Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Момичета, мога да ви помагам с превода  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 12 231
  Много ще сме ти благодарни   bouquet
  Засега май никой друг не се е включил и тъкмо се чудех какво ще правим, ако имаш възможност кажи с кой от посочените линкове би могла да се заемеш?

# 17
  • Мнения: 750
Направо да ги караме под ред, така или иначе трябва да се преведат   bouquet
Само ми кажете колко време имам, защото съм ангажирана и с друго...

# 18
  • София
  • Мнения: 12 231
  Спокойно не е нещо спешно, когато ти е възможно, аз някога съм учила немски, но съм много зле. Ако можеш да ми откриеш и покажеш в някой от линковете точния абзац касаещ близнаци може би ще се справя, иначе се опитах да ги прегледам и си признавам, че съвсем се омотах. Това е добър повод да си припомня нещо от немския или поне да се опитам.
  Да знаеш онлайн немско-български или немско-англииски речник?

# 19
  • Мнения: 750
 Не знам за онлайн речници, утре ще прегледамсайтовете и ще започна от първия Simple Smile

# 20
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
a.velcheva, добре дошла! Радвам се, че се включи  Hug Подавай хартиения носител, ако още не си го пуснала  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 336
a.velcheva, благодаря ти, че се включи. Вижда се, че сме го закъсали откъм немскоговорящи Laughing И аз се присъединявам към поканата на Томасе да ни станеш член.

Иначе за сроковете, хубаво ще е ако в рамките на март месец успеем да приключим темата с преводите, за да можем после да започнем подготовка за нов проектозакон, а преведеното ще ни трябва точно за това.

Моля те всичко, което успееш да преведеш да пускаш на bg_maiki@abv.bg , за да го четат всички члунове и да мислим междувременно.

Още веднъж ти благодаря и ще очакваме включване от теб по темата за преводите скоро  bouquet И по всечки други теми ако имаш желание да станеш част от екипа ни Hug

# 22
  • Мнения: 3 336
Креми, мерси за инфото, изненадана съм от толкова различните цени на храната от кухните в различните общини #Crazy

За Варна - знаех си, че някъде по морето имаше остъпка Laughing Сега остава за Силистра да питам Peace

# 23
  • Мнения: 750
Вече прегледах сайтовете и започнах да превеждам. За да стане по-бързо ще дам и на моята свекърва да преведе няколко  Hug До 1-2 седмици ще са преведени.

# 24
  • Мнения: 3 336
Супер си, много ти благодаря Hug Задочни поздрави и благодарности и на свекърва ти  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 895
Мацки, това си седи от няколко дни в Близнашкия. Дали този другар Войнов от БХС би могъл да е полезен някак? Видно е, че не се наема с проблема, но поне с идеи и като консултант? Размишлявам само newsm78

# 26
  • Мнения: 3 336
Креми, мерси за линка, сега го виждам това, личното ми мнение е, че може момичето да прати писмо с прикрепения отговор от БХК до омбудсмана и комисията за защита от дискриминация. Можем да говорим с момичетата да подкрепим това писмо като организация. Въпроса е, че тя вече има отговор и може да изпрати копие от оригинала, както и оригиналното си писмо. Ние можем да добавим наше писмо и да изложим нещата от нашата гледна точка.

Ще пиша в инициативи да видят повече момичета и да си кажат мнението.

# 27
  • София
  • Мнения: 737
Тони,  следващите линкове ми ги е дала Креми. .....           


Кали, това чак сега го виждам  Sad, аз нямам навик да влизам в близнашките теми (е и в много други, хубаво, че ако има нещо важно за мен добри хора ми дават знак) ...  Embarassed
Трябваше да ми пишеш на лични или в Скайпа, щото само "прелитам" през форума и хич нямам кога да чета всичко, съжалявам.

a.velcheva, пиши, какво си подхванала, за да се включа...

По повод на писмото от БХК - ако нашите юристи са съгласни с написаното и членовете нямат нищо против, смятам, че е добре СНБМ да пише до омбудсмана и комисията за защита от дискреминация.

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 00:24 от tonia

# 28
  • Мнения: 4 181
Кали, личното ми мнение е че отговора не е достатъчно юридически издържан. Не съм юрист, но така ми изглежда, знаеш, че сме мислили по въпроса с дискриминацията.
Освен това трябва да решим какво ще правим, защото бяхме замислили среща с НОИ, все пак депутатите не са против увеличаването на майчинството, но трябва да изясним формата.

Знаеш, че имаше представител на Комисията по дискриминация на кръглата маса. тя каза, че ще изложи случая, щом не са започнали производство значи според тях няма причина.
Според мен много по-разумно е да продължим преговорите, които започнахме през миналата година, отколкото да тръгнем да гоним вятъра.
БХК са казали, че не могат да й помогнат реално с юридическа помощ освен писмото. Не мисля, че изпращането му до омбудсмана ще реши нещо, ще е от полза и можем да го цитираме например, ако решим, но не мисля, че трябва ние пряко да се замесваме.
Утре пътувам, така че като се върна (или ти като се върнеш  Wink ) ще се запозная по-подробно и ще поговорим  Peace

# 29

Общи условия

Активация на акаунт