СНБМ - инициативи - 19 част

  • 11 262
  • 315
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 388
Благодаря! Почувствах се важна!  bowuu

....и с право! Да си член не е проста работа  Wink

# 16
  • Мнения: 2 388
момичета, искам да споделя с вас чувствата, които продизвика в мен една новина от новините вчера в 18:00 часа по канал 1.
Знаете, че домът в Могилино ще бъде преместен в един русенски квартал. Вчера, с удивление разбрах, че хората от квартала са направили подписка против това, защото гледката щяла да ги стресира и неможело ли такива домове да се правят извън населените места.
Казвам ви, не повярвах на ушите си. Не повярвах, че млади майки говорят и предлагат такива безумия - точно онези, за чиито права се борим ние. Бездушието взема връх в това общество.

Питам ви - съгласни ли сте да вземем страна по темата. Да напишем писмо или дори петиция за подкрепа на дечицата и тяхното право да живеят сред хората, а не затворени на някое пусто място като бесни животни. Не са ли те хора, като всички нас?

И сега треперя като пиша това! .... просто понякога вече губя надежда.........

# 17
  • Мнения: 5 401
mama jojo, мисля, че наистина трябва да вземем позиция! Потресена съм от тези хора! Какво толкова се иска от тях, какво ще делят с тези нещастни създания, че са против тях?! Аз живея с/у болница и често виждам гледки, които не са много приятни - но това е част от живота, никой не иска да се случва точно на него.. И коя от тези протестиращи русенки е застрахована, че тя няма да е майка на поредното болно дете?! Безумни хора!  Shocked  Confused

Ако направим петиция, и бТВ ще ни подкрепят - Бареков в сутрешния блок бил побеснял от реакцията на хората и на кмета.

# 18
  • Мнения: 1 828
И ние с мъжа ми гледахме за това по БТВ и останахме потресени  Rolling Eyes Не мога да разбера, това не са тубми цигани, не са строежи дето ще дигат прах и шумотевица. Това са ДЕЦА ЗА БОГА.  

Танче като знам колко хора са ангажирани, незнам дали ще има смисъл от наше писмо, но и не съм против такова.

# 19
  • Мнения: 5 401
Момичета, моля ви да прегледате нещата, които съм изпратила на пощата - за секция "Новини" и картичката за Баба Марта и да коментирате!!! За сайта има краен срок 2-ри март, а тъй като утре съм на обучение незнайно до колко часа, а вкъщи нямам компютър, днес е последният ден, в който мога да свърша работа по тези неща!  Praynig  Hug

В кратце за "Новини" за тези, които не следят другата тема: анонсите са разделени по години, малко се размиват с другите секции от сайта, възможно е да съм изпуснала някои неща, а други да са излишни. Идеята ни с Ellea е в "Новини" да има кратък текст, който да прераща към съответната секция с пълния текст, там където се припокриват "Новини" с "Инициативи", да речем, а секция "История" да се премахне.

Простете, че ви юркам, ама искам с чиста съвест да си тръгна в петък...  Hug

# 20
  • Мнения: 1 828
Ако направим петиция, и бТВ ще ни подкрепят - Бареков в сутрешния блок бил побеснял от реакцията на хората и на кмета.

Да и Бареков гледах. Даже ми хрумна да го поканим за водещ, ако другите не се съгласят  Wink
Незнам цяла България гледа с радост напредъка на тези дечица, който даваха повреме на Шесторката. Това че се грижат за тях човешки и че имат шанс ме докара до сълзи като гледах, как могат да кажат, че това е струсираща гледка.

Междудругото моя колежка, която координираше един наш проект за грантови схеми за деинститунализация ми сподели, че по време на проекта, повечето организации са се оплаквали точно от това като основна спънка за изграждането н ацентрове и защитени жилища. Явно овцедушието е масов проблем. Много време ще мине докато накараме хората да бъдат хора  Rolling Eyes

Пърли ще прегледам всичко и ще ти пиша.

# 21
  • Мнения: 4 181
Момичета, имам много работа, направо съм изпушила.
Ще гледам довечера, ако мога да се включа, защото утре трябва да приготвям багаж вечерта, че в събота живот и здраве ще пътуваме.
За картичката, много добра идея Pearly, не обещавам, че ще я погледна обаче  Embarassed
За Бареков, колкото и да ми хареса изказването му тази сутрин съм против да е водещ.

# 22
  • Мнения: 2 388
Хрис, кога имаш време да гледаш ТВ сутрин  newsm78
Аз не мога да сколасам!
За писмото, ако го пишем да кого трябва да е? До социалното министерство ли

# 23
  • София
  • Мнения: 6 260
момичета, искам да споделя с вас чувствата, които продизвика в мен една новина от новините вчера в 18:00 часа по канал 1.
Знаете, че домът в Могилино ще бъде преместен в един русенски квартал. Вчера, с удивление разбрах, че хората от квартала са направили подписка против това, защото гледката щяла да ги стресира и неможело ли такива домове да се правят извън населените места.
Казвам ви, не повярвах на ушите си. Не повярвах, че млади майки говорят и предлагат такива безумия - точно онези, за чиито права се борим ние. Бездушието взема връх в това общество.

Питам ви - съгласни ли сте да вземем страна по темата. Да напишем писмо или дори петиция за подкрепа на дечицата и тяхното право да живеят сред хората, а не затворени на някое пусто място като бесни животни. ...

Да, да и да за писмото!

И ние с мъжа ми гледахме за това по БТВ и останахме потресени  Rolling Eyes Не мога да разбера, това не са тубми цигани, не са строежи дето ще дигат прах и шумотевица. Това са ДЕЦА ЗА БОГА.  
...

Цитирам, за да не пиша и аз същото.  Rolling Eyes

И аз имам много работа, но ето ви някои статии от днес:

Бебе по нов метод

Майки скачат срещу децата от Могилино

# 24
  • Мнения: 5 401
Тема от Клюкарник-а за сутрешния блок на бТВ: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271450.0

Вероятно в утрешното предаване ще има сериозен коментар...

# 25
  • Мнения: 1 828
Картичките за Баба Марта много ми харесват. Нали няма да е късно да ги пуснем към 4-5 март какво мислите?

Аз да предупредя, че между 1 и 3 март ще попътуваме с мъжа ми, така че си ввзимам малко отпуск  Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз мисля, че е добре да ги пуснем в петък. Аз, както вече сигурно разбра целия форум, от работата в никакви пощи не мога да влизам, включително и в служебната външна, така че не мога да видя последните варианти. Тази картичка, която видях снощи, ми хареса, така че коригираните варианти ми харесват още повече.  Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 3 524
самo цоп и от мен най-накрая тук, че нещо не смогвам тези дни да стигна до компютъра. ooooh!
ако нещо мога да помогна и е зор в момента (писма, правни неща, бла), моля издирете ме или на мобито или на скайпа  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 401
А гледахте ли репортажа за нахапаното бебенце от плъх?!  Shocked  Close

Бебенцето е само на 35 дена, а майката е с тежка форма на олигофрения и деменция, като това е четвъртото й дете.  Sad Кой забременява тази болна жена, следи ли лекар бременностите й, няма ли опасност да създаде болно като нея дете или пък внуците й да наследят тези гени?! Тъй като тя не е с акъла си, не може да подпише документи за отказване от родителски права и децата й трябва да живеят по социални домове докато бъдат осиновени (близнаците й вече са на 2,6 г.)

Какво правят социалните? Не могат ли да издирят т.нар. "баща" или "бащи", да потърсят отговорност от тях, а на жената да се направи операция.. Не мога да си представя как болен организъм развива поредна бременност и то успешна...

Та, не можем ли да направим нещо и за този случай на безхаберие?

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
 bowuuзапис

Общи условия

Активация на акаунт