МАЙско бебче рита в нас, чака своя звезден час.(16 тема)

  • 11 598
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 147
Относно стволовите клетки - ми аз бях споменала че мъжът ми се върна от командировка в края наминалата година с малко парички и затова реших да родя в Токуда. Пък си мислехме с него, че така или иначе паричките хич няма до никъде да стигнат нито за ремонт, нито за други планове и ще е най-хубаво и полезно да ги "вложим" в замразяването на стволови клетки. Пък дай Боже, никога за нищо да не потрябват. За година мисля че се плащаше около двеста-триста лева, а само първоначалната сума е висока. А може и на вноски до колкото знам, което е чудесно. Та ние решихме да замразим стволови клетки.

# 46
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Надявам се да се роди на някой празник, че да не го мисля много - 6 май, 11 май или 21 май.

Кажи моля те какъв празник е 21май, защото на мен термина ми е за тогава, не че е казано, че ще родя ня тази дата, но все пак Laughing
На 21 май е КОнстантин и Елена, моят термин също е тогава, а баща ми е Коста. Стискайте палци, защото така просто няма да има борба, а аз винаги съм си мечтала дечко да се казва Константин илиу Константина  Grinning А и свеки си има кръстено на нея, няма ли да и е много? За нашите това е първо внуче все пак, а и аз се мъча, не той! За сега има само; "Ще видим!"  newsm78 Но роди ли се на 21 май няма какво да му гледаме!!!

# 47
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен !!!
Отново поздравления за новата ни темичка и само с положителни мисли и разказчета да се пълни.
В началото си мислех, че ще е момиче и си бях измислила и име дори. Но след това като ми казаха МОМЧЕ .....и елате ме вижте - нищо не ми ражда главата. Все едни такива завъртяни имена  Thinking и незнам ...още не съм се спряла на нищо конкретно.  newsm78 ако не измисля  нищо - може да ви моля и да помагате  #Crazy , като няма кой друг  Sob
Това е за сега от мен
Лек ден ви желая

П.П. След работа съм на консултация, да видя бебо,че нещо се затъжих. Утре ще докладвам.

# 48
  • Мнения: 207
За гърлобол най-безопасни са хомеопатичните Хомеожен9 - на всеки час по 1 табл за смучене.

За стволовите клетки според мен е мнохо хубаво,но доколкото знам е към 2000лв цената,а ги пазят 18г,а в този период каква е вероятността да се изяви някое сериозно заболяване,повечето проблеми със сърце,бъбреци и т.н. се изявяват в по-зряла възраст,може би ако има такива случаи в семейството е по-наложително...При всички случаи ако ги имам паричките бих се навила.
 
За зодията  азс ъм близнаци и предпочитам и бебка да е така,че не ми се справя с рогато вкъщи,той мъжо е Лъв и като отвори една паст...едва го оборвам на моменти.Ама Близнаците сме големи идеалисти,мечтатели,романтици и разсеяни колкото искаш  hahaha Телците са по-отговорни,бохеми,на моменти бая твърдоглави,ама не се оставят да ги тъпчат.Абе нали ще е нашо - ако ще и крокодилче  Joy

DiyanaChar името е страхотно,за детенцето ще е важно да знае на кого е кръстено,а това,че една певица е с това име - ами след 10г дали ще се помни...Името си е страхотно  Peace

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 15:56 от jerry

# 49
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Гери и аз много се интересувам по повод -стволови клетки
Ето малко информация по въпроса: http://www.stvolovikletki.com/price.html
И аз съм се замислила по въпроса, да видим за сумата дали ще я съберем  newsm78

# 50
  • Мнения: 207
Може ли модераторите да поправят на първата страничка,че съм от Варна,а не София  baby_neutral

# 51
  • Мнения: 147
За стволовите клетки ето и тук пише:
http://www.st.lazar-hospital.com/site/10.htm

Ох, с такъв зор дне свлизам и пиша тук, че забравих от хилядите опити да честитя новата темичка - много е красива, благодаря.

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 16:40 от DiyanaChar

# 52
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Да, и аз ги разглеждах всички, възможности има няколко. Цената варира, но е около 3000-3300 лева, за нас от провинцията повече Cry И на всякъде предлагат разсрочено плащане. Въпрос на решение, но никак не е лошо, защото освен на бебчо, стволовите клетки могат да лекуват и роднините, нас самите, братя и сестри на бебчо! Мисля  че списъка беше от около 45-50 болести!

# 53
  • Мнения: 217
Ави, моля те, сподели по-подробно опита си от Втора градска и имаш ли предвид някой лекар. Лекарят, който ме следи от години,  работи там, а имам и близка акушерка, но се чудя достатъчно ли са добри условията, много малко мами са раждали там

# 54
  • Мнения: 731
Агли, отидох да раждам във Втора градска без каквито и да е уговорки, както аз казвам при д-р Късмет. Условията са много добри. Стандартните стаи са с по две легла. Бани и тоалетни има достатъчно. Родилното е наскоро ремонтирано. Аз съм доволна. Иначе и там има ценоразпис за избор на лекар и т.н., но аз не платих и стотинка за раждането си. Не мисля, че щях да получа по-голямо внимание, ако бях. Даже след раждането мина и рехабилитаторка да ни покаже какви упражнения може да правим за възстановяване.

Писала съм и преди, че всички АГ болници в София и много в по-големите градове имат дни на отворени врати, които ти дават шанс лично да видиш условията във всяка от тях и така да направиш най-добрия за себе си избор.

Лале, това за смисъла на оставянето на родилките в коридора за два часа, което писах по-горе е мнение на акушерка, а не мое лично. Така практикуват навсякъде тук и така се обосновават.

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 17:27 от Ави

# 55
  • Варна
  • Мнения: 49
Искам да благодаря на всички за подкрепата! То беше такава вътрешна борба в мен, но сега след като съм по-спокойна и аз да споделя по някои теми:

Онче, количката на Чиполино - Джема съм я виждала и във Варна за 401 лева. Една позната от Бургас я има същата и е много доволна. Била лека и маневрена.
Мушмурок - кошарите на дизайнбейби ги има и тук - по-ниските са 450лв, а по-високите - 470лв, така че цената на която си ги намерила е много добра. За интересуващите се - има ги в Образцов Дом на 2рия етаж. Много са хубави и стабилни, само повечко място дето искат...

За името на детето - понеже свекъра е голям мераклия за име, аз съвсем чистосъречно предложих на мъжа ми да е на него /на севкъра/. ОБАЧЕ като се оказа че детето ще е момиченце той дръпнал мъжа ми настрана и казал, че искал да е на него само ако детето е момче, т.е. името му да бъдело натурално, без промени...Така се обидих, толкова ми стана мъчно, а аз с такова добро чувство исках да е на него, а той ... Sad....Ние това бебе не сме го правили за него, то се кръщава на някой заради вниманието, уважението, жеста  и сега казах на мъжа ми, че който търси име без кусур, без име остава....... Naughty

# 56
  • Мнения: 236
Ееее, муцунке, кой те нахока бееее.

Аз я нахоках, да си призная. И не заради суеверие или нещо подобно. Мисля, че малко прекали в последните две теми с тия снимки на вкусотийки. Само, че мамите тук са доста деликатни, за да си го признаят в прав текст.
Хайде, вече само с добри чувства! Hug

# 57
  • Мнения: 37
Здравейте мамчета Hug
Честита нова темичка браво на мушмороче   bouquet newsm51 както винаги е чудна темичката newsm03.Ох пък аз кво съм полудяла по това сладко направо съм като наркоман като видя или си помисля за нещо сладко вие как сте мамчета ?има ли такива като мен да споделят болката ми newsm62 към сладкото

# 58
  • Мнения: 529
pesaда ти кажа че аз това за имената  от много дядовци съм го чувала като разберат че бебето ще е момиче и казват АЗ МОЙТО ИМЕ ЗА ЖЕНСКО НЕ ГО ДАВАМ  то пък някой им го иска  АЙДЕ............ МОЛЯ остават без нищо и след време ги е яд ама много ги е яд  НО БИЛО КАКВОТО БИЛО да са мислили като са говорили

# 59
  • Мнения: 2 910
Pesa, решението ти е много правилно. След като имаш тази възможност няма по- хубаво от това детето ти да си го гледаш и възпитаваш поне до годинката, аз съм на мнение, че по- възможност и до 2г., за да може що годе да има вече изградени навици. Ако бях оставила някой друг да ми гледа детето, със сигурност щяха да я научат на ръце и на всякакви глезотийки.
Искрено се забавлявах с вашите истории за имената Grinning Дъщеря ми я кръстихме на нея си, може би ни помогна и това, че се роди през Март, но името хрумна на мъжа ми едва на 3-тия ден след раждането. Дотогава си седеше без име. И сега ще процедираме по същият начин. Като, че ли и двамата сме се спряли на името Кристиян, но ще видим, до края име още време.

Общи условия

Активация на акаунт