Арабско слънце днес блести-при нас пиши и ти!-53

  • 16 071
  • 307
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 206
Ами незнам защо тези новини по БТВ ме подведоха днес с този празник, даже даваха един имам като раздаваше ашуре , нещо като варено жито на вярващите. Да не би по всяка държава да е различно Sad  newsm78
Както и да е, оттам доде и моя спонтанен поздрав към хората тука  Sick
um_sami рекох, че си потеглила някъде към топлите страни, като не те виждам тука напоследък. Радвам, се че отново си онлайн.
Каква ще бъде следващата тема?
1001 и една нощ или приказките на Шехерезада

# 241
  • Мнения: 3 804
МАРСИкакъв е тоя грах по никое време-не е много рано newsm78 и има ли койда ти помага,аз обикновенно взимам 30 кг и с 2те филипинки/каките/ го опоскваме и замразяваме,а тази година и 3та си имах-но тя най ве4е разхвърляше граха  hahaha
НАДЯ отговорих ти Grinning
днес много рано сте из4езнали самоСАБИНА виждам Hug
ЛИЛИ като пускаш новата тема дай цитат на постинга ми със старите теми и ги копирай,само последната направи сама/виж предните как са дадени
Даяна горката днес няколко пъти пада и ел хамду лилля без последици и то все ка4ена на стол беше и продължава да мъкне столове от кухнята ио да се катери-диваните не и харесват и тв ако гледа трябва на масата да е ка4енА

# 242
  • Мнения: 130
Привет!  bouquet
Благодаря, че ми търсите арабче-врабче. Предпочитам, обаче арабчето да е родено и израснало в арабска страна, да си познава езика, да е закърмено с арабската култура и традиции. Французите също са големи сладури и красавци, но нещо им липсва. Нямат магнетизма на арабите. Heart Eyes Иначе може би не искам 100% арабин, наполовина ми стига, но това че не знае арабски е това, което не ми хареса в описанието на египетското момче.
Дуа, благодаря, че попита. За съжаление аз все още само с мечтите си оставам. Rolling Eyes
Dtti, благодаря за второто предложение, отправено към Tahmine.  bouquet
Water Lily, не бързам спокойно. Hug
Tahmine, липсваха ми твоите шеги! Дано не ти се налага пак да оставаш без нет! Stuck Out Tongue
Момичета, чували ли сте за Вилхелм Хауф?newsm78

# 243
  • Мнения: 3 804
абе мило да не би някоя арабска фирма да ти плаща за рекламите които правиш на арабите newsm78 newsm78 newsm78 newsm78,защото твоето е ве4е прекалено Laughing
моята Сами преди малко се сети 4е за утре даскалката по рисуване им е поръ4ала тема по техен избор -на картон и пар4ета плат-детенцето направи снежен пеизаж добре 4е имахм пар4е картон и лепило и с парцали успя да докара темата
останалите нощни птици къде сте newsm78
и за да не се сърдите на модераторите-ако сте забелязали днес норвежката/ тема беше с заглавие наполовина на латиница-сега видях 4е са им го сменили-ей не сме били репресирани зна4и Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 00:36 от dtti

# 244
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не си самичка, Деси! Гледам и секси момиче е тука и чете -абе вие хора не спите ли?  Mr. Green

Свеар, мерси за обяснението - то аслъ, че ние най-добре си знаем, какво ги питаме тия мароканци, пфу!  hahaha Joy

Иска, защо толкова искаш арабин? Откъде тая страст? То не стават на сила тия работи.  Peace

# 245
# 246
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен сладурани, вече се наливам с кафе  Laughing
Свеар, много ми харесват постингите ти, личи си че търсиш знание и го намираш! Машаллах  Hug
Знаеш ли някоя доа за тези, които искат да имат дете?
Относно йорданската кухня не  знам. Навярно е нещо като палестинската, нали 80 процента от населението на Йордания е с палестински произход. Когато бях в Йордания, забелязах че чая си го приготвят с листо от джинджифил -  така правели палестинците.
Съпруга ми е от Ирак.
 Когато бяхме на гости при свекърите, майка му беше сготвила куббе в доматен сос, ориз с месо който си беше както го готвим в България и също забелязах че ядат боб яхния- викат му фасулия. На иракски ресторант обикновено ядем риба в доматен сос Маскуф. Като предястие сервират нещо много странно - чорба от кокоши крака с натопен хляб  Laughing и салата от зеленчуци , които са толкова малки парчета, сякаш са настъргани, вместо нарязани  Laughing
Обожавам арабската кухня, но иракската ми изглежда неподходяща за хора на диета  Crazy. Обикновено се храним в ливански или сирийски ресторанти   chef
Аз готвя по български - гювечета, пиле с ориз, супа топчета.
Веси, във Ал Аин прекарахме чудесно. Градчето е един голям парк, улиците са широки и навсякъде има дървета. Да не говорим за топлите извори и липсата на влага във въздуха ! Разкош!
На линковете по-долу можете да видите някои гледки от Джебел Хафит
http://prikachi.com/users/svetla_zh/12l.jpg
http://prikachi.com/users/svetla_zh/10u.jpg
http://prikachi.com/users/svetla_zh/11l.jpg
http://prikachi.com/users/svetla_zh/9l.jpg - тук щерката е облечена в моята риза, защото си беше намокрила дрехите  Simple Smile

# 247
  • Мнения: 1 655
дОБРО УТРО ОТ МЕН!
да се разпиша че задачки ме чакат днес!
Ох само за ядене сте се разприказвали а аз съм на диет-глад и инат!
Вчера ходих на фитнес но май се олях, сега ме боли дупето!
Евадам,маше една мам от пловдив-лорекса с 2 момиченца!
Иначе моето момченце се казва Сами и е на 1г и 10м!
изчезвам че съм още по пижама!
п.п. Лили супер е розата, ще стане майстор сладкар от теб!  bouquet

# 248
  • Мнения: 800
Добро утро и от мен!
Свеар, кафенце не пия, но сервиза ми хареса Flutter
Иска, не само съм чувала за Вилхем Хауф, но и имам негова книжка с приказки Laughing Да не би като малка майка ти да ти е чела и ти да си се влюбила в Малкия Мук Mr. Green И аз искам да имам такива бързоходни чехли Wink
Що не го искаш французина, те и за тях говорят, че са големи любовници Mr. Green
Ама, права си, то момчето си е чист европеец:( В прилично време идва на гости, не седи по 8часа, не се храни шумно,не ми изцапа покривката, не крещи, не се прави, че  ме няма в стаята, съобразява се с домакините, каза ми "благодаря за вечерята"!!!!, не рови в хладилника,не бели семки и не хвърля люспите по килима...... абе изобщо къде му е арабския чар Mr. Green
А сега сериозно, остави тоя нездрав интерес, каквото си е отредено за теб, само ще те намери, няма нужда сама да се буташ в шамарите.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 09:30 от tahmine

# 249
  • Мнения: 177
   Добро утро и от мен момичета,днес отново натоварен ден.Майка ми е в къщи и аз бързам да сготвя и потеглям за провинцията.Дуа,зная го вашия ресторант навремето.Мъжа ми там вечеряше преди да се оженим,после двамата също често го посещавахме.Мои приятели и комшии в Ливан Валя и Мохамед там се жениха.А за мистър Трей -вчера мъжа ми беше ходил да говори и въпреки всичко пак се върна големия ударен.Тези дни отивам аз.Това му била някаква американска система на възпитание,ама аз хич не я приемам.Сабина,вчера по обяд не бях в квартала,иначе се надявам скоро да пием кафе.Вие какво направихте с градината?Момичета  желая ви хубав ден и много усмивки.Аз трябва да побързам,че да се върна днес по рано.

# 250
  • Мнения: 216


САБАХ АЛ ХЕЙР

все искам да ви изненадам с някое по-интересно кафенце сутрин,но Свеар така или иначе ни поднесе такова кафе,каквото най-вероятно ще пием в отвъдното Ншаала Praynig
то направо райско

Да кажа за Ашурата ,и защо Надя най-вероятно си е помислила,че е празник....
Ашура са първите 10 дни от първия месец по Хижри(мюс.календар)-но не е празник,а спомен за трагичната смърт на Имам Хусейн-внука на Пророка Мохаммад(сас)-при Карбалла...
десет дни Имам Хусейн е бил окупиран от неверниците-заедно със семейството и приближени вярващи-лишени от храна и вода,неверниците убиват всички момчета и мъже,а жените ги откарват в Дамаск-като пленнички...историята е дълга,случката -10 дни-но Ашура мина миналия месец,вчера най-вероятно се е отбелязяла 40 дни от ашура-от смъртта на Имам Хусейн...тъй като Ашура се отбелязва от мюсюлманите шиити-10% от всички мюсюлмани,затова не е така разпространен при всички...Освен това вчера Иран отбеляза 29 год от Ислямската революция-а там населението е от шиити-та нещата са съвпаднали...  bouquet
Ум Сами-хубаво е че ходиш на фитнес-аз си правя фитнес като започна да чистя и подреждам след поредната бомбардировка на децата Joy-да ти кажа -поддържам страхотна фигура-може да пробваш-но първо ти трябва поне още едно детенце и Самито да порастне още малко и ела да видиш-Навеждане-о-ло100 пъти на ден-клякяне по пода-н-пъти,-вдигане на тежести-(бебата),пликове с продуктите-все такива полезни упражнения-тъкмо съчетаваш полезно с приятно #Cussing out-ама като се разтършувам с тази мисъл-си имам здрава мотивация Laughing

Светла-и аз като теб-сутрин се оливам с кафето-но си го правя слабо,че бебка се кърми основно-та доста слабичко ,но в няколко чашки.Тази супа с краката много особено ми звучи Confounded,ама краката от най-долу ли са-барабар с пръстите на кокошката newsm78 Sickснимките са хубави-като оазис в пустинята


Амал-как върви новата работа,сигубно си заета,а на колко години е твоето момче-в кое у-ще е?

Тарик Мам-
когато се събудиш,да знаеш ,че съм ти пожелала Добро утро,че тук сигурно вечерта ще е в разгара си и няма да имам време за постове-Кажи студено ли е там и с парно ли се отоплявате newsm78

[color=cyan]Деси [/color]и ти като мен си педантичен родител-само така -да учат колкото могат,че времената се менят-всичко живо ще се пропука по шевовете от знания-накрая ще ни гръмнат главите #Crazyмного ли се занимаваш с тях или ти е лесно-защото знам,че момиченцат на тази възраст са пи-интелигентни като цяло от момчетата,които от своя страна са във възрастта на трениране на мускулите-бесуване и щуреене :bad-wordsЕто и каките ти помагат ,грах чистите,а моя Мохаммед на 8 и половина-още не може да ми помага качествено,като чистихме орехи за тортата-казах му внимавай за черупки,а после точно на него му се падна черупчица Joy-поне разбра резултатът от калпавата работа Joy

Марси-помня рецептата за кускуса-тази седмица ще ходя до арабските магазини и ще си купя малко.пак ще се допитам,че го разбираш повече-нали го готвиш...

Свеар кускуса от снимките-точно така си го представих като Марси ми даваше рецептата-с едро нарязани зеленчуци-мерси  bouquet...Ислямска литература на бълг.ез. ли четеш или нещо из нета,че доста знаеш newsm78

Лиле-какво ще кажеш за заглавието дето ти предложих мин.тема
Арабски слънчеви момичета- от Бг отлетели птичета
тази роза би ли обяснила как си я направила,че много красива.  bouquet

Магда -помня много добре сватбата-хората останаха много доволни-не знаех,че са в Ливан-но помня тортата и шегите,които си правиха с младоженеца приятелите им-то бяха свещи,които не загасват,то бяха някакви прахчета,които едно момиче посипа върху букета на булката и после караше младоженека да ги мирише,та да почне да киха Joy-аз бях заета тогава с приготовленията ,но си беше хубава сватба.А вашия татко го помня от ресторанта,сега съм го виждала с децата в у-ще и се сетих,че често идваше в Комодор Simple Smile-но теб сигурно като те видя ще се сетя newsm78,скоро ще има род.среща и може да се засечем.

Кате
-викаш ми ,че нямате брак-за да мислите за дете-ми като нещата не вървят в обикновения ред-тогава не карай по ред-опитай се да забременееш-пък после брака ще се уреди. Laughing

смомиче-
този твой ливанец-лесно можеш да провериш дали те обича-не му звъни и спри да го търсиш-ако държи на теб ще те потърси-ако не -няма и няма смисъл...ще намериш по- подходящ...можеш да приложиш и някой номер,с който да го погъделичкаш по мъжкото его-примерно да звъннеш след някой ден и да му кажеш,че след като не те търси явно ,че не желае да е с теб-и да му кажеш,че не виждаш смисъл да сте заедно-така хем ще кажеш истината ,хем ще видиш и разбереш той какво мисли-но поне-може да се усети,че му се изплъзваш и тази работа да има обратен ефект-да се опита да те задържи-може да има резултат...но да не те съветвам много то ще си покаже-само не се унижавай-по-достойно е да стискаш зъби Heart Eyes

Жасмин,АнисимМиленаЛюбе,и другите мами КЪДЕ СТЕ пишете

Сабина-ходихте ли да хапнете нещо ливанско?




# 251
  • Мнения: 112
здравеите на всички и много ви  благодаря за съветите,които ми давате.аз вечего направих това одавна,званнах му и му казах че повече няма да се виждаме,защото няма смисъл и някакви такива глупости му надрънках,а тои а не,не неми говори такива работи.всичко е ок.ама няма да стане така работата да не ми се обажда и да си мисли че когато му кефне ще съм на разположение.в краина сметка немога да го вържа на синджир.на сила хубост не става.еми засега това е покраи мен.отвчера не съм на работа защото е студено и почивам и вече ще се побъркам в нас. Simple Smile
лек ден на всички

# 252
  • Мнения: 800
Сгърчиха ме от работа днес Sad и цялата седмица ще е ужасно. Добре, че следобеда пак ще празнуваме рожден ден на колега, та ще отърва 1-2 часа Twisted Evil
Мисля си, че най-добрата ми приятелка не съм я виждала от октомври месец Sad Брат ми живеят на 10мин път от работата ми и там ходя 1път в месеца и то със зор Embarassed Какво ми става newsm78. Други дългогодишни приятели пак ги отбягвам, и не че не ги обичам, просто нямам желание да излизам и да ходя където и да е Confused

Дуа, с брак без брак, не ни е момента за дете, нека да завърши момчето, да хване работа .... И не искам да се женим без техните да се съгласят. Момчето вече капитулира, разбра, че няма да дадат благословия и вика давай да се женим, ясно че без нашите, ама аз не съм съгласна така #2gunfire Ако ще със синджири да ги доведат, ама без тях нищо не искам да правя...Не разбраха ли тия хора, че ако бях такава използвачка и пропаднала, за каквито ни мислят там, нямаше да  ги чакам 5 год, ами увреме щях да го забаламосам, и нямаше да ми е важна тяхната благословия... То права си, евалла, никой няма да ми каже, ама пустия ми инат...

# 253
  • Мнения: 468
Дуа, отде такъв поетичен талант? Пак страхотно предложение за заглавие.  bouquet
Моето дете е в сирийското училище. Много е палав и само проблеми около него.  Party Писах ти на лични, видя ли ми съобщението? Исках да те питам и за една мама от Сур.

Секси, и аз смятам, че най-добре да изчакаш. Ако се обади след време, значи е разбрал грешката си и иска да е с теб. Ако не се обади - ще си го преживяла вече и няма да има значение дали ще се обади или не.  bouquet Искай за него референции от някоя мама, женена за ливанец, мъжът й сигурно го познава, както моя мъж познава повечето сирийци.  Flutter Пък щом е и зъболекар...

Абе Кате, какъв е тоя арабски чар дето го спрягаш?  newsm78 Направо почвам да се чудя за какъв човек съм се оженила дето и капка няма от него? #Crazy И не само той. Според мен не е арабски, а селяндурски. И не е запазена марка на арабите, ами и на други нации. Rolling Eyes

Деси, преживя ли зъбаря?  Joy

Магда, ще се разбереш с този мистър Трей, я му кажи по-полека с тая американизация, че полудяха хора от нея направо.... Joy

Тарик мом липсва ли ти слънцето, мароканското?  Hug

Айде и аз да пия кафе с някоя мама де...... Чакам покана и пускам обява.  Mr. Green Местоположение: София, югоизточна част. Може и в центъра. За предпочитане в почивните дни. В работни дни след 18.30 часа. Joy

# 254
  • Мнения: 112
оффф трудна работа аз като незнам коя е жененна за ливанец освен мама миа,друга незнам.ако може някои да ми каже дали го познава и нещо повече за него ще сум му благодарна,ама в крайна сметка не са и длъжни,така че няма да се сърдя.
тука времето е ужасно,много е студено пак сняг има.нямам търпение да доиде лятото и да ходя на плаж.нямам търпение да започвам и работа,ама тази моита шефка много загрижена,било студено и да сме си стоели вкъщи.егати тя точно като маика Simple Smile (kiss)

Общи условия

Активация на акаунт