Постянна температура

  • 27 710
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 558
Превала, може ли малко повече информация за този лупус, само с АНА ли се открива, това чрез изследване на кръв ли е?
Аз също имам отпадналост и главоболие в комплект с температурата. Кръвни изследвания урина -всичко ОК. При гърлен секрет се изолира оскъдно Кандида, но мисля че това от двата антибиотика които ми се наложи да пия един след друг наскоро.
А какви изледвания се правят за туберкулоза?

# 16
  • Мнения: 3 122
АНА теста е кръвен. На частно може да се направи в Цибалаб или Биочек и струва 18 лева. Ако не дай си боже се окаже положителен, тогава се прави детайлен АНА тест, който е около 180 лева, но може и с направление безплатно. Той вече доказва дали е лупус или друго подобно автоимунно заболяване. Антинуклеарните антитела представляват антитела, изработени от собствената имунна система към ядрото на клетката. В един момент имунната система се обърква и започва да атакува собствените клетки все едно са чужди. В резултат се получава възпаление, а оттам и постоянната температура. Това объркване на имунната система се отключва често след прекарана вирусна инфекция или след използване на антибиотици.

# 17
  • Мнения: 30
На мен ми правиха Манту и снимка на бял дроб и профил.Оказа се,че имам някакво срастване от прекарана настинка на крак,но ме успокойха,че се случва на много хора и температурата не идва от това.На мен ми беше много интересно това,че не се влияеше от нищо което пиех и сама падаше до нормалната след 20.00часа.Бяха ми казали,че може и от анемия да се покачва до такава стенен температурата.Може ли да идва от ревматизъм аз имам от дете,но никой не ми направи някакви изследвания за това?

# 18
  • Мнения: 2 414
Здравейте момичета. И аз съм със същия проблем. Винаги съм била често боледуваща най-вече от ангини. През 2003 г. ми правиха конизация, заради изменения в шийката на матката след тежко раждане. По време на престоя ми в болницата се установи, че поддържам постоянно температура в порядъка от 37-37,5 градуса. Правени са ми всякакви изследвания във връзка с тази температура, но не се установи някакво възпаление в организма ми.
От години страдам от ужасно главоболие, имам и много силно окосмяване на горна уста и по краката. От 2005 г. започнах и да напълнявам, като всички положени от мен усилия да отслабна не дадоха резултат, чувствам една постоянна умора, появиха ми се торбички под очите и изглеждам непрекъснато недоспала и преуморена. От години търся причината за това си състояние и през лятото на 2007 се установи, че имам аденом на хипофизата и повишено ниво на пролактина. Сега се лекувам, но за съжаление подобрението ми е само в това, че вече по-рядко ме боли глава. Температурата си остава. Сега виждам, че има и други изследвания за които не съм и чувала. Към какъв лекар трябва да се обърна за АНА тест?
astrid аз съм с много големи сливици и както казах много често боледувам от гърло, колко струва AST теста?

# 19
  • Мнения: 2 414
Само да допълня - през април 2003 имах бета стрептокок в гърлото. Лекуваха го, но не знам това дали има отношение към температурата newsm78

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 333
А давали ли сте стерилна урина?

# 21
  • Мнения: 2 414
Покрай всички изследвания не си спомням да съм давала стерилна урина. Bory_V защо питаш конкретно за това? Какво може да се разбере?

# 22
  • Мнения: 95
Явно могат да се направят най-различни изследвания.Но не ми е ясно Джи-пито защо не назначава пълни изследвания, newsm78а трябва постоянно baby_neutral молене за едно ,после за друго и то по лична инициатива.Като гледам става дума все за млади хора,те предполагам не трябва да боледуват или ще им мине с времето.Аз не съм медицински работник и очаквам лекаря да ме насочи ,но досега всички изследвания сме правили по лична преценка.Чета в нета и ако намеря сходни симптоми,правим изследване,но и на дъщеря ми вече й втръсна.Нейната Т също не се влияе от антипиретици,сама си пада.Но всичко започна след няколко вирусни инфекции за кратко време,пи тогава и доста антибиотици,та от какво се получи и от какво ще мине-един Господ знае.

# 23
  • Мнения: 2 414
mam4eto fut, за съжаление е така. Писна ми да се моля и сама да си търся причините. Лекарите са просто едни бюрократи и това е.  #2gunfire Добре е, че между тях има и такива, които искат да ти помогнат.

# 24
  • Мнения: 30
Здравейте!Къде ли е Д-р Хаус?Моето ДжП дори даваше на сестрата да разчита резултата,аз и казвах какви изследвания и направления искам и просто ми омръзна.Затова се отказах.Сега несмея да я меря,но си спомням,че стигаше до 37,1.

# 25
  • Мнения: 30
Погледнете това-Преди 8 години, при първото издаване на тази книжка хомеопатията у нас беше почти непозната. Сега този безопасен и безвреден метод постепенно се налага, затова вече можем да спестим подробните пояснения. Ще споменем само, че целта на хомеопатичното лечение е да подобри имунния статус, да даде тласък на организма сам да се справи със заболяването. При грипа то е една разумна алтернатива, тъй като използването на антибиотици, антипиретици и други химически средства на фона на вирусно заболяване крие сериозни рискове. Ето и най-важните хомеопатични препарати, прилагани при грип, които могат да се намерят в нашите аптеки.

Профилактика: На първо място ще споменем френския препарат Oscillococcinum. Производителите препоръчват системно приемане по една тубадоза седмично от месец октомври до месец март. Действието му се допълва от Influenzinum 9 (или 15) СН по 10 гранули веднъж месечно. Според опита на автора с успех може да се приложи и схемата по 1 туба-доза Oscillococcinum седмично първия месец, по една туба-доза месечно до месец март след това. Същият препарат се прилага за лечение и при остро развило се заболяване, като дозата е една туба-доза на всеки 6-8 часа. Това е още едно предимство на хомеопатичните препарати, защото противогрипните ваксини не могат да се поставят при повишена температура или други симптоми на простудно заболяване. Заслужава внимание и немският препарат Engystol, който засилва неспецифичната защита и е с насоченост грипна инфекция, други вирусни заболявания и неясни, продължителни температурни състояния. При остри състояния се приемат 3 пъти дневно по 1 таблетка, в опашката на заболяването - по 1 таблетка дневно, за профилактика -1-3 пъти седмично по 1 таблетка

# 26
  • Мнения: 2 414
ми-ми, съгласна съм с теб, че организма трябва да се подсили. Аз освен, че често боледувам от гърло, постоянно ми излизаха херпеси като са стигали до 7 на месец. Беше ужасно. Миналото лято моя гинеколог на когото дължа страшно много, защото благодарение на него ми поставиха диагнозата ми пусна изследвания на имуноглоболини /мисля, че така се пише/ и единия беше с по-ниски стойности. Изписа ми вливания на имуновенин /3 пъти/ и сега поне не ми излизат херпеси /да не се хваля много Simple Smile/, но за съжаление температурата си остава. И аз искам д-р Хаус и си мисля, че може би има такива и при нса само трябва да ги открием Hug. Ако някой познава добър лекар диагностик нека да сподели с нас.

# 27
  • Мнения: 3 456
На мен ми правиха Манту и снимка на бял дроб и профил.Оказа се,че имам някакво срастване от прекарана настинка на крак,но ме успокойха,че се случва на много хора и температурата не идва от това.На мен ми беше много интересно това,че не се влияеше от нищо което пиех и сама падаше до нормалната след 20.00часа.Бяха ми казали,че може и от анемия да се покачва до такава стенен температурата.Може ли да идва от ревматизъм аз имам от дете,но никой не ми направи някакви изследвания за това?
Може. Температура, болки в ставите, бодежи в сърцето са симптоми на ревматизъм.
И аз съм с такава Т от около 4 години.

# 28
  • Мнения: 73
AST теста доколкото си спомням струва 6 лв.Щом имаш проблем със сливиците задължитено си го направи.Мойте сливици не са били големи,но от дълго време са развивали инфекция ,която даде отражение на костите,сърцето и т.н.

# 29
  • Мнения: 194
Мили,момичета!
Слава богу аз нямам такива проблеми,но ето защо пиша във вашата тема.Моя първа братовчедка(на 26 год. с две малки дечица), вчера почина във Александровска болница. Cry
Причината:Много рядка болест
Симптомите:От около 2 месеца подържаше висока Температура,имала е обриви,болки във ставите, постоянна умора,отпадналост,обилно изпотяване,посивяване на зъбите.Лекарите в Златоград я лекуваха със какво ли не,първо алергия,после двустранна пневмнония и така излишно протакане и бавене положението се усложнява,най-накрая някой се сеща да я изпрати във София за съмнения за проблем във бъбреците и така,миналата седмица беше в Александровска,бяха и направили необходимите изследвания,но така и не доживя да чуе резултатите,защото там състоянието и се е влошило започнала е да повръща,имала е и разстройство,обезводнила се е отекла е цялата и е изпаднала в кома!
Извинете ме,че споделям с вас с толкова големи подробности,но ако с това мога да накарам някой да се замисли по-сериозно за състоянето си със сигурност ще има по-малко такива случаи,направете невъзможното за да откриете причината,четете и се интересувайте,правете си задължително имунологични изследвания!
Проблема е че нашите джипита не четът достатъчно,не се интересуват от новостите(поне тук е така) и тъй като здрвната каса не поема изследванията на имунната система,те изцяло забравят за тях,а се оказва,че в повечето от случаите проблема е точно там.
На никой не пожелавам това което се случи на Розалина Cry
Почивай в мир мила! Flowers Rose Flowers Rose

Общи условия

Активация на акаунт