Каква шевна машина и откъде

  • 551 937
  • 4 017
  •   1
Отговори
# 1 455
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
За сайт предлагам Pinterest.  Има всякъкви идеи.  Примерно пишеш "sewing projects for beginners  "  и ти излизат идеи. Успех

# 1 456
  • Мнения: 7
Благодаря за изчерпателния отговор! Започнала съм да гледам видеа и даже от нетърпение съм си изтеглила упътването на самата машина и съм започнала да го чета.
Ако след първите си опити имам нови въпроси, ще пиша пак.
Още веднъж благодаря!

Madame, за пинтерест изобщо не ми хрумна, въпреки че го знам Simple Smile

# 1 457
  • Мнения: 4
elektrichar , здравей.Понеже изчетох всичко по темата . Видях че на няколко места се споменава модела
" Juno Janome  E1015" без да се изказва точно мнение по въпроса. Та въпросът ми е какво мислиш точно за този модел.Четох някъде че не се справял с дънков плат и трябвало да се върти механизма на ръка. Какво мислиш ти по въпроса.Благодаря предварително.
P.S. : Понеже вече съм я купил по препоръка за подарък за домашни нужди. Дали не съм се прецакал?

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 09:59 от miro19681

# 1 458
  • Мнения: 1 862
Здравей, Миро! Не, в никакъв случай не си се прецакал. В една класация на машини от различни ценови класове, тази машина е на първо място в своя клас. В следващите класове, първите места пак са за Janome. Защо не пиша много за juno? Защото предпочитам да препоръчвам машини с повече операции. Тъй като този бранд е много реномиран, цените им са малко по-солени от другите. По-малко операции, на малко по-висока цена. Руски майстор, който няколко години е работил като продавач на машини, а от доста години работи като механик, казва, че това са най-добре измислените и направени домашни машини. Казва също, че макар да са много продавани, в работилницата има много малко на брой за ремонт от този бранд. Независимо колко скъпи са домашните машини, най-болното им място, е шиенето на дебели платове и най-вече, преминаването през страничният подгъв на дънки. Препоръчвам независимо от марката и цената на машината, като стигнеш до страничен подгъв на дънки, за да не счупиш игла, да въртиш машината на ръка. Точно за тази цел се продават едни пластмасови джаджи, за лесно преминаване през този шев. Но веднъж се поставя тази джаджа от едната страна и се шие бавно и след това се вади и пак бавно с нея се шие от другата страна. За всичкото това време, аз въртя ръчно и помагам дърпайки леко плата.
Просто предпочитам машината да не е толкова спартанска като juno.

# 1 459
  • Мнения: 4


elektrichar ,благодаря за бързия отговор. Щом и ти потвърждаваш значи препоръките са добри.

# 1 460
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
Eто картинка но джаджата. Благодарение на съвета на електричар се родих с нея
https://www.aisin.fr/rs2000/185-languette-passe-epaisseur.html

# 1 461
  • Мнения: 254
Здравейте и Весела Коледа!

Искам да си взема шевна машина за обикновени корекции на дрехи вкъщи като скъсяване на дънки и поправка на скъсано. Евентуално мисля да я ползвам за някакви DIY проекти като шиене на възглавнички или шиене на плат върху картон. Живея в малко жилище и искам нещо компактно, защото няма да я ползвам често. Спряла съм се на това:

https://www.technopolis.bg/bg/Sewing-machines/ШЕВНА-МАШИНА-LUCZNIK-MINI/p/832000

което на пръв поглед малко изглежда като детска играчка Simple Smile
Може ли някой по-опитен от вас, да ме посъветва, дали би било удачен избор за гореописаните дейности?

Благодаря ви предварително!
Поздрави,

# 1 462
  • Мнения: 1 862
Здравей, LegacyOfLife! Да пази Господ от тази лошавина! Нищо от изброените неща, няма да направи тази момичешка детска играчка. Ако трябва да изброявам защо точно не трябва да я купуваш, ще трябва да напиша произведение дълго като роман на Дикенс. Моето мнение е, че шевна машина, не бива да се купува като ръчен часовник. Знаеш, че колкото и скъп да е, ще издържи години, но рано или късно, ще трябва да си купиш нов. Странно ми е когато някой иска машина само за дребни поправки. Защото след теб ще има някой, който ще има по-големи амбиции и тази машина няма да го задоволява. Още по-неправилно е, като начинаещ да купуваш елементарна машина, а след това скъпа. Защо трябва да свикваш на машина която те ограничава? Най-много да намразиш шиенето във всичките му форми. Всички останали машини са малко по-големи, но затова пък можеш да разчиташ, че ще ти вършат работа. Гледам индийки, които на обикновена права машина като най-старите Сингери, шият всякакви неща от всякакви платове, без да ползват специални машини. Гледах как една такава мома, уши колежанско яке само с нея и крайния резултат беше все едно е шит в най-модерната фабрика. А аз не си представям да шия без оверлог и покривна машина такива трикотажни платове. Може да си противореча казвайки веднъж, че ти трябва по-сложна машина, а втори път, че с майсторлък и само права машина върши същата работа. Но все пак, слава Богу, не сме чак толкова закъсали като братята индийци. Да, твърде дълъг пост, за да ти кажа, че не трябва да купуваш играчка за 50 $, но трябва някой да те опази от тази болест.

# 1 463
  • Мнения: 254
Здравей, LegacyOfLife! Да пази Господ от тази лошавина! Нищо от изброените неща, няма да направи тази момичешка детска играчка. Ако трябва да изброявам защо точно не трябва да я купуваш, ще трябва да напиша произведение дълго като роман на Дикенс. Моето мнение е, че шевна машина, не бива да се купува като ръчен часовник. Знаеш, че колкото и скъп да е, ще издържи години, но рано или късно, ще трябва да си купиш нов. Странно ми е когато някой иска машина само за дребни поправки. Защото след теб ще има някой, който ще има по-големи амбиции и тази машина няма да го задоволява. Още по-неправилно е, като начинаещ да купуваш елементарна машина, а след това скъпа. Защо трябва да свикваш на машина която те ограничава? Най-много да намразиш шиенето във всичките му форми. Всички останали машини са малко по-големи, но затова пък можеш да разчиташ, че ще ти вършат работа. Гледам индийки, които на обикновена права машина като най-старите Сингери, шият всякакви неща от всякакви платове, без да ползват специални машини. Гледах как една такава мома, уши колежанско яке само с нея и крайния резултат беше все едно е шит в най-модерната фабрика. А аз не си представям да шия без оверлог и покривна машина такива трикотажни платове. Може да си противореча казвайки веднъж, че ти трябва по-сложна машина, а втори път, че с майсторлък и само права машина върши същата работа. Но все пак, слава Богу, не сме чак толкова закъсали като братята индийци. Да, твърде дълъг пост, за да ти кажа, че не трябва да купуваш играчка за 50 $, но трябва някой да те опази от тази болест.

Здравей и благодаря за бързия отговор!
Спести ми една ненужна покупка Simple Smile
Мислех си, че щом я продават и то на що годе известна марка, ще става за нещо..

Следващата на която съм се спряла е lucznik Eva 2014, тя би ли била подходяща за целта или да се оглеждам за други марки?

Поздрави,

# 1 464
  • Мнения: 1 862
Това което трябваше да добавя в предишният пост е, да забравиш тази фирма Лучник, ако става въпрос за новите пластмасови продавани в Метро и направени в Чайна (да ме прощават доволните собственички). Поразгледай машините на нашият пазар, нови, а защо не и втора ръка, харесай някоя и ще ти пиша за добрите и лошите й страни!

# 1 465
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Здравейте и за много години! Занимавам се, като хоби, с шиене на кукли от плат. Преди време си купих един Лучник, защото ми се видя с достатъчно операции като за начинаещ, а и имаше цветенца по корпуса Simple Smile Обаче не можем да се разберем с тази машинка, веднъж ходи вече на ремонт, сега пък не иска да освободи иглата, за да си навия калерчето и вече много се изнервих с нея. Искам да я сменя, но бюджетът ми е ограничен. Търся втора ръка машина, срещам често марката Medion в Оlx. Дали са сполучливи? Трябва ми нещо, което да шие поне подгъв на дънки. Сегашната не се справя с това. Ще съм благодарна, ако получа съвет. Бюджетът ми е около 200 лв.

# 1 466
  • Мнения: 1 862
Здравей, Петя! За сетен път се убеждавам, че написаното в предния ми пост за новият Лучник, е вярно. Медионът е от същият дол дренки. Мога да ти препоръчам ето това Janome: https://www.alo.bg/5890754
Тя е с хоризонтален грайфер, но е с 6,5 мм. зиг заг. Обикновените машини са с 5 мм. Има много шевове за времето си, а и за сега. Предполагам са повече от на Лучника. Машина с добра механика, която вече не се прави. Попитай колко крачета има освен за илик и стават ли новите крачета за Janome на тази машина! Макар да е с хоризонтален грайфер ще шие дънков плат. Тази машина ми хвана окото от предлаганите на този ерген. Разбира се ще му кажеш, че искаш машината да бъде изпратена с преглед и проба. Ще му кажеш, че ако нещо не е добре, няма да я купиш и транспортните разходи ще са за негова сметка! Дръж ни в течение!

# 1 467
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Това ми е отговорил продавачът на запитването.
"Освен универсалното краче, коего е на машината има само за илик. Не е много сигурно дали новите крачета ще станат, зависи от модела."
Иначе цената ми харесва, има шев за зачистване, доколкото виждам. Освен дънкови и малко по-дебели платове, дали ще шие трико? С предната се подлъгах по външния вид. Трябва ми нещо, с което лесно се работи. Въпреки, че на моя Лучник даже пласмасата му е като на детска играчка.

# 1 468
  • Мнения: 1 862
Определено машините с хоризонтален грайфер, се справят много по-добре с трикотаж. Ако има прескачане на зиг заг, трябва да се ползват игли стреч, или супер стреч. Двойна игла за подгъв на трикотаж, е много добро решение, ако нямаш покривна машина. В Аксиома се продава присъединителен механизъм: https://www.axioma-hobby-shop.com/kracheta/prisaedinitelen-mahanizam.
Поставя се на машината и на него можеш да поставяш новите видове крачета. Но това, само ако поискаш да ползваш специални крачета. Ако машината я ползваш само за поправка на дрехи, можеш да си го спестиш. Според мен машината си струва парите. Предполагам, че когато е пускана на пазара тази машина, не е била много евтина и е струвала над 370-400 лева. Ето виж как се превключват програмите: https://www.youtube.com/watch?v=jgXreydes1Y
А цената е наистина много добра. Той какво казва за доставката с проба и преглед? Съгласен ли е?

# 1 469
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Ами не иска човекът да си поеме доставка при връщане, но гледам, че се занимава с машини основно. Мисля да рискувам. Щом казвате, че механиката е добра и ще ми върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт