Ревнуват ли каката или баткото?

  • 2 017
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Калоян беше на 6 г. 7 мес. като се роди малкият. Досега /половин година по-късно/ ревност не забелязвам.
Напротив - напоследък все иска да го гушка и целува, да го занимава, даже и да го носи.
Мисля, че "улучихме" една добра разлика Peace.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 953
При нас няма ревност разликата им е 13 години Wink

# 17
  • Мнения: 5 391
за сега ревност не съм усетила, разликата е 1,8 месеца.

# 18
  • Мнения: 2 960
Разликата между децата ми е 9г.и половина.В началото каката ревнуваше,но само първите дни.Сега страшно много обича бебчо.

# 19
  • Мнения: 187
Разликата при моите малчугани е 2год.и 11 мес.За моя радост, ревност от баткото не съм забелязала не е изьразявал някаква детска агресия към бебето т.е да го щипе или дърпа.Радва му се,целува го и често ми казва"това е моето бебенце"

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Разликата им е 4 години, първите 2 месеца беше някакъв кошмар в нас, но не съм сигурна, че е точно ревност. По-скоро беше период на адаптация с новия член на семейството. Сега вече всичко е наред и много си го обича братчето, говори му, пее му, къпе го...абе всичко  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 750
Разликата на моите госпожици е 1 година, няма никаква ревност. Много са привързани една към друга.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Каката е по-голяма 3,5 години от малкия. В началото го чакаше с нетърпение да се роди. Редовно идваше с мен на прегледи и питаше доктора кога ще вади бебето. Като се роди направо се размаза от кеф. Така беше два месеца. Отдъхнах си, че при нас няма да има ревност. Ама не било така. Минахме през периода на лютата ревност, на "той е лошо бебе", "върнете го в болницата", "да го подарим" и т.н. Имаше и моменти, когато я дебнех здраво, защото все гледаше да го удари. От петия месец положението стана компромисно - понякога се забавляват заедно доста добре, но има моменти, когато той пак става "лошо бебе" и трябва да го "дадем" на някой. Но вече й е по-интересно с него, търси го за компания, пробва да го храни и успя даже да го захрани с неща, които са забранени за него. Мисля си, че като проходи ревността постепенно ще избледнее. Естествено, сравнението и борбата за внимание ще става все по-силна, предполагам. Thinking

# 23
  • Мнения: 228
Има ревност. Разликата им е под три години и по някакъв си свой начин бантоко много ревнува от сестричката си.. Общо взето имаме доста проблеми с това... newsm78

# 24
  • Мнения: 1 103
Баткото ревнува нашата разлика е 5г и половина

# 25
  • Варна
  • Мнения: 558
При нас нямаше силно изразена ревност, по-скоро от време на време търсеше внимание. Но смятам, че това много зависи от по-голямото дете. Нашата кака е много самостоятелна и си се занимава в нейната стая, така че не е усетила кой знае колко липса на внимание поради появата на сестра и. Мисля си, че ако беше много привързана към мен, щяхме да имаме проблеми.

# 26
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
не,разликатаим е 6г.и 3мес.,но никаква ревнос досега не е имало от страна на каката,дори тя все гледа да е около бебчо и да го гушка.
.

# 27
  • Мнения: 1 062
Не, напротив много и се радва и иска всичко да е за бебето. Но и ние с баща и полагаме много усилия за това и смятам, че ролята на родителя в случая е да накара по-голямото дете да се чувства много значимо в отглеждането на по малкото. Не да се товари с отговорности , а да се показва на каката/баткото, че има право да участва в решенията (каква блузка да купим, каква играчка ) , дори и да не се приеме идеята на детето, да се убеди, че не точно това е добре, но все пак е важно мнението му. А и сега целуваме и гушкаме каката дори повече от колкото преди да се роди бебчето ни. Когато баща и си дойде от работа първо целува и гушва каката и тогава бебето. И такива дребни неща, които обаче мисля, че едно дете на 6-7 г. забелязва макар и подсъзнателно. Сега не казвам " сладкото бебче на мама" , а  " сладките ми дечица " и така. Стараем се много и мисля, че има резултат.

# 28
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Нашата кака е на 15г. и тя най много се зарадва като научи, че съм бременна, даже се разплака от радост.

# 29
  • Мнения: 8 999
Да, ревнуват и двамата. Но когато бяха по-малки, ситуацията беше много по-зле.

Общи условия

Активация на акаунт