Постянна температура

  • 27 805
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
извинявайте,4е забавих отговора,но нямах вазможност.диагнозата или по то4но диагнозите бяха много -4уствителен(нервен)стомах,гуша,колит и какво ли още не,но вси4ко това се дъ
лжи само на нерви и ако не спра да се нервирам и от наи-малкото 6те бъде мн.трудно и ако имам проблеми трябва по вазможност да ги изолирам.аз неуспях напълно,но все пак лекарствата ми помогнаха.лекувах се по4ти година.тогава дадох мн.пари,но сега мисля,4е е по-достъпно.благодарна сам много,много... защото със всеки ден се влошавах и не ме о4акваше нищо добро.

# 46
Viktoriq Dragolovа,мога ли да те помоля да кажеш повече за това иследване,къде си го прави какво представлява и какво изследва?Благодаря ти предварително Simple Smile)

# 47
  • Мнения: 924
И аз имам такъв проблем ,при мен се оказа вегетативна дистония Rolling Eyes
Когато съм нервна или притеснена за нещо ,,рекорда '' ми е 37.6 #Crazy
Ама не я усещам и не ми пречи ! Simple Smile

# 48
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Току що виждам темата.Аз съм на 23 години и имам същия проблем с температурата от около 2 години.И аз правих много изследвания и много лекари просто вдигнаха ръце, а някой даже се отказаха и казаха е е самовнушение да не си я меря и няма да имам.Да съм ходила по кафетата и да не съм мислела за температурата и щяла да изчезне да ама не.Сега съм в период на застой и не ходя по изследвания защото ми писна и защото съм просто "очарована" от нашите доктори.Аз съм млад човек и въпреки това нямам никакво желание за нищо, чуствам се отпаднала, често ми се спи и т.н.Моята температура обикновено започва от 37,2 и е стигала и до 37,8 без причина и без да съм болна от нещо.Но наистина чуствам как тази температура ми изпива силичките.

# 49
Megito 82,това е ирис диагностика при д-р Милко Тошков в София.Гледа ириса и след това по ириса ти разбира какъв е проблема,дори може да каже към какви заболявания си предразположена.
Ариел , при мен беше абсолютно,точно същото. Само ирис диагностика ще ти помогне.                                                                                                                                                     

# 50
  • Мнения: 694
Момичета ,прочетох всичко дотук и супер се притесних ShockedКак се открива тоя лупус ужас ,аз съм със антифосфолипидни антитела,и предразположена към тромбофилия.Изследвани са ми лупус антикоагуланти е положителен ,това значи или лупус Shocked Shocked Shocked???Моля ви кажете по кои изследвания се разбира за това заболяване?И аз съм със такава температура но съм и с 4 спонтанни аборта, за следваща бременност ми е изписан имуновенин ,дали ще ми помогне?Моля ако някой е наясно да ми пише Hug

# 51
  • Мнения: 694
Eй , никой ли не пише моля ако и ма компетентни нека се включат. Confused

# 52
  • Мнения: 3 153
Момичета ,прочетох всичко дотук и супер се притесних ShockedКак се открива тоя лупус ужас ,аз съм със антифосфолипидни антитела,и предразположена към тромбофилия.Изследвани са ми лупус антикоагуланти е положителен ,това значи или лупус Shocked Shocked Shocked???Моля ви кажете по кои изследвания се разбира за това заболяване?И аз съм със такава температура но съм и с 4 спонтанни аборта, за следваща бременност ми е изписан имуновенин ,дали ще ми помогне?Моля ако някой е наясно да ми пише Hug

Не, наличието на лупусен антикоагулант, не означава че имаш лупус. Той се свързва с антифосфолипиден синдром, който вече са ти открили. За да се намали риска от аборт, трябва по време на бременността да се провежда лечение.

# 53
  • Мнения: 694
Благодаря ти  , много се бях притеснила, да за следващата бременност имам назначена терапия, но дали някой се е излекувал с терапия, на мен лекарката ми каза ,че това е лечимо антифосфолипидния Rolling Eyes

# 54
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Vesi2 бих ти препоръчала да си направиш иследвания за  Цитомегаловирус.Значи аз тези дни го правих и ми се оказа положително още не съм занесла резултатите при доктора, но четах в интернет че повечето жени които имат този вирус правят спонтанни аборти.Даже и тук в bg mamma го четох някъде.

# 55
  • Мнения: 603
Здравейте
Аз вдигам винаги температура от преумора. Имам ли много напрегнати дни - и хоп веднага вдигам температура. Може би това е индикация, че организма се е натоварил и иска почивка. Полежавам си два - три дена и всичко си идва на място.
Пробвайте и Вие така. Ако трябва отидете на почивка за известно време. Peace

# 56
  • Мнения: 694
Здравейте ,моята температура се оказа от щитовидната жлеза, въпреки  че всички хормони  и  антитела на щитовидната са ми добре температурата е от там защото е увеличена така ми каза ендокриноложката.За сега спрях да се притеснявам и меря температура защото не я усещам вече незнам дали амам пия си лекарството и горе долу се чувствам добре Peace Hug

# 57
  • Мнения: 48
Здравейте, племеницата ми е на 8месеца и от преди 2месеца откриха, че поддържа температура 37,0- до 37,3. Правиха й  доста изследвания  кръв и урина-хубави, носен и гърлен секрет-отрицателен, гледаха я на ехограф-всичко е добре. Докторката накрая им казала, че има хора които си поддържат такава температура. Зъбки няма още, венците й са от доста време бели. Надявам се тази температура да е от зъбите. Моля ви дайте ми съвет какви други изследвания могат да й се пуснат и от какво може да поддържа тази температура. Благодаря ви предварително!

# 58
  • Мнения: 478
darsi, да може да е само от зъбките, може да не е нищо значещо тъй като бебешката имунна с-ма тепърва се развива, наистина е много сложна темата за бебешко състояние и риск да се окаже във връзка с имунно или инфекциозно или най-лошото дори няма да го спомена. Според световната здравна организация темп до 37.3 било нормална. Според други специалист още на 36.9 трябва да се започнат изследвания при средно възрастен, затова че е имало случаи на туберкулоза с 36.9.

Успокойте се за бебето, даже много бебета и по 37.6 и повече си вдигат, но никой няма да ви спре да му пуснете повече имунологични, биохимични, серологични изследвания.

за бебето цитирайте резултатите на всичко което е правено с референтните стойности.

Не съм лекар, и не ви консултирам.

За всички останали готови да прочетат едно непрофесионално обяснение и идеи:

 Имунните проблеми се делят на 4:
    1) в следствие на хронична инфекция се произвеждат в организма повече имуноглобулини(антигените към инфекциите), те може да се разграждат по-бавно по 3 причини, неразградените достатъчно бързо глобулини биха могли да се концентрират и калицират по органи/с-ми. Затова ако има нещо с повишени специфичните белтъчни молекули на имуноглобулините, то би се засекло с "електрофореза серумна протеинограма(албумин, алфа1, алфа2, бета, гама)", другата причина да не се разгражда имуноглобулин е много редки наследствени заболявания(като "болест на гоше").
    2) в следствие на инфекция възниква автоимунна реакция. хла тип-а на даден човек среща дадена инфекция, с чиято структура нещо се получава прилика за имунната с-ма, обръщане към собствени клетки/с-ми. Например HLA B27 се свързва със стрептококова инфекция и артрит, или спондилоартрит. Автоимунно е например Лупус, може антителата да са насочени само към кожа или и към органи като най-често от органи се въвличат бъбреци, сърце, нервна с-ма. за Лупус има много тестове, но пък отрицателността им не значи че не е Лупус. В ревматологията всички тестове са едва 60% специфични. Eнтеровирус B8 се свързва в 30% с Детски Диабет. Автоимунно може да е и склероза...и др.
    3) в следствие на друго заболяване възниква автоимунна реакция или насищане на имуноглобулин
    4) генетично заложена липса на някакъв имуннен комплекс

Освен Ana скрининг което е за антинуклеарни антитела(в почти всички лаборатории се предлага), има още купища видове антитела. има антитела към черен дроб, също нерви или рецептори на нерви, но кое и къде се предлага в БГ....никой не знае. Засега знаем листата на лаборатория   www.cibalab.com  и на  НЦЗПБ Национален Център по Заразни и Паразитни Болести, която държавна институция са изненадващо любезни и всяка стая в над 2-те им сгради е лаборатория за нещо...само трябва да разберете кое изследване в коя стая да го дадете.  http://www.ncipd.org/?category=7   
за момичетата с неясни аборти също е хубаво "Имунофенотипизиране лимфоцити", в НЦЗПБ е най-конкурентна цената!

за Бебета за които лекар прецени че е необходимо, последно давам идея за начало "серумна протеинограма или ако се открие случайно леко повишен билирубин "тест на Coombs" за авто/ало еритроантитела, накрая имунофенотипизиране.

На всички кандидат Лупус-ни също "тест на Coombs", желязо и жск, пикочна киселина. Много е сложно и дълго и не бива да се бодем напосоки.

връщам се на темата "ОБЕДНО-ВЕЧЕРНА СУБФЕБРИЛНА ТЕМПЕРАТУРА":
http://www.bg-cardio-fondation.com/pdf/2002/vol3_1_2002/security … atigue_1_2002.pdf

# 59
  • Мнения: 2 422
vesi2, какво лекарство пиеш? И аз съм с увеличена щитовидна, но все още е първа степен и ТТХ е на горна граница, но в норма. При мен нещата се влошават. Имуновенина си свърши работата за една год. и херпесите пак започнаха, а за температурата няма какво да казвам - тя си е все същата и ме изморява много Sick. Лекарите естествено нямат обяснение #2gunfire.

Общи условия

Активация на акаунт