МАРТенчетата сами слагат на тортата 3-те свещички!

  • 20 316
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Привет момичета! Най-после успях да се включа! За наш най-голям ужас компютъра беше повреден... все едно някой член на семейството липсваше.

Искам да поздравя всички, които празнуваха през изминаллите дни : малкия мъж - Гого, Чара, Диди, Мама на Бобо да сте живи, здрави и много усмихнати.

Ех, свършиха празниците. Ние не успяхме да пътуваме никъде, но пък ходихме по гостита и се видяхме с доста приятели и роднини. Мишо много се радваше на яйцата, все искаше да се чука с тях, но не и да ги яде.

Ето и снимки от концерта на Мишо http://mishon.multiply.com/photos/album/16. Скоро се надявам да успея да разгледам и вашите нови снимки.

И-и-и, забравих да се похваля - Мишо е вече с къса коса! Писна ми да го гоня с гребена /все съм го скубела/, да писка когато му мия косата и го заведох на фризьор. Мина почти без проблеми, само дето категорично забрани на фризьорката да използва машинката. Той още свиква с новата прическа, гледа се в огледалото, пипа се по косата и вика :"С къса коса съм!" И в интерес на истината си иска дългата коса, защото като си въртял главата се мяткала  Mr. Green 

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 11:42 от ivap

# 271
  • София
  • Мнения: 472
Привет и от нас!И ние вече сме в София, след едноседмична почивка на село.Децата много си играха , ходихме на излети по поляните, беряхме цветя, даже с Боко се качихме в планината на 40 минути по баирите.Той геройски издържа( е татко му го носеше на рамене от време на време ), но пък си заслужаваше красотата , която видяхме от високото.
Вчера празнувахме Гергьовден- баткото ни е Гого и татко ми, та имаме двоен празник и доста гости.Но..днес вече сме на работа и детска градина.Баткото е на училище, но поне се утешава че след 3 седмици ще е вече голяма ваканция.. Laughing
Поздравявам всички празнували мами и дечица!
До скоро и дано да се постопли вече ,че е доста неприятно това време!

# 272
  • Мнения: 24
Е бе този Мишо страшен играджия беееее, Grinning, да ти е жив и здрав! А ние сме все още болни, от великден сме със истинка и много лоша кашлица и едни гадни сополи...  Confused мъка ми е вече, , утре сме на преглед, да ни сменят сиропите.... ooooh!,

# 273
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
mama bobi, благодаря за милите думи за Мишо. Ели е много чаровна, разгледах всички снимки. Браво на лелите в яслата, че са имали смелостта да дадат на децата да боядисват яйца. Мишо цапа само в къщи, но бързо му омръзна  Mr. Green.  Дано Ели оздравее бързо. И Мишо беше понастинал по Великден, но вече е добре /като изключим хремата, която се надявам да изчезне след като махнат сливицата/.

Мамо Веси, снимките ви са много хубави. Абе много българи имало в Исландия, тъкмо да се чувствате по като у дома си.

mama bube, изкарали сте си страхотно  Grinning. И Мишо е турист, но като каже носи ме и точка; мама се превръща на камила, направо не ми трябва фитнес  Mr. Green.

# 274
  • София
  • Мнения: 747
Ivap, Мишо ти е одрал кожата Grinning Да е жив и здрав, пу-пу, голям сладур Grinning

Мамо Веси, страхотно сте си изкарали Grinning а ти с в невероятна форма  Peace пу да не ти е уруки Grinning

Мама Боби, снимките от яслата винаги са много хубави, някой от персонала ли ги прави или ти? Чувала съм, че в някои ясли отказват да снимат. А Ели е наистина много чаровна, пу-пу Grinning

Хайде наплюх набързо темата Mr. Green Ние снимки ще пуснем по-нататък, че още не сани ги пратили(от кръщенето имам предвид)

# 275
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Хайде наплюх набързо темата Mr. Green Ние снимки ще пуснем по-нататък, че още не сани ги пратили(от кръщенето имам предвид)

Чакаме !!!  Wink ... и благодаря за комплиментите!

# 276
  • София
  • Мнения: 472
мами да Ви питам Вие водили ли сте мъниците на очен лекар досега и ако да къде?
Педиатърката ми каза,че на 3 годинки имат право на преглед при очен лекар , а аз все още не съм го водила, а и като ,че ли  едното оченце леко криви към нослето ( или си въобразяван), но  искам да го заведа да го видят.
Как протича такъв детски преглед?

# 277
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Честито на всички, които празнуваха рождени и именни дни! Да сте живи и здрави! Hug  bouquet
ivap Мишо голям сладур с тези носии много сладки всички  Hug. Интересно ми е да го видя как изглежда с къса коса. Направо си го представих как се гледа в огледалото Simple Smile.
Mama Vessi забавлявали сте се на празника, много яки снимки! Ама не ви е зле там, има те си доста бг - приятели  Peace.
mama bube водила съм Иси на преглед при очен л-р, но по нужда. Не знаех, че им се полага преглед на 3г.

Аз да питам на зъболекар водили ли сте си мъниците? Аз го водих мин. година покрай един инцидент и от тогава не съм. Но ми се стори, че има черна точица на едно от зъбчетата и мисля другата седмица да посетим стоматолог. Малко ми е притеснено ако трябва пломба да се прави. Много малък за тия неща още  Tired.

# 278
  • София
  • Мнения: 747
Тедулина, ние водихмв Георги на зъболекар на 2г и 8м, защо забелязах, че има кариес. Много се притеснявах, как ще мине, давах си сметка, че е много важно първия път д не се уплаши. Много разпитвх и накрая избрах Юниордент- център тук в София, хвален-прехвален, че от цяла България ходят малки деца там. Аз съм много разочарована. Като влезнахме в кабинета Георги се разплака. На секундата сестрата започна да му се кара какъв лигльо бил. Опитахме се да го успокоим като га доближихме до прозореца да види колите, тогава докторката почна да недоволства, че нямала време да го чака да се успокоява, защото имало други деца отвън. Седнах аз на стола, той в мен, съответно плачеше още, тогава тя ми направи забележка, че не били звероукротители и че ние сме виновни, че не бил подготвен(умишлено се въздържам от емотикони, че не знам какво ще сътворя). Нямаш представа колко му говорих предварително и той дни наред казваше как ще иде и ще седне на еди голям стол, който ще го повози нагоре-надолу, и как една леличка ще махне лошото червейче...Ние си отнесохме конското,може жената да е прекрасна зъболекарка, но просто тя не е зъболекарят, за моето дете.  Все още никой не е в състояние да ме убеди, че едно дете на 2г и 8м може да разбере необходимостта от лекарска намеса за болното зъбче и че то само не може да се оправи.
Изчакахме да минат 3 месеца, уж да позабрави Георги случилото се, и го заведохме при моя зъболекар. Георги не беше забравил нищо, но този човек така го омая- вози го на стола, светва му лампичката за белите пломби, дава му огледалцето да го държи и т.н. Георги сам си отвори устата и го прегледа без проблем. Не са го работили все още- към края на месеца ще е.  И на мен ми е много претиснено. Зъболекарят ми каза да не се притеснявам, че кариесите по млечните зъбки не болят, но пусто сърце майчино...
Дано при Иси нещата минат спокойно!

# 279
  • Варна
  • Мнения: 2 576
tchara голям ужас сте изживели  Tired. Не мога да си обясня как хора работещи с деца се отнасят по подобен начин с пациентите си  ooooh!. Радвам се, че въпреки всичко твоя зъболекар е успял да стигне до Гого  Peace.
Аз също заведох Иси в детски център преди година - тогава падна на предно зъбче и бях много притеснена да не го загуби. Там отношението беше доста грубо към детето, но не  чак  както при вас. Не бях доволна и понеже детето не се подобри - появи се оток отидох при друг стоматолог - прочетох тук във форума добри отзиви за нея. Сега мисля пак при тази д-рка да отидем. Беше много спокойна и даде добри съвети тогава, подари и малка играчка на Иси. Показва му как изглеждали зъбките, доволна останах. Но и аз като теб се притеснявам да не го боли и как ще се държи този път  Confused. Като знам като отидем на фризьор каква борба става, не ми се мисли за зъболекар  Tired.

# 280
  • Мнения: 815
Здравейте, момичета!

Отдавна не съм се вяствала, но имам много работа. Още съм в ЗОНА, за сега се разбрахме с шефа, ще видим до кога Simple Smile

Децата са добре, много са пораснали и двамата. Ран много говори вече, с цели хубави изречения Simple Smile порасна ми детено. Неда покрай него и тя се разговори и много хубаво си играят двамата. Като имам време ще кача снимки

Чара, до сега не съм се замисляла, че на тази възраст може да стане кариес, ще взема да му  прегледам устата...

# 281
  • Мнения: 445
Благодаря на всички мами за поздравите по случай рожденния ми ден с малко закъснение. Рожденния си ден отпразнувах в Англия в приятелски кръг при страхотно време. От два дни сме си във Варна, Марти ни чакаше с огромно нетърпение на летището и ни посрещна с много целувки и радостни възгласи, за което получи много подаръци и целувки от мен и тати. Прекарал е чудесно с бабите си и дядовците си и от понеделник се завръща в яслата. От 1 юни започваме градина с нови учителки и ще видим как ще му подейства смяната. Как ще е при вашите слънца?
Много кофти временце тук, дано скоро дъждовете да спрат и температурите да се покачат.
И на мен ми направи огромно впечатление за това ранно посещение на зъболекар. Марти си мие редовно зъбките с голям кеф и желание от негова страна. Но и аз ще се позагледам в устичката му, ако ми позволи скоро.

Май е време за нова темичка. Хайде момичета, дайте предложения за име. Ето примерни две от мен:

Мартенчето 2005 задава въпроси безчет!

На градина мартенчето 2005 тръгва тази година!

# 282
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз съм за първия вариант. Вторият не важи в нашия случай, защото Мишо тръгна направо на детска градина - миналата година Wink.

# 283
  • Мнения: 655
На мен и двата варианта ми харесват  Simple Smile.
ivap,Мишо явно много се забавлява на тази танцова. Grinning Така ме е яд,че при нас няма групи за малки деца-мисля,че и на Боби много ще му хареса подобно нещо. Ще има къде да си изразходва енергията,която е безкрайна. Laughing
Момичета,изненадахте ме с тези кариеси.Чара, дори не мога да си представя как се оправя зъб на толкова малко дете.Като четох какво ви се е случило с онази зъболекарка много се ядосах - незнам ти как си реагирала,но аз щях сигурно да направя скандал.Може ли такова отношение към деца  #Cussing out. Ние дето сме възрастни,че ни е страх,а какво остава за тези мъници,дето още не разбират какво точно им правят.Пиши как са се развили нещата.
А за този преглед при очен лекар - наистина ли им се полага на децата такъв,ако е така да ходя да си искам направление от нашата педиатърка.

# 284
  • София
  • Мнения: 472
Наистина е време за новата ни майска тема:
Ето нещо пролетно и от мен:

Цъфнали дръвчета и зелени тревички канят  навън мартенските ни птички...

Мартенската славна чета тича и играе по тревичка мека...

Мартенчета карат колела и се радват на майска красота..


Само дето това време вече прекалява, искам топло майско време, Борис вчера подивя в нас следобеда и за малко спря да пръска дъжд и го изведох с колелцето в близкия парк  Laughing
Направихме една обиколка и пак запръска....
Относно зъбките , ние имаме 2 кариеса, които са установени и от зъболекар, но все още не сме ходили да се лекуват, защото дупчицата беше много мъничка и нямало да хване пломба.Сега съм го записала за другата седмица , да видим как ще се държим.
Водих го заедно с батето и явно като видя, че при батко му нищо страшно не се случи седна и той на стола.Возиха го нагоре надолу, светваха му, прегледаха му устата с инструментите и му беше много интересно, после 2 дни вкъщи играехме на зъболекар и ми човъркаше по зъбите... Joy
Не знам от какво се получават кариеси толкова рано, наистина редовно си мие вечер зъбките , но...
И баткото беше така, а ние с баща им не сме много добре със зъбите,....явно си е до ген!!
Баткото нямаше млечен кътник без пломба ...
Сега постоянните уж са здрави...да видим!!
хайде лека и успешна седмица на всички!



Общи условия

Активация на акаунт