 286
  • Мнения: 137
Честито първо зъбче на Томи !!!
Ламята, а знаеш ли как как стои въпросът за ваксината и кърменето? Ще питам и АГ-то. Аз заради кърменето се въздържам от много неща - дори преди няколко дена зъболекарят ми каза, че след снимка на зъб трябвало да не кърмя поне 24 ч. Някой да знае нещо повече по въпроса?
Спорт - и аз за съжаление имам много килограми за сваляне. Както Марта беше писала, дълго време използвах теорията за токсините в кърмата като оправдание да не тръгна на спорт. Но след като видях, как инструкторката още на 2-рия месец и то кърмачка тренираше интензивно и аз започнах. Вече трети месец ходя и съм много благодарна на баща ми, който идва от другия край на града (най-често пеш или бягайки за да си направи и той тренировка) и е в къщи точно е 8.00 ч., за да мога да отида на аеробика. Не случайно на времето правехме ведрина преди часовете - страхотно се чувствам след 1 час раздвижване рано сутринта. Като килограми все още няма особен ефект, но дрехите определено са ми по-широки.
А Елизара днес си изобрети сама walker. Тъкмо се чудех дали да и взимам и се оглеждах за модели и тя започна да си бута една кола, която е на платформа. Изправя се и започва да вика "бу-у-у" и да я бута по паркета и тя след нея. Общо взето е доста бойна - иска все с коли, пистолети и топки да играе. А у нас за съжаление този тип играчки са малко на брой, тъй като баткото изобщо не се впечатлява от тях. Едни от първите реално осъзнати думи на Елизара бяха "бу-у-у" на една малка червена количка от Shell и "оу" (от "гол") на топките, които гони из цялата къща.

# 287
  • Мнения: 11 025
Добро утро Grinning Grinning Всички спите още, само аз ли съм тук?
Днес моята половинка има рожден ден и ви черпя

# 288
  • Мнения: 78
Ммм честит рожденик и благодарско за почерпката!  baloni И така и така нямам нито шефове, нито задачки все още, ще си направя едно кафе към нея и сядам да ви чета  kaffeetrmker_2

# 289
  • Мнения: 350
Linofrina , много футуристична почерпка! Да ти е жива и здрава половинката!

Момичета някой да се сеща как се правеше хербарий, лепеше ли се? На Томи букетчето от кръщенето отдавна изсъхна и искам да го запазя, че почна да се разпилява! Лек ден от мен!

# 290
  • Попово
  • Мнения: 687
Linofrina , много футуристична почерпка! Да ти е жива и здрава половинката!

Момичета някой да се сеща как се правеше хербарий, лепеше ли се? На Томи букетчето от кръщенето отдавна изсъхна и искам да го запазя, че почна да се разпилява! Лек ден от мен!
защо не отидеш да го сложат в някаква рамчица?(едно време имаше такива рамчици с еделвайс) аз поне така смятам да направя, с нашето... и в тази връзка ние ще кръщаваме Тошката на 23.02, че опсле имало пости и т.н а и тати няма да го има

# 291
  • София
  • Мнения: 1 740
Да му е честит рождения ден на мъжа ти Linofrina
Ей да се похваля, Вики днес най-сетне яде попара. Сега да питам вие как я правите? Аз сложих 2 сухара, малко масълце и сиренце, но количеството далеч не стана колкото става кашата например. Тя не я доизяде цялата, ама и на това съм доволна. Та коко количество хапват вашите дечица? Пък и това е първата храна, която не се налага да пасирам, което все пак е напредък. Забелязъх, че откакто преди 10 дни се появи първото зъбче, определено почна да се променя по посока да яде и непасирана храна  Simple Smile

# 292
  • Мнения: 350
Linofrina , много футуристична почерпка! Да ти е жива и здрава половинката!

Момичета някой да се сеща как се правеше хербарий, лепеше ли се? На Томи букетчето от кръщенето отдавна изсъхна и искам да го запазя, че почна да се разпилява! Лек ден от мен!
защо не отидеш да го сложат в някаква рамчица?(едно време имаше такива рамчици с еделвайс) аз поне така смятам да направя, с нашето... и в тази връзка ние ще кръщаваме Тошката на 23.02, че опсле имало пости и т.н а и тати няма да го има

Ей, виж това е много  добра идея!!!10х

# 293
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравйте момичета,

Чистит рожденик на Linofrina! Да ти е жив и здрав!

Попарата - и аз правя с 2 сухара, но не винаги я изяжда цялата. Иначе от другите яденета яде доста повече като количество, но от попарката толкова.

# 294
  • Мнения: 78
Ей да се похваля, Вики днес най-сетне яде попара. Сега да питам вие как я правите? Аз сложих 2 сухара, малко масълце и сиренце, но количеството далеч не стана колкото става кашата например. Тя не я доизяде цялата, ама и на това съм доволна. Та коко количество хапват вашите дечица? Пък и това е първата храна, която не се налага да пасирам, което все пак е напредък.

450, и аз правя така попарата + 100 гр. чай. На ламята Филип му стига и го засища добре. Като си я хапне към 10-10.15, огладнява към 14 часа.

За срещата - За всяка дата през юни сме на линия аз, татко и бебе  Peace Ако е през май, ще отпаднем, тъй като таткото същия месец има пътуване до Германия и ще ни дойде в повече във финансово отношение.  Rolling Eyes

# 295
  • София
  • Мнения: 1 740
Напомням за срещата утре - МОЛ София 13.30 часа
И да се похваля, Вики е странна птица, на всички деца им пораснаха първо долните 2 зъба, а на Вики първо единия долен, а сега точно над него горния. Току що го видях, понеже умувах как може да скърца нощем със зъби, като има само 1 зъб ooooh!

# 296
  • Варна
  • Мнения: 966
450 честито ви още едно зъбче. Важното е без проблем да излизат и да са здравички, а пък къде ще е по ред на излизане няма значение.

# 297
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
450,не се коси и ние ви следваме.И при нас изби първо долу у дясно,а сега се очертава да избие горе в дясно:)))Това е знам от съдбата......трябва да запознаем двамата младежи:) Joy
Лек и успешен ден  bouquet

# 298
  • Мнения: 11 025
450, честито ново зъбче на Вики! Heart Eyes

Цитат
на Вики първо единия долен, а сега точно над него горния.
бебето на една приятелка се "озъби" по същия начин на 6 месеца - долен, горен и после едновременно вторите горен и долен. После и резците, и на 7 месеца имаше 6 зъба Mr. Green

Вие правите ли кус-кус на априлчетата? Има ли разлика между кус-куса на Плазмон и обикновенния, който не се води бебешки?

# 299
  • Мнения: 145
"Имам въпросче към работещите мами - когато се прекъсва майчинството и се върнеш на работа, нали се изплащат 50% от него към заплатата до навършване две години на детето. Та да ви питам по сметка ли ги превежда НОИ или да ги чакам от работодателя?"  newsm78[/b]

Не съм от работещите мами, но мога да ти кажа, че обезщетението се изплаща от НОИ. Попълва се молба-декларация до Социално осгуряване, която е Приложение #4 от Наредбата за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от ДОО. Принципно би трябвало да си я вземеш от работодателя и после се подава пак чрез него. В нея си пише какво още тр. да се приложи.

За попарата - правя с 2 сухара, чай, сиренце, малко масло, плодова захар. Дени много я яде.

За зъбчетата - имаме два, вече май ни мъчи и трето...

От вчера се изправя сама, като се се държи за секцията в хола и вече положението е неконтролируемо, та чак се плаша, ама така ще е  Grinning Ще ни научи на ред вкъщи  Joy

Общи условия

Активация на акаунт