Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 22

  • 52 042
  • 289
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 861
ами няма да ги ядат тогава фигурките, аз сега съм госложила в пликче и съм изкарала въздуха, да не вземе да се вкамени???
В хладилника е, колко време ще изкара?

# 181
  • Мнения: 319
Аз си направих тортата с чаршафа от марципан Варна и след малко ще сложа снимка. Обаче не знам дали мога директно да я сложа в хладилника докато стегне, или трябва да я покрия с нещо. Сега съм я завила с найлон, но ми се струва, че така няма да изсъхне скоро ooooh! Ако пък я сложа без найлон ме е страх да не се напука от бързото съхнене. Помагайте Praynig
И една вметка: много трудно го сложих тоя чаршаф от марципан Варна. Уж не беше много тънък, а ми се късаше в ръцете. Накрая извиках мъжа ми и с два чифта ръце долу-горе стана. Покрих бъговете с фигурки, но ми се струва, че друг път няма да работя с това тесто за чаршаф. Къде според вас ми е грешката newsm78

# 182
  • Мнения: 319
А ето я и тортата ми (това е първата торта, която правя през живота си Mr. Green):

# 183
  • Мнения: 1 069
Пчеличка, много е хубава - продължавай все така  Peace

Момичета, аз исках да правя торта ужким за 14-ти февруари, но понеже ме изненадаха с гости за утре избързах с тортата. Хем ми харесва, хем ми се струва малко постничка - дайте идеи да я доукрасявам ли с нещо (с какво?) или така да я оставя?  newsm78


# 184
  • У дома
  • Мнения: 1 741
NellyDi, и така е хубава, но можеш да и направиш дантела от роял айсинг, ако ти се занимава.

# 185
  • Мнения: 1 069
Аталанта, замислих се, ама не знам как... А и нямам накрайници за шприц. Предполагам са по-специални. Имам два шприца от пластмасовите, но гледам че вие работите с тези металните... аз си нямам  Sad

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аталанта, замислих се, ама не знам как... А и нямам накрайници за шприц. Предполагам са по-специални. Имам два шприца от пластмасовите, но гледам че вие работите с тези металните... аз си нямам  Sad

За дантела не ти трябва специален  шприц- по-нагоре бях писала за пош-а с който повечето работим, благодарение на линка от Наталина. http://www.n-vcelari.cz/clanek-medove-perniky.htm

# 187
  • Мнения: 1 069
Пепи, благодаря, ще пробвам с пош-а, но шаблони за дантела имате ли под ръка или да търся - стана ми интересно и ще опитам

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Нели, шаблони няма. Импровизирай!!! Може това да ти помогне

# 189
  • Мнения: 1 069
Снощи гледах точно тази торта, ама как се правят къдриците? Опитах, ама моите не станаха и не посмях да пробвам с деколтето. С какво се надиплят така, на ръка ли? Чудих се, ама моя резултат на къдрици се вижда - не стана като на снимката - иначе и аз исках два цвята да сложа, ама...

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Снощи гледах точно тази торта, ама как се правят къдриците? Опитах, ама моите не станаха и не посмях да пробвам с деколтето. С какво се надиплят така, на ръка ли? Чудих се, ама моя резултат на къдрици се вижда - не стана като на снимката - иначе и аз исках два цвята да сложа, ама...

Харбаличките (къдриците) се правят с клечка за зъби, но аз ти я пуснах заради украсата с айсинг, не заради харбалите Wink

# 191
  • Мнения: 1 069
Аз нещо не успях да се справя с пош-а. Ето го крайният резултат:

 

Повече снимки има ТУК   

Вътре е с готови блатове и  крем Рафаело. Покритието е от бонбоните Маршмелоу (с пълнежа,  нямам други в момента).

Така и вече ми изглежда по-завършена - Аталанта, Пепи - благодаря ви  за съветите Hug Hug Hug

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 846
NellyDi, много добре се е получило, браво! smile3501
p4eli4ka, чудесен първи опит, много приятни цветове! newsm10
доня КОПРИВА, и аз така го държах в хладилника, за една седмица не се беше вкаменило.  Simple Smile

Аз също искам да покажа една торта, която е за много близко детенце. Вътре я прави мамата на рожденничката, а от мен е украсата. Блатовете са тези на торта Татяна, кремът е крем за торта на д-р Йоткер ванилия, има и нарязани банани. Всички фигурки са от руската мастика, чаршафът е марципан Варна.


# 193
  • Мнения: 95
 newsm03 с какво се оцветява трансфера?

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 13:21 от bebe_27

# 194
  • София
  • Мнения: 415
Здравейте, момичета ! Знам , че има много писано по темата, но не успях да намеря точнта рецепта за захарни фигурки. Ще съм благодарна ако ми кажете такава  Hug

Общи условия

Активация на акаунт