Машина за хляб - 8 част

  • 47 911
  • 668
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 724
Сигурно не съм обяснила както трябва.
Тестото се дели на три топки, всяка топка се разточва отделно ,маже се, навива се на руло и така се оформят три фитила ,които се сплитат.
Плете се от средата, защото по- лесно се оформя плитката .
Дано сега стана ясно Grinning.

# 46
  • Мнения: 1 808
Ясно! Мерси.   bouquet
Може и аз да не съм догледала, какъвто съм заплес Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 226
Здравейте днес се регистрирах защото от няколко дни насам ми се върти в главата  newsm78 да си купя хлебопекарна/хлебарка/харесах си една moulinex ow2000 но все още се чудя ooooh! пък и аз много рядко ям хляб но имам три ядящи и пак хвърлям по половин хляб на ден та си мислех ако си купя и правя по малко пр.0,500гр. дали ще го хвърлям пак.Приемам всякакви съвети     chef

моята машинка е moulinex ow2000 . прави 500, 750 и 1000кг., но аз винаги пускам на 1000 и тъмна коричка и после все допичам, защото хлябът остава мокър вътре.
напоследък пускам машинката на 2 програма за бърз хляб да замеси и втаса. после изключвам. оставям още 20 мин. тестото да постои вътре, докато напълни кошничката. вадя го, оплитам питчиците като малки козуначета, които пека в кексови формички във фурната.
тестото ми е с каквото имам подръка, но става най-добре с кисело мляко, прясно мляко, яйце, масло. ако имам повечко време, ще пусна снимки за да се похваля, ако и разбера как се пускат де... и аз съм новак тук.

# 48
  • Мнения: 226
Здравейте днес се регистрирах защото от няколко дни насам ми се върти в главата  newsm78 да си купя хлебопекарна/хлебарка/харесах си една moulinex ow2000 но все още се чудя ooooh! пък и аз много рядко ям хляб но имам три ядящи и пак хвърлям по половин хляб на ден та си мислех ако си купя и правя по малко пр.0,500гр. дали ще го хвърлям пак.Приемам всякакви съвети     chef

моята машинка е moulinex ow2000 . прави 500, 750 и 1000кг., но аз винаги пускам на 1000 и тъмна коричка и после все допичам, защото хлябът остава мокър вътре.
напоследък пускам машинката на 2 програма за бърз хляб да замеси и втаса. после изключвам. оставям още 20 мин. тестото да постои вътре, докато напълни кошничката. вадя го, оплитам питчиците като малки козуначета, които пека в кексови формички във фурната.
тестото ми е с каквото имам подръка, но става най-добре с кисело мляко, прясно мляко, яйце, масло. ако имам повечко време, ще пусна снимки за да се похваля, ако и разбера как се пускат де... и аз съм новак тук.

# 49
  • Мнения: 20
Много благодаря за рецептата за пица!Непременно ще я пробвам.А това количество 1/4жива мая,на колко суха отговаря,защото само такава имам в момента.

# 50
  • Мнения: 125
Юхууу ! Забърках козуначенце по рец.на Пина, сега да видим кво ще стане. Брашното е точно по рецептата, не много, и като го оплетох се размиха плитките, т.е. поразпльока се в тавата, ама надявам се да стане по-въздушен от предния. Стискайте палци !!! #Crazy

# 51
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
pina, благодаря за ценните съвети  Hug
Добре,че и мен ме светна за маята. Наистина последният път маята не ми беше съвсем пресна, оцених го този факт, когато вече беше късно.  Blush
Иначе козунака го правих по рецептана natalina, само с жълтъци. Абе, експериментирам си аз и не се отказвам да направя хубав козунак. Crazy
joop!,стискаме палци  Peace

# 52
  • Мнения: 125
Хм , тва чудо що не втасва ? Нали във фурната на 50градуса ? седи вече 30 мин а не е мръднало освен че се разпльока още повече
 newsm78

# 53
  • Мнения: 11 747
joop, щом се е разпльоквало, значи е много рядко тестото, няма да стане - разлива се.


Днес, след многото оплаквания от рецептата за козунак, реших да го направя отново, взех да се съмнявам, че е наред.... Tired
Направих го, стана превъзходен! Peace Втаса, наду се, цвета е наситено светло жълто, стана на конци, мек и пухкав е, като захарен памук, направо се топи в устата.
Отиде ми повече брашно, към 500гр може би. Меси и втасва машината, после го плетох и втасва в стаята - 1 час и 15мин, като последните десет сложих печката да духа срещу него, че да се надигне по-бързо. Пекох на 140 градуса с вентилатор. Маята леко се мажеше, не беше идеално рохка - значи е стара и сложих 13-14гр, вместо 11-12гр.
Тестото стана меко, минаваше под бъркалките, но не се мажеше като каша.


Та, така... проблема не е в рецептата...

# 54
  • Мнения: 1 808
Много благодаря за рецептата за пица!Непременно ще я пробвам.А това количество 1/4жива мая,на колко суха отговаря,защото само такава имам в момента.

може би 1 1/2 ч.л.  newsm78

# 55
  • Мнения: 20
Пина,да не би проблема да е в сухата мая,с която аз пробвах?Може би е по-хубаво да направя козунака с  жива мая.

# 56
  • Мнения: 11 747
ами нали някой тук каза, че е пробвал и с жива и със суха мая и различни марки и все неуспешен резултата... Sad Даже снимки имаше на кафеви теста...
Аз днес снимах тестото докато се меси, да се види консистенцията му. Опитах се да хвана как минава под бъркалката, но не стана, надявам се все пак да се вижда и да е от полза...

http://images23.snimka.bg/005109196.jpg

ето го оплетено и готов за втасване

http://images23.snimka.bg/005109197.jpg

тръгнало да втасва

http://images23.snimka.bg/005109198.jpg

# 57
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Пина,да не би проблема да е в сухата мая,с която аз пробвах?Може би е по-хубаво да направя козунака с  жива мая.

И аз така,само със суха мая съм правила козунака.Слагам 1 чл,незнам дали е достатъчно.

# 58
  • Мнения: 198
здравейте момичета. Отдавна ви чета и направо ви се възхищавам.Имам машина за хляб от 1 година и много от вашите рецепти съм пробвала и.... май нямам нито един провал. благодаря ви. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 20
ами нали някой тук каза, че е пробвал и с жива и със суха мая и различни марки и все неуспешен резултата... Sad Даже снимки имаше на кафеви теста...
Аз днес снимах тестото докато се меси, да се види консистенцията му. Опитах се да хвана как минава под бъркалката, но не стана, надявам се все пак да се вижда и да е от полза...

http://images23.snimka.bg/005109196.jpg

ето го оплетено и готов за втасване

http://images23.snimka.bg/005109197.jpg

тръгнало да втасва

http://images23.snimka.bg/005109198.jpg
Ох,ами не зная вече,къде да търся проблема....

Общи условия

Активация на акаунт