ЯНУАРЧЕ любимо съм на тати , мама ще ме прави кака или бати!

  • 11 198
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Привет!

Телма, не се притеснвай от хигиенната тема. Laughing И аз съм на тази вълан. Купувам гащи и потници, че започвам с процеса на отучване от памперса... Rolling Eyes Сладка Боянка! Боянка-Бърборанка! Не мога да дам никакъв съвет относно яслите...

Отивам да действам по задачи.

Ани, с малко закъснение - здрав и много всеотдаен да е съпругат ти!!! Много се обичайте и подкрепяйте!

# 271
  • Мнения: 4 554
Оригинален подарък Simple SmileИ аз скоро ще имам рожденик и май е време да помисля за подаръка.В "Пикадили" знам, че правят чаши със снимки, също и  стенни часовници.
Да, аз точно във фотото на Пикадили я направих.  Peace Браво за мерките, много си ти е добре госпожицата!  Grinning
Бистре, мерси!  Hug Аз май скоро ще имам път към Варна... Thinking
Телма, нормално е да сте на тази вълна.  Wink Успех в яслата и стискам палци бебо да се обърне, но и ако не - не се плаши, живеем в 21-ви век, всичко е поправимо вече!  Hug
Вили, ела се развихри и у дома, а?  Laughing Вкъщи всичко е на вили и могили, мивката е пълна с чинии, трябва да пусна прахосмукачка, картината на телевизора е мътна и се чудя аз що, пък той бил прашен и още, и още... ooooh! На всичкото отгоре съм със запушена гърда, адски ме боли, въпреки че се цедих, некомфортно ми е и ми е тъпо и искам да си легна с книжка в ръка и нещо топло за пиене, но няма да ме огрее днес. И трябва и да сготвя, че съм сама с юнаците днес и въобще.... Crazy
Хайде, ще бягам... Tired

# 272
  • Мнения: 7 247
Привет, момичета!
И аз съм много заета и само се отбивам да ви видя и напиша някой ред.
Бояна е при нас от началото на март, много е голяма вече, косата и е почти до кръста,
страшно много говори и обича да пее.
Пампрсите ги бяхме махнали още от ноември, но заради стреса от болницата, през нощта се напикаваше и слагах памперс, но само за вечер. От 2 седмици обаче не иска изобщо памперс, ставаме по няколко пъти да пишкаме и така.
Пие много течности преди заспиване- мляко, чай и др. През нощта също се буди да пие.
Казвам и , че кравата спи и не мога да й дам мляко. И тя снощи ми се оплаква- "Кавата спи- ляко няма и тай /чай/няма пууууууу, Буба плачи" . Знае наизуст една песничка, за кокошката- може би я знаете "Къде сте ми дечица - ко- ко- ко, намерих ви храница ко-ко-ко и т.н." Вечер заспива към11, сутрин става в 7-8. Обожава да се излежава дълго Simple Smile
Наобед понякога спи, понякога - не.

На работа имам страшно много работа, не издържам вече, но ще мисля по въпроса....

Tanitaia, честито бебче! Бъдете щастливи!
Анту, честит ви рожденик!

Орхидейке, моите съболезнования за майка ти! Кураж!

# 273
  • Мнения: 678
Здравейте,знаех си че като започна работа,нямада имам време за компа.
За сега съм доволна от работата.Ади беше малко болна ине беше на ясла.Баща й я гледа.Той изкара ужасен вирус с 39 градусова Т 6 дни.
Миналия петък сутринта и Ади вдигна 40 г Т и  я втриса ужасно,устните й посиняха,ръцете й бяха студени,много ни изплаши.Аз успях да запазя самообладаниеиизпратих мъж ми до аптеката за Хексалгин/това го научих от вас  Hug/,а той така стресиран се върна само за 1мин от аптеката,препотен/и той с 39 г Т/.Док й изписа АБ и сега е добре.
Анту честит ти рожденник със закъснение.

На моя РД мъж ми ми подари ключодържател пак от фотото със снимка на Ади и неговата.
Vili4ka спокойно,и аз симислих че в началото ще ми е трудно с домакинството/свеки въобще не ми помага/,но се справям.
Аз съм на смени и това ми помага.

# 274
  • Мнения: 720
  На всичкото отгоре съм със запушена гърда, адски ме боли, въпреки че се цедих, некомфортно ми е
Масажирай с дланта на ръката , а не с пръсти И първо намажи с бебешкото олио или зехтин (каквото сложиш , няма значение ), и масажирай с дланта. На мене така ми се беше запушило веднъж каналче , и зная колко е неприятно  Confused
Докато масажирах без да омазня мястото - нямаше никакъв ефект 2 дни - мястото беше подуто и болезнено...А щом сложих от бебешкото олио , и още като почнах да разтривам , се отпуши , и половин чашка кърма изтече на самотек  Mr. Green
Пепито дано се оправят бързо - и Ади , и тати А на тебе - успех с работата  Peace

# 275
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета  Hug
Не ме бийте моля за дългото отсъствие  Praynig
С работа, дете и сдружението нещо все по-трудно се справям  Crazy
Бяхме малко на почивка на Банско да живнем, че бяхме направо взели дали с мъж ми вече  hahaha
Tanitaia, честито бебче, много прекрасни мигове ви желая и възможно най-малко ревност от баткото  Wink

Алекс е добре, не си затваря устата изобщо Laughing Косата му, когато е мокра и му се изправят буклите е почти до кръста  Sunglasses като намеря малко време ще пусна поне една, две снимки  Peace
Не знам кога ще махаме памперс. Съвети приемам всякакви как да стане това  Hug Той си казва за акането понякога, но за пишкането не. Иначе през нощта забелязвам , че поняког сутрин си е съвсем сух памперса, друг път е малко напишкан.

Анту, Лецитин пиеш ли, аз само с него се оправях  Peace

Вили, не се притеснявай за работата мила, дупе знае 2 и 200 нали знаеш  Mr. Green С всичко се свиква.  Hug

как сте всички бремелинки?

# 276
  • Мнения: 2 381
Aнту, аз неколкократно имах запушени канали.Знам колко е неприятно и болезнено SadВземи един памперс, налей малко вода в него-ок.1/2 водна чаша и го затопли в микровелето за 1мин.Сложи го на гърдата отворен(как го обясних само, дано ме разбра Embarassed).След това започни да изцеждаш с помпата, направи малка почивка и повтори процедурата.След изцеждане сложи на гърдата един зелев лист(преди това го измий и го разточи с точилка или бутилка, за да си пусне ензимите).Слагаш го в сутиена и остани с него до следващото кърмене.Преди кърменето пак компреса с памперс и така...Изпий 4 Лецитина от 1200мг. като ударна доза, а за следващите дни по 1/ден.Дано съм била полезна.Аз направих мастит преди година и се оправих с АБ(разбира се, съвместим с кърменето).

# 277
  • Мнения: 4 554
Светла, Клео и Дейзи, благодаря за съветите!  Hug Аз така се масажирам - с длан, защото ме боли по-малко. Но не с мазнина, а под гореща вода. Следващият път  Rolling Eyes ще пробвам с мазно!  Peace Предишният път като се запуших, зелевите листа не ми помогнаха, така че този път не пробвах. А това за памперса не го знаех, да не дава Госопд пак да изживея тази гадост, ще го пробвам. Grinning За летицина също не знаех, но честно да ви кажа, предпочитам да е без лекарства, макар че то какво без лекарства, като пих нурофен  Confused, така че и това имам в предвид вече. Аз се оправих май, вече не ме боли, само леко при натиск. Абе ще има нужда от доизцеждане май. Още веднъж благодаря за съветите, за пореден път се убеждавам, че кърмачките са ходещи енциклопедии по какви ли не въпроси + половин доктори.  Mr. Green  Hug
Ние сме добре, иначе децата снощи ми опънаха нервите до краен предел, особено Максим, Стефан беше на фаза "няма" (моля ви споделете и вашите ли са такива инати, просто каквото и да го помоля, както и да го помоля, има дни, в които кара само на "няма!", направо се сдухвам вече като я чуя тази дума Sad), но поне си легна мирен и кротък още преди 10, а Максим се дра като откачен по невидими за мен причини и даже отнесе 2-3 шамара по памперса (леки де Blush) и не остави Стефан да заспи, та накрая ревах по телефона на мъжа ми.... Embarassed Ама като млъкнаха и заспаха, дребното се буди само веднъж после, за да суче и така, изкарахме спокойна нощ.
Утре най-после съм на гинеколог на контролен преглед от раждането  Embarassed, стискайте палци цитонамазката да е в норма и да нямам проблеми, макар да имам усещането, че все нещо ще изскочи. Confused
Хайде, аз ще се приготвям да ида за Теко, до скоро!  Grinning

# 278
  • Мнения: 4 554
А, като казах спят... И така.

# 279
  • Мнения: 196
Анту, много са сладки като спят.Бети също е голям инат,преди малко я плесках през ръцете.Три пъти събори на батко си учебниците-тя бута аз вдигам,казвам й не така тя продължава и не ще да ги вдигне.Плеснах я а тя казва"мама лошо момиче"-и посяга даже да ме удря.Това,че посяга ме вбесява наплесках я и я оставих да си плаче.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 156
За летицина също не знаех, но честно да ви кажа, предпочитам да е без лекарства...
Летицина не е лекарство, а хранителна добавка! Аз го пиех 1 месец (поне) като отбивах - против запушване на канали. Така че няма да ти навреди да пиеш и сега, щом имаш проблем.
Иначе виж и повече инфо в библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
Споко и за гинеколкога, защо да се шашкаш още нищо като не е станало.
Вики е с висока Т 4ти ден (ту свали, ту пак вдигне) при майка ми. Тя само се притеснява, че не яде и т.н. ... днес я е преглеждал лекар, казал е, че й няма нищо само гърлото било червено и да си продъжаваме с Хомеожен 9 (за гърлото) и Коризалия (за хремата). Та се е поуспокоила майка ми. Иначе си и покашляла Вики, но основно от хремата. Днес прави 1 седмица откакто педиатърката й предписа Флудитек ... от утре мисля да почна с рецептата на Ванга за кашлица и да спра сиропа (пише 7-10 дни да се ползва).
Кажете някой подобен лек за гърло?
Орхидейке, беше пускала един линк с рецептите на Ванга, но го загубих, ако може пак да го дадеш и ако никой не възразява, да го сложим на първа страница?
Поздрави от нас!

# 281
  • Мнения: 2 553
Добър ден !  Hug

Telma, от понеделник съм на работа. Браво на Боянка-бърборанка! Peace

sea woman, успех с памперса  Peace

Анту, нямам вече сили  Joy Мих прозорци, прах пердета, мани направо по едно време виждах само черни кръгове  Joy А снимките са супер  Heart Eyes

Rosita, радвам се, че вече сте добре   bouquet

Клеопатра, радвам се да те "видя"! Поздрави Бодливка от нас! И много целувки на Алекс и Дари!  Hug

liliq, и Али се опитва да ми посяга, но се усеща навреме  Mr. Green

galita, дано бързо се оправи Викито! А ти как си?

Ние с Алинка сме добре.Аз използвам да си постоя в къщи за последно, че после вече няма  Joy Да ви се похваля вече съм -5кг  Mr. Green

Това е от нас!  Hug

# 282

Общи условия

Активация на акаунт