болки в гърлото

  • 151 619
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
ходи ли на невролог?

# 16
  • Мнения: 117
За невролог не съм се замислила, но може и до такъв да стигна. Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 642
И аз имам страшни болки в гърлото в момента...  Sad
Казаха, че е гнойна ангина (аз нямам сливици!?!?) и пия антибиотик.  Sad
Така, че ти съчувствам ако имаш нужда от морална подкрепа  Peace

Видяха ли ти ларингса хубаво? Понякога и той боли много, но се вижда само от УНГ специалист. Ааа, сега видях, че си ходила вече...

# 18
  • Мнения: 1 668
Защо звучиш токова обречено?
Аз бях със същите болки 3 дни и близо 40 гродуса температура. Казаха, че гърлото е червено (имах чувството, че е жива рана и на всичкото отгоре все едно някой ме душеше и не ми достига въздух). Та след 3 дни на антибьотик и 2 блистера таблетки за смучене + 1 компрес с ракия (бабиния лек) - днес преглъщам и болката е толкова слаба, че чак незабележима. Дишам нормално. На мен ми казаха, че е грип. Ама ти май си гледала много новини  Simple Smile и аз малко се стреснах от бума на заушка ама погледни сериозно 100-150 човека от цяла българия не са бум, а медийна сензация. Гледай по-ведро на нещата.

# 19
  • Мнения: 117
При мен не е точно гърлото. Имам всички симптоми за рак на ларинкса - задушаване, трудно преглъщам, храчки, които не могат да преминат, дращене, присъствие на чуждо тяло и други. Личната отказва да ми даде направление, понеже за нея нямало проблем и това също ме нерви, понеже аз й обяснявам че нещо не е наред, а тя си знае нейното... както и да е. Продължавам сама да си търся лекари!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Имам всички симптоми за рак на ларинкса

Това вече ми прилича на някаква невроза. Поставила си си сама диагноза и ти е странно, че лекарите я отхвърлят.

Спомням си, че веднъж имах такова усещане за чуждо тяло в гърлото и споделих с личния си лекар. Той ме прегледа и кимаше с глава "разбиращо"...По погледа и поведението му разбрах, че е нещо въображаемо. Явно на нервна почва съм получила това усещане. Скоро след това изчезна.
Тъй че успокой се и забрави за тези сомптоми.

# 21
  • Мнения: 117
По-лошото е, че от време на време ми пада гласа

# 22
  • Мнения: 649
Мила имам същия проблем от две седмици! Боли много и какво ли не пръскам, смуча и си боли и тва си е! Днес не мога да говоря, защото имам чувство, че брънач съм глътнала.

# 23
  • Мнения: 498
Ракът боли в терминален стадии....Успокой се малко.Болката е характерен белег на възпалителен процес,отделят се медиатори на възпалението,които дразнят нервните окончания ...и боли. PeaceСпоред мен са се застъпили 2 фактора при теб-стрес...психическа преумора и инфекция. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
При мен не е точно гърлото. Имам всички симптоми за рак на ларинкса - задушаване, трудно преглъщам, храчки, които не могат да преминат, дращене, присъствие на чуждо тяло и други. Личната отказва да ми даде направление, понеже за нея нямало проблем и това също ме нерви, понеже аз й обяснявам че нещо не е наред, а тя си знае нейното... както и да е. Продължавам сама да си търся лекари!
Чакай сега да ти обясня, преди няколко години си въобразих, че имам рак на гърлото, само че моето си беше фобия започнах все по - често да се вглеждам и да усещам, че имам нещо в него.
Същите симптоми - буца, трудно преглъщане, храчки, болки и т.н.
Откачих от ходене по лекари и страшното беше, че не им вярвах, като ми кажеха че няма нищо.
Щом те е прегледал УНГ, нищо не е открил  - не се тревожи, рака на гърлото се вижда с обикновен унг преглед, никой няма да си замълчи и да не ти каже диагнозата.
Спри да се тревожиш, спри да ходиш и да търсиш неща, които не съществуват, защото ще се превърнеш в това, което съм аз сега - хипохондрик с ракова фобия и от това положение няма излизане.
Просто съвет от препатил човек, ходила съм на лекари и съм търсила рак на места, на които малко хора биха се сетили, била съм толкова пъти на изследвания, колкото 100 човека за цял живот ходят, и това нищо добро не ми донесе - само болна психика и необясним страх.

# 25
  • София
  • Мнения: 642
Мила имам същия проблем от две седмици! Боли много и какво ли не пръскам, смуча и си боли и тва си е! Днес не мога да говоря, защото имам чувство, че брънач съм глътнала.

И аз така  Simple Smile
Вече 7 ден пия антибиотик, а имам чувството, че по-зле ставам. Не бой се, най-вероятно си изкарала вирусна инфекция или ангина (при мен е така) и затова още те боли.
Ще се оправиш, не се притеснявай излишно.  Peace

# 26
  • Мнения: 117
И така, тази топка, която стоеше някъде надолу в гърлото ми, се пукна и сега се чувствам по-добре. Но това не ме облекчава, защото има някакъв проблем, който никой не ми казва какво е, а мен ме боли и тази болка върви по някаква жила или не знам какво там до гърдата. Определено има някакво възпаление. Това което най-много ме е яд е, че моята лична ми отказва направление, понеже за нея няма проблем. И ходя по разни кабинети сама, чула от този и онзи, и и плащам, а полза никаква. Скапана държава!!! Честно, ама честно-вече се срамувам че съм българка!  Close

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
И така, тази топка, която стоеше някъде надолу в гърлото ми, се пукна и сега се чувствам по-добре. Но това не ме облекчава, защото има някакъв проблем, който никой не ми казва какво е, а мен ме боли и тази болка върви по някаква жила или не знам какво там до гърдата. Определено има някакво възпаление. Това което най-много ме е яд е, че моята лична ми отказва направление, понеже за нея няма проблем. И ходя по разни кабинети сама, чула от този и онзи, и и плащам, а полза никаква. Скапана държава!!! Честно, ама честно-вече се срамувам че съм българка!  Close

Ще си помогнеш най-добре, ако забравиш за лекари и кабинети...
Четейки постовете ти, оставам с впечатление за някаква тревожност на тема здраве, един вид хипохондрия. Заеми се с нещо, което да те отвлече от тревогите ти!

# 28
  • Мнения: 117
Хора, дайте съвет къде да отивам вече... Направо не го издържам това състояние, боли ужасно и чувството е безумно. Никой не ми поставя диагноза и не лекувам нищо, а състоянието ми се влошава. Особено когато съм навън - очите ми се замъгляват, главата ми е шеметна, имам една тежест в цялата глава. Това усещане в гърлото си стои и даже се засилва. Моля някой да помогне със съвет  Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
Това, което усещаш е психосоматично, ти го усещаш наистина, но няма физиологична причина - само психологична.
Нали ти написах по - горе, че съм изпитвала съвсем същото, просто все едно чета себе си.
Щом лекарите не намират заболяване, значи няма страшно -рака на гърлото, на ларинкса или на епиглокиса се виждат със съвсем обикновен преглед ( издърпват ти езика и мушкат едно огледалце вътре).
Ако са ти правили такъв преглед и не са открили нищо, дишай спокойно, но все пак потърси помощ - било от психиатър или психо терапевт, нещата могат да се задълбочат, страха е много страшно нещо и така лесно никой не се е отървал от него. Peace

Общи условия

Активация на акаунт