Каква шевна машина и откъде

  • 551 464
  • 4 015
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 87
Тая марка е нещо евтино от Кауфланд купено май... На първо време провери дали си поставила правилно иглата, дали вдяваш конеца правилно и дали горното и долното обтягане е не много силно или хлабаво. На второ място просто я пусни през прозореца и си купи по-добра, дето има марка на шевна машина, не на тостер!

# 376
  • София
  • Мнения: 2 082
Записвам се и аз да следя темата - отдавна искам да си купя шевна машина, мисля че вече й е дошло времето  Simple Smile

# 377
  • Мнения: 3 830
В един магазин. ми предложиха марка Бернина, която имаше и оверлог, но не знам като марка дали са добри. Да има някой запознат?  newsm78

# 378
  • Мнения: 251
записвам се да ви следя...  bouquet

# 379
  • София
  • Мнения: 3 789
Естелия, моята машина е на Бернина, модел Бернет Е56, влюбих се в нея още на демонстрацията, а се бях спряла на Тойота..... Вече няколко неща уших на нея, наистина съм доволна, но и нямам кой знае какъв опит...... От няколко места научих, че Бернина е марка, която произвежда само шевни машини, а не миялни, ютии, перални, ТВ, хладилници......
Нямам оверлог, а няколко оверлочни бода.
Според мен е добър избор, но това е моето мнение Peace

# 380
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
поне от половин година си търся машина и даже ходих в специализиран магазин.
бях си харесала бернет66.
за жалост бернет се произвежда някъде в Азия за Бернина... машините произведени от Бернина (Швейцария) са с друга цена  Confused
разлика в качеството явно има...

аз съм още без машина, хареса ми тази, която ми демонстрираха, но цената въобще не ми хареса Rolling Eyes

# 381
  • Мнения: X
Някой да има представа дали singer inspiration 4210 шие еластични материи? Или коя друга на singer
шие еластични материи?

# 382
  • Мнения: 2 085
Здравейте! И  аз реших да си купувам шевна машина, но въобще не знам накъде да се насоча...Досега съм ползвала старата машина на свекървата, която има само прав бод Confused. Искам да имам машина, с която да шия, както обикновени чаршафи, така и трико(!!!особено държа на това), дънки, пердета и т.н.Четох доста, и в сайтовете на представителите, и във форума, но някои неща си остават мистерия за мен, като например:
-какво означава ширина на бод/тегел?;
-какво означава двоен транспорт?!?;
-каква е разликата м/у илик в 1 и в 4 хода?;
- каква точно е функцията на "краче за оверлог"?.
Много ще съм благодарна, ако някой ми разясни горните Grinning и ме посъветва към каква машина да се ориентирам  bouquet

# 383
  • sofia
  • Мнения: 8 938
-какво означава ширина на бод/тегел?;
-какво означава двоен транспорт?!?;
-каква е разликата м/у илик в 1 и в 4 хода?;
- каква точно е функцията на "краче за оверлог"?.
Ширината на зиг-заг, максималната може да е на 5мм, има и на 7мм
Значи освен зъбита отдолу да движат плата и отгоре нещо да го "бута" - за домашните машини се ползва краче за горен транспорт
Едното е само настройваш, натискаш педала и прави целия илик, другото е на всяка част от илика, спираш, настройваш и продължаваш
 просто помага да не се излиза от ръба на плата

Домашните машини трудно шият трико. Трябват доста настройки. Говоря за цяло изделие. Подгъва на тениската не е проблем.

# 384
  • Мнения: 1 305
Vesi1, крачето за оверлог не просто помага да не се излиза от ръба на плата. От дясната си страна то трябва да има нещо като тънка пластинка или игличка, която пречи на конеца да се затегне и да нагъне плата по ръба.

# 385
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Правилото е да купиш най-голямата машина за джоба си ако смяташ да я ползваш редовно.
Или да купиш минималния пакет - прав тегел и зигзаг, ако ще е от дъжд на вятър. Всичко друго е лична преценка и късмет.

Ако си в първата категория става наистина сложно- дали, колко, ако... и т.н...
Ако си във втората - те повечето машини са с много малки вариации в характеристиките и цените, като една е за сметка на друга- избираш това, което ти е по-важно.

# 386
  • Мнения: 2 085
Благодаря ви за отговорите!
А за какво са еластичните бодове?
И да ви питам-какво е мнението ви за тази машина:
SINGER CONFIDENCE 7463
•    30 програми - 14 за еластични материи
•    Прав и зиг-заг тегел 
•    Регулатор дължина и ширина на бода
•    Програматор
•    13 позиции на иглата
•    Обратен ход - затяжка
•    2 вида автоматичен илик
•    Система за лесно вдяване
•    Процеп на плочката за лесно вадене на долен конец
•    Свободен ръкавен стенд
•    Електронно регулирана * Мотор и 2 лампички LED
•    Дръжка * Чекмедже с аксесоари

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 23:35 от klaris

# 387
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
.....
А за какво са еластичните бодове?
...

За еластични материи /трикотажни изделия/.

# 388
  • Мнения: 0
Преди около половин година си купих Bernette E92c, но докато реша какво да си взема обиколих и научих доста неща за шевните машини.Най-важното е, че вече абсолютно всички се сглобяват в Азия или Бразилия заради евтината работна ръка там. "Сингер" няма нищо общо със този от едно време,както и всички останали марки,които познавате от едно време.Когато си купувате шевна машина избирайте такава,на която частите не са изцяло пластмасови.Това можете да установите,когато вдигнете машината с ръце.По-тежката е за предпочитане.Повечето нови машини имат бодове за еластични материи,както и такива, които имитират оверлог, но няма права машина, която да е съчетана с оверлог-това е съвсем отделна машина,която няма нищо общо с правата.Това са нещата, които аз зная и го споделям с вас. Simple Smile))

# 389
  • Мнения: 2 085
май ще се откажа от Сингера.... Сега клоня повече към Елна , по специално модела 2300.Има 5 години гаранция и е с изцяло метални части  Thinking Някъде в темите тук бях чела, че някой си е купил такава, дано се включи да сподели лични впечатления!

Общи условия

Активация на акаунт