"Той ще се държи с теб така, както му позволяваш !"

  • 2 808
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 754
 Надничам от време на време в ДиС. На няколко пъти попадам на теми , в които жените са наранени от партньорите си, пренебрегвани, обиждани и т.н В доста от коментарите се съдържа съвет-констатация " Той ще се държи с теб така, както му позволяваш ! ". Ако може да ми го разтълкувате. Не разбирам как трябва да се държи една жена за да заслужи да бъде напсувана, обидена или навикана. И какво означава " както му позволяваш "? Има ли ответен и адекватен поведенчески отговор за агресията и простотията? Според мен няма, но ще ми е интересно ако поразсъждаваме.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 15:35 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 2 556
Ако няма оправяне, ответния отговор е да се махнеш, тогава няма да има как да те обиждат, нараняват и т.н.

# 2
  • Мнения: 3 447
Обикновено в тези теми става въпрос за системен тормоз. А инцидентното навикване или изтърваната обида се превръщат в системен тормоз, ако се разминат безнаказано. Не вярвам да има мъж, който да е пребил жена веднъж. Или има бивш мъж, или има системно пребивана жена.

# 3
  • Мнения: 2 401
Отговора е един според мен - шута в г*за.   Трябва си и сериозна профилактика разбира се, за да знае любимия какво следва при  определен маниер на поведение.  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Dona го е казала точно. Щом му се разминава безнаказано ( каквото и да значи това), тормоза ще се увеличава и от груба дума и псувня се стига до синьо око и избити зъби. Ако жената изтърпява безмълвно и без ответна реакция, обиди и подобно грубиянско отношение е наивно да се надява то да спре от самосебе си.
Има си и поговорка, съвсем вярна и мъдра : "Кучето скача според тоягата." Peace

# 5
  • Мнения: 3 376
Ако жената изтърпява безмълвно и без ответна реакция, обиди и подобно грубиянско отношение е наивно да се надява то да спре от самосебе си.

Той ме нагрубява-аз прощавам.
Мълча да не го дразня.Да не стане по-лошо.
Псува ме-забравям.
Защо ми е да се защитавам.Ако мълча,може пък и да спре.
После ми посяга,аз пак му прощавам.
Потрошава ме от бой-ама той не е искал,айде заради децата/обичам го/няма къде да отида-пак забравям.

Позволявам ли му да се държи така с мен или???

# 6
  • Мнения: 525
Oтветен отговор на агресията има, да, разбира се. От която и страна да идвА тя.
Точно така, както любовта предизвиква любовта..

На простията, отговорът е според желанието и маниерът.
Така ги виждам аз нещата. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 999
Поведението на мъжа зависи от неговия характер и възпитание. Ако булката е по-шавлива и устата, в зависимост от вида на своя партньор ще получи и съответното отношение - от един - от едни молби и сълзи, от друг - кютек, от трети - интелигентен ритник отзад.
Ако жената е пич и половина, също може да получи различно отношение от различните мъже - някои ще я уважават и обичат, други ще я боготворят и лазят безропотно в краката й, а трети - пак ще я маризят.
Затова трябва да внимаваме какви партньори си подбираме, а не да се стремим да си променяме характера, за да не получим юмрук в ченето.

# 8
  • Мнения: 139
Ако няма оправяне, ответния отговор е да се махнеш, тогава няма да има как да те обиждат, нараняват и т.н.
newsm10 - Това е. Отвръщане на агресията с агресия, и на простащината с простащина не е решение. Простото хващане на шапката и колкото по-далече, толкова по-далече е единственият начин, ако си се сблъскал с агресия (лошо отношение). Пък като се махнеш - нека си псува, обижда....
Ако седиш при него и със застинали от ужас очи му се извиняваш, че дишаш - ами естествено, че му позволяваш да те унижава и обижда.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 268
EASpirit не съм много убедена, че те разбирам правилно, но все пак...
Да, позволяваш му. Той знае, че ще му бъде простено каквото и да направи и задръжките му падат по подразбиране. Далеч не всеки мъж е такъв, слава богу. Не говорим за тези, които никога не са и помисляли да удрят жена.

# 10
  • Мнения: 4 754
Всъщност физическото насилие е на финалната права. По скоро говорех за случаи, в които мъжа обижда на поразия и това също си е вид тормоз в интерес на истината. Вариантите само два ли са? Или отвръщаш с подобаваща обида или си тръгваш? Не ми се иска да съм в подобна ситуация, но не се заричам. И все пак се чудя дали един хроничен простак може да бъде превъзпитан в процеса на съвместно съжителство.

# 11
  • София
  • Мнения: 625
EASpirit не съм много убедена, че те разбирам правилно, но все пак...
Да, позволяваш му. Той знае, че ще му бъде простено каквото и да направи и задръжките му падат по подразбиране. Далеч не всеки мъж е такъв, слава богу. Не говорим за тези, които никога не са и помисляли да удрят жена.

Определено не си я разбрала правилно!  Wink

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Ако няма оправяне, ответния отговор е да се махнеш, тогава няма да има как да те обиждат, нараняват и т.н.
newsm10 - Това е. Отвръщане на агресията с агресия, и на простащината с простащина не е решение. Простото хващане на шапката и колкото по-далече, толкова по-далече е единственият начин, ако си се сблъскал с агресия (лошо отношение). Пък като се махнеш - нека си псува, обижда....
Ако седиш при него и със застинали от ужас очи му се извиняваш, че дишаш - ами естествено, че му позволяваш да те унижава и обижда.
Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 1 008
Всъщност физическото насилие е на финалната права. По скоро говорех за случаи, в които мъжа обижда на поразия и това също си е вид тормоз в интерес на истината. Вариантите само два ли са? Или отвръщаш с подобаваща обида или си тръгваш? Не ми се иска да съм в подобна ситуация, но не се заричам. И все пак се чудя дали един хроничен простак може да бъде превъзпитан в процеса на съвместно съжителство.
Май не може да бъде превъзпитан. Не знам със сигурност, но тука идва приказката за "първите 7 години" т.е. основата.

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
"Превъзпитан" съвсем не е точно казано. Нито онова, за първите седем години. Един мъж става насилник не защото е зле възпитан. Родителите на много от насилниците по-скоро са, хм, прекалили с възпитанието.
Според статистиките насилникът често е много интелигентен, с високо положение в обществото.
Не вярвам, че такъв мъж може да се промени. Но съм напълно съгласна с "той ще се държи с теб така, както му позволяваш".

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Превъзпитан" съвсем не е точно казано. Нито онова, за първите седем години. Един мъж става насилник не защото е зле възпитан. Родителите на много от насилниците по-скоро са, хм, прекалили с възпитанието.
Според статистиките насилникът често е много интелигентен, с високо положение в обществото.
Не вярвам, че такъв мъж може да се промени. Но съм напълно съгласна с "той ще се държи с теб така, както му позволяваш".

6-7 изречения само, пък всичко е казано.

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Шани, всичките ми близки ме обвиняват, че съм многословна и не умея да обяснявам.  Laughing
Благодаря ти.   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 418
Обикновено се получава така,когато жената е напълно
зависима от съпруга си.Поне моите наблюдения са такива.
Тогава мъжът и се държи с нея като с парцал.

# 18
  • Мнения: 757
Обикновено се получава така,когато жената е напълно
зависима от съпруга си.Поне моите наблюдения са такива.
Тогава мъжът и се държи с нея като с парцал.
да така е,но никоя жена не заслужава такова поведение,дори и да е зависима

# 19
  • Мнения: 1 418
Разбира се,че не заслужава!Дори с животните
се държат по-добре.Но,ако тя сама не си помогне,
няма кой!

# 20
  • Мнения: 57
" Вуте, га ма видиш с ръце на кръстя, да знаеш, че не ми дреме на къде ти е китката"- рекла Пена и застанала на буква Ф- те това е моята тактика.

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
На няколко пъти попадам на теми , в които жените са наранени от партньорите си, пренебрегвани, обиждани и т.н В доста от коментарите се съдържа съвет-констатация " Той ще се държи с теб така, както му позволяваш ! ". Ако може да ми го разтълкувате. Не разбирам как трябва да се държи една жена за да заслужи да бъде напсувана, обидена или навикана. И какво означава " както му позволяваш "? Има ли ответен и адекватен поведенчески отговор за агресията и простотията? Според мен няма, но ще ми е интересно ако поразсъждаваме.


В повечето случаи самата жена се поставя в подчинено положение. Не физически. Винаги склонна да оправдае и най-лошата постъпка, винаги опитваща да обясни, че всичко, което скъпия прави е "от любов". Виж и в темите за изневерите - той милия все съблазнен, все ще му се помага да се осъзнае, а тя оная гадната, любовницата.....

Според мен - всичко е въпрос на характер и самоуважение от страна на жената.

# 22
  • Мнения: 3 376
Северина,да не си ме разбрала.

Имах предвид,че съм съгласна с това,което си написала.

# 23
  • Мнения: 1 081
Според мен най-вече си зависи от мъжа! Ако е разумен и дипломатичен никога няма да посегне!
Аз съм вече 13 години семейна. В началото бях божа кравичка-най-добрата сред най-добрите.
Винаги се отнасях с разбиране и аз първа отстъпвах. И познайте-обратен ефект- моичкия реши че аз съм длъжна да си гледам къщата и децата нон стоп, а той се прибираше след работа да вечеря и да ги щипне по бузките, и излизаше да разпуска след тежкия работен ден....
И така до деня в който ми писна и се изнесох с децата   Crossing Arms
Три дни ми се моли да се върна и аз накрая естествено склоних-от тогава не съм имала такива проблеми, защото вече се държа на положение и никога не отстъпвам първа!
Затова моя съвет е да си отстоявате позициите и да се уважавате самите себе си, за да ви уважават всички!
Успех !    bouquet
Дано съм ви била полезна !  Peace

# 24
  • Мнения: 42
Абсолютно съм съгласна, че ако не реагираш и не му покажеш, че може да те загуби, мъжа ще се държи както си иска. И не знам защо е нужно винаги да се стига до събиране на багажа и изнасяне. Къде остана диалога? Не разбират ли мъжете като им се говори, жените ли не говорят Thinking или пък не си говорят по между си!

# 25
  • Мнения: 1 081
Абсолютно съм съгласна, че ако не реагираш и не му покажеш, че може да те загуби, мъжа ще се държи както си иска. И не знам защо е нужно винаги да се стига до събиране на багажа и изнасяне. Къде остана диалога? Не разбират ли мъжете като им се говори, жените ли не говорят Thinking или пък не си говорят по между си!

  bouquet

Диалог имаше в продължение на 5 години! Може пък да е било монолог....  Crossing Arms  Чак след това си събрах багажа.  Rolling Eyes
Мися,че даже проявих прекалено търпение.... newsm78

# 26
  • Мнения: 94
Сигурно с тези думи имат предвид,че ако той е груб с теб ти да му отвръщаш със същото... ooooh!

# 27
  • Мнения: 482
Ами има един израз, че куче , което лае - не хапе.Или ако исакш някой да не направи нещо, остави го да си приказва.Дела му е майката!
Ама само си приказвам и аз, де. Laughing

# 28
  • Мнения: 27 524
Затова не надничам в ДиС. Няма по-... хм, както и да е, теми  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 103
Обикновено се получава така,когато жената е напълно
зависима от съпруга си.Поне моите наблюдения са такива.
Тогава мъжът и се държи с нея като с парцал.
Съгласна съм  така е  Peace

# 30
  • Мнения: 2 018
Същото правило важи и с пълна сила за жените.
  Rolling Eyes Срам ме е да си призная, но преди мнооого мноого години имах гадже, лудо влюбено в мен. Е, няма да ви кажа как предизвикваше този човек лошата ми страна. Абе не съм го удряла, ама се държах много лошо с него. Бях отвратителна  Tired Сега като си спомня... ooooh!
Разделихме се по мое желание. За мен е важно, човекът до мен да предизвиква добрата Бо  Heart Eyes, а не лошата  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 431
Според мен насилниците и жертвите се надушват взаимно и започват да паразитират един върху друг. Държат се един за друг чрез насилие-внушаване на чувство за вина-пак насилие... и кръгът се завърта. Не знам има ли вина и у кого е. Митичен е образът на мъжа-побойник, но много жени пък са с такова дар-слово, че биха провокирали и камък.

Съгласна съм с това, което Бо_ написа. Има хора, които събуждат злото у мен. Имала съм и кандидат-гадже такова - аз го тъпча, той ме обича още повече. Хем ми беше съвестно, хем проявявах все най-лошите си черти, но това не го отблъскваше. Не е живот това, нито връзка. Затова се събрах с човек, който провокира в мен светлата ми страна.

Мисля си, че един побойник  не е задължително да е такъв и в следващата си връзка, освен ако не подбира един и същ типаж. Зависи какво ще извади наяве новият му партньор. И е въпрос на здрав разум да се отдръпнеш, когато отсрещната страна се отнася зле към теб. Обичаш го или не няма значение. Щом провокираш агресия, събираш си чантичката и чао.

Не знам колко е по темата. Горе-долу.

# 32
  • Мнения: 3 447
И аз като Бо и Лизбет.

# 33
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Проблема се появява,когато живееш прекрасно с един човек, той те обожава и носи на ръце и изведнъж,незнайно защо и как, започва да проявява "тъмната" си страна, в началото търпиш, дано се размине, но това му дава още повече сила,че може да си прави каквото иска- до момента, в който не му биеш шута.
Лошото е ,че точно в този момент се сеща какво губи,но вече е късно и за двамата.
В името на никой мъж или децата не си струва да бъдеш тъпкана и унижавана.
Факт е,че понякога търпим повече, отколкото е нужно.Това никога не води до подобряване на ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт