Към края си е ФЕВРУАРИ, кой кого ще изпревари?

  • 17 975
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 180
[size=24pt]честито на всички новообебили се!!![/size]няма да рискувам да ви изброявам поимено,за да не пропусна някоя мама Hug

# 76
  • Мнения: 384
GoldenEyeful, аз си имам резервирана ВИП-стая за 24 февруари в "Шейново", но май няма да ме огрее за тогава. Сега се връщам от преглед. Бебчо си стои нависоко, околплодните води са се възстановили от лекарствата, които взимах...изобщо, почваме обратното летоброене newsm09.
Lady V Hug, и аз на това разчитам - че ще му развалят комфорта на бебо. Днес за всеки случай попитах докторката ни за тая година ли съм планирана hahahaooooh!Изкарахме неприятния преглед с ровичкането, въпреки че докторката ни е много внимателна. Дано това да го е подсетило диваненцето, че няма да си кара дълго кефа там. А че си има характер отсега - има си - на баща си. Аз каквато съм любопитна, досега да съм изхвръкнала навън да разгледам какво се случва. То е спокойно, добричко, кротичко - пу, пу. Все така да е и после, пък сега да си се крие на топличко в корема, колкото си ще още.

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 17:59 от Puhka

# 77
  • Мнения: 8 996
Здавейте!
Честито на всички родили мами! Сладки бебета! Живи и здрави! Много послушни!
Ние сме си в къщи от вчера!
Благодаря за пожеланията! Особено на gotika80 ,  която има някаква телепатична връзка и ми се обади тъкмо ,  когато бях родила, аз в този момент мислех да и се обаждам. Искам да изчета всичко ,  но не знам кога ще стане. Не съм спала от 12.02. както трябва, и раждането и престоя в болницата бяха изморителни. Като имам време ще разкажа.
Видях Kam4o и бебето Светлин. Много са сладки.
А деня преди да ни изпишат роди jjoy бебе Давид и ги настаниха при нас. Те сега ще седят малко ,  май имат някаква инфекцияп одобна на нашата в следствие от бактерии и левкоцити на мама в урината. Слава Богу антибиотика действа много добре.

Ето снимки: http://www.alinasi.snimka.bg/album.php?album_id=219397&photo=54

Хубава вечер!


 Hug

# 78
  • Мнения: 124
Пухи ако питаш мене - толкова си ми сладка,че ми се иска да си стоиш такава бременна и супер оптимистично настроена Simple Smile Дано бебо вземе твоето чувство за хумор  Praynig Hug Praynig
Днес се разправях с бюрокращина, но преборих за 1 час държавните институции. Накратко за еднократната помощ (как стоят нещата в Бургас):
1. Отивате в ЕСГРАОН (на гърба на общината) и си плащате 3.30 (Златомирка Бонева беше права) за да ви издадат удостоверение за гражданско състояние - демек омъжена или не, деца - колко имате и т.н
2. Със следните документи отивате в Служба "Социално подпомагане" където ви е района:
   *документа от ЕСГРАОН
   *копие -1 брой от акта за раждане на бебчето
   *оригинала на акта за раждане на бебчето (остава при тях временно)
   *копие от личните карти на мама и на тате
   *копие от удостоверението за граждански брак - ако има такова
   *копие от акта за раждане на друго дете - ако има такова
3. Там ви дават 2 молбички #2gunfire - да си ги попълнете - и татито трябва да се разпише.... Аз днес с 300 зора ги помолих да ми го спестят това и аз да го подпиша....
И след това вече ми вдигнаха нервите - викат ме след месец да ми върнат оригиналния акт за раждане и да ме известят как да си взема поредната дебитна карта в която ще има 600 лева. НЯМАЛО НАЧИН по който да ми преведат парите в моя сметка!!! КОЙ малоумник пак го измислил? Нали се сещате че дебитната карта не може да се изпразни на 100 процента и освен това има такси за закриване на сметката и какво ли още не.... Идиоти #2gunfire #2gunfire #2gunfire Бясна съм....
Както и да е...
Днес педито ни беше на гости. Странно, но изрази мнение че още ни били жълти очичките и сега ще пием глюкоза. 
Нашия татко замина за 3 дни в командировка и аз съм сама мама с 2 деца  smile3518 - трябва да водя и вземам едното дете от училище, другото бързам да го храня, абе цирка е пълен smile3514 newsm65 newsm50

п.с Алинка добре дошла у дома Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 70
Роси, за Еднократната помощ-бяхме с таткото, но него не са го карали да подписва нищо...АААААА, сега се сетих защо, сигурно защото нямаме брак..
А това за банковата сметка е поредния абсурд. Изкарах си нова дебитна карта именно заради тази еднократна помощ, но уви...Работили с друга банка....Чудо на чудесата... #Crazy
На теб ти желая успех в задълженията с двамата малки разбойници. Сигурна съм , че ще се справиш-като шесторъкия Буда си...
Мери, честита ви къщурка. Дано в нея преживявате само хубави моменти, изпълнени с романтика, любов и разбирателство и мнооооооого детски смях!

# 80
привет,мами и бъдещи такива.
честито на ново родилите,много здраве им пожелавам,малките бебоци много да ги радват. javascript:void(0)
Количката ми е в майка,затова ние се усмихнахме на слънцето то терасата,а баба и дядо ни бяха на гости другата седмица сме на ваксина и ще излезем на разходка за първи път.
Пухка гледай да те огрее защото отделението на първия етаж е гола вода за разлика от останалите етажи даже в изолатора е по хубаво.Аз съм доволна от обслужването от родилното  и интензивното после е трагично.
аз нямах проблеми еднократната помощ и със сметката също

# 81
  • Мнения: 62
Здравейте мами Ние с Мама Дани си имаме вече едно прекрасно човече на име Ивет.3250гр. 48см

# 82
  • Мнения: 13
Зузу, и Наско беше със силна жълтеница, но нашия случай май е по-лек от вашия, поне нямахме анемия.
Иначе още докато бяхме в болницата му изследваха билирубина и ни задържаха 2 дни допълнително за фототерапия - бебето стои в специално легло под една лампа с превръзка на очите и голо. Идеята е че светлината помага билирубина да започне да се разгражда през кожата.
На нас ни казаха, че жълтеницата е в следствие на несъвместимост на кръвните групи на майката и бебето - моята е А, а на бебето е АБ.
Доста гадничко беше това с фототерапията, защото Наско ревеше през цялото време докато беше под лампата, хич не му беше комфортно явно, а и не си дояждаше. Беше много поспалив, не сучеше добре, а имахме ограничение във времето за кърмене, защото не може все пак постоянно да ми е на гърдата, тр. и под лампата да стои, за да се излекува по-бързо. Принудих се да се цедя и да му давам кърма от шише, за да хапва по-набързо... Може би и заради това цедене, сега гърдите ми бликат като фонтани, но това е друга тема...
Иначе за 2 дни, билирубина започна да спада. Като ни изписаха пак беше висок - 250, при допустима горна граница 220, но ми казаха че щом веднъж започне да спада, значи всичко е наред.
Стискам палци и с вас всичко да е наред! Praynig

Мери, честито за къщата! Пожелавам ти да я превърнеш в най-уютното място на света и децата ти да растат в нея с много радост и любов!

Ние днес бяхме на втора разходка. Вчера ни беше първата - уж в квартала, но доста се помотахме, към 1-1,30ч. А днес ходихме даже на пазар Simple Smile

# 83
  • Мнения: 674
Честито на Анита 7,daniela_ch и на кокомания,добре дошли и на бебоците им       bouquet  bouquet  bouquet

Алинка,добре дошли на теб и бебе Ина !  Hug
GoldenEyeful честито именце,много е хубаво !
Мери и zlatоmira boneva благодаря ви за отговорите,много гадно ми стана като видях как и тече мляко от носа,
но стана само веднъж,а и през устата не повръща много,по веднъж на ден горе долу.Аз все си мисля че защото много лакомо яде.
Каква мадама ще става с този вълчи апетит незнам,скъпо ще им е на кавалерите да я водят по ресторанти  ooooh!
taninana и ние имаме час за консултация на първия месец,но пък на 18 тия ден я водихме до болницата където се роди за
контролен преглед.По принцип знам че около 20 тия ден се ходи на първата консултация.
Зузулина,бързо да се оправяте и да си идвате в къщи,стискам палци  Hug
tedi_ig аз давам Инфакол на Ева,давам преди всяко хранене,по 2 капкомера(това е максимално допустимата доза),но при нас коликите наистина са много силни.Дори имам чуството че капките изобщо не помагат  Sad

Лека вечер на всички мами,бъдещи и настоящи  Heart Eyes

# 84
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Честито на всички новоизлюпени майчета! Да са ви живи и здрави рожбите, много яшни и поспаливи! Бързо възстановяване на мамите!
Добре дошли на всички, завърнали се от болницата!
Включвам се съвсем за малко с един малко глупав въпрос - от няколко дни започнах да усещам напрежение в гърдите няколко часа след кърмене и преди следващото кърмене - това нормално ли е? Означава ли, че гърдите са пълни?
Целувам ви и доскоро!
Ще гледам да наваксам с четенето тези дни!

# 85
  • Мнения: 668
Звездобройка - при мен горе-долу когато дойде време за следващото хранене ми се напрягат гърдите, и "изтръпват", т.е. млякото само слиза и ми мокри дрехите по малко. Според мен е нормално. Мисля че гърдите сами се нагаждат към ритъма на бебето.

Танинана
- ние отидохме на консултация на 10-тия ден от раждането на беба, така ни каза педиатъра след посещението у дома. Преслуша я, премерихме я на тегло само, и каза да отидем на 10.03.08, т.е. когато Алекс стане на 1 месец. Обади се на педиатърката и се разберете с нея.

Честито и на всички новообебили се! Да са им живи и здрави слънчицата!

На всички още чакащи успех и малко остана.  Hug

А да, и ние днес се разходихме за пръв път с количката навън. Времето беше чудесно и направихме една хууубавааа обиколка на махалата.  Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 717
Честито на Даниела и щастливият татко!   bouquet
Звездобройка, да усещането е подобно!  baby_neutral
Момичета, може ли да помоля да ми напишете името на бебето на първа страница, вместо "момиченце" или да се пробвам аз сама да си го направя? Embarassed
Благодаря предварително!  Hug

# 87
  • Мнения: 552
Момичета ние ме си вкъщи WinkДнес ни приеха в педиатрията на МА,но т.к. чак утре сутринта ще му взимат кръв на Боби ни пуснаха вкъщи и утре пак ме там SadАнемията казаха ,че не е много тежка,но трябва да се изясни от какво е.
А за жълтеницата направо се ошашках,пак не е от най-тежките но лошото е че малкия от няколко дни пожълтя повече,,,докторката каза че може да е от противохепатитната ваксина която му бихме,но и тва не е ясно!НО ми споменаха нещо за лечение с фенобарбитал,което е медикамент,който се предписва със зелена рецепта Shocked Shocked ShockedИ сега се ровя из нета за информация Twisted Evil
Честито на всички с хубави новини!!!
Добре дошла на Алина Hug

# 88
  • Мнения: 1 671
Зузу, Благовест изкара тежка жълтеница и анемия след операцията му от пилорната стеноза. Тогава една лекарка от Пирогов му изписа фенобарбитал - направо ни даде ампулата. Не съм го давала, Нина ми е забрани преди да му направи пълни изследвания. Обясни ми, че фенобарбиталът се свързвал по някакъв начин с билирубинът и го извеждал от организмът, мога и да те лъжа, не си спомням точно, защото бях много разстроена. Направихме му ПКК и се оказа, че билирубинът е почти в норма, но хемоглобинът му беше 92. До 6 месец го вдигна на 109, а като въведох и АМ хемоглобинът стана 137. Не сме лекували анемията по никакъв начин, досега съм убедена, че се е дължала на загуба на кръв при операцията и силното повръщане. Стискам палци и много  Hug на теб и Борис!

# 89
  • Мнения: 4 242
Кърмим се, вече гърдите ми не се напрягат, дали това е нормално? Мери? Мери, миличка, кажи ми да давам ли чай за колики? Аз и вода не давам, само на гърдата е, когато си пожелае бебето, всеки път! Така правилно ли е? И коликите вече много ни мъчат, каоките не помагат особенно.
Миличка нищо не помага за коликите за жалост Confused За твое успокоение опитай с чай, но не мисля че ще има ефект.
Гърдите може да усещаш празни или защото ти се е регулирала кърмата вече или защото сте във фаза н усилен растеж. И в двата случая няма страшно, просто при втория давай по често гърдата, но ти и сега си кърмиш на поискване, така че нямаш грижи  Peace Внимавай малката Снежанка да изпива задното мляко, ако поема много предно то е богато на лактоза която дразни стомахчето. Долу горе в рамките на 3 часа кърми от една и съща гърда, освен ако до сега не си ги редувала на всяко кърмене и двете.
И ние сме с колики от снощи, хващат я за половин час вечер около 23ч, много тъжна картинка Sad Ядох леща всъщност та си мисля да не ги докарах аз  newsm78
Честити бебета на Кокомания и Даниела! Да са много здрави, късметлии и щастливи!
Много ви благодаря за чудесните пожелания, дано се сбъднат!
За наспиване рецепта: Спете с бебетата! Аз си спя всяка нощ, будя се два пъти да кърмя и то легнала, подавам цицата и заспивам. С Ива също не съм имала и една безсънна нощ! Peace
Зузу дано се разминете бързо и лесно мила! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт