Постянна температура

  • 27 761
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте, имам проблем с това, че имам постоянна температура от година и половина Whistling. От 37 до 37 и 5. Обърнаха ме с кракта на долу и нищо не откриха, а аз продължавам да съм така. Някой има ли със сходен проблем? Tired

# 1
  • Мнения: 558
И аз имам този проблем, много дълго време си поддържам 37.1-37.2, даже ве4е не обръщам внимание, но напоследък пак и съм като парцал, в момента правя изследвания, и аз не знам от какво е,дано не  е сериозно. На теб какви изследвания ти направиха?

# 2
  • Мнения: 30
Здравейте!И аз към вас!Аз съм така от2001година.Температурата я открих случайно,след една ваксина на детето,исках да проверя дали е здрав тернометъра.Тръгнах по лекари и накрая нищо не откриха.Казаха ми да спра да я меря,защото е на психична основа и си внушавам.Иначе какви ли не изследвания не си направих,най-интересното беше че пиех парацетамол,амидофен и тя не падаше,а след 20.00 сама падаше до 36.8.Колко тернометъра счупих-няма да казвам,постоянно я мерех с надежда,че нямам .Сега дори да съм настинала не я меря!Това е,но според мен има абцес,който си работи колкото и да ме убеждават,че била нормална 37-37.1.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Проблеми със зъби
Гинекологични проблеми
Проблеми със стави
УНГ - хронични инфекции
Пълна кръвна картина и диференциално броене на левкоцити
Изследвания за туберкулоза
Щитовидни хормони

# 4
  • Мнения: 599
Проблеми със зъби
Гинекологични проблеми
Проблеми със стави
УНГ - хронични инфекции
Пълна кръвна картина и диференциално броене на левкоцити
Изследвания за туберкулоза
Щитовидни хормони

И аз бях така и всички тези изследвания ми ги правиха,но нищо не откриха.Изписаха ми имуностимулатор и тя падна.След като го спрях пак почна температурата.Спрях да я меря и така сега незнам имам ли,нямам ли,но ми е по-добре ,отколкото да мисля непрекъснато за това.Някой ми беше казал,че може да е от много напрежение,а тогава при мен беше голямо.
Ако изследванията ти не са показали нещо,значи няма за какво да се тревожиш.При мен това беше преди 3,4 години.Ако е имало нещо тогава,което не са открили,щеше да се прояви до сега.
Дано да съм те успокоила поне малко.

# 5
  • Мнения: 30
Аз също си правих изследвания,но пак нищо не излезе,дори и на мамолог в София ходих и какво ли още не,а някои изследвания повтарях след определен период,то не бяха снимки /бял дроб,манту,секрет/нос,уста/,цитонамаски.Просто минах през ужсно много и нищо.Все се надявах,че ще открият какво ми е,но..

# 6
  • Мнения: 3 142
Правила ли си изследване на АНА - антинуклеарни антитела?

# 7
  • Мнения: 95
Проблеми със зъби
Гинекологични проблеми
Проблеми със стави
УНГ - хронични инфекции
Пълна кръвна картина и диференциално броене на левкоцити
Изследвания за туберкулоза
Щитовидни хормони
Дъщеря ми,която е на почти 22 години има такава температура от март2006,значи вече 2 години.Всички тези изследвания ги направихме,а също и за токсоплазмоза.От никъде нищо не показва причината.По същия начин и на нея й казаха да спре да мери Т,тя ще се регулира сама.И аз се успокоявам до известна степен,че ако имаше нещо по-сериозно за това време предполагам,че трябваше да се прояви. newsm78Имате ли и други оплаквания?Дъщеря ми понякога се чувства отпаднала.

# 8
  • Мнения: 30
Аз нямам никакви оплаквания,не я усещам!Случайно я открих и след това започнах да си внушавам,но и сега след повече от 6 години нямам оплаквания.Всички ми казваха,че трябва се чувствам изморена,отпаднала и некомфортно,но не само ако я измеря и тогава започвам да се притеснявам.Вече не я меря и не мисля за болести и изследвания.Ако ми е писано да се обеся няма да се удавя.

# 9
  • Мнения: 73
Имах същият проблем преди тодина и половина.Субфибрилна температура 37.1/37.3 всеки ден надвечер към 18-19ч.Освен това се чуствах много отпаднала,очите ми пареха,замайваше ми се главата.Кръвната картина ми беше добра.Тогава ме изпратиха на ендокринолог,който след нужните изследвания и ехография на жлезата постави диагноза синдром на Хашимото.Започнах да пия лекарства за жлезата,но не почуствах някакво осезателно подобрение.Лятото се разболях от някакъв летен грип,много ме драскаше гърлото и пак бях страшно отмаляла.Тогава ме пратиха на УНГ.Пуснаха ми изследване на AST/антистрептолизинов титър/,който показва за евентуална инфекция.Резултата ми беше 4пъти над норма-800.Казаха ми,че е необходимо да се извадят сливиците.И така на 38г ми извадиха сливиците.Месец след операцията,не вдигам вече температура.Продължавам да лекувам Хашимотото и пия отделно витамини и селен.

# 10
  • Мнения: 66
Отпаднало ми е и нямям сила понякога краката да си вдигна и започна някокво главболие аз и за това чак сега седнах да пиша

# 11
  • Мнения: 66
А и от няколко дена имам сърцебиене

# 12
  • Мнения: 95
А и от няколко дена имам сърцебиене
Направи си хормонални изследвания.

# 13
  • Мнения: 156
И аз бях с такава температура една година. Мисля ,че при мен беше на психична основа. Сега съм бременна и откакто забременях нямам температура.

# 14
  • Мнения: 3 142
Правила ли си изследване на АНА - антинуклеарни антитела?

Попитах това, защото и аз имам постоянна температура за по няколко месеца годишно и от време на време се чувствам отпаднала. За тези  няколко години ми правиха всички възможни изследвания и ми казваха, че нищо ми няма, докато накрая един лекар не се сети да изследва тези антитела и се оказа че имам лупус. При него първият признак обикновено било необяснима субфебрилна температура. Това казват, че е рядко заболяване, и сигурно не е това проблема при вас, но за ваше успокоение защо не си направите теста?

# 15
  • Мнения: 558
Превала, може ли малко повече информация за този лупус, само с АНА ли се открива, това чрез изследване на кръв ли е?
Аз също имам отпадналост и главоболие в комплект с температурата. Кръвни изследвания урина -всичко ОК. При гърлен секрет се изолира оскъдно Кандида, но мисля че това от двата антибиотика които ми се наложи да пия един след друг наскоро.
А какви изледвания се правят за туберкулоза?

# 16
  • Мнения: 3 142
АНА теста е кръвен. На частно може да се направи в Цибалаб или Биочек и струва 18 лева. Ако не дай си боже се окаже положителен, тогава се прави детайлен АНА тест, който е около 180 лева, но може и с направление безплатно. Той вече доказва дали е лупус или друго подобно автоимунно заболяване. Антинуклеарните антитела представляват антитела, изработени от собствената имунна система към ядрото на клетката. В един момент имунната система се обърква и започва да атакува собствените клетки все едно са чужди. В резултат се получава възпаление, а оттам и постоянната температура. Това объркване на имунната система се отключва често след прекарана вирусна инфекция или след използване на антибиотици.

# 17
  • Мнения: 30
На мен ми правиха Манту и снимка на бял дроб и профил.Оказа се,че имам някакво срастване от прекарана настинка на крак,но ме успокойха,че се случва на много хора и температурата не идва от това.На мен ми беше много интересно това,че не се влияеше от нищо което пиех и сама падаше до нормалната след 20.00часа.Бяха ми казали,че може и от анемия да се покачва до такава стенен температурата.Може ли да идва от ревматизъм аз имам от дете,но никой не ми направи някакви изследвания за това?

# 18
  • Мнения: 2 418
Здравейте момичета. И аз съм със същия проблем. Винаги съм била често боледуваща най-вече от ангини. През 2003 г. ми правиха конизация, заради изменения в шийката на матката след тежко раждане. По време на престоя ми в болницата се установи, че поддържам постоянно температура в порядъка от 37-37,5 градуса. Правени са ми всякакви изследвания във връзка с тази температура, но не се установи някакво възпаление в организма ми.
От години страдам от ужасно главоболие, имам и много силно окосмяване на горна уста и по краката. От 2005 г. започнах и да напълнявам, като всички положени от мен усилия да отслабна не дадоха резултат, чувствам една постоянна умора, появиха ми се торбички под очите и изглеждам непрекъснато недоспала и преуморена. От години търся причината за това си състояние и през лятото на 2007 се установи, че имам аденом на хипофизата и повишено ниво на пролактина. Сега се лекувам, но за съжаление подобрението ми е само в това, че вече по-рядко ме боли глава. Температурата си остава. Сега виждам, че има и други изследвания за които не съм и чувала. Към какъв лекар трябва да се обърна за АНА тест?
astrid аз съм с много големи сливици и както казах много често боледувам от гърло, колко струва AST теста?

# 19
  • Мнения: 2 418
Само да допълня - през април 2003 имах бета стрептокок в гърлото. Лекуваха го, но не знам това дали има отношение към температурата newsm78

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 331
А давали ли сте стерилна урина?

# 21
  • Мнения: 2 418
Покрай всички изследвания не си спомням да съм давала стерилна урина. Bory_V защо питаш конкретно за това? Какво може да се разбере?

# 22
  • Мнения: 95
Явно могат да се направят най-различни изследвания.Но не ми е ясно Джи-пито защо не назначава пълни изследвания, newsm78а трябва постоянно baby_neutral молене за едно ,после за друго и то по лична инициатива.Като гледам става дума все за млади хора,те предполагам не трябва да боледуват или ще им мине с времето.Аз не съм медицински работник и очаквам лекаря да ме насочи ,но досега всички изследвания сме правили по лична преценка.Чета в нета и ако намеря сходни симптоми,правим изследване,но и на дъщеря ми вече й втръсна.Нейната Т също не се влияе от антипиретици,сама си пада.Но всичко започна след няколко вирусни инфекции за кратко време,пи тогава и доста антибиотици,та от какво се получи и от какво ще мине-един Господ знае.

# 23
  • Мнения: 2 418
mam4eto fut, за съжаление е така. Писна ми да се моля и сама да си търся причините. Лекарите са просто едни бюрократи и това е.  #2gunfire Добре е, че между тях има и такива, които искат да ти помогнат.

# 24
  • Мнения: 30
Здравейте!Къде ли е Д-р Хаус?Моето ДжП дори даваше на сестрата да разчита резултата,аз и казвах какви изследвания и направления искам и просто ми омръзна.Затова се отказах.Сега несмея да я меря,но си спомням,че стигаше до 37,1.

# 25
  • Мнения: 30
Погледнете това-Преди 8 години, при първото издаване на тази книжка хомеопатията у нас беше почти непозната. Сега този безопасен и безвреден метод постепенно се налага, затова вече можем да спестим подробните пояснения. Ще споменем само, че целта на хомеопатичното лечение е да подобри имунния статус, да даде тласък на организма сам да се справи със заболяването. При грипа то е една разумна алтернатива, тъй като използването на антибиотици, антипиретици и други химически средства на фона на вирусно заболяване крие сериозни рискове. Ето и най-важните хомеопатични препарати, прилагани при грип, които могат да се намерят в нашите аптеки.

Профилактика: На първо място ще споменем френския препарат Oscillococcinum. Производителите препоръчват системно приемане по една тубадоза седмично от месец октомври до месец март. Действието му се допълва от Influenzinum 9 (или 15) СН по 10 гранули веднъж месечно. Според опита на автора с успех може да се приложи и схемата по 1 туба-доза Oscillococcinum седмично първия месец, по една туба-доза месечно до месец март след това. Същият препарат се прилага за лечение и при остро развило се заболяване, като дозата е една туба-доза на всеки 6-8 часа. Това е още едно предимство на хомеопатичните препарати, защото противогрипните ваксини не могат да се поставят при повишена температура или други симптоми на простудно заболяване. Заслужава внимание и немският препарат Engystol, който засилва неспецифичната защита и е с насоченост грипна инфекция, други вирусни заболявания и неясни, продължителни температурни състояния. При остри състояния се приемат 3 пъти дневно по 1 таблетка, в опашката на заболяването - по 1 таблетка дневно, за профилактика -1-3 пъти седмично по 1 таблетка

# 26
  • Мнения: 2 418
ми-ми, съгласна съм с теб, че организма трябва да се подсили. Аз освен, че често боледувам от гърло, постоянно ми излизаха херпеси като са стигали до 7 на месец. Беше ужасно. Миналото лято моя гинеколог на когото дължа страшно много, защото благодарение на него ми поставиха диагнозата ми пусна изследвания на имуноглоболини /мисля, че така се пише/ и единия беше с по-ниски стойности. Изписа ми вливания на имуновенин /3 пъти/ и сега поне не ми излизат херпеси /да не се хваля много Simple Smile/, но за съжаление температурата си остава. И аз искам д-р Хаус и си мисля, че може би има такива и при нса само трябва да ги открием Hug. Ако някой познава добър лекар диагностик нека да сподели с нас.

# 27
  • Мнения: 3 456
На мен ми правиха Манту и снимка на бял дроб и профил.Оказа се,че имам някакво срастване от прекарана настинка на крак,но ме успокойха,че се случва на много хора и температурата не идва от това.На мен ми беше много интересно това,че не се влияеше от нищо което пиех и сама падаше до нормалната след 20.00часа.Бяха ми казали,че може и от анемия да се покачва до такава стенен температурата.Може ли да идва от ревматизъм аз имам от дете,но никой не ми направи някакви изследвания за това?
Може. Температура, болки в ставите, бодежи в сърцето са симптоми на ревматизъм.
И аз съм с такава Т от около 4 години.

# 28
  • Мнения: 73
AST теста доколкото си спомням струва 6 лв.Щом имаш проблем със сливиците задължитено си го направи.Мойте сливици не са били големи,но от дълго време са развивали инфекция ,която даде отражение на костите,сърцето и т.н.

# 29
  • Мнения: 194
Мили,момичета!
Слава богу аз нямам такива проблеми,но ето защо пиша във вашата тема.Моя първа братовчедка(на 26 год. с две малки дечица), вчера почина във Александровска болница. Cry
Причината:Много рядка болест
Симптомите:От около 2 месеца подържаше висока Температура,имала е обриви,болки във ставите, постоянна умора,отпадналост,обилно изпотяване,посивяване на зъбите.Лекарите в Златоград я лекуваха със какво ли не,първо алергия,после двустранна пневмнония и така излишно протакане и бавене положението се усложнява,най-накрая някой се сеща да я изпрати във София за съмнения за проблем във бъбреците и така,миналата седмица беше в Александровска,бяха и направили необходимите изследвания,но така и не доживя да чуе резултатите,защото там състоянието и се е влошило започнала е да повръща,имала е и разстройство,обезводнила се е отекла е цялата и е изпаднала в кома!
Извинете ме,че споделям с вас с толкова големи подробности,но ако с това мога да накарам някой да се замисли по-сериозно за състоянето си със сигурност ще има по-малко такива случаи,направете невъзможното за да откриете причината,четете и се интересувайте,правете си задължително имунологични изследвания!
Проблема е че нашите джипита не четът достатъчно,не се интересуват от новостите(поне тук е така) и тъй като здрвната каса не поема изследванията на имунната система,те изцяло забравят за тях,а се оказва,че в повечето от случаите проблема е точно там.
На никой не пожелавам това което се случи на Розалина Cry
Почивай в мир мила! Flowers Rose Flowers Rose

# 30
  • София
  • Мнения: 1 783
Много, много съжалявам за братовчедката ти!

В началото съм изброила неща, които се изследват и търсят при такива температурни състояния. Това е първият етап, ако нищо от тях не се потвърди се правят имунологични изследвания за търсене на системно заболяване и изследвания за търсене злокачествено такова.
Не го написах така в първия постинг, защото си мислех, че лекарите, при които ще отидете биха го направили, защото всички така сме учени. Принципно избягвам да пиша категорични и плашещи неща, но горният постинг ме накара да се замисля, че може би трябва.

# 31
  • Мнения: 599

Моите съболезнования за братовчетка ти Flowers Rose Flowers Rose

# 32
  • Мнения: 30
Съболезнования,много съжалявам за братовчетка ти.

# 33
  • Мнения: 42
Здравейте момичета Hug
И аз имам същия проблем. От около две години поддържам 37.0-37.5 температура. Взимаха ми кръв, стерилна урина, манту, но нищо. Прави ми впечатление, че когато съм под напрежение имам температура.

Мойте съболезнования Flowers Rose

# 34
  • Мнения: 194
Здравейте,отново!
Заключенията на лекарите от Александровска болница е било,че е  автоимунно заболяване или Лупус!
Почти нищо не е могло да се направи,лекарствата които са и вкарвали моментално са били унищожавани от антителата,просто не е имала никакъв шанс за огромно съжаление,незнам нямам думи,дано никой никога не разбере какво е да си болен от тази коварна болест,която се открива трудно и е неличима!

# 35
  • Мнения: 8
Здравейте,отново!
Заключенията на лекарите от Александровска болница е било,че е  автоимунно заболяване или Лупус!
Почти нищо не е могло да се направи,лекарствата които са и вкарвали моментално са били унищожавани от антителата,просто не е имала никакъв шанс за огромно съжаление,незнам нямам думи,дано никой никога не разбере какво е да си болен от тази коварна болест,която се открива трудно и е неличима!

Здрасти,
Много съжалявам за братовчедка ти. Аз също имах една приятелка от Златоград, която почина от Лупус, казваше се Даниела, Бог да я прости.

Аз съм с лупус от много време, вече 8 години и наистина е коварна болест. Най-лошото е, че много трудно се диагностицира, лекарите не са наясно какъв е проблема и докато се чудят става фаталното. Чак нелечима не бих казала, че е, тя има ремисии и обостряния, така че всичко зависи от самия организъм.
За лупус трябва да се изследва имунен статус на кръвта и ако има антитела тогава мозе да се постави тази диагноза.

Сега по темата за температурата- ето какви са най-разпространените симптомите на Лупуса, за да могат момичетата да сравнят, а не да се стреснат, че са болни например:
1. болки в ставите
2. косопад
3. температура
4. постоянна отпадналост и умора
5. обриви
6. отоци на клепачите и краката


Бъдете здрави Simple Smile

# 36
Здравейте,и аз от няколко години съм с такава Т 37.1-37.5.Но не съм си правила никакви изследвания казах и на личната ми лекарка за Т-та ми а тя ми каза,че я имам понеже съм много емоционална,но аз не мисля,че е от това!!Моля Ви кажете какви иследвания трябва да си направя!!Моля ВИ Praynig Praynig

# 37
  • Мнения: 2 418
Здравейте,и аз от няколко години съм с такава Т 37.1-37.5.Но не съм си правила никакви изследвания казах и на личната ми лекарка за Т-та ми а тя ми каза,че я имам понеже съм много емоционална,но аз не мисля,че е от това!!Моля Ви кажете какви иследвания трябва да си направя!!Моля ВИ Praynig Praynig
Миличка прочети внимателно темата отначало. Момичетата са описали всичко подробно. Не се оставяй започвай веднага изследвания. Да си гледа работата личната ти лекарка, а не да дава характеристики #2gunfire. Аз последно си правих консултация с ревматолог, препоръчаха ми пак да си погледна сливиците.
nadejdata, съжалявам за братовчедка ти. Лека и пръст. За съжаление до това води безхаберието на лекарите.

# 38
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Виждам,че темата е стара,но ако някой се включи да каже дали е намерил причината ще ми е от полза.Аз съм също съм с Т 37-37.4 от един месец и още не съм разбрало от какво.Пуснах си кръвна картина с диференциално броене и урина изследванията са супер.Личната ме прати при ендокринолог,той ми откри автоимунен тиреоидит,но беше категоричен,че Т не е от това.
До dorniki  : Искам да попитам какво точно включва "имунен статус на кръвта "и при какъв лекар трябва да отида.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 783
Касиопея, ако триеоидитът ти е в фаза, през която се произвеждат повече щитовидни хормони и те са с повишени нива в кръвта,  е възможно да имаш такава температура.
Имунологични изследвания могат да се пуснат от всеки лекар, те са важни при диагностициране на т.нар. системни болести /или колагенози се наричат още/ и ревматологичните заболявания, при съмнение за друго автоимунно заболяване.

# 40
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Ами хормоните Т3 и Т4 са в норма ,само ТСХ ме е малко завишено-4.75,но антителата ми са 700 при рефер.граници до 12 и ендокринолога каза,че Т не е от това.Казах на личната ми лекарка  да ми пусне този имунен статус .но тя каза,че не знае дали можело и щяла да пита в касата.Аз просто не искам да чакам повече и сама ще си ги пусна ако трябва ,но не знам какво точно да искам като отида в лабораторията.

# 41
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А дали имунологичните изследвание се поемат от здравната каса?
И аз смятам да си ги пусна.
Иначе съм с териодит на Хашимото от години и ми е добре познато това заболяване. Ако някой иска повече информация да пита.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 783
Не знам дали се поемат от касата. Предполагам, че ако ви изпратят с направление на специалист - ревматолог, нефролог,  и той назначи изследванията, ще се плащат от касат или поне някои показатели.
Колкото до това "какви изследвания" - това ще прецени лекаря ви. Показателита на са един и два, преценява се според клиничната картина и другите лабораторни изследвания, в зависимост от болестта, която трябва да бъде изключена.

# 43
здравеите,този проблем го ре6их на ирис диагностика,като преди това 1 година ходене по доктори и вси4ки вазможни изследвания не дадоха резултат.лекуването е с билки бавно и сигурно.температура може да се каже ,ако е 37 и нагоре и не се 4увства6 добре,но ако е 37 и по ни6то не разбере6,само по термометара и се 4увства6 о,кеи,зна4и няма проблем.освен темп.имах мн.гадно 4уство,отпадналост и такива подобни,като грип.по касно запо4нах да отслабвам на месец с 1кг.а след това на седмица с 1кг и косата ми пада6е,но това както казах на по късен етап.за това взимаите мерки докато е време.като отидох на ирис диагностика доктора каза,4е о6те малко и 6тяло да бъде късно.

# 44
  • София
  • Мнения: 565
И Victoriq Dragolova, какво се е оказало в крайна сметка? Имам приятелка, която има такава температура от дете. Беше около 15-годишна ходи по хиляди изследвания и не й откриха нищо. След около година си изчезна от самосебе си. Сега пак и се появи, вече е 23, и почна наново изследванията, не са и открили нищо досега. Аз между другото когато съм под стрес някак си ставам топла, не съм мерила никога температура, но предполагам, че се повишава леко. След като отмине напрежението, просто вече не съм топла. Може би момичета, които твръдят, че има връзка със стреса, може и да са прави.

# 45
извинявайте,4е забавих отговора,но нямах вазможност.диагнозата или по то4но диагнозите бяха много -4уствителен(нервен)стомах,гуша,колит и какво ли още не,но вси4ко това се дъ
лжи само на нерви и ако не спра да се нервирам и от наи-малкото 6те бъде мн.трудно и ако имам проблеми трябва по вазможност да ги изолирам.аз неуспях напълно,но все пак лекарствата ми помогнаха.лекувах се по4ти година.тогава дадох мн.пари,но сега мисля,4е е по-достъпно.благодарна сам много,много... защото със всеки ден се влошавах и не ме о4акваше нищо добро.

# 46
Viktoriq Dragolovа,мога ли да те помоля да кажеш повече за това иследване,къде си го прави какво представлява и какво изследва?Благодаря ти предварително Simple Smile)

# 47
  • Мнения: 924
И аз имам такъв проблем ,при мен се оказа вегетативна дистония Rolling Eyes
Когато съм нервна или притеснена за нещо ,,рекорда '' ми е 37.6 #Crazy
Ама не я усещам и не ми пречи ! Simple Smile

# 48
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Току що виждам темата.Аз съм на 23 години и имам същия проблем с температурата от около 2 години.И аз правих много изследвания и много лекари просто вдигнаха ръце, а някой даже се отказаха и казаха е е самовнушение да не си я меря и няма да имам.Да съм ходила по кафетата и да не съм мислела за температурата и щяла да изчезне да ама не.Сега съм в период на застой и не ходя по изследвания защото ми писна и защото съм просто "очарована" от нашите доктори.Аз съм млад човек и въпреки това нямам никакво желание за нищо, чуствам се отпаднала, често ми се спи и т.н.Моята температура обикновено започва от 37,2 и е стигала и до 37,8 без причина и без да съм болна от нещо.Но наистина чуствам как тази температура ми изпива силичките.

# 49
Megito 82,това е ирис диагностика при д-р Милко Тошков в София.Гледа ириса и след това по ириса ти разбира какъв е проблема,дори може да каже към какви заболявания си предразположена.
Ариел , при мен беше абсолютно,точно същото. Само ирис диагностика ще ти помогне.                                                                                                                                                     

# 50
  • Мнения: 694
Момичета ,прочетох всичко дотук и супер се притесних ShockedКак се открива тоя лупус ужас ,аз съм със антифосфолипидни антитела,и предразположена към тромбофилия.Изследвани са ми лупус антикоагуланти е положителен ,това значи или лупус Shocked Shocked Shocked???Моля ви кажете по кои изследвания се разбира за това заболяване?И аз съм със такава температура но съм и с 4 спонтанни аборта, за следваща бременност ми е изписан имуновенин ,дали ще ми помогне?Моля ако някой е наясно да ми пише Hug

# 51
  • Мнения: 694
Eй , никой ли не пише моля ако и ма компетентни нека се включат. Confused

# 52
  • Мнения: 3 142
Момичета ,прочетох всичко дотук и супер се притесних ShockedКак се открива тоя лупус ужас ,аз съм със антифосфолипидни антитела,и предразположена към тромбофилия.Изследвани са ми лупус антикоагуланти е положителен ,това значи или лупус Shocked Shocked Shocked???Моля ви кажете по кои изследвания се разбира за това заболяване?И аз съм със такава температура но съм и с 4 спонтанни аборта, за следваща бременност ми е изписан имуновенин ,дали ще ми помогне?Моля ако някой е наясно да ми пише Hug

Не, наличието на лупусен антикоагулант, не означава че имаш лупус. Той се свързва с антифосфолипиден синдром, който вече са ти открили. За да се намали риска от аборт, трябва по време на бременността да се провежда лечение.

# 53
  • Мнения: 694
Благодаря ти  , много се бях притеснила, да за следващата бременност имам назначена терапия, но дали някой се е излекувал с терапия, на мен лекарката ми каза ,че това е лечимо антифосфолипидния Rolling Eyes

# 54
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Vesi2 бих ти препоръчала да си направиш иследвания за  Цитомегаловирус.Значи аз тези дни го правих и ми се оказа положително още не съм занесла резултатите при доктора, но четах в интернет че повечето жени които имат този вирус правят спонтанни аборти.Даже и тук в bg mamma го четох някъде.

# 55
  • Мнения: 603
Здравейте
Аз вдигам винаги температура от преумора. Имам ли много напрегнати дни - и хоп веднага вдигам температура. Може би това е индикация, че организма се е натоварил и иска почивка. Полежавам си два - три дена и всичко си идва на място.
Пробвайте и Вие така. Ако трябва отидете на почивка за известно време. Peace

# 56
  • Мнения: 694
Здравейте ,моята температура се оказа от щитовидната жлеза, въпреки  че всички хормони  и  антитела на щитовидната са ми добре температурата е от там защото е увеличена така ми каза ендокриноложката.За сега спрях да се притеснявам и меря температура защото не я усещам вече незнам дали амам пия си лекарството и горе долу се чувствам добре Peace Hug

# 57
  • Мнения: 48
Здравейте, племеницата ми е на 8месеца и от преди 2месеца откриха, че поддържа температура 37,0- до 37,3. Правиха й  доста изследвания  кръв и урина-хубави, носен и гърлен секрет-отрицателен, гледаха я на ехограф-всичко е добре. Докторката накрая им казала, че има хора които си поддържат такава температура. Зъбки няма още, венците й са от доста време бели. Надявам се тази температура да е от зъбите. Моля ви дайте ми съвет какви други изследвания могат да й се пуснат и от какво може да поддържа тази температура. Благодаря ви предварително!

# 58
  • Мнения: 478
darsi, да може да е само от зъбките, може да не е нищо значещо тъй като бебешката имунна с-ма тепърва се развива, наистина е много сложна темата за бебешко състояние и риск да се окаже във връзка с имунно или инфекциозно или най-лошото дори няма да го спомена. Според световната здравна организация темп до 37.3 било нормална. Според други специалист още на 36.9 трябва да се започнат изследвания при средно възрастен, затова че е имало случаи на туберкулоза с 36.9.

Успокойте се за бебето, даже много бебета и по 37.6 и повече си вдигат, но никой няма да ви спре да му пуснете повече имунологични, биохимични, серологични изследвания.

за бебето цитирайте резултатите на всичко което е правено с референтните стойности.

Не съм лекар, и не ви консултирам.

За всички останали готови да прочетат едно непрофесионално обяснение и идеи:

 Имунните проблеми се делят на 4:
    1) в следствие на хронична инфекция се произвеждат в организма повече имуноглобулини(антигените към инфекциите), те може да се разграждат по-бавно по 3 причини, неразградените достатъчно бързо глобулини биха могли да се концентрират и калицират по органи/с-ми. Затова ако има нещо с повишени специфичните белтъчни молекули на имуноглобулините, то би се засекло с "електрофореза серумна протеинограма(албумин, алфа1, алфа2, бета, гама)", другата причина да не се разгражда имуноглобулин е много редки наследствени заболявания(като "болест на гоше").
    2) в следствие на инфекция възниква автоимунна реакция. хла тип-а на даден човек среща дадена инфекция, с чиято структура нещо се получава прилика за имунната с-ма, обръщане към собствени клетки/с-ми. Например HLA B27 се свързва със стрептококова инфекция и артрит, или спондилоартрит. Автоимунно е например Лупус, може антителата да са насочени само към кожа или и към органи като най-често от органи се въвличат бъбреци, сърце, нервна с-ма. за Лупус има много тестове, но пък отрицателността им не значи че не е Лупус. В ревматологията всички тестове са едва 60% специфични. Eнтеровирус B8 се свързва в 30% с Детски Диабет. Автоимунно може да е и склероза...и др.
    3) в следствие на друго заболяване възниква автоимунна реакция или насищане на имуноглобулин
    4) генетично заложена липса на някакъв имуннен комплекс

Освен Ana скрининг което е за антинуклеарни антитела(в почти всички лаборатории се предлага), има още купища видове антитела. има антитела към черен дроб, също нерви или рецептори на нерви, но кое и къде се предлага в БГ....никой не знае. Засега знаем листата на лаборатория   www.cibalab.com  и на  НЦЗПБ Национален Център по Заразни и Паразитни Болести, която държавна институция са изненадващо любезни и всяка стая в над 2-те им сгради е лаборатория за нещо...само трябва да разберете кое изследване в коя стая да го дадете.  http://www.ncipd.org/?category=7   
за момичетата с неясни аборти също е хубаво "Имунофенотипизиране лимфоцити", в НЦЗПБ е най-конкурентна цената!

за Бебета за които лекар прецени че е необходимо, последно давам идея за начало "серумна протеинограма или ако се открие случайно леко повишен билирубин "тест на Coombs" за авто/ало еритроантитела, накрая имунофенотипизиране.

На всички кандидат Лупус-ни също "тест на Coombs", желязо и жск, пикочна киселина. Много е сложно и дълго и не бива да се бодем напосоки.

връщам се на темата "ОБЕДНО-ВЕЧЕРНА СУБФЕБРИЛНА ТЕМПЕРАТУРА":
http://www.bg-cardio-fondation.com/pdf/2002/vol3_1_2002/security … atigue_1_2002.pdf

# 59
  • Мнения: 2 418
vesi2, какво лекарство пиеш? И аз съм с увеличена щитовидна, но все още е първа степен и ТТХ е на горна граница, но в норма. При мен нещата се влошават. Имуновенина си свърши работата за една год. и херпесите пак започнаха, а за температурата няма какво да казвам - тя си е все същата и ме изморява много Sick. Лекарите естествено нямат обяснение #2gunfire.

# 60
  • Мнения: 478
daf7, имуновенин-а колко струва

# 61
  • Мнения: 2 418
n, миналата година струваше окол 13 лв. една ампула. Отделно си купувах банка с разтвор и иглите за вливането, но те не струваха повече от 5 лв. май newsm78. Не помня много цени и не съм сигурна за разтворите, но беше някъде там. Излезе ми към 60 лв. 3 вливания. Зависи вече колко ще ти назначат. Имаше голяма полза от това, но за съжаление само 1 година Sad.

# 62
  • Мнения: 48
n, Благодаря ти много за съветите  bouquet Педиатърката им и тя е на мнение, че щом всички изследвания до тук са нормални, трябва да се направи имунологично изследване, но понеже се вземало кръв от вената го е оставила за накрая.

# 63
  • Мнения: 694
vesi2, какво лекарство пиеш? И аз съм с увеличена щитовидна, но все още е първа степен и ТТХ е на горна граница, но в норма. При мен нещата се влошават. Имуновенина си свърши работата за една год. и херпесите пак започнаха, а за температурата няма какво да казвам - тя си е все същата и ме изморява много Sick. Лекарите естествено нямат обяснение #2gunfire.
Здравей Даф ,на мен Тодорова ми изписа едни капки лимфосомит и преднизолон за сега , разбрахме се след месец да се видим и да направим натоварване с глюкоза за инсулин,а имуновенина решихме да го влеем преди забременяване.А и наче по време на бременност ще бъде задължителен.Пиши на те б колко вливания ти правиха  и как се почувства имаш ли бебе? 

Общи условия

Активация на акаунт