МАЙско бебче рита в нас, чака своя звезден час.(16 тема)

  • 11 594
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 247
Привет и от мен! Само се записвам, а по-късно ще ви чета, че имам много работа в момента. Хубав ден на всички!

# 31
  • Перник
  • Мнения: 211
Здравйте, момичета Simple Smile
Да попитам аз - на някой случвало ли му се е да му изтръпне крака? Както си вървях одеве ме заболя кръста, но това е нещо нормално доколкото зная. И в следващия момент - хоп - изтръпна ми крака ама само от кръста до коляното - едвам се добрах до спирката Sad
Аз в началото на брменността не можех да гледам кафе, а сега така ми се пие Thinking Но се ограничавам - само по 2 на ден - сутрин и следобед.
По въпроса за задъхването - имам го от 3-ти месец - дори като говоря се задъхвам, ама... няма начин. Поне със съня да чукам на дърво нямам проблеми - спя като къпана Wink
Ако на някой случайно му се ядат от вкусните ягоди на първа страничка да ви се оплача че оня ден взехме от BILLA - бяха хубави като на картинката - но на вкус - УЖАС. Не си купувайте - абсолютна трева! И то 10 лева за 400 грама ShockedБезсрамници!
Айде успешен ден на всички! Hug

# 32
  • Мнения: 731
Привет и от мен в новата темичка! Благодарности, Мушмороче!   bouquet

Посмях се от сърце на историите с имената. При нас е лесно - баткото е кръстен на единия дядо - Александър, малкият ще бъде кръстен на другия - Йордан. За мен лично тези истории с буквичките... как да кажа - или се кръщава детето или не! Родителите трябва да изберат име на детенцето си.

Алабала, само да ти кажа, че Сашко много се забавлява с аватара ти. Като го види вика "пили-пили" - демек някакво пиленце там.

Кафе пиех от време на време 3 в 1, но сега приемам желязо и го спрях, за да може по-добре да се усвои желязото.

За Втора градска - там родих преди, мисля и сега пак там да родя. А за оставянето на родилката в коридора за два часа след раждането - това е масова практика и има смисъл - доколкото всеки от персонала, който мине по коридора да и хвърля по едно око за кръвотечения в тези критични два часа. После я превеждат в стая.

Аз прихванах нещо и съм болна с кашлица, хрема и температура 37-37,2 градуса - много ми е криво, но взимам мерки да се оправям скоро. Вероятно ще изпусна лекцията в четвъртък.

Pesa, подкрепям решението ти. Възможности ще имаш много в живота, но детенцето ти веднъж ще се роди, нали? Тези мигове са единствени и неповторими - и аз не бих се лишила от тях.

Лек и хубав ден на всички!

# 33
  • Мнения: 258
Здравейте пак мили мами,

Получих доста порицателно лично съобщение от една мама тук, че съм пускала снимки на вкусни неща, плодове, които сега било трудно да се намерят, стрували скъпо, на всичкото отгоре съм ви пожелавала "да ви е сладко" и т.н. ... това било неуместно предвид, че има само бременни във форума ... та, много моля да ме извините, ако има и други, които съм разстроила толкова много. Само искам да кажа, че досега съм го правила само от добри чувства. И аз съм бременна все пак ...  А днес исках да ви "поднеса" макар и виртуално, порция свежест за хубаво начало на деня. Останах неразбрана, съжалявам.  Sad  За да няма повече сърдити майчета, "При муцунката" затваря врати за ремонт поне до края на месец МАЙ или докато пооправим хормоните  Wink  Peace

maria_yanutseva мила, и аз харесвам името и то много, ама не харесвам свекъра  Laughing

heliana71 смях се с глас на историята с Виктор и "победа" -  хехехе колко малко им трябва на "милите" и са доволни  Laughing

mu6muro4e и  heliana71 аз също имам проблем със задъхването и задуха въобще - точно както казвате, все едно не ми достига въздух, а ако легна по гръб - имам чувството, че някой ми е седнал на диафрагмата, става страшно, не мога да издържа повече от 2 мин в това положение. Последния път като ме гледаха на видеозон легнах на една страна, не издържах да лежа по гръб, много ми прилоша.

Pesa мисля, че си взела съвсем правилно и адекватно на положението ти решение. Да не говорим, че то ще става още по-осъзнато с напредването на бременността и най-вече с раждането на малкото човече. Кариерата няма да избяга, звучи като клише, но наистина сама ще се убедиш, че приоритет на този етап трябва да ти е детето.  Peace

exence и oncheto - това с ходенето на 4ри крака го практикуваше и една моя приятелка, беше забравила да ходи нормално  Joy обикаляше целия апартамент в тази поза, сигурно минаваше по 5 км на ден така, но... бебето не се обърна ...

 newsm51

# 34
  • Мнения: 517
[/quote]Моето бебче го видяха момиченце и вече се настройвам в розово. За сега за име сме се спрели на Виктория, но не е окончателно. На два пъти ми потече кръв от носа,, без някакъв допир или причина, на някой случвало ли му се е? И моето бебе обича на ляво да спинкам, като се обърна на дясно силно рита докато не променя страната Simple Smile))

Здравейте и от нас,

това с кръвта от носа и на мен ми се случва често, не е нисто необичайно, не се притеснявай, питах и гинеколога Stop Моите бебета Засега състо ме принуждават да спя наляво, но аз и преди си Заемах тази позиция...
Pesa, със сигурност си взела правилно решение, аз сте си гледам бебетата поне 2 години и не мисля, че сте е фатално За кариерата ми... Работа след това сте има, а дечицата веднъж или два пъти в живота идват.
Към Ави  newsm78 и все пак не ми харесва мисълта, че след като родя сте ме паркират в коридора и разни хора сте ме прескачат. Тук, Слава Богу, няма подобна практика...
За името  Thinking Засега съм се спряла на вариант Тереза (на бабата на мъжа ми) и Георг (на баста ми Георги), мъжа настоява За Макс и ТереЗия (с последното не мога да се примиря). Тук по принцип не питат майките в родилния дом, а бастата ги Записва в съвета (възмутена съм ако е така #Cussing out).  
Лек ден на всички

# 35
  • Мнения: 60
Запис и от мен.
За името на сина ми беше ясно, че ще е с Г - понеже свекър ми е Георги, но в последния момент промених от Габриел на Георги, защото родителите ми ореваха всичко да е на него. Сега ще кръстя госпожицата Ивелина, без да питам никой. Мъжът ми ако има претенции този път, да дойде той да се мъчи в болницата и да го беше износил пак той.


Момичета, преди време попитах какво е мнението ви за замразяването на стволови клетки и бихте ли го направили за вашето дете - сега ще ви попитам още веднъж, защото ми се ще да разбера има ли промяна в мненията с напредване на бременността и информираността ви.

# 36
  • Мнения: 53
Здравейте пак Wink.Задъхване имам и аз , като походя малко и дори като говоря активно.
За името мие с мъжо ми в началото мислихме за женски имена, после ни казаха 100% мъж и синът ми каза:" аз искам да се казва Даниел",ние нямаме нищо против но после прочетох че името означава нещо като-"бог да го съди " и ми стана криво,и аз не знам защо,точно и не разбирам за притеснение ли е това, а синът ми продължава да иска това име Rolling Eyes.
  Със спането нещо ми става понякога много топло през ноща и се събуждам изпотена.
  Да ви питам момичета, като бях последния път на консултация доки ми каза че ще ми правят секциум и при това положение аз да избитам какъв искам да бъде бебока-телец или близнаци?Вие какво бихте предпочели?Аз много-много не ги разбирам зодиите newsm78
 И още някоя от вас пие ли "дуфалак"-сироп?Аз без него вообще не мога вече Sad.
 оф соррри за толкова дълго писане  bouquet

# 37
  • Мнения: 53
Гери и аз много се интересувам по повод -стволови клетки

# 38
  • Мнения: 7
И на мен се опитаха да се наложат (свекъра) за името на детето. А свекървата нищо не казва пред мен ама работи мъжа ми тайно. Не може всички деца на тях да се кръщават. Децата на братята на мъжо са все с техните буквички. Нашето обаче няма да е така. Моя мъж ми каза че първото дете ще се казва така както аз реша. Но и двамата по принцип не искаме да го кръщаваме на никой от дъртите. Моите родители нямат притенции. Така че всичко ЗАСЕГА е наред. 

# 39
  • Мнения: 16
здравейте мами,

аз от вчера съм с киселини.никога не съм имала много ми е неприятно.Почти от всяка храна ми става гадно.Дано отмине бързо.
Една от мамите беше писала че лимона помага.Наистина е така,големи благодарности към съвета много ми помогна.

аз също мисля за стволовите клетки.Има много различни мнения ,някои доктори го препоръчват други казват че технологията е сравнително нова
и не са много позитивно настроени.
Другото което се замислям е ако реша да пазя клетки коя фирма да избера.
Това е много добра здравна застраховка за бебето/детето но аз още се двоумя.


много усмивки и лек ден

# 40
  • Мнения: 30

Момичета, кажете нещо за гърло подходящо и безвредно за бременни, моля...

# 41
  • Мнения: 53
моя докторка каза че СТРЕПСИЛС може да се смуче.

# 42
  • Мнения: 16

Тантум Верде спрей,лайка с мед и лимон но не гореща ,стрепсилс ефкалипт,лимони,

това ми дадоха когато ме хвана някаква гадна гъплена инфекция.
минава бавно но е безвредно за бебето
може и билкови таблетки за смучене но питай кои защото не всички за полезни за бременни

бързо оздравяване

# 43
  • Мнения: 147
Ееее, муцунке, кой те нахока бееее. Толкова хубаво и усмихнато ми беше с твоите закуски сладки и апетитни. Не знам, кой е измислил, че и раждали жени около мен се ужасяват някой пред мен да не заговори за ядене, че да не ми стане нещо ooooh! И като ме погнат с гевреци и разни други, не мога да ги убедя, че преди малко съм обядвала и сега не ми се яде #Crazy Научих се да прибирам с благодарности всякакво манджи на бщрото си и после тайничко да ги изхвърлям без да обидя никого. Ама е сложно като ми дават да хапна нещо пред тях - едвам преглъщам. Ако съм много настоятелна, че не искам и се сърдят. Уххх, знам, че го правят с най-мили чувства, ама АМАН БЕ Shocked

За имената - от малка искам да кръстя дъщеря си, ако имам де, на баба ми, която обожявам. Баба ми се казва Иванка. Тя ни е отгледала с братовчедка ми, стожерът в семейството, добрият семеен дух, абе - всичко. И бях си казала, че ако имам момиче ще с еказва Ивана. Не точно Иванка, но Ивана - много звучно, силно хубаво име. Е като се запознах след години с мъжа ми и му подхвърлих той каза "Като певицата" Коя певица се чудя аз. След време научих коя е тази певица. Всички поп-фолк изпълнителки ми изглеждат еднакви. Деля ги само на руси и чернокоси Embarassed Grinning. Е вече знам, коя е Ивана и имам чувството, че всички ще мислят, че съм си кръстила детето на любима фолк певица #Crazy newsm78. Наскоро един колега (див фен на Ивана и Преслава - също страхотно име) ме попита мислила ли съм за имена. И докато казвах Ивана, той ахна, засия, ококори очи, отвори уста, разпери съце - изобщо цялото му същество изразяваше екстаз. Аз само казах - мълчи, не го казвай. а той с един възторжен вик - НА ПЕВИЦАТА!!!!!!!!!!!!! smile3514 smile3511 Щял да направи една велика компилация от песни на Ивана и да ги подари на детето ми когато се роди (ако е момиче де). Казах му, че оценявам, но няма нужда и че детето ще кръстя на баба си, не на фолк певица. Уффффф newsm12
За момче - ми щот съм луда, полудяла от любов по съпруга си и сиках да се казва като него - ГЕОРГИ. Обожавам това име, обожавам мъжа си. Ама той не иска - всеки втори се казвал Георги, пък и двама в едно семейство. А и друго съм си мислила - някой ден, знае ли се, ако даде Бог и други подобни - да се появи още едно момченце в дома... Едното да се казва като баща си, а другото - някак... да не се почувства в един миг пренебрегнато или де да знам. Та се съгласих да не е Георги.
Иначе на него му харесва Александър - Алекс. Аз пък и Боян харесах. Той мъжът ми казва, че все едно ще говори на баща си - той е Боян. Ми викам човека ще се зарадва, наистина все едно на него. Ще видим. Има много имена, които харесвам мъжки - Калоян, Боян, Калин, Александър, Константин... За Константин не бях мислила, но пък и аз съм на 21-ви и тогава е Константин и Елена. Май на края ще мислим, или ще оставя това забавление на него да реши, как ще се казва сина му. За момиченце поне си имаме Ивана, пък аз ще пояснявам вечно, че е на баба ми newsm53.

# 44
  • София
  • Мнения: 376

Момичета, кажете нещо за гърло подходящо и безвредно за бременни, моля...


На мен ми помага Исла Касис, при гърлобол Peace


Работещи мами какво похапвате на обяд, разнообразявате  ли си менюто, аз всеки ден съм в голяма чуденка какво да си нося Shocked

Общи условия

Активация на акаунт