За т.нар. кадър 25 - някой чувал ли е нещо?

  • 4 210
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 379
Забранен е.

# 16
  • Мнения: 4 586
25-тия кадър Аз съм чувал, от преподавателя си по приложна телевизионна техника през 1983г.
И в телевизията кадрите са 25 в секунда. Със съвременните технически средства е фасулска работа един на всеки 25 да се замени с нещо друго. Гарантирам ви, че човешкото око няма да забележи нищо, поради мудността му. Ако за 20ms пред мен застане гола жена и след това изчезне, няма да забележа.  Shocked Дали ще ви въздейства по друг начин, не чрез зрението, не знам.

# 17
  • Мнения: X
До колкото знам 25 кадър се използва доста успешно в ученето на чужди езици, скрити думи се прожектират, подсъзнанието ти ги възприема и ти ги научаваш в пъти по-лесно...Т.е. 25тия кадър може да се използва и с добри намерения  Simple Smile
Добре, а защо не е лесно и в останалите 24 кадъра?  newsm78

# 18
  • Мнения: 677
25-ти е формално. Може да е навсякъде, Жаве. Влиянието му е силно преувеличено, обаче, гледал съм много подобни. А и както каза Еди, сега си има спам навсякъде.

# 19
Сега - като магистър по медии реклама мога със сигурнпст да твърдя едно.  Има доста проучвания и експерименти по темата, Изводът обаче е един - 25я кадър е ефектно средство за манипулация ПРИ УСЛОВИЕ , че индивидът е сколенен към това.  Не може да накараш някой да направи нещо, което не иска или няма наклонност.  Това е! Peace

# 20
  • Мнения: 2 379
Гарантирам ви, че човешкото око няма да забележи нищо, поради мудността му.
Абе не е точно така. Laughing
По случайност точно снощи гледах по дискавъри за 25 кадър.
Събраха 20 човека в един кино салон и им казаха, че ще им прожектират нещо, но не им казаха за какво е експеримента.
6 пъти в прожекцията имаше 25 кадър _ едноцветен екран с кратки послания от по 3 думи, които те подтикваха да си купиш примерно пуканки след прожекцията. Искаха да видят после какво ще си купят зрителите, т.е. дали са се повлияли.
Участници не се усетиха за нищо и само един младеж се озърташе подозрително при появата на всяко съобщение, но така и не разбра какво се случва.
Обаче една жена ме разби, понеже каза: "По време на прожекцията 6 пъти за кратко се появяваха различни екрани с разни съобщения. Един път прочетох "пуканки", а после прочетох и "гладен ли си?". На излизане нарочно не си купих нищо, понеже реших, че някой тук иска да ме манипулира." Joy Joy Joy
Така че, Волфе, има мудни и не толкова мудни. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная какво пише в учебниците за магистрите, но не съм съгласна.
Насочването на вниманието има важно значение. При положение, че вниманието на зрителя е насочено към действието във филма или каквото и да е основното нещо на екрана, то той не може за толкова кратко време да види твоята картинка в 25-тия кадър (да не говорим да прочете нещо), да я завърти няколко пъти в паметта си, да я разбере (някой ще каже, че било подсъзнателно), че да се предизвика някакво действие по този повод. Просто няма логика.

# 22
  • Мнения: 2 028
преди време излезе едно филмче, "Апокалипто", там имаше бая ми ти кървища, включително една ужасна сцена с окасапени трупове... обаче, за част от секундата се вижда това:



човек с червена шапка, чадър, раирана ризка се е пльоснал насред касапницата... който е гледал филма знае, че в него такова човече въобще не се появява... аз лично не го видях, прочетох в някъв форум... после се опитах да стопирам кадъра с пауза, въобще не можах... идеята е точно като при 25-я кадър, леееко внушенийце... в случая, по-скоро позитивно...

# 23
  • Мнения: 1 095
25 кадър е факт, но е забранено използването му, понеже влияе на подсъзнателно ниво. ТОва че е забранен не значи ,че не се използва, разбира се!
Световна конспирация !

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво внушенийце? За части от секундата? И на Кашпировски му трябва повечко време за тази работа.  Joy

И животът на Марс може да се забрани, ама какъв е смисълът като никой не може да живее там все още?

# 25
  • Мнения: X
Абе, замислих се за ползата при изучаването на чужди езици, опитвам се да си го обясня...
примерно ти прожектират в един кадър 24 пъти думата "love", а само 1/25 пъти - думата "serendipity". Ами логично е думата "love" да я запомниш много по-лесно, щото ти е 24 пъти повече набивана в главата! Mr. Green
Очаква се думата "serendipity" да я възприемаш на подсъзнателно ниво. ОК, ама възприемането не би ли трябвало да е с много по-краткотраен ефект, защото си я мернал само за миг и не ти е задържала вниманието?
 newsm78

# 26
  • Мнения: 1 095
Какво внушенийце? За части от секундата? И на Кашпировски му трябва повечко време за тази работа.  Joy

И животът на Марс може да се забрани, ама какъв е смисълът като никой не може да живее там все още?

Е,ти винаги си контра,но разбира се всеки има право на мнение ! Simple Smile
Аз не съм спец по тази част, просто споделих какво съм чела ! Crazy

# 27
  • tardis
  • Мнения: 329
Това за 25-тия кадър е много старо...

Не знам колко се използва още и доколко е ефективно, но тези минаващи светкавично образи са насочени към подсъзнанието.
Докато вниманието е свързано със съзнателната дейност, не ги смесвайте. Където и да ви е вниманието, стига да ви е в полезрението, вие регистрирате светкавичните образи, без да го осъзнавате. Друг е въпросът наистина доколко ще има ефект от тях; това зависи от човека.

ray, може монтажистът се е заблял нанякъде и не е изрязал точно излишното  Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 15:04 от rainbird

# 28
  • Мнения: 2 379
преди време излезе едно филмче, "Апокалипто"...
А пък на Мел Гибсън ужасно много му хлопа дъската. Crazy
Интересно защо раиран човек, полегнал в поза за снимка, върху гниещи, обезглавени тела не ми навява позитивизъм. Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Изобщо не става въпрос дали съм контра или не.
Иконична памет задържа един образ (картинка) за време 0,5 – 1 секунда. При положение, че скоростта е 24 кадъра в секунда, то значи показаният образ в 25-тия кадър се задържа още по-малко. Съмнявам се дали изобщо се регистрира на някакво следващи ниво като информация, защото веднага се сменя от друг, съвсем различен кадър, съдържащ съвсем различно изображение.
За какво подсъзнателно внушение може да става въпрос? Ако беше така, едва ли компаниите щяха да дават луди пари за 30-секунден рекламен клип. Защо просто да не си внушават по време на филма?

Общи условия

Активация на акаунт