На топличко под нашите сърца спинкат Септемврийските деца!

  • 12 479
  • 296
  •   4
Отговори
# 240
  • Мнения: 21
Здравейте и днес моми4ета, най-сетне има страхотно слън4ице и замирисва малкооо на пролет   bouquet

mirage, много съжалявам за бебенцето ти.стискам ти палци за следващия път  Praynig

относно изследванията, аз си падам малко психопатка Simple Smile и сега си правя списък с въпроси към докторката следващата седмица. смятам да си направя каквито изследвания са нужни, дано не се налага да мисля за лоши варианти, мисля, че най-малкото всеки трябва да е подготвен и ако се налага веднага да се направи нужна интервенция на бебенцето. освен най-тежките болести има и по-"леки", така да се каже, усложнения и според мен трябва да си подготвен, защото иначе измъчваш и себе си и бебенцето

като оставя на страна тази доста умислена тема
Момичета утре е петък и идва уикенда  newsm44
очертава се страхотно време и слънчеви разходкииии preggo  Nature Sun With Face

# 241
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
Миражче, целувка и прегръдка и всичко ще е наред следващия път.
Муциту, абе жена "свиркай" като си на линия всички те мислим тук.
Шейла, и аз не обичам бременни дрехи. И ако мога ще си нося нормални, защото както казваш някои бременни са много бабешки. Аз до оня ден се носех като хлапе, пък сега разни такива супер широки незнам как ще ми понесат психически.. Ии забравих да кажа - в супер форма си за 5 месец.
Момичета как сте с кръвното? Мойто падна до 100/60 и вчера незнаех на кой свят съм.
За изследванията - ще питам лекаря ми и каквото каже ще го направя, но аз мисля как да реша един проблем, когато наистина се появи. Иначе само си развалям настроението.
Иринче, и аз не се чувствам достатъчно жизнена в работата. Не че не ми харесва, аз много обичам да си бачкам и до късно, но с това гадене и прилошаване всеки ден.......мисля е нормално.
Дидкаааа, браво бебо позира манекенски Wink от сега си я научила  Laughing
Асенце, кога ще ходим в Дон Домат? Аз много ще се радвам да се видим, но вечер в повечето случаи ми е лошо. Sad

# 242
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте на всички Simple Smile
 
Ето едно хубаво нещо за тези който не са могли да си го намерят в букмейкърите на Еврофутбол Simple Smile

http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf

# 243
  • Мнения: 3 926
Миражче Hug Hug Hug Няма да словоизлиявам... всичко вече е казано - прегръщам те силно Hug

Новичка, не си объркала нито темата, нито форума Hug Ако искаш като се прибера в Бургас след две седмици ще ти чукна една срещичка и ще си поговорим. И ще те срещна с прекрасни раждали жени Wink И е съвсем нормално в началото като са ти пощръклели хормоните да се чувстваш объркана - за всичко, което ти се случва и ще ти се случи Grinning

Съншайнче, така е, напълно си права Grinning Но риск винаги има. Аз самата съм с вроден ортопедичен проблем и първите 5 години от живота си съм ги прекарала в голяма част оп болниците. Виждала съм... Боже, какви неща съм виждала Rolling Eyes И съм наясно колко от тях могат да се видят вътреутробно Confused Да даде Господ здрави деца Praynig Синдром на Даун съвсем, съвсем не е несъвместим с живота... В зависимост от степента някои от тях израстват като съвсем обикновени хора. Дори имат семейства или някой, който да е до тях и да ги обича...
Всъщност е безсмислено да говорим. Всичко на този свят е за хората. Grinning

# 244
  • София
  • Мнения: 7 673
.... днес влизам в 9г.с.
Като ти гледам термина, би трябвало да свършваш девета и да почваш десета седмица newsm78

# 245
  • Мнения: 2
Добро утро момичета! Може дрехите за бременни да са ви грозни, но са много удобни. На мен все нещо ми стяга, все нещо ми притиска, ама с тия бременните дънки ми е супер newsm10 Аз също имам проблем с подуването на корема, а за газовете да не говоря, по едно време се оригвах като простак  smile3505 Сега най- големия ми проблем е запека и не знам какво да правя. Вчера реших докато си стоя така на бюрото и ме мързи да работя, да оставя една купа сладолед да се разтопи и го изпих, малееееееее не мога да сваря да се прибера, щастието ме подгони. Днес обаче пак по старо му.
Усмихнат и хубав ден ви пожелавам!

# 246
  • Мнения: 3 926
Забравих да кажа за запека - аз го борех с компот от праскови. Купен, домашен - какъвто има Wink
А сега мога да ви кажа нещо от вчера. обожавам червено цвекло. Ако обичате може да си сварите, да го нарежете на кубчета и да го консумирате с кисело мляко и чесънче...ммм. Това как разкарва... е, малко оцветява изходния продукт в червено (да не се стреснете, че кървите нещо Wink) но действа безотказно. И сварено действа по-добре от сурово. Въпреки, че и суровото разкрава.
Та това от мен по запека. Тази бременност страдам от обратното явление, но предния път беше направо ужасно Confused

# 247
  • Мнения: 11
mirage  съжалявам мила..  Hug

# 248
  • Мнения: 45
Асенце, много ще се радвам   bouquet
Кръга от бременни приятелки е точно 0. А аз въпреки че нямам типичните за бременна проблеми с повръщане, храни и миризми не се чувствам много комфортно и наистина имам нужда някой да ми каже, че това ще се промени.

Лек и усмихнат ден от мен засега  Hug
и който може, да се радва на хубавото време  smile3535

# 249
Аз също мисля да си взема някоя специална дрешка за бременни. Ами то с този корем не може да се пре-
цвъкваме с тесните панталони и дънки. Има и страхотни разкроени блузки и стилни туники, които ще сто-
ят супер в подходящата комбинация. Моят корем също не е малък- даже си стърчи сериозно, чак някой път си мисля, че са ми объркали термина Laughing. По въпроса за запека - овесените ядки и млякото с мюсли при мен свърши добра работа.
 Аз все още не съм правила изследвания, защото в нашия град имаше обявена грипна епидемия и нямаше консултации. Моите притеснения са заради отрицателния ми резус фактор,защото след първото ми раждане не ми сложиха гамаглобулин, а е трябвало. Все пак за "специалистите" в града е нормално да са пропуснали.  #2gunfire

# 250
  • Мнения: 0
подадох си молба да но сега попитах в нои и разбрах че мога да си ползвам 180 дни болнични и после понеже не ми достигат около 10 дни гинекологът ми ще ме прати на телк за тези дни така че няма да може да ме уволни..............Момичета аз съм в 9г.с.и размерът на бебето е 2 см .Това би трябвало да е добре нали?Вече ми личи доста и ми е трудно с дрехите но тъй като съм си вкъщи и рядко излизам това не ме притеснява много.Слагам анцунга и готово.

# 251
  • при моите любими
  • Мнения: 2 552
Здравейте момчета, как я карате в този хубав слънчев ден Flowers Bouquet още малко остана и ще почне да ни радва пролетта с уханието си и зеленината си, че много се бях подтиснала от този студ, мръсотия и сивота  #2gunfire Планувам тези почивни дни да избягам от София за малко и да се поразходя в планината на чист въздух, дано само да не застудява пак, че...  #Cussing out
Като си говорим за дрехите, знам един магазин в който има много интересни неща за бременни, по модерни, но мисля, че са малко скъпи. Всъщност нямам база за сравнения, но все пак за толкова малко носене ми се струват скъпи. Намира се на Фритьоф Нансен до НДК. Скоро може да го посетя и аз да разгледам някой друг панталон - дънки. А искам да попитам Асенцето като спец в сутиените за бременни (и всеки който е по наясно от мен Simple Smile) изобщо те задължителни ли са. Мойте гърди като цяло не са големи, сега определено са се поуголемили, но са стегнати и аз не нося сутиени. Бих искала да си ги запазя максимално стегнати и след като родя и спра да кърмя, как може да стане това най-сполучливо. Очаквам инфо, за сутиените и изобщо за козметика и такива потребни неща   bouquet

# 252
  • София
  • Мнения: 29
cydonia, магазин за бременни има и на колоните на жданов може и там да погледнеш има хубави неща Simple Smile
EMPERORS, радвам се че си намерила решение, сега важното е  да си спокойна и да се радваш на моментите които ти предстоят Simple Smile

# 253
  • Мнения: 0
Мамчета, излизайте навън за разходка! Времето е бижу Grinning
аз от 3:30 съм на преглед при доки и се надявам всичко да е наред.  Praynig
Забравих да ви кажа за мазането. Вчера ходих да си взема нещо
за мазане, че мойта кожа и без това е адски суха и се бели чак, сега направо почна да ме сърби. Взех си зехтин 100% от магазинчето, малко по-реномирана марка така да се каже и се намазах с едно памуче вкъщи. Няма никакъв мирис и за първи път кожата ми се задържа влажна. Честно казан не мисля да пробвам друго, за щото това би трябвало и да е най-чисто. Все пак за храна е правено.
Ако и вие имате някакъв опит по въпроса споделете Hug

# 254
  • Мнения: 11 329
Мале, голямо писане сте писали вчера. Не мога да ви насмогна на четене! Сладурки Hug
По въпроса за бременните дрехи - много са удобни. Дори си намерих в България сега като си бях един разкошен летен панталон (малко ще му режа крачолите, но това не е беда, нали съм се изтокла "стройна и висока" hahaha). Имам няколко туники, които смятам да си нося. Идеята на Асето за шалвари ми харесва, но аз няма да изглеждам добре, ще приличам на търкалящо се буренце.
Аз пък се дразня от ластиците на сутиените - стягат ми, задушават ме, призлява ми. Като го разкопчея и го махна - чиста работа и рахат. Даже открих, че си пазя един кърмачески сутиен и от подложките, дето ми ги подари акушерката - от едната страна са вълна, от другата - коприна. Не знам при вас как е, но моите гърди вече са готови за кърмене - зърната ми са се втърдили, стърчат напред (а заради това не мога да се оттърва от мераците на мъжа ми Joy)
Продължава да ме гони сънната болест.
Страйпер, кажи в кой сайт си гледала, че са ти се видели високи цените? Н&М имат мода за бременни, има и други прилични фирми, които правят мода за бременни. Мога да пусна линкове, ако искате.

Общи условия

Активация на акаунт