Юлчето е палаво дете, мирно да стои не ще

  • 8 138
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Привет на всички юлски мами   Hug
Много бих се радвала, ако някой ми обясни как да включа и моето бебче в големия юлски отбор в началото на страницата.
Благодаря предварително!

# 16
  • Мнения: 616
Не пиша щото съм в психо дупка но ви чета Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Привет на всички юлски мами   Hug
Много бих се радвала, ако някой ми обясни как да включа и моето бебче в големия юлски отбор в началото на страницата.
Благодаря предварително!
напиши си на ЛС на july2007 данните на бебока  Peace
и добре дошли от нас !  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте и от нас  Grinning Дунда е вече 8400 гр, личната й се закани, че ще я постави на диета  Grinning. Преди няколко дни се подаде и първият й зъб. Иначе е мързелана - още не сиди сама и не е много подвижна /маха ръце и крака, рядко се обръща/.
Гоце, какво ще рече, че му е гъста кръвчицата? Моята изобщо не ще да пие нищо освен мляко  Sad 2-3 пъти пи малко чай - 50 мл и това е... Три различни вида съм купила, ама нъц. А тромбоцитите й са малко над норма. Та се чудя от това ли е и как да я накарам да пие newsm78. Дали мога да и разреждам повече млякото?

# 19
  • USA
  • Мнения: 559
Неда, добре дошла!

Гоце, браво на момчетата! А защо ендокринолог? Не е ли нормално да им се появят фини руси косъмчета? Кристиан също има. Дори не ми е хрумвало да питам лекаря за тях. А какъв е проблемът със седенето? Кристиан също не седи,но според мен не защото не може, а защото не иска. Не може да се задържи в 1 поза и това е. Иска да пълзи и да се търкаля и да го държим прав.
Този уикенд се видяхме с едно детенце на неговата възраст, което само седеше. И аз му казвам на Криси - "Айде, поседни малко като това детенце", а майката пък казваше на нейната "Айде поразмърдай се като Кристиан".  Laughing
Различни са децата явно и всеки си кара със собствените темпове и темперамент

Тук е 28 градуса и е просто страхотно! Изпращам ви малко слънце и топлинка.   Nature Sunny

# 20
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
Хехе и двете Камита давали зайче и ми отговориха. Аз не уточних на кой точно пиша ама няма лошо - повече - по-весело.  Joy То и аз голяма разлика не откривам между супата и менюто ама явно има защото Деси беше отвратена от супата  Sick, а на менюто викаше "Ммм-ммм-ммм" на всяка лъжичка.  hahaha

# 21
  • Мнения: 268
Записвам се за темата и бягам да лягам ,4е съм скапана от кисели физиономии на Пепун през целия ден(мъ4и ни първото зъб4е,много се е надул венеца) Лека нощ! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 174
лелеее тва с телевизията е страшно!!!!!
кари полудя от кеф, а докато не се смее седи и зяпа и ченето и ще се падне!!!!!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 523
Знам аз, че телевизията ще им хареса на децата Grinning.
Ама моя дзвер иска и да пипа. Требе да измисля нещо да му го пускам на TV-то (нямам TV-оut), че от лаптоп-а много гадно - не можем си го подели Grinning

# 24
  • Мнения: 9
Прривет!
И на мен тия дни ми бе нещо тегаво и уморено, но горе-долу ви следях.
Марисасав, УААУУ! Това за роклята - ще бъдеш като принцеса! И аз мисля, че ще ти отива много. Разказвай, и на мен ще ми е интересно, особено като не успях да имам сватбата на мечтите си (по кофти стечения на обстоятелствата, но мога да се класирам за нетрадиционна такава  Laughing)
Да се похваля - в неделя успях да се подстрижа. Мъж ми бе на работа, а майка дойде на гости и понеже бе лошо времето за разходка, аз се изстрелях напосоки до един фризьорски салон и слава богу не попаднах на касапка, та сега съм се привела горе-долу в приличен вид.
Вчера водихме Коцето на профилактичен преглед при ортопед и на консултация към частната педиатрия. Докладвам: 8400 г (+630), 71 см (+3 см), но това е за повече от месец и половина, че поизчакахме малко да попремине пика на грипната вълна. Питах за торбичките под очите, казаха да не се притеснявам, доста бебета ги имали, даже доки изстреля някакъв медицински термин с "к", ама не го разбрах, камо ли да го запомня Mr. Green Имах и друго притеснение - от 2 седмици насам на бебко му се е появило нещо синьо на гръбчето, което се оказа, че било подкожен хемангиом (така ли се пише?). Казаха да го наблюдаваме, ако не нараства, няма проблем, с времето щяло да изчезне, но ако нараства, може да се наложи хирургическа намеса. Уф, стискайте палци.
Май и ние ще поотложим моркова - от цяла седмица му давам по малко, ама вчера наобед го наблъсках с цяло бурканче морков с картоф на Хипп и вечерта видях, че му бяха подсечени отзад гънките на коленцата. Не знам дали е заради морковите, но за всеки случай ще поизчакам.
Sandcastle, злорадствам - ние днес излязохме баш в хубавото време и направихме почти 2 часа разходка.
В тоя ред на мисли Uva_uva, консултирай се с лекаря като ходите на консултацията, дали всъщност няма да е по-добре, детето да излиза на разходка при хубаво време, вместо да го затваряш за толкова дълго вкъщи. ЛМ Peace
А пък на тоя древен лаптоп на мъжа ми, не върви Бейби ТВ-то - прекъсва Cry
Хайде, стоп, че задръстих темата Embarassed
Спокойна нощ на всички!!!



# 25
  • USA
  • Мнения: 559
Елче, и аз мога да се класирам за нетрадиционна.  Laughing Кажи твоята как беше, че ми е интересно?

Я кажи повече за това синьото на гърба на Коцето. Колко синьо е и колко е голямо? Релефно ли е? Кристиан има още от раждането бледо синкаво петно на дупето, но четох че са типични за бебетата и изчезвали постепенно до 4тата година. Не се тревожи, може да е нещо супер безобидно. Лекарите в България много често ти дават най-лошия сценарий.

Друг въпрос: По колко мл. са пюретата, които давате? Тези тук за първа фаза са по 70мл, а за втора - 90мл. Струва ми се, че тези които давате са по-големи.

# 26
  • Мнения: 313
При нас пюретата бегинер и 6+ са 128 мл , а 8+ около 200 мл. Проблема обаче е, че независимо , че марките са доста, асортимента е твърде ограничен - да не кажа голяма дума но май има максимум 5-6 вида зеленчукови, 5-6 вида плодови и по 2 вида еднотипни месни пюрета от 3 вида меса .

Мартин пък си има червено петно и казаха , че мойе да нараства леко и после ще изчезне.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 414
ДУ
Winx не е проблем седенето но за 8месец трябва да стоят самостоятелно по дълго,а те не го правят,аз и къде ли ги оставям да седят.Косъмчетата са дълги около сантиметър и за това ни праща,а иначе Ники има също но късички.Ще видим какво ще излезе,аз вяра на докторите попринцип нямам а пък на тези с по тесните специалности въобще.
Лекси Hug незнам кой е показателя за гъстата кръв,не е проблем но натоварва сърцето и бъбреците това ми обесниха.
Нашата баба отива в Испания да помага на дъщеря си.Те моите не са и внучета и на мен ми е лесно.

# 28
  • sf
  • Мнения: 10 253
Мале,Иве, тая баба е за бой - ама стискай зъби, после щи й триеш на носа,че сама си ги гледала.

и Кико има синьо петно на дупето, все едно някой го е бил, ама четох,че се среща при бебета с по-тъмна кожа  newsm78
днес имам яко работа,а мрънкалника от рано ме е почнал, ще видим кой кого  Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 114
Добро утро!

 Днес ми е тежък ден - имаме обикаляне по доктори наред. Мъжа ми отиде да заведе Георги на градина и след това се прибира за нас. Ако успеем да минем при всички доктори който съм набелязала ще е голям успех.

 Благодаря за отговорите и съветите. Принципно малечко го извеждам, но миналата седмица бях с двамата вкъщи и кой кога спи, кога яде, часове за лекарства - всичко се разминаваше. От друга страна забелязах че Виктор е доста топлолюбив и сега е поизнежен и излизането на вън влошава картинката. Иначе си е доста жизнен, но .. ще видим днес.
 Викчето също не сяда стабилно - като пълзи се обръща странично и присяда на една кълка,но при опита да седне е като пиян морков. Отдавам го че постоянно иска да пипне нещо което не е в периметъра му на стоене. Мен ме притеснява че подвива пръсти и крака когато аз искам да го изправя, но той се мъчи по собствен начин да се изправи от пълзящо положение  да се вдигне директно и винаги неуспешно. Естествено, след като не знае как да си стъпи на краката. Ще разпитам днес повече. И за говора ми е другата тревога. Може би защото непрекъснато ги сравнявам с баткото/ много погрешно от моя страна, а и той не млъква от пет месечна възраст/. Само бучи, е има напредък - като реве го избива на мамм/ далеч съм от мисълта че иска да ми каже нещо/
 
Отивам да се залавям със задачите. Лек и успешен!

Общи условия

Активация на акаунт