Тема за детските площадки в София

  • 15 231
  • 146
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 479
ето обещаните снимки на детските площадки в Младост-1:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221210

това са почти всички площадки в този квартал. както ще видите сами - положението е ужасяващо.
аз съм готова да участвам с труд и средства в една инициатива за подновяването им.
Разгледах ги,но тази грозна гледка продьлжава и в карето около болница "Света Анна"с още 10 броя такива площадки.Секретарят на кмета на Общината ми е сьсед и изобщо не му пука!Работата ми е в "Люлин-4" и там площадките са "цвете"в сравнение с нашите.

# 76
  • Мнения: 382
Прилагам линк към снимки с коментар, правени на 20.02.2008г., на обновена детска площадка, ползвана само 2-3 месеца, във връзка с моя пост от първа страница ,на тази тема. http://picasaweb.google.com/apsaas/KvGhNC .Трябва ли да сме доволни от такова обновяване !?Това са предизборно похарчени пари ...

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:40 от dsg

# 77
  • София
  • Мнения: 3 524
цоп и от мен в тази тема. за съжаление в слатина до пазара има една по-голяма градинка която е ужасно ама ужасно мръсно и разликата е фрапираща с парка гео милев, а не са чак толкова отдалечени. записвам се да следя и да ви изчета. мисля да пиша и писмо до кмета на слатина за да му обърна внимание върху това Thinking

# 78
  • Мнения: 392
dsg, веднага ти отговарям - НЕ, не трябва дасме доволни! Не защото не ни харесва идеята за площадката, ами защото е ужасно измислена и още по-зле изпълнена. Изглежда сякаш някой е откраднал идеите за съоръженията от фирма Плант , но ги е изпълнил със амортизирани, стари материали, без мисъл за безопасността на съоръженията. Води до предположението, че някаква измислена фирма е спечелила търг за  обществена поръчка с много ниска цена, която е за сметка на качеството и техническите спецификации на съоръженията.
Люлките изглеждат твърде масивни на места където не е необходимо (седалките и носачите), а там където трябва да е здраво  - в основите, явно е претупана работата. Боята е спестена - това сребристото е сребърен феролит - основа за боя, не е финално покритие.
Само за "висящите греди" не съм съгласна с теб - не че висят, просто дървените колони наистина не трябва да опират в земята, за да не гният. Основата на колоните е метална тръба, набита в средата, която не се вижда на снимките. Но и тук има тънкост - едно гумено уплътнение между земята и колоната, в случая липсва.
За липсата на подходяща настилка явно никой в общината не му пука. Асфалтът не е подходящ - твърд е. Калта за всеки е явно че не става, освен може би за възложителя (общината най-вероятно)

# 79
  • Мнения: 51
Това ми е болна тема!
Аз от миналото лято пиша писма до общината и Агенцията за закрила на детето за една опасна катерушка и до момента резултата е нулев. В междублоковото ни пространство има хубава градинка, която преди години беше пълна с пейки, катерушки, имаше люлка и пясъчник. Сега са останали 2 пейки и една катерушка "кълбо", която не е циментирана и е въпрос на време някое дете да се пребие от нея. Лятото в градинката се събират много дечица, дори идват и от съседните квартали. Една част е асфалтирана и там, в един ъгъл, направихме импровизиран пясъчник (мъжът ми купи няколко чувала с пясък и ги изсипахме). С още няколко майки всяка седмица почиствахме основно. Да ви кажа честно побеснявах, когато някой домашен любимец вършеше биологичните си нужди в пясъка, под невъзмутимия поглед да стопанина си. Или разни лелки гребяха с лопати от пясъка и пълнеха в торби - щом е на площадката значи бил на всички  Shocked. #Cussing out
В писмото си до общината ги молихме да обезопасят въпросната катерушка и ако има възможност да бъдат поставени и нови, защото наистина страшно много деца се събират. Събрахме около 200 подписа. Казаха, че ще направят и декември дойдоха работници, предвождани от еколога на общината и монтираха ето това http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221321 върху терена, който по-големите деца използваха да играят футбол. Помолих ги да преместят въпросното съоръжение 1. заради игрището и 2. заради факта, че лятото до 19-20часа ще бъде неизползваемо, защото няма сянка. Отвърнаха, че не може, защото така било по проект (а бяха обещали, че ще съгласуват всичко с нас). За това колко е стръмна пързалката и необезопасените й стълби няма да споменавам.
В общи линии е това за нашата площадка. Ще видим, пролетта може да си довършат работата Thinking

# 80
  • Мнения: 252
ето отново линка, би трябвало да работи. днес колите бяха още повече, а снимките са от вчера.:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221118

# 81
  • София
  • Мнения: 3 524
хм тези даже са малко, иронично казано... на нашрата площадка е кошмарно
ирка това в гео милев ли е или се бъркам?

# 82
  • Мнения: 51
ирка това в гео милев ли е или се бъркам?

В "Света Троица".

# 83
  • София
  • Мнения: 3 524
ирка това в гео милев ли е или се бъркам?
В "Света Троица".
Peace

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На нашата площадка пред блока отдавна са забравени функциите й. Асфалтирана е и е много удобна за каране на колело, защото е доста голяма. Но е превърната на сборен пункт на всички кучкари от блоковете наоколо и паркинг на доста коли. #Cussing out

# 85
  • Мнения: 252
днес допълних линка с още нови снимки-с всеки ден колите на площадката, ще се увеличават, а когато отворят басейна, ще стане направо опасно за децата ни. снимала съм и жалките остатъци, или поскоро местата на които трябваше да седят преградите за да не влизат колите. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221118

# 86
  • Мнения: 1 327
момичета, аз малко го закъсах откъм време тия 2 дни, утре съм извън София и в неделя ще пиша по-сериозно! много благодаря за включванията!

# 87
  • Мнения: 1 470
Ех,съжалявам че чак сега откривам темата!
Браво!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Аз също съм за ограда,и ключ-тя предпазва от кучкари,кучета и техните --------,от недоброжелатели,от тинейджъри евентуално и въобще...Преди години бях гледала документален филм за арабска държава,там е точно така,и от както има ограда и охрана,са намаляли в пъти кражбите на деца,защото преди това са имали подобни проблеми...Преди в една подобна тема бях дала това предложение,но ме обвиниха че искам да сложа децата зад огради като животни,но ако това е начина,майките,и децата да се чувстват добре,в приятна и здравословна обстановка,какво лошо има?!Лошото е че в Овча Купел примерно,имаше подобни площадки,но не знам защо не се посещаваха особенно,може би защото бяха малко отдалечени от кафета,и централните улици,и постепенно бяха разградени,и сега гледам че на част от тях се строи...А имаше футболно игрище,Баскетболно игрище,и катерушки и др.и май повече татковците играеха на тях от колкото децата...

Иначе вярвам че дори и облщината да не отпуска винаги паори за боя,или др.,то ще се намерят и инициативни,всеотдайни хора,които да купят за 10-20лв блажна боя,и да боядисат...Стига да знаят че след две вечеури няма да е изпотрошено всичко...Аз поне много пъти съм го предлагала,а и в нашият квартал имаше много инициативни мами,и татковци,които искаха да направят нещо,но като се има в предвид че малкото което се правеше издържаше максимум до сутринта... Hug

Примерно купи се пясък за старото езерце,поне на пясъчник зда го направим,вечерта минали някакви циганки със легени,и изнесли половината пясък,другата половина да седмица беше наакан от кучета,и пълен с изпотрошени стъкла,от тинейджъри...За това казвам че ако има охрана,няма да се налага дори на общината да строи,ние сами ще се справим,стига да си заслужава...И пейките колко пъти оправяхме,а за чистотата да не говорим...

# 88
  • London
  • Мнения: 292
ето обещаните снимки на детските площадки в Младост-1:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221210

това са почти всички площадки в този квартал. както ще видите сами - положението е ужасяващо.
аз съм готова да участвам с труд и средства в една инициатива за подновяването им.
Разгледах ги,но тази грозна гледка продьлжава и в карето около болница "Света Анна"с още 10 броя такива площадки.Секретарят на кмета на Общината ми е сьсед и изобщо не му пука!Работата ми е в "Люлин-4" и там площадките са "цвете"в сравнение с нашите.

Записвам се да следя темата, защото ми е много болна.Конкретно за градинката пред читалище "Младост".
 Няколко години всички майки сме довели градинката показана в снимките за нормална, значи преди това си представете какво е било.Имаше някаква пародия на събрание миналата година след като искаха да строят паркинг и всички родители направихме подписка до общината и дойдоха от една телевизия.Секретаря или каквато длъжност изпълнява господин Дзавела обеща да се направи градинката,но сами виждате колко.Единственото хубаво нещо е , че сложиха преди месец улично осветление и сега през лятото няма да си пускам детето в 21.00 ч. с фенерче  да си играе.

# 89
  • Мнения: 1 517
В "Дианабад" има доста площадки, повечето на голяма площ, но са в ужасно състояние, с опасни остатъци от детски катерушки, много боклук (въпреки усилията ни да почистваме, на другия ден не личи), всякакви животни и най-вече изпражненията им. Както навсякъде. Водим децата най-често в едно от училищата наблизо, там е равно, широко и оградено. И няма опасност децата внезапно да изкочат пред някоя кола (или обратното). Споменах пред майките за вашата идея за оградени площадки и бяха във възторг, така че ако решите да правите пробни такива, заповядайте!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт