"Той ще се държи с теб така, както му позволяваш !"

  • 2 794
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Превъзпитан" съвсем не е точно казано. Нито онова, за първите седем години. Един мъж става насилник не защото е зле възпитан. Родителите на много от насилниците по-скоро са, хм, прекалили с възпитанието.
Според статистиките насилникът често е много интелигентен, с високо положение в обществото.
Не вярвам, че такъв мъж може да се промени. Но съм напълно съгласна с "той ще се държи с теб така, както му позволяваш".

6-7 изречения само, пък всичко е казано.

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Шани, всичките ми близки ме обвиняват, че съм многословна и не умея да обяснявам.  Laughing
Благодаря ти.   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 418
Обикновено се получава така,когато жената е напълно
зависима от съпруга си.Поне моите наблюдения са такива.
Тогава мъжът и се държи с нея като с парцал.

# 18
  • Мнения: 757
Обикновено се получава така,когато жената е напълно
зависима от съпруга си.Поне моите наблюдения са такива.
Тогава мъжът и се държи с нея като с парцал.
да така е,но никоя жена не заслужава такова поведение,дори и да е зависима

# 19
  • Мнения: 1 418
Разбира се,че не заслужава!Дори с животните
се държат по-добре.Но,ако тя сама не си помогне,
няма кой!

# 20
  • Мнения: 57
" Вуте, га ма видиш с ръце на кръстя, да знаеш, че не ми дреме на къде ти е китката"- рекла Пена и застанала на буква Ф- те това е моята тактика.

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
На няколко пъти попадам на теми , в които жените са наранени от партньорите си, пренебрегвани, обиждани и т.н В доста от коментарите се съдържа съвет-констатация " Той ще се държи с теб така, както му позволяваш ! ". Ако може да ми го разтълкувате. Не разбирам как трябва да се държи една жена за да заслужи да бъде напсувана, обидена или навикана. И какво означава " както му позволяваш "? Има ли ответен и адекватен поведенчески отговор за агресията и простотията? Според мен няма, но ще ми е интересно ако поразсъждаваме.


В повечето случаи самата жена се поставя в подчинено положение. Не физически. Винаги склонна да оправдае и най-лошата постъпка, винаги опитваща да обясни, че всичко, което скъпия прави е "от любов". Виж и в темите за изневерите - той милия все съблазнен, все ще му се помага да се осъзнае, а тя оная гадната, любовницата.....

Според мен - всичко е въпрос на характер и самоуважение от страна на жената.

# 22
  • Мнения: 3 376
Северина,да не си ме разбрала.

Имах предвид,че съм съгласна с това,което си написала.

# 23
  • Мнения: 1 081
Според мен най-вече си зависи от мъжа! Ако е разумен и дипломатичен никога няма да посегне!
Аз съм вече 13 години семейна. В началото бях божа кравичка-най-добрата сред най-добрите.
Винаги се отнасях с разбиране и аз първа отстъпвах. И познайте-обратен ефект- моичкия реши че аз съм длъжна да си гледам къщата и децата нон стоп, а той се прибираше след работа да вечеря и да ги щипне по бузките, и излизаше да разпуска след тежкия работен ден....
И така до деня в който ми писна и се изнесох с децата   Crossing Arms
Три дни ми се моли да се върна и аз накрая естествено склоних-от тогава не съм имала такива проблеми, защото вече се държа на положение и никога не отстъпвам първа!
Затова моя съвет е да си отстоявате позициите и да се уважавате самите себе си, за да ви уважават всички!
Успех !    bouquet
Дано съм ви била полезна !  Peace

# 24
  • Мнения: 42
Абсолютно съм съгласна, че ако не реагираш и не му покажеш, че може да те загуби, мъжа ще се държи както си иска. И не знам защо е нужно винаги да се стига до събиране на багажа и изнасяне. Къде остана диалога? Не разбират ли мъжете като им се говори, жените ли не говорят Thinking или пък не си говорят по между си!

# 25
  • Мнения: 1 081
Абсолютно съм съгласна, че ако не реагираш и не му покажеш, че може да те загуби, мъжа ще се държи както си иска. И не знам защо е нужно винаги да се стига до събиране на багажа и изнасяне. Къде остана диалога? Не разбират ли мъжете като им се говори, жените ли не говорят Thinking или пък не си говорят по между си!

  bouquet

Диалог имаше в продължение на 5 години! Може пък да е било монолог....  Crossing Arms  Чак след това си събрах багажа.  Rolling Eyes
Мися,че даже проявих прекалено търпение.... newsm78

# 26
  • Мнения: 94
Сигурно с тези думи имат предвид,че ако той е груб с теб ти да му отвръщаш със същото... ooooh!

# 27
  • Мнения: 482
Ами има един израз, че куче , което лае - не хапе.Или ако исакш някой да не направи нещо, остави го да си приказва.Дела му е майката!
Ама само си приказвам и аз, де. Laughing

# 28
  • Мнения: 27 524
Затова не надничам в ДиС. Няма по-... хм, както и да е, теми  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 103
Обикновено се получава така,когато жената е напълно
зависима от съпруга си.Поне моите наблюдения са такива.
Тогава мъжът и се държи с нея като с парцал.
Съгласна съм  така е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт