Въпроси за приемното семейство- 2

  • 28 995
  • 204
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 722
Stillness , стискам палци. Като че ли вчера писа, че се подготвяш за приемен родител. Боже, как лети времето. Дано нещата се подредят както искате.

# 61
  • на път
  • Мнения: 2 804
Днес видяхме малката принцеса,говорихме с нея. Със сигурност няма да ми стигнат думите,за да опиша цялата гама от чуства. .......... И ако всичко върви добре,до края на следваща седмица ще си я вземем в къщи.

Лавина от страхотни новини напоследък!
Честито! Много щастие, любов, усмивки, споделени прекрасни мигове!
 Hug Hug Hug

# 62
  • Мнения: 128
Мариана,поздрави и от мен   bouquet!Тези деца заслужават много обич и търпение.Дано скоро си вземете детенце у дома!

# 63
Поздравления на всички, които са се сблъскали с вълнуващата среща!!!
Искам да се обърна към Stillness относно даването на акта за раждане - не само акта за раждане, но ти препоръчвам да изискваш и всички по-важни документи, свързани с детето - особено медицински картон, книга за живота (ако има такава). Обърни внимание на всичко, което ти се стори по-особено и си задай направо въпросите. Можеш да изискаш също така и режима, по който се е движело детето до момента и да се опиташ да го следваш в първите седмици на адаптация. Наблегни на това дали детето има алергии, храни, които не обича да яде, любими храни и напитки, любими дейности, играчки, предмети, хора. Всичко това ще ти бъде от полза при "разгадаването" на детето и ще ти внесе малко повече сигурност.
Успех!!!

# 64
  • Мнения: 1 466
Благодаря много, CSRI!   bouquet
Аз за медицинския картон, имунизационния паспорт и цялостна информация за детето знаех, че ще получа. Акта за раждане ме интересуваше.

Мариана, струва ми се, че е време да почерпим.  Wink

# 65
  • Мнения: 921
Колко хубави новини са се нароили тук!
Честито, честито, честито!!!  bouquet
Много радостни моменти с новите членове на семействата ви! Peace

# 66
  • Мнения: 61
Stillness, разбира се,че ще почерпим. Съжалявам наистина ,че сме далеч една от друга,но ще направя каквото мога!
Днес отново имах един час време с Мария-Магдалена. Играхме си ,говорихме си,чух и как се смее на глас. Утре ми предстоят два часа с нея. Ще правим прически,тя много иска плитки. Обичала и да рисува,ще и занеса моливчета и скицник. Съпруга ми и малката ми дъщеричка са болни в момента и затова няма да са с нас. Страхуваме се да не я разболеем и да се забави извеждането и от дома. В понеделник обаче ще бъде трудно-биологичната и майка ще бъде там. Идеята е тя да каже на Маги ,че е съгласна да дойде да живее при нас. От педагожката на дома разбрах,че детенце има негативно отношение към майка си. Приема по-добре сестра си и баба си. Не знам какво да очаквам.....Ще се моля да мине леко за детето.

# 67
  • Мнения: 128
Всичко ще е наред-само позитивно мислене трябва:)Monda,какво става с вас?Как е детенце?Какво стана с делото?

# 68
Привет,мами.Много искам и аз да се вкюча в отбора на приемните родители.В понеделник ще ходя за документи.Имам един въпрос>Как става детенцето да остане дългосрочно в приемното семейство?Имам син почти на 4 год.и си мисля,че така ще се чувства добре.Той бързо се привързва и няма да страда.И още едно въпросче>Имали такива семейства от Пловдив?Благодаря..

# 69
  • Мнения: 13 512
Всичко ще е наред-само позитивно мислене трябва:)Monda,какво става с вас?Как е детенце?Какво стана с делото?
Ние сме добре, делото ни е на 22 април. Бяхме в Априлци за няколко дни- на Еми много и харесва там и все иска да ходим на реката...е, цопна ,разбира се веднъж,но това не  я отказа...водолей, без вода не може:-). Иска всеки ден да ходи на тренировки по плуване, а не през ден Laughing
Подготвяме  документи за отлагане от първи клас, в понеделник сме на ЛКК... и такива ми ти  неща.

# 70
  • Мнения: 48
Stillness и Мариана,искам да ви поздравя за прекрасните новини!
Ние с мъжът ми решихме да идем за документи след празниците.Вече казахме на приятелите ни за намеренията си и  те се зарадваха заради нас и ни обещаха подкрепа(и хубави препоръки Simple Smile)Казах и  на свекърва ми-тя се зарадва,но и се поуплаши.Въпреки това имаме подкрепата и.Притеснява се да не правим разлика между децата като имаме биологични деца.А вашите близки как реагираха на решението ви?С каква обществена реакция се сблъскахте?

# 71
  • Мнения: 13 512
Аз имах пълната подкрепа на семейството ми, на децата.И сега много ме подкрепят и помагат, за което съм им много благодарна.
Обществото-имаше м ного изненадани, дадох повод за много размисли. Повечето казаха-: Аз явно не съм дорасла, не бих могла да направя такова нещо".
А на мен не ми се струва, че трябва да си извисен, за да го направиш.
Успех ви желая и стискам палци да стане по-бързо!

# 72
  • Мнения: 61
Ние също имаме пълна подкрепа. Бабите са полудели и всеки ден звънят по телефоните да питат как вървят срещите с Маги. Не стига,че аз преживявам срещата,после разказвам на социалните,после още веднъж на тях  Sad......малко ми идва в повечко. Но като цяло всичко е наред. Приятелите ни също се радват,но и са малко притеснени. Как ще се справим ние,как ще се адаптира детенце......Но са с нас. Знаете ли,страннно ми беше ,когато ни казаха,че сме герои. За нас двамата това изобщо не е така. Не се смятаме за такива със сигурност. Ама хора разни......

# 73
Здравей mama-na Ilian! Поздравления за решението. Дългосрочното настаняване става по преценка на Отдел Закрила на детето, според потребностите на детето и вашите ресурси, разбира се и по ваше желание. Затова можете да отбележите още в Заявлението, че желаете да се грижиш за дете дългосрочно. Също по време на оценката и обучението не е зле да обосновете това свое искане - с какво бихте могли да помогнете на приемното дете. За ваше успокоение, от моя опит мога да кажа, че потребността в момента в България е именно от дългосрочно настаняване, така че имаш голям шанс. Факторът Биологично семейство обаче е решаващ - ако успеят да докажат способността си да се грижат за собственото си дете (след доста обстойна проверка), правото е в тяхна полза. Нали това е идеята на Приемната грижа - завръщане на детето при родителите. За съжаление или за радост, това не се случва често. Що се отнася до привързаността между децата (а и между приемните родители и децата) - никой не може да ви спре да поддържате постоянна връзка с детето, дори и след извеждане. Затова е важен добрият контакт с биологичното семейство.
Успех на всички!!!

# 74
  • Мнения: 48
Може ли да ми кажете след като пише,че с предимство за настаняване са деца от 0-3год. има ли реално шанс детето да отиде направо в приемно семейство след като се роди,а не в дом.Ние искаме да вземем детенце дългосрочно и да е стояло възможно най-малко време в дом.

Общи условия

Активация на акаунт