Желаещи за Скарсдейл!?!

  • 26 499
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 631
Ей,Кафенце Hug
сигурна бях,че седиш на сянка с бира в ръка Grinning

Няма начин! Трябва да се борим срещу жегите  Joy
  bouquet

# 286
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Как сте днес, отслабващи красавици?

Днес закуската ми е пак кафе и малко пъпеш....
За обяд ще си направя един зеленчуков омлет че отдавна не съм яла нещо с яйца.....(нарязвам перца от пресен лук и гъби, задушавам ги с малко зехтин и после слагам белтъците на 3 яйца)
за вечеря ще пека риба на скара и едни хубави домашни домати за салата съм си нагласила......
Да видим до къде ще се докарам със задържането.
 Hug

# 287
  • Мнения: 2 631
А какви храни се ядат след приключването на 2-те седмици??  newsm78
Сори, ако някъде назад е било писано...  Praynig

# 288
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

."......Диетата Скарсдейл  за поддържане на теглото служи за развиване на на правилни хранителни навици за по-дълъг период от време.
Задържащата програма следва основните принципи на двуседмичната Основна програма.
Тя също е с ниско съдържание на мазнини и въглехидрати, но не е толкова специфична и ограничаваща. както пише авторът с нея ще се опита да ни научи неусетно на добри
хранителни навици..........
Няма съмнение в нейната ефикасност, защото е проверена върху стотици негови пациенти...няма броене на калории, никакво измерване на храната – но да не се забравя все пак правилото да не се претоварва стомахът
Двете седмици на Основната диета не само ще намалят теглото, но и ще развият прост тип промяна в хранителните навици. Менютата са с ниско съдържание  на мазнини и въглехидрати и следователно – с ниско калорийно съдържание.

повечето хора, които са приложили успешно диетата развиват желание и вкус за по-чиста, с ниско съдържание на калории, мазнини и въглехидрати, и отвращение към тежка  храна , прекалено сладка и с високо съдържание на мазнини. Това със сигурност ще направи  спазването на Програмата за поддържане на теглото по-лесно.

Списък с препоръки

-не повече от 2 филии протеинов хляб дневно
-никаква, захар,
-никакви картофи, спагети или подобни нишестени храни
никакви млечни мазнини
никакви бонбони десерти, освен плодове или желатинови десерти без захар
ограничете приема на алкохол до 40 мл. концентриран алкохол или 125 мл. сухо бяло вино, или 220 мл. нискокалорична бира, никаква тъмна или обикновена бира.
-моркови и целина могат да се ядат по всяко време

Списък с най важните забрани

1.не употребявайте захар
2.не използвайте сметана
3. Не използвайте пълномаслено мляко, използвайте обезмаслено или нискомаслено мляко, ако желаете, но умерено
4. не яжте сладолед или всякакви други  замразени продукти, съдържащи захар и млечни мазнини
5. не яжте кейкове, пайове, бисквити, желета със захар, конфитюр, сладко.
6. не яжте бонбони или шоколад
7. не яжте спагети, макаронени изделия, юфка и други тестени продукти
8.не яжте картофи, ориз, сладки картофи, боб, бакла, авокадо
9.не яжтенаденици, консервирано месо,салам и тлъсто месо
10.не добавяйте тежки салатени сосове, майонеза и други подобни
11.не използвайте масло, маргарин, олио, бекон, мазнина за готвене
12. не яжте фъстъчено масло
14. не яжте повече от 2 филии хляб дневно- за предпочитане препечен протеинов хляб

# 289
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

Разрешени храни и напитки в Диетата за поддържане на теглото

Авторът на диетата Скарсдейл любезно ни моли след списъка със забраните да обърнем внимание на обширният списък на храните, които можем да си позволим по време на задържащата диета, и да открием безкрайното разнообразие на засищащи и вкусни храни
…….не знам защо това е номер едно в списъка му, ама ще го пиша както го е дал…смея ли да редактирам великите диетолози, та

Алкохолна напитка всеки ден, суха не сладка, ако желаете – 40 мл. концентрат или 125 гр. сухо бяло вино. Можете да пиете скоч, бърбън, уиски от ръж, канадско уиски, водка, джин, сух ром, коняк, сухо бренди. Никакви подсладени алкохолни напитки не са разрешени. Сухо мартини също може.
Всички сухи вина  –червено, бяло, розе, сухо шампанско може. Десертните сладки вина да се изключат.   
   
Всякакви нетлъсти меса, горещи или студени – говеждо, агнешко,телешко, шунка и свинско без тлъстини, винаги отстранявайте видимите мазнини преди хранене

Пилешко или пуешко, горещо или студено, приготвено по различен начин и  рецепта, но не пържено, преди хранене кожата да се отстрани

Всякаква прясна и замразена риба, но все пак да се избягва тази която е консервирана с калоричен сос. Рибата  я приготвяйте без да се използва масло, маргарин,мазнина за пържене

Всички черупчести водни животни – скариди, миди, омари, стриди, раци

Яйца, не повече от три на седмица, приготвени отново без масло, маргарин, олио…… може да си позволите бъркани яйца, омлет, сварени….

Различни видове сирене – нискомаслено прясно сирене,извара, „камамбер”, швейцарско сирене, американско ”чедър” – всъщност всякакви видове сирене

Супи, бульони – със зеленчуци, месо, пилешко, риба без сметана, пълномаслено мляко и мазнина

Зеленчуци – обилни порции по избор

Плодове – всякакви според желанието…..ябълки, портокали,круши,череши,сливи, грозде,грейпфурт,пъпеш, диня…..

Сокове – само натурални фрешове

Ядки – също може, но да се използват пестеливо

Хляб, до 2 филии на ден, желателно е да е протеинов

Зелени салати – почти всички видове и комбинации

Напитки – кафе, чай вода, без захар

Маслини също може, но умерено

подправки, билки


# 290
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
......Ще помоля който пуска следващата темичка всичките тези цитати да ги сложи на първа страничка, за да са в полза на всички, а и по бързо да се направи справка  Hug

# 291
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Ехооооо, до къде я докарахте?.....Има ли и при вас намаления. Гледам кантара ми не е помръднал - а вчера имаше и кашкавал, и сирене, и зехтин на салатата, и бира.......

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 08:35 от Арбанашка кокона

# 292
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Добро утро!

При мен намаленията са сантиметрови и видими. За килата - в събота си купих кантарче, а от тогава нямам и половин кило надолу. Но пък самата събота ми беше издънка, а и в понеделник пих малка бира за моя рожденик. Имам и проблеми с WC-то. Останаха ми 4 дни.
Като цяло се чувствам по-лека, изпълнена с енергия и само щуротии са ми в главата. Добре ми се отрази диетата. Може да я повторя, но след морето.

# 293
  • Мнения: 737
Ехооооо, до къде я докарахте?.....Има ли и при вас намаления. Гледам кантара ми не е помръднал - а вчера имаше и кашкавал, и сирене, и зехтин на салатата, и бира.......



Абе както си бях миналата седмица,така съм и тази.Ама поне преборих килото!Днес например не закусвах препечен хляб,а овесени ядки!
Всъщност резултатът ти е повече от добър! Hug

jd,браво и на теб!

# 294
  • Мнения: 1 488
Коконке,ти от кога са на задържащи?И как е без мазнини работата?

# 295
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Коконке,ти от кога са на задържащи?И как е без мазнини работата?
От два дена съм на задържащия режим. Аз никога не правя диета без мазнини. Даже в нашата темичка скоро ще пиша и защо, но сега наистина нямам време да цитирам дълги пасажи... Винаги съм слагала зехтин в салатата, а  лененото семе не съм го спирала. Иначе другото съм го спазвала, както е по книгата.

# 296
  • Мнения: 1 488
мдаааа  Thinking

# 297
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Здравейте!
Днес ми е четиринадесети ден. Втората седмица свалих има-няма килограм, но първата беше повече. Чувствам се много по-добре. Последните грамчета в минус отчетох днес. За първи път
2 в 1 = МЦ + намаление.
И гимнастиката бях подкарала активно, мускулна треска си докарах.
Окончателния резултат ще мога да кажа, като приключи всичко. Сега няколко дни полечка с хапването, после ще видим кой на къде.

# 298
  • Мнения: 737
Браво,jd!
При мен резултат -4кг за две седмици!
Аз лично смятам,че е много добре! Hug

# 299
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Браво,jd!
При мен резултат -4кг за две седмици!
Аз лично смятам,че е много добре! Hug

И при мен е около -4, според дрехите, но първата седмица нямах кантарче.

Общи условия

Активация на акаунт