Отговори
# 255
  • Мнения: 1 546
Нети, и двете църкви, които си избрала са недействащи и почти 100% съм сигурна, че там кръщене няма да стане...

Нали ConfusedИ аз така знам, ама викам, че може нещо да се е променило...Нищо де, важното е да е някъде из Болярско LaughingНали съм ти казвала, че съм пристрастена Laughing

 

Хихихи, знам  Wink Ако искаш като наближи кръщенето на Евчето ще ти кажа за църквата, която аз съм избрала за Мона, да я имаш и нея като вариант  Simple Smile

# 256
  • Мнения: 528
Юлче, никакви такива! Naughty На лични щяла да пише Crossing Arms
Виж колко сме се наредили тук! Hug
И аз съм на този принцип - не е важно колко, а какво яде. Върви го обяснявай на бабите. Добре, че моят син е с характер и не се дава на свеки.

Бе това моето дете какво му стана? #Crazy Заспива с рев. Тупна я в кошарата, а тя рееееееев ooooh! - 2 минути и морковите я отнасят Joy И защо изобщо трябва да реве? newsm78

# 257
  • Мнения: 177
Хихихи, знам  Wink Ако искаш като наближи кръщенето на Евчето ще ти кажа за църквата, която аз съм избрала за Мона, да я имаш и нея като вариант  Simple Smile

Аз от яд забравих да те питам, нали ooooh!
Казвай още сега , да събирам варианти, че кръстницата ако каже "Утре си идвам", трябва да съм готова Laughing

# 258
  • Мнения: 8
Здравейте, бебчета и мами!
От събота не съм влизала във форума , но успях да ви изчета! #Crazy
Честити месечинки на всички бебоци! Много да слушкат и да растат хубави моми и големи левенти!   bouquet
Всички бебешки снимки са трепач ,  гледам мамите известни- по кориците на списания се появяват. Майчинство да си сега. Laughing
Добре дошли на новите мами! Hug
И сега каквото запомних:
Катюша, поздрави за тати кулинар! Ще взема да ви пратя нашия та дано се научи едно яйце да свари! Twisted Evil Другото на по- късен етап!
Сладурка, ние като сме будни сме или на спалнята или в леглато. Гукаме, пеем, но най- често си дъвчем ръцете и гризалките. Много обича да има човек в стаята дори без да и обръща внимание си гледка и си говори.
Карамелче, за еднократната помощ- получава се след 1-2 месеца. Те трябва да са ви казали кога горе долу да я чакате /май пишеше и дата на служебната бележка /
Моме, и ние не слагаме възглавничка по тази причина, но малката излезе дяволче та сега си дърпа завивката и си играем на "ту-ту-бау" Twisted Evil. Много се кефи и вече се смее с глас като голямо човече.
за кръщенето трябва само да уточним дата с кумата. А ще бъде в църквата "Покров Богородичен". Там ни бе и сватбата и кръщенето на бати та и Ния там.
Лилчо, мажем се със олиото на Пенатен и сме доволни. Баткото го мажех с преварен зехтин до 6м и бях доволна. Тъй че можеш да продължиш щом ви действа добре. На личицето слагам след баня олио, а като излизаме по препоръка на мамите мажа с кремчето на Мустела за студено време.
И да се оплача. Ния от събота е със запушено носле и трудно диша. Спи на пресекулки и като се задави се буди. И сега хърка с носле, а от около час забелязвам, че и тече и кръвчица от него. Да си идва тати и да ходим при педи, че започнах да се плаша вече. Само се носим и се обръщаме по коремче за да повърне храчките. Не яде и не спи, има разстройство- ужасно е да е болно детенце. Cry
Отиваме да се приготвяме и ако мога пак ще намина.Приятен ден на всички!
а не пиша от 2ч и сега 8 нови отговора- ooooh! ще има да наваксвам

# 259
Diana_T, качи снимки как сте в слинга?Аз  най -накрая си уших ,но нещо неможем да се мушнем като хората.нито на Митко му е удобно ,нито на мен.

# 260
Ние ще ви пожелаем приятна вечер, че с татито ще ходим да търсим млякото на детето. из магазините дето има останало да го изкупим. казали му, че нямало да има внос скоро  Confused е как така бе, тия хора какво говорят  #Crazy става въпрос за hipp ha1 де, да кажа все пак.
а някой ползва ли това нещо

вижда ми се доста удобно, какво ще кажете?
иии, ама се научих да слагам снимки, а  Mr. Green

# 261
  • Мнения: 3 205
Юлче, точно щях да питам и аз за същото, ама Лилчо ме изпревари. Лилчо, има статия в "кенгуру" за този вид захранване, но сега като прочетох Юлчето може и да не я чета Wink лично аз предпочитам да не ме гледа как ям детето, защото аз винаги ям на крак, бързичко и айде. Мъжа ми е по- мераклия, но за съжаление в къщи яденето никога не е бил ритуал - дори и с наще като живеех се събирахме да ядем в неделя на обяд, иначе все имаше по една бележка на масата и със сестра ми пишехме - "Дойдох, ядох, научих си и отивам еди-къде-си"... Откакто живеем с мъжа ми се опитвам да го променя това положение, пък сега с Русито дано успея...

Това обаче е един от начините да провериш Руси готов ли е за захранване - слагаш го с теб на масата, докато ядеш и му слагаш точно отпред на една ръка разстояние няколко трохи картофено пюре примерно. Ти можеш да си ма'аш сандвичи, няма значение какво ядеш, важното е да знае и вижда че ядеш, за да може да имитира (децата се учат само чрез имитация на тази възраст, въображението и интерпретацията идват в много по-късен момент). Когато успее да си сложа троха в устата - е това е точно времето, когато трябва да захраниш  Mr. Green Но не почвай с хляб заради глутена, затова съм уточнила картофено пюре.

За да не пиша неща, които вече са писани - влизате във форум кърмене и търсите темите на My Moonka за педагогическото захранване, в началото на всяка тема има хубави статии, прочетете ги, даже и да не ползвате ПЗ, ще разберете как да не си направите детето злоядо и въобще има много хубави съвети.

Същата потребителка е публикувала най-често срещаните грешки при носене на слинг - разровете й мненията в по-задните страници (7 или 8  ) или вижте в тема Слинг - от какъв плат пак във форум Кърмене.

Карамелче, това като го гледам колко тънко идва на рамото - ако поносиш детето по-дълго време, ще те болят после раменете. Слинговете с халка обхващат цялото рамо и въпреки това пак натоварват.

Абе аз май не ви казах за моя слинг и Данинцето. Уших си слинг, нооооо Данинцето не успя да се напъха вътре, горкото. Голям слон е. Сега го чакам да добие контрол над врата, за да го нося в изправена поза.

# 262
  • Мнения: 804
Честита месечинка на Катя на Данчето и на Габи на Мерги
Цеце, дано днес си по-добре Peace Аз мисля да кръщаваме Лена лятото. Проблема ми е че ходих на няколко кръщенета и там кръщаваха по 8-10 дечица едновременно. Дори ги топяха във водата едно след друго Sick Та сега се чудя къде да я кръщаваме newsm78 И на мен ми хареса свети Мина, но там и двата пъти беше масово кръщаване.
Сладурка, и моята кукла не иска да стой по корем дори за секунда. Беше започнала да се обръща и после спря..
Антена, давам мило и драго Лена да поиска биберона, но то детето не ще и това е!
Тали, значи ще се засечем на 25-ти до някоя тонколона на концерта. Обещавам да си измия косата предварително! Joy
Юлче, моля те за нищо на света не спирай да пишеш тук  bouquet
Канела, честита годишнина![/color]

# 263
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА КАТЕТО И ГАБЕТО

Е Галееее добре си си изкарала, блазе тииии  smile3534

*Краси*
и Емата така се врътка в леглото вчера по едно време поглеждам към леглото и  #Crazy краката и на възглавницата

Diana_T
мисля че може да се носят на хълбок бебоците, на мен ортопеда ми каза като навърши 2 месеца повечето така да я нося

за кръщенето
- мислим да я кръщаваме, но не сме решили кога, относно църкви и манастири около Търново има много така че това не е проблем, и вариант за кръстници имаме
Lilcho от 1-я ден се мажем само със студено пресован преварен зехтин сега от време на време сменям с козметика, а денем бузките с крем
за лошите навици - не се разнасяме на ръце, вземам я да спи при нас само сутрин когато на мен много ми се спи към 7 до към 10, никога не е спяла на тишина, отначало и пусках детски песни, сега ТВ постоянно е включен, и я релаксирам с Енигма Simple Smile
caramelche молбата за еднократната я подадох на 03.01 парите ми превели на 15.02 Simple Smile
antena
не съм много фен ан бибата, но я предпочитам пред това да си мляска пръстие един по един и да пробва колко надълбоко може да ги напъха, Емата от 2 дни е захитряла, като успее да си бутне ръката в устата взе да си я подпира с другата да не  избяга  newsm62

малееееееееееее 27 нови поста, аз голямо мотане се мотах  smile3511

# 264
  • Плевен
  • Мнения: 238
Харесала съм си 16 август за кръщене,но дотогава много време,но кръстници си имаме вече.Да попитам кога се ходеше при кръстниците тези дни май беше,но кога точно  newsm78
Канела чвстита годишнина и от мене.
Да ви се похваля и аз се сдобих с карта на памперс и се чудя коя играчка е подходяща за нас  newsm78 Той жирафа вярно е хубав но сякаш сме малки за него.
И ние се мажем само със зехтин,пробвах с олиото на Бюбхен но се обрина.

# 265
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
*Маги* децата в Домовете наистина не ползват залъгалки, ако има някое мноооого ревящо да но повечето, в Дома в койта аз работя от всичките деца близо стотина има няма 5 да са си смучели пръста, незнам каква е причината

попаднах на тва за теб
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 20:33 от renyto

# 266
  • Мнения: 324
Карамелче, никак не е удобен този слинг  Stop В легнало положение въобще не успях да я наглася Елица. Сега я чакам и аз да стане по-стабилна, за да опитам в изправено, на хълбока.
Хм, да не би пък да не съм я носила правилно  newsm78 Ще потърся тази тема. Но така или иначе е много тежка вече, а и на дължина порасна, не мисля, че ще й е удобно или пък за мен това да е някакво улеснение.
юлче, как така ще пишеш на лични, я какви интересни работи разказваш  Laughing Панцеф ни изписаха за бактерията - 7 дни. Също така ентерол и бифидус за един месец. Тъкмо се бях замислила дали пък не можеше да минем само с ентерола и бифидуса, но като прочетох поста ти се поуспокоих.
Биберон, ползва малката. И ръцете си лапа. И пръстите си много обича. Дори напоследък ги предпочита пред биберона. Много се нерви като й ги изкарам от устата и й подам бибата. Но не мисля да я оставям. Имам приятелка, която си имаше голям проблем с този палец. Като поотрасна малката, сутрин се криеше в стаята си и не искаше да става, за да може да си го смуче. После взе да си засмуква устната, все зачервена над устата ходеше. С биберона е по-лесно за отказване. А за челюстите - мисля, че пръста може да нанесе много по-голяма вреда.
Иначе с голямото ми дете, спокоен сън не ми е осигурявал. По цяла нощ ставах да го търся из леглото  Tired Ама ако не е биберон, друго ще е , докато не стане сънят им по-здрав /а за различните деца,явно на различна възраст става/. Я вода, я мляко, я просто ще се върти много, ще става да пишка...все нещо има.
За кръщенето - вероятно лятото ще е. Но не съм мислила нито къде, нито точно кога. Щеше ми се да я кръстим е на годинката и да съчетаем с рождения ден, но ще е студено тогава. Чела съм, че настинало дете на кръщене няма  Laughing, но не смея да се пробвам  Laughing Пък знам ли  - да не казвам голяма дума, може и тогава чак да дойде момента. Да сме живи и здрави само, много планове не правя. А за плача - голямата я кръстихме на година и осем месеца. Уж всичко разбираше се, а се съдра да плаче.
За захранването - на мен нещо не ми се нрави педагогическото захранване. В смисъл, мисля да си захраня по някаква схема. А ако иска да опита нещо - естествено няма да се вманиачавам и да не й давам да близне дори. По-нататък,  пак естествено, ще се храним заедно на масата и ще опитва от всичко, както и ще яде колкото и каквото има желание. Но не да захранвам по този начин. На някакво модно течение ми прилича това педагогическо захранване.
Канелска, Честита годишнина! Много здраве, уют, любов и споделено щастие ви желая!
Хм, големи съвпаденията в нашето и вашето семейство. Направи ми впечатление, че си родена на 5 ноември, голямата ми дъщеря също е тогава. А на 18 февруари и ние имаме годишнина от сватбата  Grinning
По този повод, въпреки че деня вече привършва  Blush, черпя и аз:

g



# 267
  • Мнения: 804
Арабела, честита годишнина! Мноооооого любов и разбирателство!

# 268
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ооооооо и ние имаме вече карта на Памперс, сестричката ми я взела от Кауфланд в София и щени я донесе скоро, труууууупа мечоци

# 269
Мами,досега дегостирах чайчета и стигнахме единодушно ,че блевит-суеньо и хипп- успокояващ са абсолутно еднакви.и по състав и по вкус.и двата са с маточина,лайка и липа.утре ще кажем има ли по голям ефект върху съня,блевита.
  Лека вечер!!!ние отиваме да се къпем.

Общи условия

Активация на акаунт